زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

9 مقصد پیشنهادی برای سفر در سال 2018

9 مقصد پیشنهادی برای سفر در سال 2018

9 مقصد پیشنهادی برای سفر در سال 2018

نمی ‌دانید در سال 2018 به کجا سفر کنید؟ ما در این‌ مطلب از کشور‌های جزیره‌ ای گرفته تا مقاصد خارق العاده ‌ی آفریقایی، مناظر مهیج کوهستانی به همراه دریاچه ها و دیگر گزینه ها را معرفی خواهیم کرد. مقاصد برتر سال 2018 پیشنهادات زیادی برای سفر ارائه می ‌کنند، پس این لیست ممکن است شما را ترغیب کند تا برنامه سفر در سال 2018 را برنامه ریزی کنید.

1. مالتا

مالتا

پایتخت مالتا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برای سال 2018 نام گرفته است؛ اما والتا تنها دلیلی نیست که شما باید به این کشور سفر کنید. این کشور در مرکز دریای مدیترانه، میان جزیره ی سیسیل و ساحل شمالی آفریقا جای داشته و در حال کسب محبوبیت برای سفرهای دریایی روی کشتی است.

این شهر در منطقه ای حساس و سر دو راهی قرار دارد که موجب شده است تاریخچه ای جالب برای آن رقم زده شود. قبل از اینکه این مکان بسیار مشهور شود، از آن دیدن کنید؛ زیرا پنجره ی نیلی رنگ آن در جزیره ی گوزو که در سریال تاج و تخت نیز نمایش داده شد، توجه های بسیاری را به مالتا جلب کرده است. هرچند اخیراً این پنجره به داخل دریا سقوط کرده است، اما آب های جذاب نیلی رنگ و شن های طلایی رنگی که آن را احاطه کرده اند، هنوز ارزش دیدن دارند.

2. پارک ملی بانف، آلبرتا، کانادا

پارک ملی بانف، آلبرتا، کانادا

هم چنان که کانادا صد و پنجاهمین سالگرد پرشکوه خود را پشت سر می گذارد، سال 2018 فرصتی ایده آل برای تجربه ی زیبایی مسحور کننده ی قدیمی ترین پارک ملی این کشور با بازدید کنندگان کمتر است. این پارک در دره ای قرار گرفته که توسط دریاچه هایی به رنگ جواهر، بهارهای گرم، دره های باریک و رشته کوه هایی حرت آور احاطه شده است و کمتر جایی نسبت به آن مسحور کننده تر است.

احتمالاً دریاچه ی مورین تماشایی ترین قسمت آن است که آب های منجمد در آن وجود داشته و در ارتفاع حدود شش هزار پایی در قلب پارک بوده و در اوایل تابستان، سطح آب افزایش یافته و هاله ی آبی رنگ قابل توجهی را به نمایش می گذارد. این مکان برای افرادی که به طبیعت علاقه دارند، مانند بهشت است و در آن می توان انتظار هر چیزی را داشت؛ از پیاده روی، ماهیگیری و دوچرخه سواری در کوهستان گرفته تا قایق سواری در رود خروشان کیکینگ هورس، چتر بازی بر فراز کوه های راکی، زیپ لاین سواری، کوه نوردی و غار نوردی.

3. صربستان

صربستان

از آنجا که سواحل آدریاتیک کرواسی و مونته نگرو از بین مقاصد گردشگران، محبوبیت زیادی به دست آورده اند، به صربستان توجه کمتری شده است. این سرزمین ناشناخته ی بالکان، کشوری است که در آن شرق و غرب، هم از منظر ایدئولوژیکی و هم جغرافیایی، به یکدیگر می پیوندند.

سفر به صربستان برای ایرانیان بدون ویزا امکان پذیر می باشد. به همین بلگراد تبدیل به مقصد جدیدی برای سفرهای خارجی ایرانیان شده است.

صربستان مملو از مناظر زیبا و تاریخی غنی است و با توجه به ارزان بودن گزینه خوبی برای سفر است. بلگراد واقعاً همه چیز را در خود جای داده است؛ غذای فوق العاده، پارک ها، رودخانه ها، دریاچه ها، هنر، تاریخ و موسیقی به همراه زندگی پویای شب.

در سراسر این کشور، عبادتگاه هایی آرام و پارک های ملی مانند کوپاونیک و زلاتیبور وجود دارند که می توانید در آن ها از هوای گرم و سرد ماجراجویی های بیرون از منزل لذت ببرید.

4. پرت، استرالیا

پرت، استرالیا

اغلب به خاطر شهرهای سیدنی و ملبورن، توجه لازم به پرت نمی شود؛ اما این شهر به عنوان یکی از سردترین مکان های استرالیا، به خاطر هتل ها و ساختمان های جدید در سراسر شهر و پروازهای مستقیمی که رفتن به آن جا را آسان تر می سازد، شناخته شده است.

می توان اقامت گاه هایی را با قیمت های فوق العاده یافت؛ همانند الوفت پرت (Aloft Perth) که هتلی برای جوانان بوده و موسیقی زنده در آن اجرا می شود، روفتاپ یوگا (Rooftop yoga) و پنتری (Pantry) که در تمامی ساعات شبانه روز و هفت روز هفته باز هستند.

