زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

دانستنی‌ها

دانستی‌های کاربردی در حوزه سلامت، پزشکی را در این بخش بخوانید.

کلاژن چیست و چه نقشی در بدن دارد؟

کلاژن غنی‌ترین پروتئینی است که در بدن وجود دارد و با افزایش سن میزان کلاژن سازی بدن کمتر می‌شود. کلاژن انواع مختلفی دارد که هر کدام از این پروتئین نقش مهمی در حفظ سلامت بدن دارند. در ادامه توضیحات بیشتری درباره کلاژن و فواید آن برای بدن و پوست توضیح دادیم، با زوم لایف همراه باشید.

عوارض جانبی مصرف نمک زیاد برای سلامتی

نمک فقط یک طعم‌دهنده و نگهدارنده غذا نیست، بلکه بدن برای سلامت خود به مقادیر متعادل آن نیاز دارد اما مصرف بیش از حدش برای سلامتی مضر است. در این مطلب از سایت زوم لایف درباره عوارض مصرف نمک و تاثیرات منفی آن روی سلامت عمومی بدن توضیح دادیم.

نحوه درست نشستن پشت میز کار

اگر باید ساعت‌ها پشت کامپیوتر مشغول به کار باشید پس لازم است بدانید که نحوه درست نشستن پشت میز کامپیوتر به چه صورت است. در این مطلب از سایت زوم لایف درباره روش صحیح نشستن پشت میزکار و نکاتی که باید رعایت کنید توضیح دادیم.

خوردن چه غذاهایی با هم مضر هستند؟

روی سفره ممکن است غذاهای زیادی آورده شود اما بعضی مواد غذایی اگر با هم خورده شوند ممکن است دچار دچار سوء هاضمه و مشکلات گوارشی شوید، مانند لبنیات با گوشت قرمز که مصرف همزمان این مواد غذایی با هم ممنوع است! برای جلوگیری از این مشکلات باید غذاهایی که با هم ناسازگار هستند را بشناسید. در ادامه لیست غذاهایی که نباید با هم خورد را بخوانید.

7 عادت بد نشستن پشت میز کار + عوارض

متاسفانه بسیاری از ما درگیر عادت های نادرست نشستن روی صندلی هستیم و تا درد احساس نکنیم به همان طرز نشستن ادامه می‌دهیم. اگر می‌خواهید با عادت‌های اشتباه نشستن پشت میز آشنا شوید، در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

7 جایگزین مناسب قرص رانیتیدین (Ranitidine)

قرص رانیتیدین سرطان زا است و نباید استفاده شود! سازمان غذا و داروی آمریکا FDA در 13 فروردین 99 اعلام کرد که احتمال آلودگی تعدادی از داروهای گروه رانیتیدین (Ranitidine) به ماده سرطان زای NDMA  وجود دارد. با توجه به این خبر باید از قرص های جایگزین رانیتیدین استفاده شود اما چه جایگزینی برای قرص رانیتیدین وجود دارد؟