زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

8 عادت رهبران موفق را بشناسید!

8 عادت رهبران موفق را بشناسید!

8 عادت رهبران موفق را بشناسید!

رهبران موفق متوجه این موضوع شده اند که موفقیت به هر شکلی که باشد، یک رویداد نیست بلکه یک فرایند است. رهبران موفق متوجه شده اند که موفقیت در طول زمان رشد می کند. موفقیت یک کار و الزام روزانه است که پیرامون هدف شما از زندگی عمل می کند. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق، باید عادت هایی را ایجاد کنید که پشتیبان موفقیت و اعتبار خوب شما باشند. زمانی که این عادت ها تبدیل به بخشی از زندگی روزانه ی شما بشوند، آماده خواهید بود تا در مسیر موفقیت قرار بگیرید و به سایرین در رسیدن به موفقیت کمک کنید.

در ادامه 8 عادت رهبران موفق را با هم می خوانیم :

رهبران موفق هر روز مطالعه می کنند

1. رهبران موفق هر روز مطالعه می کنند

رهبران موفق مزیت های غیر قابل انکار مطالعه ی روزانه را می دانند و به آن باور دارند. مطالعه شما را باهوش تر می سازد، وضوح فکری را بهبود می بخشد، استرس را کاهش می دهد، دانش پایه ی شما را افزایش می دهد، به لغات شما می افزاید، حافظه را بهبود داده، مهارت های استدلالی را فعال می کند، توانایی تمرکز را بهبود می بخشد، مهارت نوشتن را افزایش می دهد، شما را به مکانی آرام  می رساند و منبعی عالی از سرگرمی های رایگان است.

مطالعه فعالیتی است که هم زمان شما را آرام کرده و انگیزه می دهد. برای اینکه رهبری بزرگ باشید، باید خواهان گذر از درهای یادگیری باشید. یادگیری که از مطالعه بدست می آورید، نیروی شما برای رسیدن به موفقیت را بسیار افزایش می دهد.

رهبران موفق تمرکز می کنند

2. بر روی کارهای چالش برانگیز تمرکز می کنند

رهبران موفق و استثنائی در عرصه ی چالش ها زندگی و پیشرفت می کنند. هر چه بیشتر خود را برای رسیدن به موفقیت به چالش بکشانید، اعتماد به نفس بیشتری در توانایی انجام دوباره ی کارها خواهید داشت. چالش ها به بالا بردن مهارت ها و دانش شما کمک نمی کند، بلکه به رشد باوری که به خود دارید و این موضوع که شما می توانید به هدف هایی که تعیین کرده اید برسید، کمک می کند.

برای رهبران موفق تفاوت بین چالشی که به آنها اجازه می دهد تا قوای خود را بیشتر کنند و مهارت های خود را رشد دهند و چالشی که منجر به فاجعه می شود واضح است. با این حال نمی توانید با خلبان اتوماتیک مهارت های خود رشد دهید. (به معنی اینکه با کار های ساده رشد نمی کنید) برای اینکه رهبر بزرگی شوید،باید عادت کنید تا بر کارهای سطح بالایی که شما و تیمتان را به بالاترین سطح بعدی می برد، تمرکز کنید.

رهبران موفق سلامتی خود را در اولویت قرار می دهند

3. سلامتی خود را در اولویت قرار می دهند

رهبران موفق و  بزرگ این عادت را دارند که از ابتدا در چهار سطح از خود مراقبت می کنند:

  • فیزیکی
  • احساسی
  • ذهنی
  • روحی

آنها می دانند که سلامتی کلی بدن آنها مبنایی است که اجازه می دهد فرصت پیشرفت داشته باشند.

اگر از نظر فیزیکی حال خوبی نداشته باشید، چگونه سطوح بالاتر از حال فیزیکی (احساسی، ذهنی، روحی) می توانند خوب باشند؟ اگر در بنیان بیمار باشید، کلیت شما نمی تواند در سطح بالای کارایی که به آن نیاز دارید عمل کند. به این دلیل، ورزش مرتب، داشتن رژیم متعادل، خواب کافی و مصرف مکمل ها روزانه برای کمک به نگهداشتن تمرکز، انرژی و استقامت در طول روز را به عادات خود تبدیل کنید.

رهبران موفق یاد می گیرند

4. از افرادی که تحسین می کنند یاد می گیرند

رهبران موفق میل به از پیش برنده بودن دارند و اغلب زمانی که اشتباهی می کنند از خود انتقاد می کنند. برای جلوگیری از این اشتباهات، رهبران موفق مطمئن می شوند که افرادی بالاتر از آنها هستند یا افرادی که از آنها الگو بگیرند و آنها را تحسین کنند یا در صورت نیاز با آنها مشورت کنند.
زمانی که فردی را الگوی خود می سازید، باعث آرام شدن ترس شدیدی که به طور طبیعی هر فرد تحت استرس موقعیت چالش برانگیز دارد می شوید. مشاوره گرفتن از افرادی که تحسین می کنید به شما کمک می کند که به آرامش برگردید که همین حس به شما اجازه می دهد تا با موفقیت از موانع استرس زایی که با آن مواجه هستید عبور کنید.
رهبران با تجربه متوجه این موضوع هستند و به این مفهوم که همه ی رهبران به راهنما نیاز دارند احترام می گذارند.

