زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

عامل اصلی موفقیت در کسب و کار و زندگی

عامل اصلی موفقیت در کسب و کار و زندگی

عامل اصلی موفقیت در کسب و کار و زندگی

عامل تعیین کننده در موفقیت در کسب و کار و زندگی این است که قادر باشید تحت هر شرایطی به نفع خودتان مذاکره کنید.

مذاکره، مهارتی مهم است که بر رفتار، گفتار و کمابیش تمامی تعاملات شخصی و کاری اثر می گذارد. اگر نتوانید به خوبی به نفع خودتان مذاکره کنید، خوب به خود قربانی افرادی می شوید که نسبت به شما مذاکره کنندگان بهتری هستند. اگر مذاکره کننده ی ماهری باشید، همیشه درآمد بیشتری دارید و معاملات بهتری انجام می دهید.

شاید بتوان زندگی را مشابه جلسه ی مذاکره ی طولانی « از گهواره تا گور » دید. مذاکره توقف ندارد. مذاکره بخش اساسی زندگی و ارتباط با دیگران است. افراد به وسیله ی مذاکره با ارزش ها و سلایق مختلف، راه های سازنده را برای زندگی و کار در کنار یکدیگر می یابند.

توانایی شما در انجام مذاکره ی موفق، تضمین کننده ی کامیابی شما در تعامل با دیگران است. چون انسان همواره به بهبود وضعیت نسبی زندگی خود علاقمند است. مذاکره از آغاز تمدن تا به حال وجود داشته است. امروزه همه به دنبال کسب سهم بیشتری از چیزهای خوب هستند.

مردم می خواهند به سریع ترین، ساده ترین و با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن به اهدافشان دست یابند. هر یک از ما به شکلی در رقابت با افراد زیادی هستیم که آنها نیز می خواهند به همان اهداف، نتایج و خروجی ها برسند.
می توانیم با مصالحه، مبادله و مذاکره، خواسته ها و نیازهای متضاد را متعادل کرده و اطمینان حاضل کنیم که به بهترین دستاورد ممکن خواهیم رسید.

مذاکره، آموختنی است

حتی کودکان نیز مذاکره می کنند. آنها به خوبی آموخته اند که در آغوش گرفتن و محبت، وجه رایجی است که می توانند به وسیله ی آن با والدین و خویشاوندان خود مذاکره کنند. مذاکره (یا عدم مذاکره)، مصالحه (یا عدم مصالحه) و سعی در متعادل نمودن سلایق متضاد، بخش ضروری زندگی انسان است. قابلیت شما برای انجام مذاکره ی خوب می تواند در زندگی مالی، کاری، روابط و همه دادوستدهای زندگی روزمره ی شما تغییری قابل ملاحظه ایجاد کند.

خوشبختانه، مذاکره یک مهارت است و هر مهارتی اکتسابی است. هر کس که امروز او را مذاکره کننده ای فوق العاده می پنداریم، روزی مذاکره کننده ای ضعیف بوده و معاملاتی به مراتب بدتر از امروز انجام داده است. هر چه بیشتر مذاکره را بیاموزید، به آن فکر کنید و آن را تمرین کنید، به مذاکره کننده ی بهتری تبدیل می شوید. وقتی به نتایج بهتر و بهتر دست بیابید، بیشتر احساس شادی، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری می کنید.

یکی از کارآمدترین مهارت هایی که باید یاد بگیریم، مقایسه ی کاری که انجام داده ایم با کاری که می توانستیم انجام دهیم،است. به یکی از حوزه های مهم در زندگی کاری یا شخصی خود که امروز درباره ی آن مذاکره می کنید، بیندیشید. وقتی این مطلب را می خوانید، به اجرای روش هایی برای دستیابی به نتایجی که بهتر از دستاوردهای امروزتان باشد فکر کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در سایت زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود