زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چگونه از جوانی و زیبایی پوست محافظت کنیم؟

چگونه از جوانی و زیبایی پوست محافظت کنیم؟

چگونه از جوانی و زیبایی پوست محافظت کنیم؟

چگونه می‌توانیم پوست جوانی داشته باشیم و یا از جوانی و زیبایی پوست محافظت کنیم در حالی که آفتاب‌سوختگی‌ها، حمام آفتاب‌ها و برنزه کردن‌ها ممکن است 20 سال شما را پیرتر کند. استرس ممکن است 3 سال و زندگی در شهرهای بزرگ و صنعتی 5 سال و رژیم سخت 10 سال به سن شما اضافه نماید. در ادامه برای مطالعه کامل مطلب همراه زوم لایف باشید.

طریقی که مادر شما پیر شده نشانگر خوبی است که شما در سن 30 سالگی چه شکلی خواهید شد. صاف ایستادن و خندیدن می‌تواند شما را 10 سال جوان‌تر نشان دهد. شرایط دندان‌های شما نیز می‌تواند به سن شما بیافزاید و هم از سن شما کم کند. حتماً از پزشک معالج تان در مورد سفید کردن دندان‌ها و دیگر وسایل آرایشی راهنمایی بخواهید.

رژیم غذایی بسیار سخت پوست شما را دچار قحطی و کمبود مواد غذایی می‌کند. از دست دادن سریع وزن باعث افتادگی و افت پوست می‌شود. هنگامی که شما خوابیده‌اید میزان احیاء و نوسازی سلول‌های پوست در بالاترین میزان خود می‌باشد.

برای اینکه جوان‌تر به نظر برسید بهترین غذا برای شما ماهی است؛ چراکه ماهی مقدار زیادی از اسیدهای چرب را داراست.

سیگاری‌ها 5 بار بیشتر از غیر سیگاری‌ها در معرض چین و چروک‌های عمیق در پوست دست و صورتشان هستند. 15 سال پیش چیزی که یک کرم می‌توانست به شما بدهد تنها مرطوب کنندگی بود اما ظهور اسیدهای هیدروکسی آلفا شروعی بود برای محافظت جدی و مراقبت از پوست که می‌توانست چروک‌های پوست را از بین برده و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد.

امروزه دانشمندان با کشف رادهای بهتر برای مقابله با نشانه‌های پیری، محصولاتی ارائه می‌کنند که اثری عمیق و چشمگیر بر روی پوست داشته باشد.

محافظت از جوانی و زیبایی پوست

همه آدم‌ها به ظاهرشان اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند زیبا و جوان به نظر برسند و از آنجایی که حفظ جوانی و زیبایی پوست ، کلید رسیدن به این آرزوست ، در اینجا ما چند روش مفید برای حفظ جوانی و زیبایی پوست ذکر می‌کنیم.

صورتتان را تمیز کنید

برای پاک کردن صورتتان از یک ماده پاک کننده ملایم که مناسب پوست‌تان باشد استفاده کنید و هر روز دوبار با استفاده از این پاک کننده پوست صورتتان را تمیز کنید.

از پاک‌کننده‌های مناسب استفاده کنید

در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها هزاران نوع مختلف از این پاک کننده‌ها وجود دارد اما به یاد داشته باشید پرداخت پول بیشتر همیشه به معنای نتیجه بهتر نیست ، آنچه که اهمیت دارد این است که شما محصول مناسب پوستتان را پیدا کنید و بخرید.

با پوست خشن برخورد نکنید

پوست صورت شما خیلی حساس است بنابراین مواظب باشید درهنگام تمیز کردن با خشونت با آن رفتار نکنید و آن را بیش از حد نسابید.

ورزش کنید

یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید و در طول هفته بین 3 تا 5 جلسه ورزش کنید. ورزش باعث می‌شود بدن ما در کل، عملکرد مطلوبی داشته باشد که در نتیجه آن ، استرس ما کاهش می‌یابد و بهتر می‌توانیم استراحت کنیم.

آب فراوان بنوشید

تا آنجایی که می‌توانید مایعات و مخصوصاً آب بنوشید. تحقیقات متعدد نشان داده است که اگر به اندازه کافی آب مصرف کنیم پوست ما شاداب‌تر خواهد بود. علاوه براین، این تحقیقات ثابت کرده است که کم آبی باعث تشدید چین و چروک و سیاهی دور چشم می‌شود.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و حتماً دو بار پوستتان را مرطوب کنید. استفاده از مرطوب کننده باعث انعطاف پذیری بیشتر پوست می‌شود و استفاده از ضد آفتاب، از پوست ما در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند.

به اندازه کافی استراحت کنید

استراحت و خواب کافی استرس را کاهش می‌دهد و به بدن ما کمک می‌کند که بهتر خودش را بازسازی کند. اهمیت خواب خوب شبانه را هرگز دست کم نگیرید. خواب خوب علاوه براینکه تاثیرات مثبتی روی پوست شما می‌گذارد ، به شما کمک می‌کند که بطور کلی احساس بهتری داشته باشید و در طول روز پر انرژی‌تر باشید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود