زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چکار کنیم تا در زندگی موفق تر شویم؟

چکار کنیم تا در زندگی موفق تر شویم؟

چکار کنیم تا در زندگی موفق تر شویم؟

تاکنون با این موضوع برخورد کرده اید که به خودتان واکنش نشان می دهید و یا تغییرات را به گونه ای انجام می دهید که کمتر حس خوب و رضایتی احساسی می کنید. انسان در طول تاریخ همیشه به دنبال این موضوع بوده است که بر موضوعات مختلف چیره شود و پیشرفت کند. ما نیز در این مطلب روش هایی را مطالعه می کنیم که چکار کنیم که انسانی موفق تر شویم؟

بگذارید تا اول از همه به شما خیلی شفاف بگوییم که اگر تصور می کنید که تا زمانی که به اهدافتان نرسید یک بازنده هستید، هیچ وقت موفق نخواهید شد. این سوال ها را از خودتان بپرسید:

  • من احساس سرشکستگی می کنم که چرا انسان بهتری نیستم نسبت به دیگران؟
  • چرا کارهای دیگران از من بیشتر به چشم می آیند؟
  • بزرگ ترین دستاوردهایم تا به حال در زندگی چه بوده است؟
  • چطور توانستم به اهداف قبلی ام برسم؟
  • چه کاری می توانم انجام دهم تا در زندگی موفق تر شوم؟
  • برای رسیدن به اهدافم در آینده تا به امروز چه کرده ام؟

اما واقعا چطور می توانیم انسان موفقی باشیم؟

یک راه این است که از افرادی که توانسته اند به موفقیتی برسند، درس بگیرید. مثلا کتاب هایی از افرادی که توانسته اند به موفقت برسند، بخوانید. اگر که می خواهید تجارتی را بخوانید، کتاب هایی از افرادی را بخوانید که با موفقیت توانسته اند تجارتشان را شروع کنند. اگر می خواهید دکتر شوید، کتاب بخوانید و ببینید که روش راه پیدا کردن به مدارس پزشکی چیست. اگر می خواهید وزن کم کنید، مطالب زیادی در این مورد وجود دارند و…

همه ما یک هدف مشترک داریم

بله، انسان ها یک هدف مشترک دارند، همه ما می خواهیم در زندگی و یا کسب و کار خود موفق باشیم! اما خوشبختانه برای بسیاری از ما، موفقیت ذاتی نیست! این خانواده ما، دوستان یا مخاطبان نیستند که ما را قادر به انجام کارهای فوق العاده می کند.

برای موفقیت در زندگی و انجام کارهای فوق العاده باید به خودتان نگاه کنید! شما در حال حاضر، موجودی سرشار از پتانسیل و توانایی هستید که اگر به درستی مهار و هدایت شوید، قادر به انجام امور فوق العاده خواهید بود.

چهار کلید موفقیت

کلیدهای موفقیت برای تغییر زندگی شما همواره یکسان بوده است.

  1. دقیقا همان چیزی را که میخواهید انتخاب کنید و جایی که می خواهید بروید.
  2. یک مهلت تعیین کنید و برنامه ای برای رسیدن به آنجا ایجاد کنید. (به یاد داشته باشید، یک هدف فقط یک رویا با مهلت است.)
  3. برای رسیدن به هدف باید اقدم کنید، هر روز کاری را انجام دهید تا به سمت هدف خود حرکت کنید.
  4. قبل از اینکه حلش کنید، تا زمانی که موفق نشوید، همچنان ادامه دهید.

این فرمول کلید موفقیت شماست و تقریبا هر کسی که تا به حال آن را امتحان کرده، به هدف خود رسیده است. پیروی از این کلید ها شما را تکامل و رشد می دهد تا به شخص فوق العاده ای تبدیل شوید.

موفقیت

حرف را کنار بگذارید و وارد عمل شوید

رویا پرداز ها فقط رویا پردازی می کنند ولی افراد موفق، عمل می کنند و این دقیقا قسمتی از ماجرا است که بسیاری نادیده می گیرند. به جای این که دنبال وقت و زمان مناسب باشید، از زمانی که حالا در اختیارتان است استفاده کنید و به فکر رخداد معجزه نباشید.

به خودتان اعتماد کنید

بیشتر وقت ها زمانی که احساس ناامیدی و ناراحتی می کنیم، به جای اینکه بابت کارهایی که تاکنون درست انجام داده ایم به خودمان اعتماد کنیم، تنها روی مسائل منفی و اشتباهاتی که مرتکب شده ایم تمرکز می کنیم. حتی اگر بعضی کارها را خراب کرده اید، برای کارهایی که تا حالا به خوبی انجام داده اید به خودتان اعتماد کنید.

نقاط قوت خود را بررسی کنید

خود را دست کم نگیرید و نگویید من به هیچ دردی نمیخورم! درست است این یکی از بیماری های رایج ایرانی ها است که خود را دست کم میگیرند و یا گاهی اعتماد به نفس الکی دارند که اصطلاحاً از آن ور پشتبام افتاده اند! نگویید نمی توانم کاری انجام دهم! البته که انجامش میدی! شما می توانید از نقاط قوت شخصیت خود برای حمایت از خودتان به عنوان تبدیل خود به یک فرد بهتر استفاده کنید.

