زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا جراحی زیبایی برای شما مناسب است؟

کلینیک هیلدا

آیا جراحی زیبایی برای شما مناسب است؟

آیا جراحی زیبایی برای شما مناسب است؟

جراحی زیبایی یکی از تغییر دهنده ترین و مثبت ترین تجربیاتی است که می توانید در کنترل خود داشته باشید. اگر چه جراحی زیبایی شادمانی را به میلیون ها نفر هدیه کرده است، اما اگر از نقطه درست احساسی و روانی حرکت کنید، شانس موفقیت بیشتر می شود. اگر شما از نظر جسمی و روانی سالم باشید، پس می توانید به جراحی زیبایی هم توجه کنید.

هنگامی که چنین تصمیم مهمی رو به رو می شوید، درون نگری کار خوبی است. وقت بیشتری را به بررسی مسائل مورد توجه و انگیزه های خود اختصاص دهید. اگر مسائل مورد توجه شما واقعی و انگیزه های شما از نظر احساسی درست هستند، پس می توانید برای تغییر برخی از جنبه های ظاهرتان به خود چراغ سبز بدهید. اما اگر از جراحی زیبایی برای تغییر زندگی و رفع مشکلات روانی و اجتماعی استفاده می کنید، بهتر است قبل از جراحی زیبایی، ایتدا با یک روان شناس مشورت کنید.

انجام عمل جراحی زیبایی برای هر کسی توصیه نمی شود. در ابتدا لازم است شما انگیزه و دلایل تمایل به انجام جراحی را بررسی کنید و آن ها را با یک جراح متخصص پوست در میان بگذارید و مطمئن شوید که اهداف مورد انتظار شما از جراحی قابل دستیابی هستند. فرقی نمی کند که می خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید یا جراحی پلک یا هر عمل دیگری، ابتدا لازم است درباره اهداف خود فکر کنید و در جلسه مشاوره انتظاراتتان را با جراح در میان بگذارید.

تصویری که از خودتان دارید

هنگامی که می خواهید برای انجام عمل زیبایی تصمیم بگیرید، مهم ترین چیزی که باید در چک لیست خود در نظر بگیرید تصویری است که شما از خودتان دارید.

در نظر داشته باشید که عمل زیبایی می تواند حسی که نسبت به ظاهر خود دارید را تغییر دهد اما نمی تواند در حسی که کلا درباره خودتان دارید تغییری ایجاد کند. باید به خاطر داشته باشید که عمل جراحی زیبایی می تواند ظاهر شما را و آنگونه که دیگران شما را می بینند تغییر دهد اما نمی تواند در احترام به نفس شما تغییری ایجاد کند. در واقع عمل جراحی زیبایی برای افرادی مناسب است که اعتماد به نفس خوبی دارند و تنها چیزی که از آن ناراضی هستند صرفا ظاهرشان است.

مشاوره قبل از جراحی زیبایی

قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی، انجام مشاوره با متخصص پوست و زیبایی بسیار مهم است. در طول جلسه مشاوره افراد می توانند انتظارات و نظرات و تصورات خود را به صورت حضوری و در محیطی آرام و مطمئن به متخصص بگویند و متخصص بهترین روش را که برای آن ها مناسب است به آن ها پیشنهاد دهند.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1)
 1. مهمان مهسا در 27 اسفند 1401
  من سال 90بالون قلب زدم بخاطر سوزن اشتباه دکتر الان میخوام ابدو ولیپو انجام بدم میخوام ببینم می تونم سنم 52سال
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 28 اسفند 1401

   سلام، برای پاسخ به این سوال باید توسط پزشک معاینه صورت بگیره.

   پاسخ