زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

7 مدل شیک و خاص آستین مانتو برای تمام سلیقه ها کدام است؟

7 مدل شیک و خاص آستین مانتو برای تمام سلیقه ها کدام است؟

7 مدل شیک و خاص آستین مانتو برای تمام سلیقه ها کدام است؟

آستین بخش مهمی از لباس به حساب می آید، آستین ها دارای مدل ها و تنوع های گوناگون هستند که متناسب با سلیقه هر فرد می توانند باشد. ما در این مطلب به دنبال بررسی 7 مدل شیک و خاص آستین مانتو برای تمام سلیقه ها هستیم. پس اگر به تیپ و استایل خود اهمیت می دهید همراه ما باشید.

هدف از طراحی آستین چیست؟

بسیاری از لباس ها دارای آستین ها هستند و در مقابل برخی از مدل های لباس فاقد آستین هستند. اگر بخواهیم و چرایی و چیستی طراحی آستین لباس را بدانیم باید بگوییم آستین ها با اهداف گوناگون و متنوعی طراحی می شوند. شاید اصلی ترین هدف طراحی آستین در برخی از لباس ها مانند مانتو، پالتو و یا کاپشن به خاطر محافظت از سرما و بازوهای شما باشد. آستین این لباس ها با تامین گرمای بدن شما، از شما در برابر برودت هوا حفاظت می کنند. پس وجود آستین در این نوع از لباس ها ضروری و واجب است. از طرفی در برخی از لباس ها وجود آستین شاید بخاطر حفاظت از سرما نیست  و در این نوع از لباس ها هدف از طراحی آستین جنبه زیبایی دارد.

شاید بتوان گفت اصلی ترین دلیل طراحی آستین لباس، برای زیبایی لباس باشد، زیرا صنعت مد روز به روز در حال گسترش است و در هر دوره ای لباس های خاصی مد شده و بعد از مدتی از مد می افتند و در مقابل شاید دوباره بعد از گذشت چندین سال و یا چند دهه دوباره مد شده و وارد بازار پوشاک شوند.

 7 مدل شیک و خاص آستین مانتو برای تمام سلیقه ها

قبل از بررسی اینکه بهترین مدل های آستین مانتو کدامند باید بگوییم، مدل های متنوعی برای آستین مانتو وجود دارد، که هر فرد بر اساس سلیقه خود می تواند از این مدل ها استفاده نماید. ما برای کمک و راهنمایی شما  7 مدل شیک و خاص آستین مانتو برای تمام سلیقه ها را گردآوری کرده ایم، که عبارتند از:

 • مدل ساده و معمولی

این نوع از آستین حالت ساده و معمولی داشته، و مناسب افرادی است که آستین ساده دوست دارند. اگر به دنبال آستینی هستید که هیچ وقت از مد نیفتند و همیشه بتوان از آن استفاده کرد، این نوع از آستین مناسب شما است. آستین ساده و معمولی با انواع پارچه های قابل دوخت بوده، و مدل آن به شکلی است که تا مچ دست شما را می پوشاند، و دارای درزی در قسمت آستین لباس است. گفتنی است مدل ساده آستین بیشتر برای آستین مانتو یا لباس ها راحتی کاربرد دارد. این مدل به نوعی یک مدل رسمی به حساب می آید که می توان از آن در ادارات، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و... استفاده کرد.

مدل آستین معمولی

مدل آستین معمولی

 • مدل آستین رگلان

یکی از مدل های شیک در آستین، مدل آستین رگلان است. آستین رگلان آستینی است که غالبا از یقه لباس شما شروع شده و تا آستین ادامه پیدا می کند. آستین رگلان غالبا در پارچه هایی که حالت کشسانی دارند دوخت می شود، و در لباس هایی مانند پالتو و مانتو و یا سایر لباس ها این مدل از آستین کاربرد ویژه ای دارد. نکته جالبی که درباره آستین رگلان وجود دارد این است که این نوع از آستین در ابتدا برای لباس ورزشکاران بیسبال طراحی شده بود، که بعد ها در سایر لباس ها نیز از این مدل استفاده شد.

مدل آستین رگلان

مدل آستین رگلان

 • مدل آستین کیمونو

این نوع از آستین همان گونه از اسمش پیدا است، برگرفته از فرهنگ ژاپنی و لباس اصیل ژاپنی ها به نام کیمونو است. این مدل از آستین بسیار راحت و خنک است، و به دلیل راحتی، پهن و گشاد بودن طرفداران بسیار زیادی دارد. این مدل از آستین برای نخستین بار در سال 1940 با اعمال تغییراتی در لباس کیمونوی اصلی توسط یک شرکت آمریکایی طراحی و به بازار عرضه شد.

 • آستین مانتو کتی و مدل آستین مانتو اداری

حتما تا به حال آستین کت ها و یا مانتوهای اداری را دیده اید، این نوع از آستین دقیقا مانند آستین کت و یا مانتو اداری است که به صورت دو تیکه بوده و درزی در پشت آستین دارد.

 • آستین فانوسی

یکی از آستین های بسیار شیک و ترند شده آستین فانوسی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این آستین به صورت پف دار از قسمت آرنج شروع شده و تا مچ دست ادامه دارد و در قسمت مچ دست آستین به صورت کشی دوخته می شود.

 • آستین زنگوله ای

این نوع از آستین از قسمت آرنج لباس شروع شده و رفته رفته گشادتر می شود و حالت زنگوله ای پیدا می کند. و می تواند دارای درز و یا بدون درز باشد.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود