زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

خرید کدام دستگاه تصفیه هوا در بازار ایران توصیه می‌شود؟

خرید کدام دستگاه تصفیه هوا در بازار ایران توصیه می‌شود؟

خرید کدام دستگاه تصفیه هوا در بازار ایران توصیه می‌شود؟

در شرایط فعلی که راهکارهای اساسی برای مقابله با موضوع آلودگی هوا پیشرفت چندانی در بهبود وضعیت هوای شهرهای بزرگ به همراه نداشته است، وجود دستگاه تصفیه هوا در سالم سازی محیط های سربسته پیرامون راهکاری ایده آل به نظر می رسد. به این ترتیب امروزه انواع دستگاه تصفیه هوا نه تنها از رده کالاهای لوکس خارج شده اند، بلکه به یکی از ضروری ترین تجهیزات در محیط زندگی و کار تبدیل شده اند.

اگر چه ممکن است در میان تنوع زیاد محصولات و دستگاه تصفیه هوا در بازار، بررسی ویژگیهای دستگاه مطلوب و کارآمد کار چندان ساده ای به نظر نرسد؛ اما در این نوشتار سعی شده است با معرفی  یکی از انواع کامل ترین و بهترین دستگاه تصفیه هوا در بازار ایران به بررسی مشخصات فنی یک دستگاه تصفیه خوب و کارآمد جهت پاکسازی و بهسازی هوای محیط خانه و محل کار، نکاتی برای انتخاب یک دستگاه خوب و کارآمد در این حوزه ارائه دهیم.

ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی

بهتر است بدانید همانند هر محصول دیگر این دستگاه نیز انواع مختلفی دارد و بسته به مدل، ظرفیت و فیلتراسیون خود قادر به جذب، پالایش و تصفیه هوای محیط پیرامون می باشد. به طور کلی می توان از ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی به کیفیت بالا، عملکرد آسان، مدیریت و کنترل عملکرد دستگاه، قابلیت حمل آسان، اندازه و طراحی مناسب دستگاه، کم صدا بودن، قابلیت تعویض فیلترها و پوشش دهی مناسب فضای خانه و محل زندگی و... اشاره کرد.

برخی مدل های دستگاه تصفیه هوا دارای نمایشگر میزان آلودگی هوا بوده و برخی دیگر علاوه بر پاکسازی هوا و جذب ذرات قادر به ضدعفونی فضای پیرامون نیز هستند. در حال حاضر یکی از انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا در ایران با در نظر گرفتن گزینه ها و امکانات موجود دستگاه تصفیه هوا رپس مدل RAP-410 است.

در صورت تمایل به مشاهده سایر محصولات خوب تصفیه هوا، مجموعه ناین لیست جالبی از انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا در بازار ایران را تهیه کرده است که از این لینک می توانید آن را مشاهده کنید.

به طورکلی اگر قصد خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی را دارید، بررسی پنج معیار زیر را فراموش نکنید:

1. تکنولوژی فیلترهوا

در فیلتراسیون دستگاه های تصفیه هوا از فناوری های مختلفی استفاده می شود که مهمترین بخش برای انتخاب دستگاه است. بنابراین در نظر داشته باشید شناخت تکنولوژی و ظرفیت فیلتراسیون و همچنین کیفیت فیلترهای به کاررفته در انواع دستگاه تصفیه هوا از لحاظ مقابله با انواع آلاینده های شیمیائی، گازهای سمی، ذرات معلق و ریزگردها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ویژگی های دستگاه تصفیه هوای خانگی

 • فیلتر هپا و فیلتر کربن فعال

فیلتر هپا نوعی فیلتر الیافی است که تا 99 درصد قادر به جذب آلاینده های محیط می باشد وبدون افزودن ماده اضافه جدید به محیط ذرات آلاینده را جذب کرده و سپس هوای پاک و پالایش شده را به محیط ارائه می دهند.  فیلتر کربن فعال نیز که در جذب بوی نامطبوع از محیط نقش مهمی دارد، انواع آلاینده های شیمیائی و گازهای متساعد را از محیط جذب می نماید. این دو فیلتر مهم و اصلی به همراه تکنولوژی فیلتراسیون ذرات جامد در دستگاهی مانند دستگاه تصفیه هوا رپس مدل RAP-410، آن را به دستگاهی قوی و ایده آل در جذب و حذف ذرات معلق و آلاینده و همچنین تولید هوای پاک و باکیفیت تبدیل نموده است.

2. فضای تحت پوشش

فضای تحت پوشش هر دستگاه براساس نوع و مدل دستگاه تصفیه هوا متفاوت است. به طور معمول هر دستگاه تصفیه هوای خانگی بین 30 الی 70 مترمربع را پوشش می دهد و هر اندازه که دبی یا ظرفیت هوا دهی بالاتر باشد انتظار می رود دستگاه به فن قدرتمندتر با مصرف بهینه و صدای کمتری مجهز گردد.

دستگاه تصفیه هوای رپس

دستگاه تصفیه هوای رپس مدل RAP-410 با پوشش دهی فضائی معادل با 80 مترمربع و تولید صدا در حدود 55 دسی بل، دارای بیشترین ظرفیت هوادهی و فضای تحت پوشش در میان نمونه های موجود است. کارکرد فن این دستگاه در حالتهای مختلف دور کم، متوسط و زیاد و حالت خواب و اتوماتیک به منظور ارائه تنوع دلخواهی در نوع و میزان پاکسازی هوای محیط براساس نیاز شما طراحی شده است.

3. طراحی، حجم و ابعاد

از آنجایی که دستگاه تصفیه هوای خانگی به بخش جدایی ناپذیری از دکوراسیون تبدیل می شود طراحی بدنه و همچنین حجم و ابعاد دستگاه اهمیت ویژه ای پیدا می کند. علاوه براین توجه به استحکام و ساختار بدنه در شرایط جابه جائی و حمل دستگاه به نقاط دیگر نیز نکته ای ضروری است.

4. امکانات جانبی

امروزه که پیشرفت تکنولوژی همواره بستر امکانات بیشتری برای کاربرد محصولات فراهم آورده است، سبک زندگی انسان با کمک هوش مصنوعی بر مبنای راحتی و آگاهی بیشتر قرار داده شده است. بر همین اساس، سازندگان انواع دستگاه تصفیه هوا نیز از تکنولوژی پیشرفته در طراحی این دستگاه ها غافل نمانده و قابلیت های بی شماری برای کاربران دستگاه های خود در نظرگرفته اند.

در نظر داشته باشید اگرچه ممکن است به کارگیری امکانات جانبی به معنای بالارفتن قیمت یک دستگاه باشد، اما در نهایت آنچه به همراه دارد سهولت کاربرد و تامین بسیاری از نیازهای مورد انتظار از دستگاه است. بنابراین لازم است در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی مورد نظر خود به فهرست امکانات جانبی نظیر داشتن ریموت کنترل، اپلیکیشن اختصاصی برای مدیریت هوشمند از راه دور، دارا بودن نمایشگر میزان آلودگی هوا و همچنین نشانگرهای کیفیت هوا توجه ویژه داشته باشید.

دستگاه تصفیه هوا در بازار ایران

در بخش زیر از امکانات جانبی بهترین دستگاه تصفیه هوا موجود در بازار ایران، دستگاه تصفیه هوای رپس مدل RAP-410 به عنوان یکی از کامل ترین دستگاه ها اشاره شده است:

 • صفحه تماما لمسی
 • دارا بودن ریموت کنترل
 • قابلیت اتصال به وای فای
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی برای مدیریت دستگاه از راه دور
 • لامپ های رنگی نشانگر کیفیت هوا
 • نشانگر تعویض فیلتر
 • نشانگر میزان درجه حرارت
 • نشانگر میزان رطوبت
 • تایمر 8 مرحله ای
 • تولید یون منفی 8M/Cm3
 • قفل ایمنی کودک

5. گارانتی و خدمات پس از فروش

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا، این نکته را در نظر داشته باشید هر دستگاهی که انتخاب می کنید پس از طی مدت زمانی نیاز به تعویض فیلتر خواهد داشت. در واقع گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر سبب کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری و همچنین تضمین عمر و دوام کارکرد دستگاه با استفاده از قطعات اصلی و استاندارد می گردد.

از نقاط قوت دیگر که دستگاه تصفیه هوای رپس RAP-410 را به محصولی بی نظیر در این حوزه تبدیل می کند، خدمات پس از فروش خوب آن در ایران است به گونه ای که هر زمان که نیاز باشد می توانید اقدام به تعویض قطعات مصرفی آن مانند لامپ یو وی و فیلترها نمایید. شاید تنها نکته به ظاهر منفی در خصوص این محصول قیمت تمام شده بالا باشد، البته این موضوع لازم به ذکر است که با توجه به کارایی های آن و کیفیت محصول این امر طبیعی خواهد بود.

گروه صنعتی ناین در شهر تهران مفتخر به ارائه محصولات اصل و با کیفیت در سراسر ایران و کسب رضایت حداکثری مشتریان است. درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و یا دریافت مشاوره فنی رایگان در خصوص انواع دستگاه تصفیه هوا می توانید از طریق وبسایت مرجع گروه صنعتی ناین با ما در ارتباط باشید.

تلفن تماس: 45537

آدرس سایت: www.i-9.ir

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود