زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نگاهی به محبوبیت عمل جراحی زیبایی

کلینیک هیلدا

نگاهی به محبوبیت عمل جراحی زیبایی

نگاهی به محبوبیت عمل جراحی زیبایی

در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به محبوبیت عمومی عمل جراحی زیبایی داشته باشیم. شاید تعجب کنید عمل جراحی زیبایی که دست‌کم با ریسک و خطر همراه است، چگونه توانسته است میلیون‌ها نفر را به سوی خود جلب کند. جراحی زیبایی به نحوی فراگیر در رسانه‌ها مطرح می‌شود و در محاورات و زندگی روزانه مردم نیز جای ویژه‌ای دارد. نمی‌توانید از تبلیغاتی که در این باره انجام می‌شود بگریزید؛ آن هم گریزی در عصر اطلاعات! ممکن است گاهی در گوشه‌ای پناه بگیرید، اما تا زمانی که منزوی و در غاری پنهان نشوید، همواره واژه‌های مربوط به عمل جراحی زیبایی را خواهید شنید و خواهید دید.

چه کسانی تمایل به انجام عمل جراحی زیبایی دارند؟

تنها هنرپیشه‌ها و شومن‌ها نیستند که می‌خواهند ظاهر خود را تغییر دهند. برنامه‌نویسان، پروفسورها، منشی‌ها و دیگر افراد شاخص نیز دوست دارند ظاهر خود را تغییر دهند و به جراحی زیبایی روی می‌آورند. شاید فروشنده یا آرایشگر محلی شما نیز می‌خواهند ظاهر خود را تغییر دهند. ممکن است در شروع سال تحصیلی جدید متوجه شوید همکلاسی‌های دانشکده شما بیشتر از آنچه انتظار داشتید، تغییر کرده‌اند. دیدن این همه تغییر شما را تشویق می‌کند به فکر تغییر در خودتان بیفتید. ضمن آن که با دیدن پیشرفت‌های علم پزشکی، بیشتر تشویق می‌شوید.

محبوبیت عمومی جراحی زیبایی

زمانی که مردم افرادی را می‌بینند که تحت عمل جراحی زیبایی تغییر زیادی کرده‌اند، محبوبیت عمومی این عمل افزایش می‌یابد؛ نتایج طبیعی تر شده و دستیابی به آنها آسانتر می‌شود. اگر خودتان به فکر جراحی افتاده‌اید؛ با دیدن پیشرفت‌های جهشی گونه در زمینه بیهوشی، آنتی بیوتیک‌ها و تخصصی تر شدن جراحان پلاستیک اطمینان بیشتری پیدا می‌کنید، و به سادگی می‌توانید اطلاعات مهمی درباره نحوه تأثیر جراحی کسب کنید.

نگاهی به ایده‌آل‌های فرهنگی درباره ظاهر

حراجی زیبایی

جراحی زیبایی در درجه اول برای ایجاد ظاهری ایده‌آل است. این ایده‌آل، به وسیله فرهنگ و عصری که در آن زندگی می‌کنیم شکل می‌گیرد. درست یا نادرست، فرهنگ نوین ما بیش از اندازه بر جوانی و نمود ظاهری تأکید می‌کند. افرادی که این ایده‌آل‌ها را ندارند، اغلب احساس خودکمبینی با تنها ماندن می‌کنند. کودکانی که در چهارچوب هنجارها قرار نگیرند، اغلب مورد تمسخر قرار می‌گیرند و گاهی رانده شده و یا کودکان دیگر از آنان پرهیز می‌کنند.

بسیاری از مردم عقیده دارند که این دیدگاه سطحی است که بخواهیم همه چیز متفاوت باشد و اینکه فرهنگ غالب جامعه بر جوانی و ظاهر تأکید می‌کند، کاری نادرست است. شاید حق با آنان باشد، اما این که عضوی از یک جامعه باشید و تحت تأثیر دیدها و انتظارات اعضای آن جامعه قرار نگیرید، امری تقریباً نشدنی است. نظرات شما درباره تعریف و اجباری شده‌اند و به وسیله جهان اطراف شما به چالش کشیده می‌شوند.

قرن‌هاست مردم برای تطابق با ایده‌آل‌های زیبایی که مورد پذیرش جامعه قرار گرفته است، به سختی می‌کوشند ظاهر خود را تغییر دهند. آنها از لوازم آرایشی، لباس‌ها و اشیاء زیتی و حتی تغییر شکل بدن خود استفاده می‌کنند. مادران چینی پاهای دخترانشان را محکم می‌بندند تا اندازه پاها را کوچک نگه دارند. مردم همه‌ی اعصار و همه‌ی فرهنگ‌ها، روش‌ها و انواع بیشماری از مواد را برای بهبود نمود ظاهری ایجاد کرده‌اند.

افزایش عمل زیبایی مشخصاً اختراع جراحان پلاستیک نیست؛ آنها فقط ناظر بر وجود این ایده‌ها هستند. نسخه جدید این است که پیشرفت‌های پزشکی، از جمله کشف آنتی بیوتیک‌ها، اکنون راه حل‌های جراحی پلاستیک را به گزینه‌ای بی خطر برای عموم مردم تبدیل کرده است.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (3)
 1. سعید در 23 تیر 1396
  نقل قول: zahra.s
  جراحی زیبایی یکی از خوبیهایی که برام داشته این بود که چهره ای رو دارم که دوسش دارم.
  اگه دوست دارید خوشگلتر بشید، پیش یه دکتر خوب برید و درمورد عمل جراحی زیبایی ازش بپرسید.

  قبل از ازدواج یکی از سوال هایی که باید پرسید اینه که عکس های سال قبل خانم هم بیارن تا برعکس نشه :D
  پاسخ
  1. سمیرا در 31 تیر 1396
   هههههه هههههه
   با آقایون هم باید اینکارو انجام داد. چون جدیداً پسرها بیشتر دنبال جراحی زیبایی هستن تا خانم ها
   پاسخ
 2. zahra.s در 11 تیر 1396
  جراحی زیبایی یکی از خوبیهایی که برام داشته این بود که چهره ای رو دارم که دوسش دارم.
  اگه دوست دارید خوشگلتر بشید، پیش یه دکتر خوب برید و درمورد عمل جراحی زیبایی ازش بپرسید.
  پاسخ