تهیه لیست علاقمندی ها

لیستی از مواردی که در مورد خودتان دوست دارید را بنویسید و آن را در جایی که می توانید ببینید قرار دهید. در این لیست می توانید اهداف، خرید لوازم جدید و... را بنویسید که برای رسیدن به آنها بسیار اشتیاق دارید.

این لیست زمانی که احساس ناتوانی می کنید به کمک شما می آید و به شما کمک می کند که توانایی هایی خود را به یاد بیاورید.

بدانید که چه چیزی نیاز به بهبود دارد

وقت آن است که شما چیزهایی را که در مورد خودتان دوست ندارید بنوسید! مهم است که تشخیص دهید که در آن موارد شما می توانید بهبود پیدا کنید تا بتوانید اقدامات لازم را برای تغییر در خود انجام دهید.

با این حال، به یاد داشته باشید، همانطور که لیست خو را آغاز می کنید، این به معنای آن نیست که شما خود را ناتوان بدانید. در حقیقت، به معنای آن است که اینکار قرار است شما را قدرتمند کند!

شما متوجه خواهید شد که چیزهایی منفی در زندگی، زمانی که پنهان شده اند، بیش از زمانی که آنها به رسمیت شناخته می شوند، کنترل بیشتری نسبت به شما دارند.

در یک زمان یک کار را انجام دهید

سعی نکنید در یک زمان چند کار با هم انجام دهید! اگر شما غرق شوید، ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید. انتخاب چیزی که در لیست شماست که بیشتر شما را درباره خودتان نا امید کرده، یک ایده عالی است.

این باعث می شود شما پس از انجام سخت ترین کار احساس کنید که شما در بالای قله هستی و همچنین بقیه لیست خود را به آسانی می بینید.

موفق شدن

استفاده از افعال مثبت

این چیزی است که شما می توانید در صبح هنگام بیدار شدن و در شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید. چیزی را که دوست دارید در روز آینده انجام دهید را انتخاب کنید، مثلاٍ من در کار بیشتر صبور خواهم بود. یا من در زمان رسیدن استرس، آرام خواهم بود.
به جای منفی هایی مانند " من نمی خواهم" از کلمات مثبت مانند "من می توانم" استفاده کنیم. دقت کنید که انتخاب کلمات بسیار مهم است.

افکار منفی را دور کنید

هنگامی که روحیه تان ضعیف است اجازه ندهید افکار و احساسات منفی آزارتان بدهند. حتی تنها برای چند ساعت در روز افکار منفی را از خودتان دور کنید و فقط روی جوانب مثبت زندگی تان تمرکز کنید.

به خودتان متعهد شوید

چقدر به اهداف خود متعهد هستید؟ برای موفقیت در کار و زندگی شما مسیرهای مختلفی را طی می کنید. این مسیر همیشه هموار نیست و ممکن است بسیار پر فراز و نشیب باشد! چیکار می کنید؟ از هدف خود دست می کشید؟ انگیزه خود را از دست می دهید؟

اگر به خودتان متعهد شوید که باید به هدفی که می خواهید برسید، در شرایط سخت انگیزه خود را از دست نمی دهید!

شک نکنید خودباوری و موفقیت به هم وابسته اند

هیچ چیز به اندازه اینکه «خودتان را باور کنید» به موفقیت تان تحقق نمی بخشد. اگر قرار است به چیزی شک کنید به افکار منفی و ضعف هایتان شک کنید و باور کنید در رسیدن به همه اهداف تان موفق خواهید بود.

 

حواس پرتی
یکی از مهم ترین عوامل حواس پرتی، وجود گوشی موبایل است! برای خود احترام قائل شوید و در حین کار گوشی را از خود دور کنید.

کنترل حواس پرتی

همه انسان ها ممکن است هنگام انجام کار، دچار حواس پرتی شوند. مسلما کار دشواری است که ساعت ها بدون وقفه، روی انجام یک کار تمرکز کنید، اما بعضی از افراد قادر به انجام این کار هستند. سؤال اصلی این است: چرا آنها می توانند روی کارشان تمرکز کنند، اما شما نمی توانید؟

برای کنترل حواس پرتی، باید توانایی ها و اراده خود را برای تقویت تمرکز به کار بگیریم. اگر بر روی کاری که انجام می دهید مترکز شوید، حواس پرتی به سراغ شما نمی آید.

کلام آخر:

انگیزه ندارید؟ زیرا شما تنبل هستید یا هدف ندارید. حتی بزرگترین ستارگان، ثروتمندترین بازرگانان و ورزشکاران گاهی انگیزه خود را از دست می دهند. اما چیزی که به آنها انگیزه می دهد، کنجکاوی برای بهتر شدن است! بنابراین بالاتر از همه، کنجکاو باشید، و این شما را به سمت اهداف و موفقیت هدایت می کند.

کانال تلگرام زوم لایف

فعالیتم در اینترنت از سال 86 با وبلاگ شروع شد و دو سال بعد اولین سایت مجله‌ایم رو راه‌اندازی کردم. به‌دلیل علاقه زیاد به تولید محتوای کاربردی و سئو، روی سایت‌های زیادی فعالیت داشتم. در حوزه کاری به دیجیتال مارکتینگ، کدنویسی، مشاور و توسعه کسب وکار علاقمندم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود