زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بیماران مبتلا به دیابت و دفعات مراجعه به پزشک

بیماران مبتلا به دیابت و دفعات مراجعه به پزشک

بیماران مبتلا به دیابت و دفعات مراجعه به پزشک

به بیماری دیابت مبتلا هستید؟ آیا می دانید مراجعه به پزشک چقدر در کنترل دیابت موثر است؟ هر چند وقت یکبار باید به دکتر مراجعه کنیم تا در حد امکان زندگی سالم داشته باشم؟ این که لازم است هر چند مدت یکبار به مراجعه کنید، بستگی به عوامل متعددی دارد. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

اگر مبتلا به دیابت هستید عواملی متعددی در دفعات مراجعه شما به پزشک وجود دارد:

  • چه مدت است شما مبتلا به دیابت هستید
  • توانایی شما برای سازگارسازی رژیم غذایی که به طور موثر میزان قندخون شما را کنترل کند، تا چه اندازه است
  • آیا شما مشکلات دیابتی و یا مشکلات سلامتی دیگری دارید که در کار کنترل دیابت شما دخالت داشته باشد.

دفعات مراجعه به پزشک

دست کم تمام بیماران مبتلا به دیابت باید سالی دوبار به پزشک مراجعه کنند. قسمت بسیار مهم دیدن پزشک، این است که تشویق و تقویت شوید که برنامه کنترل قندخون خود را به دقت دنبال کنید. ضمناً هر بار که به دکتر مراجعه می کنید باید آزمایشی انجام دهید که نشان می دهد میانگین قندخون شما در دو یا سه ماه گذشته چه اندازه بوده است و یا اگر انسولین استفاده می کنید، باید این آزمایش را هر سه ماه یکبار انجام دهید تا میزان قندخون خود را تحت کنترل داشته باشید.

علاوه بر این، افراد مبتلا به بیماری دیابت باید کسی را داشته باشند که در حالت اضطراری، مانند بالا رفتن غیرعادی و غیرمنتظره قندخون یا نوعی بیماری ناگهانی، به او مراجعه کنند. چنین کسی لازم نیست حتماً پزشک باشد و می تواند یک پرستار وارد به بیماری دیابت یا متخصص تغذیه و یا یک مربی تایید شده دیابت باشد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود