زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های جدید و پردرآمد در ایران کدام‌ها هستند؟ چطور می‌توانیم شغل پردرآمدی داشته باشیم؟ کدام شغل پردرآمد برای من مناسب است؟ آیا شغل پردرآمد و پولساز در ایران وجود دارند؟ اگر دنبال شغل های پردرآمد هستید، می‌خواهید با مشاغل پردرآمد شناخته شده و همچنین شغل های نوظهور و آینده‌دار آشنا شوید و البته از همه مهم‌تر حقوق و دستمزد بالاتری داشته باشید، این مطلب از سایت زوم لایف را تا پایان بخوانید.

در اینجا هستید، پس احتمالاً:

 • کنجکاو هستید که پردرآمدترین مشاغل ایران را بشناسید.
 • می‌خواهید شغل‌تان را انتخاب کنید و یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها، میزان درآمدتان از آن شغل است.
 • برای انتخاب یا شروع کسب و کارتان سردرگم هستید.
 • از شغل فعلی‌تان رضایت ندارید و تصمیم دارید شغل‌تان را تغییر دهید.
 • از کارمندی خسته شده‌اید و به دنبال راه‌اندازی کسب و کاری برای خودتان هستید.
 • می‌خواهید با شغل های نوظهور آشنا شوید.
 • به دنبال شغل دوم و درآمد جدید هستید.

شغل پردرآمد

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

شغل‌های پردرآمد زیادی وجود دارد اما هیچ شغلی از همان ابتدا پردرآمد نیست! شاید شما افرادی را ببینید که حداقل ماهی 500 میلیون درآمد دارد اما آیا می‌دانید برای رسیدن به این نقطه چه مسیری را طی کرده است؟ آیا می‌دانید برای حفظ موقعیت باید چه کارهایی انجام دهد؟ حتی اگر بخواهید دندانپزشک هم شوید باید چند سال درس بخوانید و تجربه کسب کنید، تا شاید بعد از آن بتوانید با تجربه‌ای که بدست آوردید، درآمد بالایی هم داشته باشید.

قبل از اینکه بخواهید با شغل های پردرآمد آشنا شوید، خوب است بدانید که حتی داشتن یک سوپر مارکت هم می‌تواند شغلی پردرآمد باشد! الزاماً یک شغل پردرآمد، یک شغل لاکچری و با استایل کت و شلوار نیست!

چند سوپر مارکت می‌شناسم که صاحبان آنها بسیار سخت کوش هستند و توانستند با ایجاد ارتباط قوی بین مشتریان، اعتماد آنها را جلب کند و بعد از چند سال مشتریان ثابت زیادی داشته باشند. اما سوپر مارکت‌های زیادی هم دیدم که ورشکست شدند.

مسیر موفقیت

خودمانی یکم خدمتتون ...

احتمالاً شما هم مثل خیلی‌های دیگه دنبال شغل پردرآمد هستید و در اینترنت جستجو می‌کنید تا شاید شغلی رو پیدا کنید که خاص باشه، درآمدش زیاد باشه، آینده‌دار باشه، با شرایط شما همخونی داشته باشه و بشه روش حساب کرد! باور کنید هر چقدر در گوگل شغل‌های پردرآمد، ایده‌های پولساز، درآمد میلیونی، راز میلیاردر شدن و... جستجو کنید، هیچ شغلی رو پیدا نمی‌کنید که براحتی برای شما درآمد میلیونی با سود خالص همیشگی داشته باشه!

فرض بگیریم که شما جستجو کردید و متوجه شدید که شغل‌هایی مثل متخصص زیبایی، وکالت، دندانپزشکی و چند شغل دیگر جزء شغل های پردرآمد هستند اما آیا تمام دندانپزشکان درآمد بالایی دارند؟ آیا اگر شما هم رشته دندانپزشکی رو ادامه بدید، تضمینی برای درآمد بالای شما در آینده است؟ قطعاً خیر!

از طرف دیگه شغل‌هایی هم هستند که درآمد بالایی دارند مثل مکانیکی، باطری‌سازی و شغل‌هایی که با وسایل نقلیه در ارتباط است. اگر ماشین داشته باشید، آیا مکانیکی رو نمی‌شناسید که با داشتن چند همکار، وقت سر خاروندن نداشته باشه؟ این افراد برای اینکه به موفقیت شغلی برسند حداقل چند سال تجربه کسب کردند و برای رسیدن به اهداف خودشون سختی کشیدند!

پردرآمدترین شغل‌های ایران

معرفی شغل های پردرآمد در ایران

کدام مشاغل پردرآمد هستند؟ در کشورمان شغل های پردرآمد شناخته شده‌ای مانند پزشکی، جراح زیبایی، وکالت، صنعت گردشگری و... وجود دارد که در سایر کشورها جزء مشاغل پرطرفدار و پردرآمد محسوب می‌شوند. در کنار این شغل‌های پرطرفدار، به لطف پیشرفت علم و دسترسی همگانی به اینترنت تغییراتی در سبک زندگی مردم ایجاد کرد که همین موجب ایجاد شغل های نوظهور (کسب و کارهای اینترنتی) شد. به همین دلیل مشاغل مرتبط با اینترنت رو به افزایش است و درآمد قابل قبولی هم دارند.

در ادامه به معرفی شغل‌های پردرآمد ایران، شغل های نوظهور در حوزه دیجیتال و همچنین مشاغل پردرآمد خانگی پرداختیم. برای آشنایی با این مشاغل در ادامه همراه ما بمانید:

لیست مشاغل پردرآمد عبارتند از:

1. صنعت غذا

مواد‌غذایی همیشه پرسود است! از آنجایی که خوراک از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و کار و هر حرفه‌ای که با مواد‌غذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد و درآمد و سود بالایی هم دارد.

اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که بروید و یک کارخانه مواد‌غذایی راه بیندازید! شما می‌توانید به خدمات جانبی که کارخانه‌های مواد‌غذایی نیاز دارند هم فکر کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. به‌طور مثال این روزها صنعت بسته‌بندی از خود مواد‌غذایی هم بیشتر اهمیت دارد و مردم بیشتر جذب بسته‌بندی‌های خاص و متفاوت می‌شوند.

بهتر است به‌ دنبال یک یا چند ایده کسب و کار خوب باشید و در یک کارگاه کوچک به بسته‌بندی با طراحی‌های مخصوص خودتان بپردازید. ایمان داشته باشید که اگر در این کار خلاقیت به خرج دهید در کمتر از یک سال فرد ثروتمندی می‌شوید.

این روزها به راحتی می‌توان با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه‌ها یا کارگاه‌ها‌یی که پروانه بهداشت دارند، حبوبات و ادویه‌جاتی مثل فلفل، دارچین، زردچوبه و… را به‌صورت سفارشی تحویل گرفت و آن‌ها را با بسته‌بندی‌های خود و با برند خاص خودتان در بازار خاصی چون پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… توزیع کرد.

البته ممکن است کارتان حسابی بگیرد و از یک کارخانه بزرگ، سفارش بسته‌بندی محصولات‌شان رابگیرید. هرگاه گذرتان به میدان راه‌آهن افتاد، حتما یک سری به مغازه‌های ظروف یک‌بار مصرف بزنید و سر صحبت را با مغازه‌داران این حرفه باز کنید. آن‌ها تنها صنفی هستند که همیشه بازار خاص خودشان را دارند و نگران مشتری و ضرر کردن نیستند. به گفته آن‌ها در این حرفه درآمد و سودآوری حتمی است به شرط این‌ که بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.

2. طراح مد و لباس

ارائه‌ طرح‌های جدید و متنوع و رقابت در عرصه‌ زیبایی لباس و مد، کاری است که طراحان لباس انجام می‌دهند. اگر طراحی بتواند خودش را به شرکت‌های معتبر در زمینه مد ثابت کند و شانس همکاری با آن‌ها را پیدا کند، می‌تواند نسبت به آینده‌ شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

3. آرایشگری بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

یکی از پولساز‌ترین مشاغلی که یک خانم می‌تواند انجام دهد انجام خدمات آرایشگری است. آرایش و گریم عروس، کاشت ناخن، پاکسازی پوست، اکستنشن و… در حال حاضر در کشورمان طرفداران زیادی دارد و آرایشگرانی که بتوانند مشتری ثابت و روزانه برای خود بیابند می‌توانند به راحتی یک ثروت خوب کسب کنند.

4. بازاریابی تلفنی

شغل بازاریابی این روزها خیلی فراگیر شده است. در بازاریابی اگه بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری‌ها را جذب کنید و فروش محصول را بالا ببرید، پورسانت دریافت می‌کنید. بازاریاب‌های موفق بعضاً تا ماهی 10 میلیون تومان هم درآمد دارند. امروزه با رشد کسب و کارهای آنلاین، بازاریابی تلفنی جایگزین بازاریابی فیزیکی شده است.

5. توریسم درمانی

به دلیل پایین بودن هزینه‌های درمانی، مخصوصاً دندانپزشکی و جراحی زیبایی در ایران، از کشورهای مختلفی برای انجام عمل‌های زیبایی به ایران سفر می‌کنند. همین باعث شد تا صنعت توریسم درمانی شکل بگیرید.

جراحی زیبایی در سرتاسر دنیا متقاضی بسیاری دارد و به همین دلیل پردرآمدترین شغل در دنیا و بالطبع در ایران است. احتمالاً در اطراف خودتان کسانی را دیده‌اید که عمل بینی یا جراحی زیبایی دیگری انجام داده‌اند یا ممکن است شما که این مطلب را می‌خوانید یکی از عمل‌های زیبایی را انجام داده باشید.

6. خدمات ماساژ و پاکسازی صورت

در کنار کارهایی که برای زیبایی و بهبود سلامت ظاهر افراد رواج پیدا کرده است، ارائه‌ خدمات ماساژ در اشکال مختلف آن هم جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمدی است که رونق زیادی دارد. مراکز مختلف بسیاری در این زمینه مشغول به کار هستند و ماساژ را به عنوان روشی درمانی برای بهبود کیفیت زندگی افراد معرفی می‌کنند.

7. راهنمای تور (تور لیدر)

به سفر و گردشگری علاقه‌مندید؟ با توجه به افزایش آمار ورود گردشگران به کشور به خصوص در شهرهای گردشگرپذیر همچون شیراز و اصفهان بازار تور لیدرها به خصوص راهنمای توریست‌های خارجی بسیار داغ شده است. راهنمای گردشگر یا تورلیدر شخصی است که با آشنایی و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه های طبیعت و ... خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن محل سفر می کنند، توضیح داده و معرفی کند.

8. واسطه‌گری (دلالی)

شغل واسطه‌گری یا دلالی در هر زمینه‌ای یکی از کم زحمت‌ترین و پر سودترین مشاغل در ایران به شمار می‌آِید. شغل واسطه‌گری نه سرمایه نیاز دارد و نه اطلاعات و آموزش خاصی. برای کسب درآمد فقط کافی است که برای چیزهای مختلفی مثل خانه، ماشین و ... مشتری پیدا کنید.

9. کشاورزی و دامپروی نوین

با پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و روش‌های نوین، کشاورزی به یک شغل مهم در سراسر جهان تبدیل شده است و ایران نیز به خاطر داشتن زمین‌های فراوان می‌تواند محل مناسبی برای کشاورزی پیشرفته باشد.

اگر کسی به رشته کشاورزی علاقه دارد می‌تواند با سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از علوم جدید در جهان ارزش افزوده فوق‌العاده‌ای در این شغل ایجاد کند. تنها مشکل کشاورزی در ایران کم بود آب و خشکسالی است که آن هم با بکارگیری و مدیریت شیوه‌های نوین آبیاری قابل حل است.

برای مثال شما نگاهی به آمار مصرف مرغ در ایران بی اندازید، تولید مرغ یکی از آن دسته شغل‌های زیر مجموعه کشاورزی است که این روزها هرچقدر که تولید شود بازار فروش آن وجود دارد.

10. راه‌اندازی آشپزخانه

بسیاری از مردم برای وعده‌های غذایی از بیرون غذا تهیه می‌کنند، افرادی که تعداد وعده‌های غذایی بیشتری از رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها سفارش می‌دهند همیشه سعی می‌کنند بهترین آن‌ها را انتخاب کنند. پس آشپزخانه‌هایی که از نظر کیفیت غذا و سرویس‌دهی عملکرد خوبی دارند، درآمد خوبی نیز خواهند داشت.

اگر به شغل آشپزی علاقه دارید و می‌توانید غذای سالم و خوشمزه بپزید و یا شخصی را می‌شناسید که می‌تواند به عنوان سرآشپز به شما کمک کند، راه‌اندازی آشپزخانه می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

11. تعمیرکار خودرو

به لباس‌های روغنی تعمیرکارها نگاه نکنید، آنها یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل هستند. البته شکی نیست که شغل سخت و طاقت فرسایی است. جراحانی که با موتور و رادیات سروکله می‌زنند باید اعصاب و عضلاتی پولادی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد با وجود این سختی‌ها، درآمدش به زحمتش به می‌ارزد.

12. طراح دکوراسیون

دنیای امروز به سمت سرمایه‌داری پیش رفته و مد و زیبایی یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مرتبط با سرمایه‌داری به حساب می‌آیند. دنیای مد راه خود را در صنعت ساختمان‌سازی هم باز کرده است و افراد بسیاری تمایل دارند که فضای کاری و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تزیین کنند.

طراحان دکوراسیون کسانی هستند که در این مورد باید به آن‌ها مراجعه کرد. طراحی دکوراسیون با توجه به گرایش شدید افراد به مصرف‌گرایی و به روز بودن، جزو شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و می‌توان گفت همیشه از بازار کار خوبی برخوردار است.

طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجای و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

13. مترجمی

شاید تعجب کنید ولی مترجمی در جایگاه هشتم لیست شغل های پردرآمد جهان قرار دارد. با اینکه این شغل در کشور ما شغل پیش پا افتاده‌ای محسوب می‌شود و فاقد امنیت شغلی و درآمد خوب است، اما باید توجه داشته باشید که در خیلی از کشورهای جهان، به دلیل گستردگی روابط بین المللی مثل روابط حساس سیاسی و تجاری، ترجمه اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک مترجم باید به چندین زبان خارجی تسلط کامل داشته باشد. این شغل سطوح مختلفی دارد و اگر بتوانید خود را به سطوح بالا مثل مترجمی برای شرکت‌های تجاری بین‌المللی یا سازمان‌های دولتی دارای روابط خارجی برسانید، کارهای شما بسیار حساس خواهند بود و به ازای همین حساسیت و دشواری کار شما، درآمدتان نیز بالا خواهد بود.

حساسیت کار مترجم به این است که به ویژه در متون حقوقی و قراردادها، در صورتی که کوچکترین اشتباهی در ترجمه صورت گیرد، ممکن است منافع یک سازمان یا حتی منافع یک کشور، در خطر جدی قرار بگیرد.

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل های نوظهور یا همان شغل‌های اینترنتی، به دلیل امکان دوکاری، طرفداران بسیار زیادی دارند. بعضی از این شغل‌ها، مثل مشاغل مختلف در حوزه برنامه‌نویسی، درآمدهای بسیار بالایی دارند و جزء شغل های پردرآمد در منزل محسوب می‌شوند. در ادامه مشاغلی را معرفی کردیم که حوزه دیجیتال پردرآمد هستند:

14. راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بسیاری از سایت‌ها با فروش محصولات فیزیکی یا دیجیتالی کسب درآمد می‌کنند. بسیاری دیگر خدمات ارائه می‌دهند و درآمدزایی اینترنتی می‌کنند و بسیاری دیگر به واسطه تبلیغات کسب درآمد از اینترنت را تجربه می‌کنند. راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به ایده عجیب و غریب و تخصص‌های خاصی نیست اما پس از راه‌اندازی نیاز به نظم و توسعه و یادگیری مهارت‌های مرتبط با کسب و کارهای آنلاین، دارید.

اگر علاقه‌مند به کار در محیط آنلاین هستید، مقاله "چطور یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟" را بخوانید.

15. برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب

با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه‌گذاری آن حتی از راه‌اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

برای استخدام به عنوان برنامه نویس و برای اینکه سایت‌های مختلفی راه‌اندازی کنید، باید مهارت کدنویسی و تجربه داشته باشید. برای کسب مهارت برنامه‌نویسی می‌توانید در دوره‌های مختلفی به صورت حضوری و غیرحضوری شرکت کنید. کافیست در گوگل آموزش برنامه‌نویسی مدنظرتان را جستجو کنید.

وقتی که در خصوص ساخت سرویس‌های آنلاین یا سایت‌های اینترنتی صحبت می‌کنیم،‌ با دو مفهوم مختلف مواجه می‌شویم:

طراحی وب یا Web Design

طراحی وب (یا طراحی وب سایت یا Web Design) به فرایندی می‌گویند که در آن طراح وب‌، اقدام به طراحی چیزهایی می‌کند که کاربر آن‌ها را در صفحه مانیتور خود می‌بیند. در واقع کار طراح وب این است که المان‌های یک وب‌سایت یا صفحه‌ی وب را طراحی کند و محل جای‌گیری آن ها را مشخص کند. خروجی کار یک طراح وب کاملا برای کاربران عادی قابل مشاهده است و کاربران آن‌را بصورت مستقیم می‌بینند.

برنامه نویسی وب یا Web Development

برنامه نویسی وب (یا برنامه نویسی سمت وب یا Web Development) مربوط به تمام آن پردازشی است که پشت صحنه انجام می‌شود و کاربر عادی آن‌ها را نمی‌تواند ببیند. برای مثال وقتی یک صفحه‌ی وب یک درخواست به پایگاه داده (Database) ارسال می‌کند و آخرین مطالب سایت را از دیتابیس می‌گیرد، درخواست و کدی است که کاربر عادی آ‌ن‌را نمی‌تواند مشاهده کند. به زبان ساده، کار یک برنامه نویس وب، نوشتن کدهایی است که در پشت صحنه پردازش‌هایی انجام می‌دهند که کاربر نمی‌تواند آن پردازش‌ها را ببیند.

می‌خواهم برنامه‌نویس وب شوم، از کجا باید شروع کنم؟

بسیاری از افراد خودشان هم می‌توانند طراح وب باشند و هم برنامه نویسی وب. به این معنا که هم شکل و ظاهر وب‌سایت را طراحی کنند، و هم کدهای پشت صحنه‌ی آن‌را بنویسند. به این افراد اصطلاحات برنامه نویسی Full Stack یا FullStack Developer می‌گویند.

اگر بخواهید برنامه‌نویس وب شوید، باید با زبان‌های برنامه نویسی وب آشنا شوید. همانطور که برای طراحی صفحات وب می‌توانیم از HTML5, CSS3, javascript و… استفاده کنیم، برنامه نویسی وب را نیز با زبان‌های بسیار زیادی می‌توانیم انجام دهیم انجام دهیم.

زبان طراحی وب:

 • HTML، زبان نشان‌گذاری یا Markup language؛
 • CSS، زبان مخصوص استایل‌دهی؛
 • جاوا اسکریپت، نخستین زبان اسکریپت‌نویسی تحت وب؛
 • jQuery، یکی از مهمترین کتابخانه‌های جاوا اسکریپت؛

زبان برنامه‌نویسی وب:

 • PHP، پراستفاده ترین زبان برنامه نویسی وب؛
 • ASP.Net، زبان برنامه نویسی تحت وب مایکروسافت؛
 • Django یا جنگو، چارچوب برنامه نویسی تحت وب با استفاده از پایتون؛
 • JSP، نسخه مخصوص جاوا برای برنامه نویسی وب؛
 • Python، زبان پایتون؛
 • Ruby، زبان روبی؛
 • Java، زبان جاوا؛
 • و …

16. راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل به نسبت وب‌سایت‌ها در دسترس‌تر است و هر شخصی که بتواند با گوشی هوشمند خود کار کند، می‌تواند اپلیکیشن شما را داشته باشد. به همین دلیل بازار اپلیکیشن‌های موبایل امروزه بسیار داغ است و ایده‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند در قالب اپلیکیشن، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گیرد. شما که این مطلب را می‌خواهید حداقل چند اپلیکیشن فارسی بر روی گوشی نصب دارید، تقویم، اسنپ، تپ‌سی و... .

معمولاً اپلیکیشن‌های خدماتی بهترین گزینه برای راه‌اندازی است، اگر ایده‌ای دارید که می‌تواند به مردم در انجام کارها کمک کند از همین لحظه برای راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل برنامه‌ریزی کنید. اگر خودتان ایده‌ای دارید اما توانایی برنامه‌نویسی اپلیکینش‌های اندروید یا ISO را ندارید، از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

17. مدیر شبکه‌های مجازی

شبکه‌های مجازی با عمری کمتر از بیست سال و با سرعت چشمگیری وارد زندگی افراد شده و همه‌ جنبه‌های زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است. همزمان با پیدایش این شبکه‌ها، شغل مدیر شبکه‌های مجازی هم که جزو شغل های پردرآمد است پدیدار شد.

مدیر یک شبکه‌ مجازی با بهره‌گیری از دانش مربوط به بازاریابی و اینترنت به صورت همزمان می‌تواند درآمد فوق‌العاده‌ای از طریق جذب تبلیغات و یا فروش محصولات متنوع به دست آورد.

18. تدریس آنلاین

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پرسود و بسیار پر درآمد می‌تواند از برگذار کردن سمینار‌ها و کلاس‌های مجازی باشد. تقاضا برای مدرسان اینترنتی بسیار زیاد است، اگر شما در زمینه‌ای تخصص دارید می‌توانید به یک معلم مجازی و مدرس اینترنتی تبدیل شوید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که در زمینه‌ی کاری و شغلی خود باید حرفه‌ای باشید مثلا اگر در زمینه‌ی کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنید می‌توانید با برگذاری یک وبینار مجازی به در‌‌آمد میلیونی بسیار زیادی برسید.

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت بصورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می‌شود.

برای برگزاری وبینار می‌توانید از پلتفرم‌های داخلی زیر استفاده کنید:

19. بلاگری، اینفلوئنسری و تولید محتوا

بلاگری و اینفلوینسری،از جمله مشاغل اینترنتی است که اگر امروزه خلاقانه و با اطلاعات کافی انجام شوند، بسیار درآمدزا هستند. همچنین تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت که پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد، لازمه ی کسب و کارهای اینترنتی است. برای همین همیشه افرادی که بتوانند محتوای خوب و با کیفیت تولید کنند و همچنین به زبان انگلیسی هم تسلط داشته باشند، می توانند از این شغل هم درآمد خوبی کسب کنند.

20. تولید محتوای متنی و تصویری

بعید می‌دانم که شما در گوگل جستجو نکرده باشید! وقتی که در سایت‌های مختلف مطالب مختلفی را می‌خوانید، توسط یک یا چند شخص تنظیم و منتشر شده است. به عنوان مثال همین مطلبی که در حال خواندنش هستید، یک محتوا متنی است. کسب و کارهای اینترنتی بدون تولید محتوا به هیچ کجا نمی‌رسند، به همین دلیل همیشه به‌دنبال افرادی که بتوانند محتوای خوبی تهیه کنند، هستند.

اگر می‌توانید به خوبی متون انگلیسی را به فارسی را ترجمه کنید باید دست‌به‌کار شوید. یکی از نکات مثبت تولید محتوا، همکاری با چندین وب‌سایت است که می‌تواند در ماه، درآمد شما را افزایش دهد. در پلتفرم‌هایی مثل انجام میدم یا پونیشا زیر می‌توانید به عنوان تولیدکننده محتوا، مترجم، تولید محتوای تصویری و... پروژه بگیرید.

21. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین بهترین راهکار برای گسترش کسب و کار است. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین و فروش کالا در اینترنت این روزها یک شغل پردرآمد در ایران به شمار می‌آید. فروش محصول از طریق وب سایت فروشگاهی یا کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام می‌توانند باعث شگفتی شما شود، اگر علاقه به فروشگاه آنلاین دارید، همین حالا اقدام کنید.

از آنجایی که با فروش کالا از طریق اینترنت از پرداخت مالیات و کرایه مغازه و سایر هزینه‌های این چنینی در امان هستید، می‌توانید کالاها رو با قیمت کمتری نسبت به مغازه‌ها بفروش برسانید و مشتری‌های زیادی پیدا کنید.

اما چطور فروشگاه آنلاین داشته باشیم؟

برای کسب و کار خودتان می‌توانید از یک صفحه اینستاگرام به عنوان فروشگاه آنلاین استفاده کنید و یا وب سایت فروشگاه راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی سایت فروشگاه آنلاین به صورت اختصاصی هزینه‌بردار است و برای کسب و کارهای کوچک توصیه نمی‌شود. برای اینکه هزینه کمتری بپردازید، می‌توانید از فروشگاه سازهای آنلاین استفاده کنید.

تعدادی فروشگاه ساز آنلاین در ایران وجود دارد که هرکدام امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما هزینه به مراتب کمتری پرداخت می‌کنید. در ادامه چند فروشگاه ساز آنلاین فارسی را معرفی کرده‌ایم:

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خودتان، امکانات این فروشگاه سازهای آنلاین را بررسی و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید.

22. فروش محصولات از طریق اینستاگرام

بر اساس آخرین آمارها حدود 24 میلیون ایرانی در اینستاگرام حضور دارند و این می‌تواند یک بازار داغ باشد! احتمالاً تبلیغ محصولات مختلف را اینستاگرام دیده‌اید، یا شاید خودتان هم از طریق این شبکه اجتماعی خریدی انجام داده باشید!

قدرت اینستاگرام: در حال حاضر از طریق اینستاگرام، می‌توانید از جنوب کشور ماهی و میگوی تازه سفارش دهید!

آیا با توضیح بالا، به نظر شما نمی‌شود محصولات دیگر را از طریق اینستاگرام فروخت؟

برای موفقیت و فروش بیشتر در اینستاگرام باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • در اولین قدم شما باید حساب کاربری اینستاگرام خود را به حالت بیزنس تغییر دهید چرا که این نوع حساب موارد آماری زیادی در خصوص کاربران شما برای‌تان ارسال می‌کند و بسیار مفید است. اطلاعات آماری این نوع حساب می‌تواند در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری شما مورد توجه باشد.
 • برای قرار دادن پست در صفحه خود توجه کنید که قرارگیری روزانه 3 پست در صفحه ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است و در قدم دوم هر روز یک پست و در نهایت در بدترین حالت یک روز در میان یک پست باید قرار گیرد. اگر همانند الگوی گفته شده نتوانید قرار دهید الگوریتم‌های اینستاگرام با شما کمی نامهربان خواهند بود.
 • توجه ویژه‌ای داشته باشید که حتما پست‌هایی که قرار می‌دهید کوتاه، خلاصه جذاب باشند، کاربران در اینستاگرام آمده‌اند که تصاویر را ببینند نه این که نوشته‌های شما را مطالعه کنند. داشتن نوشته‌های طولانی سبب می‌شود که کاربر سریعا آن ها را رد کند.
 • اگر نیاز به نوشتن متن دارید بسیار کوتاه بنویسید. کاربران در اوقات فراغت خود اینستاگرام را چک می‌کنند و یک فرد در تخت خواب خود علاقه‌ای ندارد که متون فاخر شما را مطالعه کند. آن‌ها بدون معطلی صفحه شما را ترک خواهند کرد چون زیاده گوئی می‌کنید.
 • ایده بدهید و خلاقیت داشته باشید! در اینستاگرام بدون خلاقیت و ایده‌های ناب خیلی زود محو می‌شوید اما دزدی نکنید. دزدی محتوا بسیار نکوهیده است و در اینستاگرام فقط و فقط می‌توانید فالوورها را بدزدید و البته کار درستی نیز هست.
 • محتوای تصویری خود را با لوگو و واترمارک قرار دهید تا مورد سرقت قرار نگیرد چرا که متاسفانه در دنیای اینترنت کاربران به دلیل این که یک تصویر زیبا و با محتواست آن را برمیدارند و هیچ صحبتی هم در خصوص صاحب اولیه عکس نمی‌کنند.
 • در پست‌های صفحه خود از تگ geo لوکیشن استفاده کنید: این تگ علاوه بر تاثیر مثبت در ربات‌های اینستاگرام در بالا رفتن اعتبار صفحه شما نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.
 • اگر محتوای عالی و حرفه‌ای برای صفحه خود ندارید دلیلی برای قرار دادن پست در اینستاگرام نیست: وقتی پست ما بسیار عالی نیست اگر قرار نگیرد بسیار بهتر از قرار گرفتن یک محتوای متوسط و ضعیف است. همیشه به خاطر داشته باشید که کاربران از شما در جایگاه خود انتظاراتی دارند.
 • پست های خود را چالشی کنید: محتوای پست را طوری انتخاب کنید تا کاربران شما در یک چالش سهیم شده و دیدگاه‌های خود را ارائه کنند. این کار سبب می‌شود تا صفحه شما پویایی خاصی داشته باشد و قدیمی و راکد نشود.
 • مشتریان و کاربران خود را بشناسید: بدانید مشتری شما کیست و به چه چیزی اهمیت می‌دهد. آیا به قیمت اهمیت می‌دهد یا به کیفیت؟ در صورت اشتباه در این خصوص مشکلات زیادی برای شما رخ خواهد داد.
 • به کاربران خود فروشنده بودن را القا نکنید: نباید کاری کنید که کاربران شما فکر کنند وارد یک فروشگاه زنجیره ای شده اند. در خصوص خدمات و محصولات خود بگوئید اما به صورت غیر مستقیم. اگر کاربران حس کنند که فقط و فقط قصد فروش دارید شما را ترک میکنند.
 • به مشتریان خود باج بدهید: خرید آن‌ها از شما و توجه آن‌ها به خدمات شما عامل موفقیت در اینستاگرام است اما این امر میسر نشود جز با باج دادن شما به آن‌ها. با تخفیف‌ها و تسهیلات ویژه به آن ها برای خرید باج بدهید.
 • به نتیجه کار فکر کنید: بدون هدف محتوا منتشر نکنید. بدانید از انتشار این محتوا چه هدفی دارید.

این موارد گفته شده بخشی از توصیه‌ها برای وارد شدن به دنیای بزرگ و موفقیت در اینستاگرام بود.

اگر تخصص خاصی دارید مانند: مدرس زبان، مربی بدنسازی، متخصص تغذیه و... می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام برای معرفی خودتان و فعالیتی که دارید استفاده کنید. مطمئن باشید اگر اصولی کار کنید موفق می‌شوید.

23. خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم

این شغل جزو زیر شاخه‌های فروشگاه‌های آنلاین است. بسیاری افراد تمایل دارند وسایل کارکرده خود را بفروشند و با خرید وسایل دست دوم بقیه، هزینه کمتری نسبت به نوی آن‌ها بپردازند.

سایت‌های «دیوار، شیپور»، از سایت‌های قدرتمند در این حیطه هستند که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خرید و فروش کالاهای کارکرده‌ افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. شاید نتوان این کار در محدوده‌ شغل‌های پردرآمد تعریف کرد اما قطعا جزو شغل های جدید و مطابق نیاز روز است.

24. دیجیتال مارکتینگ

شیوه‌های بازاریابی سنتی، به مرور زمان کمرنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شوند. این روش‌های سنتی امروزه جای خود را به روش‌های مدرن مانند بازاریابی دیجیتال داده‌اند. استفاده از اینترنت و پلتفرم‌های گوناگون، درحوزه ی بازاریابی، کمک بسیاری به رشد کسب و کارهای سنتی و اینترنتی کرده است. انتظار می‌رود دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای اساسی بازار کار در آینده باشد. هر چند در حال حاضر نیز این رشته در ایران و جهان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین با توجه به همه‌گیری اینترنت در سال‌های اخیر، می‌توان در این شغل موفقیت‌های بیشتری را به دست آورد.

25. افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ به این صورت است که افراد با فروشندگان محصولات مذاکره می‌کنند تا محصولات آ‌ن‌ها را به صورت آنلاین به فروش برسانند و در ازای فروش هر محصول، پورسانت دریافت کنند‌. اولین قدم برای همکاری در فروش، راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات است. سپس مذاکره با تولیدکنندگان و فروشندگان است برای گرفتن پورسانت در ازای فروش هر محصول آن‌ها. در این صورت است که شما می‌توانید با شغل های پردرآمد با سرمایه کم به درآمدهای میلیونی دست یابید.

