زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

4 عادت افراد بسیار موفق را بشناسید!

دوره گوگل ادز

4 عادت افراد بسیار موفق را بشناسید!

4 عادت افراد بسیار موفق را بشناسید!

یک سوال فوق‌العاده برای موفقیت شخصی این است که افراد موفق چه عاداتی دارند؟ چرا برخی افراد الگوهای فکری مثبت دارند، در حالیکه افراد دیگر اینگونه نیستند؟ چه چیزی عقیده و نظرتان را درباره‌ موفقیت تعیین می‌‌کند؟

راز کلی موفقیت شخصی این است که دریابید رسالت‌تان چیست و سپس آن را انجام دهید

طی سال‌ها با افراد موفق بسیاری مصاحبه شده و این سوال از آن‌ها پرسیده شده است: "شما اکثر اوقات به چه چیزی فکر می‌کنید؟"

پاسخ این افراد، ساده و یکسان و در عین حال آنقدر عمیق بود که می‌تواند زندگی را کاملاً تغییر دهد. به طور خلاصه، عادات افراد موفق، حول تفکر مثبت می‌گردد. آن‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که چه می‌خواهند و چگونه می‌توانند آن را به دست بیاورند. تمامی افراد موفق به این نتیجه رسیده‌اند که در هر صورت، عقیده‌ی شخصی و ذهن از سنین پایین کودکی برنامه‌ریزی می‌شوند.

عقیده‌ی شخصیِ شما تقریباً در هر چیزی که فکر می‌کنید، احساس می‌کنید و به عنوان یک فرد بالغ بدان دست می‌یابید، نقشی مسلم ایفا می‌کند. با آموختن این 4 عادت افراد موفق، شما نیز می‌توانید به موفقیت دست یابید!

1. تصور شخصی فوق العاده‌ای دارند

تصور شخصیِ شما، "برنامه‌ی اصلی" کامپیوتر ذهن نیمه خودآگاهتان بوده و به عنوان سیستم عامل ذهنی شما عمل می‌کند. هر فکر، احساس، هیجان، تجربه و تصمیمی که تا به حال داشته‌اید، به طور دائم روی این سخت افزار ذهنی ذخیره می‌شود.
هنگامی که این احساسات ذخیره می‌شوند، از آن به بعد بر نحوه‌ی تفکر، احساس و رفتارتان تاثیر می‌گذارند. تصور شخصی شما در هر بخشی از زندگی، بر میزان کارایی‌تان پیشی گرفته و آن را پیش بینی می‌کند. تصور شخصی نشان می‌دهد که چرا قوانین ذهنی، تاثیر بسزایی بر شخصیتتان دارند.

2. رفتاری سازگار از خود نشان می‌دهند.

هنگامی که تصور شخصیتان را در حوزه‌ی مشخصی شکل دادید، همیشه باید رفتاری مطابق با آن از خود نشان دهید. ممکن است در یک حوزه‌ی معین، توانایی خارق العاده‌ای داشته باشید، اما اگر تصور شخصیتان در آن حوزه ضعیف باشد، همیشه کمتر از توانایی واقعی‌تان عمل خواهید کرد.

عادت افراد موفق این است که در تمامی قسمت‌های زندگی‌شان، تفکر و تصور شخصی مثبتی دارند.

تصور شخصی شما حول موارد زیر می‌چرخد:

 • چقدر خوب در جمع صحبت می‌کنید.
 • چقدر محبوب هستید.
 • چگونه همسری هستید.
 • چگونه پدر یا مادری هستید.
 • چقدر خوب در هر ورزش یا فعالیت فیزیکی عمل می‌کنید.
 • چقدر منظم یا نامنظم هستید.
 • چقدر خوب زمانتان را مدیریت کرده و چقدر کارایی دارید.
 • توانایی خواندن، نوشتن و حل مسائل ریاضیات.

