دانستنی‌ها

دانستی‌های کاربردی در حوزه سلامت، پزشکی را در این بخش بخوانید.

سیستم ایمنی بدن چطور کار می‌کند؟

قوی بودن و قوی ماندن سیستم ایمنی بدن برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری است. بدون داشتن یک سیستم ایمنی قوی، بدن برای حمله به باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و موارد دیگر آماده نخواهد بود. این سیستم ایمنی، بدن را در مقابل عوامل بیماری‌زا سالم نگه می‌دارد.

ادامه مطلب

جواب 23 سوال مهم درباره ویروس کرونای جدید (کوئید 19)

مبتلایان به ویروس کرونا در چین، ایران، ایتالیا، ژاپن و بسیاری دیگر از کشورهای جهان همچنان در حال افزایش است و در جهان، وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام شده است. در ادامه به مهم‌ترین سوالات درباره‌‌ ویروس کرونای جدید پاسخ داده شده است که شاید سوال شما نیز باشد. در ادامه آنها را می‌خوانید.

ادامه مطلب

مقایسه علائم کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

فرق کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی چیست و چطور می‌توان ویروس کرونای جدید را از ویروس سرماخوردگی و ویروس آنفولانزا تشخیص داد؟ تفاوت علائم ویروس کرونا با بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی چیست؟ در این مطلب از سایت زوم لایف درباره علاوم کرونا و تفاوت آن با سرماخوردگی و آنفولانزا توضیحاتی داده‌ایم که می‌توانید در ادامه بخوانید.

ادامه مطلب

8 غذا که باید ایجاد درد و حساسیت دندانی می‌شود

اغلب زنان و افراد جوانتر دارای دندان‌های حساس هستد اما به طورکلی افراد زیادی هنگام خوردن یا نوشیدن غذاهای گرم، سرد، اسیدی، چسبناک و شیرین دچار درد خفیفی در دندان‌های خود می‌شوند. در ادامه 8 غذا که باعث ایجاد درد و حساسیت دندانی می‌شود را بشناسید.

ادامه مطلب

10 حقیقت جالب درباره‌ی متابولیسم و کاهش وزن

آیا برای کاهش وزن با مشکل مواجه هستید؟ شاید کلید موفقیت در کاهش وزن این باشد که بدانید متابولیسم بدن واقعاً چگونه کار می‌کند. اگر تا به حال با اعداد روی وزنه مشکل داشته‌اید، احتمالاً آن را تقصیر متابولیسم بدنتان انداخته‌اید. اما متابولیسم واقعاً چیست و چگونه کار می‌کند؟

ادامه مطلب

9 نکته درباره میگرن که هر کسی باید بداند!

افرادی که به میگرن مبتلا هستند اغلب تعریف درستی از این سردردهای جدی ندارند. هر کسی که یکبار این سردردها را تجربه کرده باشد می‌داند که میگرن، یک سردرد معمولی نیست. میگرن یک نوع بیماریست و با سردرد کاملا تفاوت دارد. علائم حمله‌ی میگرن که شامل درد؛ ضعف، حالت تهوع، تاری دید، سرگیجه و حساسیت شدید نور و صدا و بو است می‌تواند برای چندین روز ادامه داشته باشد.

ادامه مطلب