زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

درمان طبیعی در برابر سیستم های درمانی مدرن

درمان طبیعی در برابر سیستم های درمانی مدرن

درمان طبیعی در برابر سیستم های درمانی مدرن

هدف درمان طبیعی سازگاری دوباره بدن انسان از شرایط و عملکرد غیرطبیعی به شرایط و عملکرد طبیعی است. سیستم های درمانی مدرن علائم بیماری ها را درمان کرده و در نتیجه، بیماری ها را از بین می برند، اما تلاش کمی را برای روشن ساختن دلیل اصلی بروز آن بیماری انجام می دهند. داروهای سمی که می توانند برخی از بیماری ها را درمان کنند معمولاً دارای اثرات جانبی مضر و مخربی هستند. داروها مانع تلاش های خود درمانی بدن می شوند و فرایند بهبود از بیماری را سخت تر می کنند.
مطابق با اظهارات سر ویلیام اٌسلر (Sir William Osler) فقید، پزشک و جراح برجسته، هنگامی که بیمار از داروها استفاده می کند، باید دوباره بهبود پیدا کند، یکبار از بیماری و یکبار از داروها. داروها نمی توانند بیماری ها را درمان کرده و در نتیجه، بیماری ها ادامه پیدا می کنند.

داروها همچنین از طریق از بین بردن مواد مغذی بدن، مصرف آن ها و جلوگیری از جذب آن ها موجبات کمبود این مواد را در بدن فراهم می کنند. علاوه بر این، مواد سمی که داروها ایجاد می کنن در زمانی رخ می دهد که بدن از حداقل توانایی لازم برای غلبه بر آن بیماری برخوردار است. بنابراین، توانایی بازگرداندن سلامتی به بدن نه در داروها بلکه در طبیعت قرار گرفته است.
شیوه سیستم درمانی مدرن بیشتر بر روی مبارزه با بیماری ها قرار گرفته است، در حالیکه سیستم درمان های طبیعی تاکید بیشتری بر روی شیوه های پیشگیرانه دارد و اقداماتی را اتخاذ می کند که از بروز بیماری ها جلوگیری کرده و سلامتی را در بدن حفظ می کند. سیستم درمانی مدرن هر بیماری را به عنوان واحدی جدا و مستقل درمان می کند و به داروهای مشخصی برای درمان نیاز دارد، در حالیکه سیستم درمان های طبیعی کل بدن انسان را درمان می کند و در جستجو بازگرداندن تعامل به کل بدن بیمار است.

شیوه های درمان طبیعی

هدف درمان طبیعی سازگاری دوباره بدن انسان از شرایط و عملکرد غیرطبیعی به شرایط و عملکرد طبیعی است و شیوه های درمان طبیعی را اتخاذ می کند که در سازگاری با اصول سازنده طبیعت قرار دارند. این شیوه ها تجمع مواد سمی را بدون آسیب رساندن به اندام های حیاتی از بدن بر می دارند. آن ها همچنین اندام های دفعی را تحریک کرده و موجبات پاکسازی بهتر بدن را فراهم می کنند.
برای درمان بیماری ها، نخستین و مهمترین نیاز تنظیم رژیم غذایی است. برای خلاص شدن از مواد سمی جمع شده در بدن و بازگرداندن تعادل به آن، لازم است تا غذاهای تشکیل دهنده اسید از جمله غذاهای پروتئین دار، غذاهای نشاسته دار و چربی ها را برای یک هفته یا بیشتر از رژیم غذایی خود حذف کرده و فقط از میوه های تازه ای که معده و دستگاه گوارش را ضدعفونی می کنند استفاده کنند.

اگر بدن پر از مواد زائد و سمی می باشد، روزه کامل برای چند روز می تواند برای از بین بردن مواد سمی ضروری باشد. با این حال، آب میوه را می توان در طول دوران روزه گرفتن مصرف کرد. قاعده ساده این است: هنگامی که مریض هستید چیزی نخورید و از رژیم غذایی سبکی با میوه های تازه استفاده کنید.
منتظر بازگشت اشتهای عادی خود باشید، فقدان اشتها این هشدار طبیعت را می رساند که هیچ بار اضافی نباید بر روی اندام های گوارشی قرار داده شود. بعد از یک هفته رژیم غذایی سالم فقط با استفاده از میوه ها، غذاهای قلیایی همچون سبزیجات خام و غلات سبوس دار را نیز می توان به آن اضافه کرد.

آب درمانی

عامل مهم دیگر در درمان بیماری ها از طریق درمان های طبیعی تحریک سرزندگی و شور و نشاط در بدن است. این حالت را می توان از طریق استفاده از آب به شیوه های گوناگون و در دماهای مختلف در شکل بسته های سرمایی یا گرمایی یا استفاده از حمام ها انجام داد. استفاده از آب سرد، به ویژه بر روی شکم که مکان بیشتر بیماری هاست و بر روی اندام های جنسی از طریق حمام آب سرد بالافاصله گرمای بدن را کاهش داده و سیستم عصبی را تحریک می کند.

آب در مانی به شکل استفاده از بسته های مرطوب بدن آنکه هیچ نوع عوارض مخربی بر جای بگذارد یک شیوۀ ساده و طبیعی برای قطع شدن تب و کاهش درد و التهاب است. از طرف دیگر، استفاده از آب گرم آرامش بخش است.

شیوه های درمان طبیعی دیگری که در درمان بیماری ها مفید هستند شامل هول، حمام آفتاب، ورزش و ماساژ است. هوا و حمام آفتاب پوست مرده را احیاء کرده و به بازگرداندن آن به شرایط طبیعی کمک می کنند. ورزش به ویژه آسانا یوگایی سلامتی و تعادل درونی بدن را ارتقاء می بخشد و به از بین رفتن تمامی تنش های جسمی، روحی و ذهنی کمک می کند. ماساژ سیستم عصبی بدن را تقویت کرده و چرخش خون و فرایندهای متابولیکی را تسریع می بخشد.
بنابراین، یک رژیم غذایی سالم و متعادل، داشتن تحرک کافی، رعایت سایر قوانین درمان های طبیعی همچون قرار گرفتن در معرض هوای تازه و نور خورشید، استفاده از آب آشامیدنی پاک و سالم، توجه کافی به نظافت و پاکیزگی، استراحت کافی و داشتن باورهای ذهنی دست همه می توانند سلامتی و پیشگیری از بیماری ها را برای انسان تضمین کنند.

    کانال تلگرام زوم لایف
    توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود