زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

دانستنی‌ها

دانستی‌های کاربردی در حوزه سلامت، پزشکی را در این بخش بخوانید.

7 جایگزین مناسب قرص رانیتیدین (Ranitidine)دانستنی‌ها

7 جایگزین مناسب قرص رانیتیدین (Ranitidine)

قرص رانیتیدین سرطان زا است و نباید استفاده شود! سازمان غذا و داروی آمریکا FDA در 13 فروردین 99 اعلام کرد که احتمال آلودگی تعدادی از داروهای گروه رانیتیدین (Ranitidine) به ماده سرطان زای NDMA  وجود دارد. با توجه به این خبر باید از قرص های جایگزین رانیتیدین استفاده شود اما چه جایگزینی برای قرص رانیتیدین وجود دارد؟

چگونه بر اساس نیازهای کودک به او نظم و انضباط بیاموزیم؟دانستنی‌ها

چگونه بر اساس نیازهای کودک به او نظم و انضباط بیاموزیم؟

آیا تا بحال دیده‌اید که دو کودک از یک خانواده ممکن است چقدر متفاوت باشند؟ یکی از آنها ممکن است یک کودک شاد و آسان‌گیر باشد که مشتاق خوشحال کردن است و دیگری ممکن است بداخلاق، جسور و به دنبال توجه باشد. واضح است که تفاوت رفتارها همیشه به دلیل محیط نیست.

سیستم ایمنی بدن چطور کار می‌کند؟دانستنی‌ها

سیستم ایمنی بدن چطور کار می‌کند؟

قوی بودن و قوی ماندن سیستم ایمنی بدن برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری است. بدون داشتن یک سیستم ایمنی قوی، بدن برای حمله به باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و موارد دیگر آماده نخواهد بود. این سیستم ایمنی، بدن را در مقابل عوامل بیماری‌زا سالم نگه می‌دارد.

8 غذا که باید ایجاد درد و حساسیت دندانی می‌شوددانستنی‌ها

8 غذا که باید ایجاد درد و حساسیت دندانی می‌شود

اغلب زنان و افراد جوانتر دارای دندان‌های حساس هستد اما به طورکلی افراد زیادی هنگام خوردن یا نوشیدن غذاهای گرم، سرد، اسیدی، چسبناک و شیرین دچار درد خفیفی در دندان‌های خود می‌شوند. در ادامه 8 غذا که باعث ایجاد درد و حساسیت دندانی می‌شود را بشناسید.

10 حقیقت جالب درباره‌ی متابولیسم و کاهش وزندانستنی‌ها

10 حقیقت جالب درباره‌ی متابولیسم و کاهش وزن

آیا برای کاهش وزن با مشکل مواجه هستید؟ شاید کلید موفقیت در کاهش وزن این باشد که بدانید متابولیسم بدن واقعاً چگونه کار می‌کند. اگر تا به حال با اعداد روی وزنه مشکل داشته‌اید، احتمالاً آن را تقصیر متابولیسم بدنتان انداخته‌اید. اما متابولیسم واقعاً چیست و چگونه کار می‌کند؟

پاسخ 23 سوال مهم درباره ویروس کرونای جدید (کوئید 19)دانستنی‌ها

پاسخ 23 سوال مهم درباره ویروس کرونای جدید (کوئید 19)

مبتلایان به ویروس کرونا در چین، ایران، ایتالیا، ژاپن و بسیاری دیگر از کشورهای جهان همچنان در حال افزایش است و در جهان، وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام شده است. در ادامه به مهم‌ترین سوالات درباره‌‌ ویروس کرونای جدید پاسخ داده شده است که شاید سوال شما نیز باشد. در ادامه آنها را می‌خوانید.