شهر پرت در استرالیا به مکان های غذاخوری خود می بالد و میزبانی است برای بارهای جدید و شیک و اجتماع هنری پویا به همراه مجموعه ای از برنامه هایی که می توان خارج از منزل انجام داد.

5. کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ، دانمارک

بازید از پایتخت دانمارک، در دهه ی اخیر، به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. اگر هنوز به این شهر سفر نکرده اید، سال 2018 بهترین زمان برای انجام این کار است. اغلب از دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشورهای دنیا نام برده می شود و بسیاری از این شادی را می توان در شهر کپنهاگ تجربه کرد.

شهر کپنهاگ، کوچک بوده و به آسانی می توان در آن هم پیاده و هم با دوچرخه به گشت و گذار پرداخت. در این شهر، برای غذا خوردن یا نوشیدن گزینه های زیادی وجود دارد؛ مانند رستوران نیو نوردیک.

از بین پارک های بسیار زیبایی که در این شهر وجود دارد، یکی را که برای جمع شدن افراد و یا بازی در یک تیم فوتبال با افراد محلی مناسب است، انتخاب کنید. بازدید از یکی از جذابیت های دانمارک را که در قصر روزنبرگ قرار دارد، فراموش نکنید؛ گرچه بازدید از هر سه قصر اصلی آن خالی از لطف نیست.

6. مصر

مصر

پس از انقلاب سیاسی سال 2011، به گردشگری مصر ضربه ی شدیدی وارد شد ولی انتظار می رود که امسال، جاذبه ی گردشگری جدیدی، تعداد گردشگران را افزایش دهد.

مطمئناً نسبت به قبل، قیمت ها کاهش یافته و تعداد گرشگران کمتر است، ولی علاوه بر اهرام ثلاثه و مجسمه ی ابوالهول، می توانید از موزه ی بزرگ مصر و بیش از صد هزار شی باستانی دوران فاراوهس افسانه ای دیدن کنید.

7. ایسلند

ایسلند

اخیراً ایسلند به یکی از جذاب ترین مقاصد دنیا تبدیل شده است و یکی از دلایل آن این است که بسیاری از افراد، قسمت هایی از آن را در فیلم "زندگی پنهان والتر میتی" و "جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد" و سریال مشهور "بازی تاج و تخت" و "وایکینگ" دیده اند.

خطوط هوایی واو، پروازهای ارزان قیمتی را از سراسر ایالات متحده ارائه می کند؛ پس زمان آن است که سواحل مبهوت کننده ی آن با شن های سیاه، آبشارها و چشمه های آب گرم آن را تجربه کنید.

8. شبه جزیره ی بزرگ شمالی، نیوفاوند لند، کانادا

شبه جزیره ی بزرگ شمالی، نیوفاوند لند، کانادا

با اینکه گردشگران کانادایی زیادی به شرقی ترین استان کانادا، یعنی نیوفاوند لند، سفر می کنند، افراد خارجی انگشت شماری حتی اسم آن را شنیده اند؛ ولی این موضوع به دلیل عکسی که از کوه بزرگ یخی گرفته شد که نزدیک ساحل آن در شبه جزیره ی آوالون قرار دارد، تا حدودی در حال تغییر است.

در شمال این منطقه، در شبه جزیره ی بزرگ شمالی، گردشگران از کوه های یخی بیشماری، به ویژه در ماه های می و ژوئن، بازدید می کنند. در نیمه ی اول ژوئن، جشنواره ی کوه یخی در سنت انتونی برگزار شده و سالگرد ورود کوه های یخی به همراه موسیقی، غذا، سرگرمی، تاریخ و فرهنگ جشن گرفته می شود.

9. لیسبون، پرتغال

لیسبون، پرتغال

در سال 2018، لیسبون پایتخت پرتغال، پس از نیم قرن تلاش، برای اولین بار میزبان مسابقه ی خوانندگی یورو ویژن خواهد بود و این، دلیل دیگری برای سفر، علاوه بر سواحل زیبا و آسمان های همیشه آبی، خیابان های سنگفرش شده با چشم اندازی از سقف های قرمز و خانه هایی به رنگ های زرد، صورتی و آبی خواهد بود.

این جشنواره ی طولانی، جشنی عظیم است که هزاران نفر را جذب کرده و حدود دویست میلیون نفر نیز آن را از سراسر جهان تماشا می کنند.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (2)
 1. زارعی در 21 آبان 1397
  فک میکنم مطالبتون بیشتر برای افرادی که داخل ایران نیستن مفید و کاربردیه.
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 21 آبان 1397
   سلام، از اینکه نظرتون رو ارسال کردید ممنونیم.
   در این مطلب چند مقصد متفاوت و شاید غیرتکراری برای سفر برای پیشنهاد شده که شما اگر داخل ایران هم که باشید، می توانید به این مقاصد سفر کنید اما با هزنیه های بیشتر.
   با احترام
   پاسخ