زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

رژیم غذایی

کدام رژیم غذایی برای کاهش وزن بهتر است؟ برای حفظ سلامت بدن از کدام رژیم غذایی استفاده کنیم؟ در این بخش به معرفی رژیم‌های غذایی می‌پردازیم.

لیست غذاهای غیرمجاز در رژیم کتوژنیک + جایگزین

آیا می‌دانید که در رژیم کتوژنیک مصرف چه غذاهایی مجاز نیست؟ چرا برخی از مواد غذایی که شاید روزانه مصرف می‌کنید، در رژیم کتوژنیک ممنوع هستند؟

تاثیرات رژیم کتوژنیک روی بیماری‌های متابولیک

آیا رژیم کتوژنیک می‌تواند تاثیر مثبتی روی بیماری های متابولیک داشته باشد؟ رژیم کتوژنیک برای درمان برخی اختلالات متابولیک استفاده می‌شود که در اینصورت زمان پیروی از رژیم طولانی‌تر می‌گردد.

رژیم سم زدایی یا دیتاکس چیست؟ مزایا و معایب

رژیم دیتاکس چطور به پاکسازی و سم‌زدایی بدن کمک می‌کند؟ آیا واقعاً با رعایت رژیم دیتاکس، بدن از هر گونه سموم پاکسازی می‌شود؟ در این مطلب از سایت زوم لایف درباره رژیم غذایی دیتاکس و تاثیر آن روی سلامت بدن توضیح دادیم.

فاز کتوزیس چیست؟ نشانه‌های ورود به کتوز

فاز کتوزیس چیست؟ از کجا بدانیم که وارد فاز کتوز شدیم؟ آیا فاز کتوزیس عوارضی هم دارد؟ یک مرحله اساسی در رژیم کتوژنیک که باعث می‌شود بدن منابع انرژی را از گلوکز به کتون‌ها تغییر می‌دهد

رژیم غذایی سالم و استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از انتخاب رژیم غذایی برای درمان بیماری، کاهش وزن یا افزایش وزن خوب است با ویژگی رژیم غذایی مناسب و اصول تغذیه سالم آشنا شویم. دقت در انتخاب رژیم غذایی اهمیت بسیاری دارد، چرا که غذاهایی که می‌خوریم، تأثیر مستقیمی بر سلامت بدن و روح ما دارند.

مقایسه رژیم کم کربوهیدرات با رژیم کتوژنیک؛ شباهت‌ها و تفاوت‌ها

هر دو رژیم به کاهش مصرف کربوهیدرات می‌پردازند و ممکن است در کاهش وزن مفید باشند، اما رژیم کتوژنیک (کتو) یک رژیم تغذیه‌ای با محدودیت‌های بسیار بیشتر است و شامل محدود کردن مصرف کربوهیدرات و مصرف بالای چربی با مقدار معتدل پروتئین می‌شود.