در شغل و حرفه، در تمامی ابعاد زندگی مالیتان، دارای تصور شخصی هستید.
با تفکر مثبت، نسبت به میزان درآمد و تلاش برای درآوردن این مقدار پول، تصور شخصی دارید. به علاوه، نسبت به سرعت ارتقا و میزان افزایش درآمدتان در هر سال نیز دارای تصور شخصی هستید.

افراد موفق

3. افراد موفق از منطقه امنشان خارج می‌شوند.

تصور شخصی‌تان هر چه که باشد، عادت تفکرتان نسبت به پول یا هر حوزه‌ی دیگری به "منطقه‌ی امنتان" تبدیل می‌شود. سپس این منطقه‌ی امن به بزرگترین مانع بهبود عملکرد تبدیل خواهد شد.

هنگامی که در حوزه‌ای به منطقه‌ی امن وارد شوید، ناخودآگاه تلاش می‌کنید در آن ناحیه باقی بمانید؛ گرچه ممکن است این حالت کاملاً کمتر از میزان توانایی‌هایتان در آن حوزه باشند. کلید دستیابی به پتانسیل واقعی و توسعه‌ی عادات مشابه افراد موفق این است که تصور شخصی‌تان را در الگوهای تفکر مثبت ایجاد کنید.
ایجاد عادات جدید تفکر مثبت برای انجام موضوعاتی که برایتان مقدورند، بر عهده‌ی شماست. با تغییر افکار و احساسات مربوط به توانایی بالقوه‌تان در یک حوزه، می‌توانید بیشتر و بیشتر به موفقیت دست یابید.

بالاخره، وقتی زمان جزر دریا فرا برسد خواهید فهمید چه کسی عریان شنا می‌کند. (وارن بافت - Warren Buffett)

4. افراد موفق، مثبت نگر هستند

تصور شخصی شما، ایده‌آل شخصی شماست. این مورد، تصویر ایده‌آلی است که از خودتان دارید؛ گویی بهترین فردی هستید که می‌توانید باشید.
ایده‌آل شخصی و تصور شخصی شما از طریق آرزوها، امیدها، آمال، اهداف و رویا پردازی‌هایتان درباره‌ زندگی آینده و در ترکیب با ویژگی‌ها و خوبی‌هایی که در خود و دیگران تحسین می‌کنید، شکل می‌گیرند. این دو، ترکیبی هستند که با تفکر مثبت درباره‌ بهترین فردی که می‌توانید تصور کنید باشید و داشتن بهترین زندگی که می‌توانید داشته باشید، به وجود می‌آیند.

افرد کارا، موفق و شاد، ایده‌آل‌های شخصی بسیار مشخصی داشته و تصوراتی از چیزی که دوست دارند، به آن احترام گذاشته و آن را تحسین می‌کنند، دارند. این افراد، تصوراتی درباره‌ خوبی‌ها، ارزش‌ها و ویژگی‌های مردان و زنان برتری دارند که میخواهند مانند آن‌ها باشند، دارند.
موفق‌ترین افراد، تصویری والا و الهام بخش از فردی که واقعاً موفق است و چگونگی رفتار وی در ارتباط با تصور شخصی‌اش دارند.

شما فردی فوق العاده هستید که توانایی‌ها و استعداد‌های شگفت انگیز و کشف نشده‌ای دارید.

هر موفقیتی که تا به حال در زندگی به دست آورده‌اید، تنها سایه‌ای از چیزی است که برایتان ممکن است. اساساً هیچ محدودیتی در کاری که می‌توانید انجام دهید و فردی که می‌توانید باشید، به جز محدودیت‌هایی که خودتان و با تفکرتان برای خودتان ایجاد می‌کنید، وجود ندارد.

با پیروی از این چهار مرحله و داشتن کنترل کامل بر توسعه‌ی تصور شخصی‌تان از طریق تفکر مثبت، پایه پیشرفتی را ایجاد خواهید کرد که شما را قادر می‌سازد در چند سال آینده نسبت به افراد متوسط، به موفقیت‌های بیشتری دست یابید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود