زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مبتلایان به دیابت نوع دو، آیا باید نگران کنترل قند خون خود باشند؟

مبتلایان به دیابت نوع دو، آیا باید نگران کنترل قند خون خود باشند؟

مبتلایان به دیابت نوع دو، آیا باید نگران کنترل قند خون خود باشند؟

وقتی صحبت از قند خون می کنیم، منظورمان قندی به نام «گلوکز» است. اگر مبتلا به بیماری دیابت نوع دو هستم، آیا باید نگران کنترل قند خون خود باشم؟ بله. اما شاید نه کنترلی خیلی سفت و سخت. هر چه در زمان ابتلا به بیماری دیابت مسن تر بوده باشید منافعی که از کنترل قند خون (گلوکز) عاید شما می شود، کمتر است. منافع کنترل سخت قند خون به سن و موقعیت شما بستگی دارد.

شما باید با تیم مراقبت پزشکی خود درباره خطری که گلوکز ممکن است برای شما داشته باشد، و این که تصمیم بگیرید میزان قابل قبول قند خون شما چه باید باشد، بحث کنید.

بیمارستان ارتش آمریکا جدول میزان قند خون را بر اساس سنی که فرد مبتلا به بیماری دیابت شده است ترتیب داده و این جدول امروزه در تمام بیمارستان های وابسته به ارتش مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال ممکن است برای کسی که در سنین کهولت مبتلا به بیماری دیابت شده است میزان قند خون 9 درصد یک میزان نرمال باشد، در حالی که برای کسانی که زودتر مبتلا شده اند قند خون 7 درصد نرمال باشد. در هر حال تیم پزشکی شما یا دکترتان حد نرمال گلوکز شما را به شما خواهد گفت.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (3)
 1. سیدمسعود میرئی در 17 آذر 1397

  لطفا مطالب جدید را برای این ادرس ایمیل ارسال فرمایید در مورد دیابت

  با سپاس فراوان

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 17 آذر 1397
   سلام، بزودی خبرنامه ایمیلی راه اندازی می شود که می توانید با ثبت ایمیل، مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید.
   با احترام
   پاسخ
   1. معراج در 13 مهر 1398
    سلام
    مادر من حدود یکساله به دیابت مبتلا شده و دیگه برای پیشگیری دیر شده من مقالاتی رو خوندم که میگن با داشتن برنامه غذایی خوردن داروهای گیاهی بعد یک مدت خوب میشه آیا راسته واقعا؟؟ بسیار خواهشمندم جواب را برای ایمیلم بفرستید
    خیلی ممنون
    پاسخ
    1. مجله زوم لایف
     مجله زوم لایف در 13 مهر 1398

     سلام،

     قطعاً کنترل دیابت با برنامه غذایی امکانپذیر است، در زوم لایف هم مطالب زیادی درباره دیابت و کنترل این بیماری از منابع معتبر خارجی منتشر کرده‌ایم که می‌توانند کمک کننده باشند. مانند مطالب زیر:

     اما شرایط بیماری دیابت اگر حاد باشد حتماً باید از درمان‌های پزشکی نیز استفاده شود.

     درباره استفاده از داروهای گیاهی اطلاعات کافی ندارم که بخواهم راهنمایی کنم.

     پاسخ