دانستنی‌ها

در اطراف ما همیشه چیزهایی برای یاد گرفتن و دانستن وجود دارد!

9 نکته درباره میگرن که هر کسی باید بداند!

افرادی که به میگرن مبتلا هستند اغلب تعریف درستی از این سردردهای جدی ندارند. هر کسی که یکبار این سردردها را تجربه کرده باشد می‌داند که میگرن، یک سردرد معمولی نیست. میگرن یک نوع بیماریست و با سردرد کاملا تفاوت دارد. علائم حمله‌ی میگرن که شامل درد؛ ضعف، حالت تهوع، تاری دید، سرگیجه و حساسیت شدید نور و صدا و بو است می‌تواند برای چندین روز ادامه داشته باشد.

ادامه مطلب
فرق روانکاو، روانشناس و روانپزشک چیست؟دانستنی‌ها
بروزرسانی: 1 ماه پیش

فرق روانکاو، روانشناس و روانپزشک چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که سه اصطلاح روانکاو، روانشناس و روان‌پزشک را به جای هم بکار برده باشید و دقیق، تفاوت آنها را ندانید. بسیاری از مردم آنها را به جای هم بکار می‌برند و این باعث می‌شود که انتخاب دقیقی برای مراجعه به روانشناس یا روانکاو یا روان‌پزشک نداشته باشند. اما این سه واژه دقیقاً چه تفاوتی دارند؟

ادامه مطلب
10 کاربرد باور نکردنی پوست موزدانستنی‌ها
بروزرسانی: 3 ماه پیش

10 کاربرد باور نکردنی پوست موز

احتمالا شما بعد از خوردن موز پوست آن را دور می اندازید، اما آیا میدانستید که پوست موز کلی فایده دارد؟ پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین ها است. پس دفعه بعدی که از خوردن یک موز لذت می بردید پوست را دور نیاندازید و یکی از کاربردهای فوق العاده آن را امتحان کنید. در ادامه با 10 کاربرد باور نکردنی پوست موز آشنا شوید.

ادامه مطلب
درباره ویزای شینگن، هزینه، دلایل و رفع ریجتکی شینگندانستنی‌ها
بروزرسانی: 3 ماه پیش

درباره ویزای شینگن، هزینه، دلایل و رفع ریجتکی شینگن

ویزای شینگن چیست و چطور می توانیم ویزای شینگن دریافت کنیم؟ چند نوع ویزای شینگن وجود دارد؟ هزینه ویزای شینگن چقدر است؟ در مصاحبه سفارت برای ویزای شینگن چه سوالاتی پرسیده می شود؟ آیا ممکن است ویزای شینگن ریجکت شود؟ اگر ریجکت شدیم برای رفع ریجتکتی ویزای شینگن باید چه کاری انجام دهیم؟

ادامه مطلب
همه چیز درباره ویزا و نحوه صدور ویزادانستنی‌ها
بروزرسانی: 5 ماه پیش

همه چیز درباره ویزا و نحوه صدور ویزا

اگر برنامه سفر تفریحی یا کاری به خارج از کشور داشته باشید، احتمالاً درباره صدور ویزای مسافرتی یا کاری شنیده اید. دارندگان گذرنامه ایرانی می توانند بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به 39 کشور جهان سفر کنند. برای سفر به بسیاری از کشورها باید ویزا داشته باشید. در ادامه درباره اخذ ویزا و قوانین آن، بیشتر بدانید.

ادامه مطلب

افتتاح زیباترین فرودگاه جهان در سال 2019

به نظر می رسد که بالاخره زیباترین فرودگاه جهان در سال 2019 افتتاح خواهد شد. زیباترین فرودگاه جهان توسط معمار برجسته Zaha Hadid طراحی شده که قرار است در سال 2019 زیباترین فرودگاه جهان در کشور چین و شهر پکن افتتاح شود. در ادامه با زیباترین فرودگاه جهان بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب