زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

اهمیت استفاده از دستگاه های تصفیه آب در منزل

اهمیت استفاده از دستگاه های تصفیه آب در منزل

اهمیت استفاده از دستگاه های تصفیه آب در منزل

اگرچه دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بدون آلودگی باید حق تمام انسان‌ها باشد، اما تعداد بسیار زیادی از کشورها هنوز هم با مشکل تامین آب سالم مواجه هستند و حتی با داشتن تصفیه خانه‌های شهری نیز نمی‌توانند آب کاملا سالم را برای مصرف‌کنندگان تامین کنند. حتی این چالش به کشورهای در حال توسعه ختم نمی‌شود و آمریکا و کشورهای اروپایی نیز در مورد آب آشامیدنی با چالش‌هایی مانند مسائل بهداشتی، آلاینده‌ها، طعم بد، مسائل زیست محیطی و بو نامطبوع مواجه هستند.

خبر خوب این است که بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌توانند به شما کمک کنند تا بر این چالش‌ها غلبه کنید و مطمئن باشید که آب مصرفی خانه‌هایتان پاک و سالم است. در این مقاله قصد داریم تا 5 دلیل برای داشتن یک دستگاه تصفیه آب در خانه‌ها را بیان کنیم که تردید شما برای خرید را برطرف خواهند کرد.

1. اضافه کردن یک لایه ایمنی دیگر به آب لوله کشی

در اکثر کشورهای صنعتی، سیستم‌های تصفیه آب شهری معمولاً موثر عمل می‌کنند و تا حد زیادی آلاینده‌ها را از آب تصفیه می‌کنند. با این حال تصفیه آب عمومی مصون از خطا نیست. بیماری‌ها و مشکلات بسیاری از آلاینده‌های موجود در آب ناشی می‌شوند که این آلاینده‌ها شامل سرب و دیگر مواد ناشی از زنگ‌زدگی لوله‌های آب قدیمی یا بقایای استفاده از آفت‌کش‌ها در آب لوله کشی می‌شوند. حتی ممکن است شرایط آب و هوایی مانند باران به تاسیسات تصفیه آب آسیب وارد کند که این نیز می‌تواند باعث آلوده شدن آب شود.

بنابراین، خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی می‌تواند یک لایه ایمنی بیشتر به آب مصرفی خانه شما اضافه کند. شما می‌توانید با خرید بهترین دستگاه، کار تصفیه آب را در خانه به بهترین شکل انجام دهید و به شما کمک می‌کند که در نهایت آب ناسالم ننوشید.

2. حذف آلاینده‌های آب

مسمومیت با آب

در بسیاری از گزارش‌های جهانی مشخص شده است که میزان سموم موجود در آب مصرفی بیشتر مردم دنیا به میزان زیادی افزایش یافته است و این می‌تواند خطر بزرگی برای دنیا و برای بروز مسمومیت با آب باشد. در واقع وجود این میزان آلاینده‌ها و همچنین سموم مختلف، می‌تواند سلامت را در کل جهان دچار مشکل کند و باید سازمان‌های مربوطه را بر این وادارد که به دنبال راهی برای حل آن باشند.

سرب، آفت‌کش‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و بسیاری دیگر از ترکیبات و مواد فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و رادیولوژیکی راه خود را به منابع آب پیدا می‌کنند. حذف تمام و کمال تمام آلاینده‌ها از آب، کار بسیار سخت و حتی غیرممکن است. به همین خاطر است که بسیاری از سازمان‌های جهانی برای آب آشامیدنی میزان خاصی از آلاینده در آب را مشخص کرده‌اند که آن رقم نشان دهنده آب سالم برای مصرف است.

در حالی که آبی که مطابق با این استانداردها است معمولاً برای آشامیدن بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود، اما ممکن است بخواهید تا با اطمینان بیشتری آب آشامیدنی در خانه خود مصرف کنید. یک تصفیه آب خانگی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تا آلاینده‌های باقی مانده در آب لوله‌کشی را از بین ببرید.

3. محافظت از سلامت خود

نوشیدن آب حاوی باکتری‌ها و ویروس‌های مختلف می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی و بیماری‌هایی مانند اسهال، وبا و اسهال خونی شود. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که چنین بیماری‌هایی رایج هستند، موثرترین راه برای محافظت از خود استفاده از تصفیه آب اسمز معکوس است.

غشا نیمه تراوا دارای منافذ کوچکی است که آلودگی‌ها را نگه می‌دارد، اما به مولکول‌های آب اجازه عبور می‌دهد. در اسمز معکوس، آب با عبور از غشا برای به دست آوردن تعادل در هر دو طرف، غلظت بیشتری پیدا می‌کند. با این حال، اسمز معکوس مانع از ورود آلاینده‌ها به قسمت دارای غلظت کمتر می‌شود. به عنوان مثال، هنگامی که آب با فشار در سیستم اسمز معکوس به غشا نزدیک می‌شود، سدیم و نمک در غشا گیر می‌افتد و آب تصفیه شده و بدون نمک به آن طرف غشا راه پیدا می‌کند.

4. کاهش مصرف پلاستیک و محافظت از محیط زیست

میلیون‌ها نفر در جهان از آب معدنی بطری استفاده می‌کنند. 35 درصد اروپایی‌ها (50 میلیون خانوار) آب لوله‌کشی خانه خود را نمی‌نوشند و استفاده از آب معدنی بطری در دهه گذشته بیش از 10 درصد در سال رشد داشته است. به طور کلی، آب معدنی گزینه راحت و دم دست برای خرید به شمار می‌آید. اما این راحتی با مشکلات و هزینه زیست محیطی بالا همراه است. هزینه‌هایی مانند آلودگی ناشی از تولید پلاستیک، انرژی، حمل و نقل و همچنین استفاده بیش از حد از آب، آب معدنی بطری را به گزینه‌ای ناپایدار برای تامین آب آشامیدنی تبدیل کرده است.

نوشیدن آب تصفیه شده که از لوله‌کشی خانه تامین می‌شود، نه تنها آسان‌تر و کم هزینه‌تر است بلکه باعث محافظت از محیط زیست نیز می‌شود. به گفته کمیسیون اروپا، دسترسی به آب سالم، مصرف آب معدنی بطری را تا 17 درصد کاهش می‌دهد. با نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، می‌توانید در هر زمان به آب سالم دسترسی داشته باشید و دوست‌دار محیط زیست نیز باشید.

5. بهبود طعم و بوی آب لوله کشی

بهبود طعم و بوی آب لوله کشی

نوشیدن آب سالم و خوش طعم می‌توانید روی کیفیت زندگی و سلامت شما اثر بگذارد. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که افراد با طعم آب لوله کشی دارند، مزه کلر است که یک ضدعفونی کننده ضروری است که در سراسر جهان استفاده می‌شود. وقتی صحبت از بو به میان می‌آید، آزاردهنده‌ترین بو در آب آشامیدنی سولفید هیدروژن است که بوی تخم مرغ گندیده می‌دهد.

تصفیه آب نه تنها می‌تواند به حذف محتویات مضر کمک کند، بلکه طعم، بو و ظاهر آب آشامیدنی را نیز بهبود می‌بخشد. دستگاه تصفیه آب خانگی از بهترین برندها، مقدار کلر، میزان باقی مانده از گل و لای و مواد آلی و معدنی در آب را کاهش می‌دهد.

در مجموع، تصفیه آب خانگی یک سرمایه گذاری عالی برای سلامتی شما، محیط زیست و روشی هوشمندانه برای کاهش هزینه‌های شما در خرید آب معدنی بطری است.

منبع: وبلاگ مینروا فیلتر

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود