زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

اعتماد به نفس واقعی داشته باشید

اعتماد به نفس واقعی داشته باشید

اعتماد به نفس واقعی داشته باشید

برای رسیدن به موفقیت تظاهر نکنید، اعتماد به نفس واقعی داشته باشید. دقیقاً از کجا معلوم است که اعتماد به نفس دارید؟ اگر شما خجالتی یا مضطرب هستید، خیلی خوب است که بگویید، "اعتماد به نفس داشته باش!" اما این چیزی نیست که در زندگی واقعی تاثیر می‌گذارد؟ شما دقیقاً نمی‌توانید اعتماد به نفس را نشان دهید.

لحظه‌ای تأمل کنید و به من گوش کنید. همه حرف اعتماد به نفس این است که بفهمید چه کاری می‌کنید. بنابراین این کلمه در دفاع از این اندیشه است که هرقدر "تداوم رفتارتان" را بهتر بشناسید، اعتماد به نفس بیشتری اعتماد به نفس واقعی‌تری حس خواهید کرد. فقط باید به کارهایی که انجام می‌دهید فکر کنید و نسبت به آنها شفاف باشید.

فرض کنید یکی از آن آدم‌هایی هستید که هنگامی که با یک نفر دست می‌دهند به طور کلی از واژه "من هم همین کار را می‌کنم یا من هم این کار را انجام نمی‌دهم" متنفر هستند. اگر نمی‌دانید دست بدهید یا نه، چه خواهد شد؟

صبر کنید، چه کسی شخص دیگری را وارد این موضوع کرد؟ فقط شما که دارید بدون توجه دست می‌دهید باید تصمیم بگیرید، و در آن صورت به محض این که به طرف مقابل تبریک گفتید، با لبخندی تمسخرآمیز دست خود را محکم بیرون می‌کشید، می بینید؟ فقط شما این متن را نوشتید و دقیقاً می‌دانید در آن چیست. و شما با اعتماد به نفس با آن روبه‌رو می‌شوید. بنابراین شما برنده مطلق هستید.

اگر می‌دانید جلسه را پیدا خواهید کرد و به شدت از آن استقبال می‌کنید، یک متن آماده کنید و قبل از این که به آنجا برسید برنامه‌ریزی کنید. در مقابل آیینه تمرین کنید. اهمیت موضوع را در ذهن‌تان مرور کنید - طوری رفتار کنید مثل این‌که در جست‌وجوی وقوع آن هستید. تصمیم بگیرید که آیا دست خواهید داد و چند خط برای گفتن تبریک آماده کنید یا چند پرسش برای انجام مصاحبه تهیه کنید. ممکن نیست درباره همه چیزها کاملاً مطمئن باشید، اما درباره این مسائل در دست‌کم ده دقیقه حیاتی اولیه اعتماد به نفس واقعی‌ خواهید داشت.

شاید وقتی این‌گونه رفتار می‌کنید، در چند مرتبه اول حس کنید مثل این است که حرکات آرام پیش می‌روند، اما باور کنید این رفتار به سرعت به یک عادت تبدیل خواهد شد، و اعتماد به نفس به زودی به همان صورتیکه دیده می‌شود به امری واقعی تبدیل خواهد شد.

کانال تلگرام زوم لایف

فعالیتم در اینترنت از سال 86 با وبلاگ شروع شد و دو سال بعد اولین سایت مجله‌ایم رو راه‌اندازی کردم. به‌دلیل علاقه زیاد به تولید محتوای کاربردی و سئو، روی سایت‌های زیادی فعالیت داشتم. در حوزه کاری به دیجیتال مارکتینگ، کدنویسی، مشاور و توسعه کسب وکار علاقمندم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (1)
 1. نیکا در 2 شهریور 1402
  ظاهر باعث میشه اعتماد به نفس بیشتر بشه و کمتر ؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 5 شهریور 1402

   این مسئله برای همه یکسان نیست. بعضی افراد با دیدن ظاهر خودشان حس بهتری پیدا می‌کنند اما بعضی افراد با اعتماد به‌نفس به ظاهر خود اهمیت زیادی نمی‌دهند!

   پاسخ