زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مناسبت‌های روز

اطلاعات از مناسبت‌های روز در زوم لایف، این مناسبت‌ها می‌تواند برای اشخاص باشد یا عمومیت داشته باشد.

به مناسبت 23 آوریل روز جهانی کتاب و حق مولف

روز جهانی کتاب یک رویداد سالانه است که در 23 آوریل، برگزار می‌شود. در سال 1995 یونسکو تصمیم گرفت که روز جهانی کتاب و حق نشر در این روز جشن گرفته شود و روز 23 آوریل هر سال را روز جهانی کتاب و حق مولف (world book and copyright day) اعلام کرد. انتخاب این روز خاص به این دلیل است که سه تن از مشاهیر ادبیات جهان است.

9 شهریور، روز ملی یوزپلنگ ایرانی

روز 9 شهریور، روز ملی یوزپلنگ ایرانی است. امروز قرار است به خودمان یادآوری کنیم برای حفظ این میراث طبیعی چه مسئولیت سنگینی داریم. بر اساس آخرین گزاشات تعداد یوزپلنگ های ایرانی کمتر از 50 یوز است. نهم شهریور، روز ملی یوزپلنگ ایرانی، یادآور سابقه درخشان، همت بلند و مسئولیت سنگین ما ایرانیان است.

5 شهریور، زادروز زکریای رازی و روز داروساز

امروز 5 شهریور، زادروز زکریای رازی و روز داروساز است. زادروز زکریای رازی و روز داروساز در ایران تعلق دارد به آن هایی که شما شاید مستقیما با آن ها در ارتباط نباشید ولی به صورت مستقیم از زحمات و نتایج سال ها تلاش و پژوهشی که در راستای سلامت جامعه انجام می دهند، استفاده می کنید.

28 مرداد - 19 آگوست، روز جهانی عکاسی

هر ساله 28 مرداد، 19 آگوست روز جهانی عکاسی توسط هنرمندان و عکاسان جشن گرفته می شود که در تقویم بسیاری از کشورهای جهان بعنوان روز جهانی عکاسی نامگذاری شده است. تیم زوم لایف روز جهانی عکاسی به عکاسان ایرانی تبریک می گوید.

28 اردیبهشت، روز جهانی موزه

بر اساس قطعنامه شماره 5 دوازدهمین مجمع عمومی كمیته بین‌المللی موزه‌ها (ICOM) كه در 28 مه 1977 میلادی درمسكو برپا شد، روز 18 مه برابر با 28 اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه‌ها نام‌گذاری شد و از آن سال در روز جهانی موزه در همه كشورهای عضو، مراسمی برگزار می‌شود. 28 اردیبهشت در ایران شروع هفته میراث فرهنگی می باشد.

 

به مناسبت 9 اردیبهشت سالروز تولد دکتر محمد معین

امروز 9 اردیبهشت ماه 96 یادی هم کنیم از دکتر معین پدر فرهنگ فارسی ایران. روانشاد دکتر محمد معین، در نهمین روز اردیبهشت ماه سال 1297 خورشیدی، در محله زرجوب رشت قدم به عالم هستی نهاد. داشتن خانواده ای روحانی، زمینه ساز آشنایی و علاقه وی به علوم انسانی و هم نشینی با کتاب گردید.