زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا ابتلا به دیابت در فصل خاصی اتفاق می افتد؟

آیا ابتلا به دیابت در فصل خاصی اتفاق می افتد؟

آیا ابتلا به دیابت در فصل خاصی اتفاق می افتد؟

آیا ابتلا به دیابت در فصل خاصی اتفاق می افتد؟ آیا زمان یا فصل معینی در سال وجود دارد که در آن زمان شانس ابتلا به بیماری دیابت بیشتر است؟ پاسخ این سوال بله و خیر است.

مطالعات فراوانی شده است که هدف آنها این بوده که تعیین کنند چه وقت مردم بیماری دیابت می گیرند. دیابت نوع یک (قبلاً آن را دیابت وابسته به انسولین می گفتند) معمولاً در اشخاص لاغر و زیر سن 30 سال بروز می کند. فصل پاییز فصلی است مناسب برای بیماری های عفونی از قبیل آبله مرغون، آنفولانزا و سرخک و مطالعه نشان داده است که در همین فصل مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع 1 بیشتر از زمان های دیگر معمول است، یعنی متخصصین فکر می کتند که این موضوع که در فصل پاییز تعداد بیشتری به دیابت نوع یک مبتلا می شوند، برای این است که ممکن است بیماری دیابت نوع 1 با نوع ویروس که ایجاد عفونت می کند شروع شود. اما این موضوع هرگز ثابت نشده است.

دیابت نوع 2 به مرور زمان به وجود می آید و هرگز رابطه ای بین این بیماری و زمان خاصی از سال پیدا نشده است.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود