زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا نوع دو؟

مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا نوع دو؟

مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا نوع دو؟

دیابت بیماری خطرناکی است، این جمله را باید کاملاً بخاطر سپرد! اما نیاز است که بدانید مبتلا به کدام نوع دیابت هستید. مبتلا به کدام نوع دیابت هستم؟ آیا می‌دانید که بیماری دیابت نوع 1 دارید یا دیابت نوع 2؟ بعد از مطالعه این مطلب می توانید بدانید که مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا بیماری دیابت نوع دو. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

در مطالب گذشته تفاوت های بیماری دیابت نوع 1 و نوع 2 را گفته ایم، اما در این مطلب می خواهیم تشخیص نوع دیابت را ساده تر کنیم.

دیابت نوع یک

با دیابت نوع یک بدن انسان در دوران بلوغ یا اندکی بعد از آن دیگر انسولین نمی سازد(البته یک سن کاملاً مشخص برای آن وجود ندارد). کسانی که مبتلا به دیابت نوع 1 هستند، برای تمام عمر باید انسولین استفاده کنند، زیرا وجود انسولین در بدن برای استفاده و ذخیره مواد غذایی ضروری است.

مبتلایان به بیماری دیابت نوع 1 معمولاً لاغر هستند و اگر یک یا دو روز انسولین به آنها نرسد، دچار بیهوشی دیابتیک می شوند. در گذشته این بیماری را دیابت نوع یک است.

دیابت نوع 2

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت نوع دو هستند در شروع این بیماری انسولین کافی دارند، اما بدنشان قادر نیست انسولین را به درستی برای پایین آوردن قندخون استفاده کند. آنها در مقابل اسنولین مقاوم هستند. اغلب کسانی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند چاق می باشند و زمانی که این بیماری در آنها تشخیص داده می شود، مسن تر از 30 سال هستند. اغلب آنهایی که مبتلا به دیابت استفاده می کنند.

بساری از افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند پس از گذشت چندین سال بالاخره وقتی بیماری آنها گسترش پیدا می کند، احتیاج دارند که از انسولین استفاده کنند. در گذشته این نوع دیابت را (دیابت ملیتوس غیر وابسته به انسولین) می نامیدند. امروزه نام صحیح آن دیابت نوع دو است.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود