زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

3 روش برای جلوگیری از چین و چروک شدن پوست

3 روش برای جلوگیری از چین و چروک شدن پوست

3 روش برای جلوگیری از چین و چروک شدن پوست

حتماً شما هم از دیدن چین و چروک پوست خودتان احساسی خوبی نخواهید داشت. هم زمان با بالا رفتن سن، پوست شروع به چین و چروک شدن می کند اما روش هایی وجود دارد که از چین و چروک شدن پوست جلوگیری می کنند یا باعث می شود که روند چین و چروک شدن پوست صورت را به تاخیر می اندازد. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

برای جلوگیری از چروک شدن پوست روش های بسیاری وجود دارد و امروز توسط جراحی زیبایی، چین و چروک صورت را از بین می برند. اما روش هایی وجود دارد که از چروک شدن پوست شما جلوگیری کند تا نیازی به جراحی زیبایی و یا لیفت صورت نداشته باشید.

جلوگیری از چروک شدن پوست

امروزه روش های خانگی و گیاهی به دلیل هزینه پایین، کیفیت بالا و از همه مهم تر سالم بودن مورد توجه افرادی به پوست و زیبایی خود اهمیت می دهند، قرار گرفته است. در ادامه 3 روش برای جلوگیری از چروک شدن پوست معرفی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه زوم لایف باشید.

1. حمام کردن با عصاره گیاهان دارویی

یکی از روش های خیلی موثر برای جلوگیری از چین و چروک صورت استفاده از عصاره گیاهان دارویی است. برای حمام کردن با عصاره گیاهان دارویی زیر استفاده کنید :
- عصاره گل رز
- عصاره بادام شیرین
- عصاره گل پامچال
- عصاره لیمو
این حمام را یک بار در هفته و به مدت 30 دقیقه انجام دهید تا بعد از گذشت حداقل 2 ماه شاهد نتایج شگفت انگیز آن باشید.

2. ماساژ صورت

ماساژ صورت برای رفع چین و چروک صورت و همچنین جلوگیری از چین و چروک شدن پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این ماساژ معمولاً بر روی صورت، عضلات اطرف چشم، پیشانی و دهان انجام می شود. این ماساژ از جمله کاربردی ترین روش های جلوگیری از چین و چروک شدن پوست صورت است.

3. بخور درمانی

برای بخور درمانی احتیاجی به اضافه کردن هیچ گیاه دارویی و ماده طبیعی وجود ندارد. از گذشته های دور در کشورهای شرق آسیا مخصوصاً در چین، خانم ها به پوست و زیبایی خودشان اهمیت بسیاری می داند و روش هایی مختلفی را برای جلوگیری از چین و چروک پوست بکار می گرفتند. یکی از بهترین روش هایی که برای جلوگیری از چروک شدن پوست انجام می داند، استفاده از بخور درمانی با بخار آب بود.

بخور درمانی با استفاده از بخار آب به دلیل مرطوب کردن پوست، شادابی پوست، تقویت سلول های پوستی، رفع چروک های سطحی پوست به عنوان یکی از بهترین شیوه های رفع چین و چروک صورت و همچنین جلوگیری از چروک شدن پوست معرفی می شود.

برای جلوگیری از چین و چروک شدن پوست صورت سعی کنید هفته ای 2 تا 4 بار از بخور آب استفاده کنید. لازم به ذکر است که دفعات استفاده از بخور آب برای رسیدن به نتیجه مطلوب و چروک نشدن پوست الزامی است.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1)
  1. سمیه در 9 دی 1399
    بخور واقعاً جواب میده حتی برای اینکه جوش ها رو از بین ببریم بهتره بخور بگیریم
    پاسخ