رهبران موفق از شب قبل برنامه ریزی می کنند

5. درباره ی برنامه ی روز بعد از شب قبل برنامه ریزی می کنند

یک عادت کلیدی رهبران موفق انجام می دهند برنامه ریزی برای روز بعد در شب قبل است. چگونه می توانید بدون داشتن تصویری واضح از چیزی که می خواهید در روز بعد به آن برسید موفق شوید؟

باید کارها مخصوصی را انجام دهید اما نظم و ترتیبی ندارید و ممکن است خود را سهوا در حال تمرکز بر کارها یا جزئیاتی بیابید که در هدف بزرگ شما تغییری ایجاد نمی کنند. برنامه ریزی برای روز بعد در شب قبل، شروع روز بعد با جریانی منظم را برای شما تعیین می کند که اجازه می دهد کار بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید.

6. رهبران موفق اهداف را در مقابل خود قرار می دهند

رهبران موفق اهداف را در مقابل خود قرار می دهند

رهبران موفق بسیاری هنر نوشتن اهداف و سپس دوباره نوشتن آنها در هر روز را آموخته اند. برخی دیگر می گویند که بلند خواندن آنها در هر روز کافی است. زمانی که این کار منجر به افزایش ظرفیت شما در رسیدن به موفقیت شود تبدیل به عادتی با ارزش می شود.

ایده ی اصلی این است که اهداف در ذهن شما به عنوان راهی برای اطمینان از اینکه در مسیر درست برای رسیدن به آنها هستید تجدید شوند. اگر این تمرین راه انجام ندهید، گم کردن مسیری که در اهداف خود دارید بسیار آسان می شود. به جای هدایت زندگی خود، متوجه می شوید که تنها در حال واکنش به انچه اتفاق می افتد هستید.

زمانی که اندیشه درباره ی اهداف به عادت شما تبدیل شود، برای رسیدن به آنها کار می کنید و با زحمت کمتری به آنها می رسید. انجام اهداف با این روش باورنکردنی است و موفقیت را لذت بخش می سازد و شما را تشویق می کند تا به پیشرفت ادامه دهید.

رهبران موفق اقدام می کنند

7. اقدام می کنند حتی زمانی که ترسناک باشد

با ترس مواجه شوید. چیزی که برای ما آشنا باشد بهتر از ناشناخته است زیرا حس امنیت بیشتری می دهد. زمانی که در وضعیت کنونی خود راحت باشیم، حداقل اتفاقات قابل پیش بینی می شوند حتی اگر خسته کننده یا دردناک باشند.
با این حال رهبران موفق عادت به شکستن وضعیت کنونی دارند. آنها می دانند که رشد و تغییرات قابل ملاحظه تنها می توانند از آنچه نا آشنا، جدید و جسورانه است ناشی شوند.

رشد شخصیت و خلاقیت نمی تواند از آسایش ناشی شود.

اکثریت افراد در نقطه ی آسایش می مانند زیرا تغییر ترسناک است. اگر زحمات نتیجه ندهند چطور؟ اگر بسیار  دیر تصمیم بگیرید از جایی که بوده اید خارج شوید چطور؟ این موضوعات ناشناخته می توانند شما را در ترس ایجاد تغییر به دام بیاندازند، تا جایی که در انتها در جایی می مانید که حس می کنید کار ها انجام نشده اند. عادت کنید که از راه خود بیرون بیایید و ریسک کنید. ممکن است برنده نشوید اما حداقل یاد گرفته اید.

رهبران موفق یک چرا دارند

8. یک (چرا) ی قدرتمند و الهام بخش دارند

یک هدف در زندگی اولین گام برای زندگی آگاهانه و از صمیم قلب است. در حالی که می توانید در روز میلیون ها کار را انجام دهید، زمانی که هدف مشخصی نداشته باشید، ممکن است نا آگاهانه به سمت مسیر نادرست بروید.

به این دلیل که هدف های شما هیچ ارتباطی به قصد شما ندارند که به معنی است که می توانید اهداف خود را تا 5 یا 10 سال بعد دنبال کنید و متوجه می شوید که آن چیزی نبودند که می خواستید.

همانطور که استیون کاوی (Stephen Covey) تعلیم دهنده، نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی آمریکایی گفته است:

اگر نردبان به دیوار درست تکیه نکرده باشد، هر قدمی که بر می داریم ما را سریع تر به محل نادرست می رساند.

اگر چرای خود را بدانید، کار و ریسک ارزش تلاش را خواهند داشت. چرای شما همیشه با عشق در ارتباط است. ما خواهان رهبران موفق به وسیله ی میل به عشق ورزیدن به دیگران و برگرداندن علاقه به جوامع هدایت می شوند.

کانال تلگرام زوم لایف

فعالیتم در اینترنت از سال 86 با وبلاگ شروع شد و دو سال بعد اولین سایت مجله‌ایم رو راه‌اندازی کردم. به‌دلیل علاقه زیاد به تولید محتوای کاربردی و سئو، روی سایت‌های زیادی فعالیت داشتم. در حوزه کاری به دیجیتال مارکتینگ، کدنویسی، مشاور و توسعه کسب وکار علاقمندم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود