زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

رژیم غذایی

کدام رژیم غذایی برای کاهش وزن بهتر است؟ برای حفظ سلامت بدن از کدام رژیم غذایی استفاده کنیم؟ در این بخش به معرفی رژیم‌های غذایی می‌پردازیم.

رژیم سم زدایی یا دیتاکس چیست؟ مزایا و معایب

رژیم دیتاکس چطور به پاکسازی و سم‌زدایی بدن کمک می‌کند؟ آیا واقعاً با رعایت رژیم دیتاکس، بدن از هر گونه سموم پاکسازی می‌شود؟ در این مطلب از سایت زوم لایف درباره رژیم غذایی دیتاکس و تاثیر آن روی سلامت بدن توضیح دادیم.

فاز کتوزیس چیست؟ نشانه‌های ورود به کتوز + سوالات متداول

فاز کتوزیس چیست؟ از کجا بدانیم که وارد فاز کتوز شدیم؟ آیا فاز کتوزیس عوارضی هم دارد؟ یک مرحله اساسی در رژیم کتوژنیک که باعث می‌شود بدن منابع انرژی را از گلوکز به کتون‌ها تغییر می‌دهد

12 ویژگی یک رژیم غذایی سالم

قبل از انتخاب رژیم غذایی برای درمان بیماری، کاهش وزن یا افزایش وزن خوب است با ویژگی رژیم غذایی مناسب و اصول تغذیه سالم آشنا شویم. دقت در انتخاب رژیم غذایی اهمیت بسیاری دارد، چرا که غذاهایی که می‌خوریم، تأثیر مستقیمی بر سلامت بدن و روح ما دارند.

مقایسه رژیم کم کربوهیدرات با رژیم کتوژنیک؛ شباهت‌ها و تفاوت‌ها

هر دو رژیم به کاهش مصرف کربوهیدرات می‌پردازند و ممکن است در کاهش وزن مفید باشند، اما رژیم کتوژنیک (کتو) یک رژیم تغذیه‌ای با محدودیت‌های بسیار بیشتر است و شامل محدود کردن مصرف کربوهیدرات و مصرف بالای چربی با مقدار معتدل پروتئین می‌شود.

رژیم خام خواری چیست؟ راهنمای شروع رژیم خام گیاهخواری + برنامه 7 روزه

گیاه خواری چیست؟ از فواید و مضرات رژیم گیاه خواری چه می‌دانید؟ رژیم خام گیاهخواری با رژیم گیاه‌خواری چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله، به بررسی رژیم خام گیاهخواری می‌پردازیم.

منابع کراتین گیاهی در رژیم غذایی ویژه ورزشکاران و بدن‌سازان گیاهخوار

مصرف کراتین برای وگان‌ها و به‌خصوص ورزشکاران و بدن‌سازان اهمیت زیادی دارد، چراکه کراتین به تقویت عملکرد و افزایش حجم عضلات کمک زیادی می‌کند.