خیاطی، شغل پردرآمد خانگی

مشاغل پردرآمد خانگی

رایج‌ترین شغل های پردرآمد خانگی که برای شروع معمولاً سرمایه کمی نیاز دارند، عبارتند از:

 • خیاطی؛
 • آرایشگری؛
 • صنایع دستی؛
 • آشپزی؛
 • بازاریابی تلفنی؛
 • فروش آنلاین محصولات.

چه شغلی برای من مناسب است؟

شغل پردرآمد برای من

باتوجه به شرایط اقتصادی بسیار ضعیت در کشورمان، افراد زیادی دنبال شغل پردرآمد هستند! در این بین هم شیادان زیادی وجود دارد که به شما امید و آرزو می‌فروشند! شما با خیال اینکه براحتی می‌توانید درآمد میلیونی ماهیانه داشته باشید، جذب این افراد می‌شوید.

برای داشتن درآمد بالا و میلیونی، نباید دنبال شغل های پردرآمد باشیم، بلکه باید خودمان شغل پردرآمد را بسازیم!

مشاغل پردرآمد به مهارت و تخصص احتیاج دارند. زیرا مسیر ثروتمندی و کسب درآمد زیاد، از راه کسب علم و مهارت می‌گذرد. هر فردی، به هر شغل و حرفه‌ای که علاقه داشته باشد، تنها در صورتی‌ می‌تواند در آن بدرخشد که دانش و مهارت لازم را برای آن بیاموزد و کسب کند؛ همچنین پشت کار و خلاقیت لازم را داشته باشد.

اگر می‌خواهید شغلی برای تمام زندگی خود انتخاب کنید، نباید تنها معیار شما درآمد باشد و انگیزه‌های بیرونی اهمیت بسیار بیشتری دارند. اگر حوزه‌ای که به آن علاقه دارید، به هیچ یک از این مشاغل ارتباطی ندارد، ناامید نشوید و به یاد داشته باشید که در هر حوزه‌ای، اگر جزء بهترین‌ها باشید، درآمد بالایی خواهید داشت.

برای انتخاب شغل مناسب، باید یک‌ سری معیار و پارامتر در نظر گرفت که با توجه به آن ها،شغل مناسب‌ را انتخاب کرد.

 • برای ورود به شغل مورد نظر، چه میزان سرمایه ‌لازم است.
 • در شغلی که انتخاب می شود، امکان رشد و پیشرفت وجود داشته باشد.
 • در شغل مفروض، چه قدر ریسک وجود دارد.
 • مورد بعدی این است که برای ورود به آن شغل، چه تخصصی نیاز است.
 • پارامتر دیگر، امنیت شغلی است.
 • شأن اجتماعی و امنیت اخلاقی که شغل مفروض باید داشته باشد، از معیارهای دیگر است.
 • همچنین یکی از مهم‌ترین پارامترها، میزان درآمدی است که از آن شغل به‌دست می‌آید.

آیا مشاغل پردرآمد، همیشگی هستند؟

اگر به تغییرات مشاغل در طول زمان نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که بسته به شرایط اجتماعی و نیازهای اقتصادی جامعه، پربازده‌ترین کسب و کارها، تفاوت‌های زیادی کرده‌اند. به همین دلیل باید برای حفظ یا افزایش درآمد در زمان‌های مختلف، تغییراتی در مشاغل ایجاد شود.

در هر دوره‌ای، بسته به نیازهای جامعه، مشاغل خاصی رونق بیشتری می‌گیرند. گاهی برای رشد و موفقیت بیشتر تغییراتی باید در کسب و کارهای قدیمی به وجود آورد، برخی از این تغیرات شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از شیوه‌های جدید اینترنتی و غیرحضوری ارائه‌ی خدمات و محصولات؛
 • بازاریابی دیجیتال به جای تبلیغات پرهزینه‌ی سنتی؛
 • استفاده از فرآیند اتوماسیون‌سازی در تولیدات و خدمات.

به عنوان مثال بازیگران صنعت گردشگری درآمد بسیار خوبی داشتند اما با آمدن ویروس کرونا بسیار از آنها ورشکسته شدند یا با درآمد کمتری برای بقا می‌جنگند.

حرف پایانی

در این مطلب با تعدادی از مشاغل پردرآمد و پرسود در کشورمان، آشنا شدیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از نکات گفته شده و همچنین شغل‌هایی که معرفی کردیم ایده بگیرید و برای شروع کسب و کارتان برنامه‌ریزی کنید.

شما چه شغل‌هایی را می‌شناسید که پردرآمد باشد؟ لطفاً از قسمت پایین، نظرتان را ارسال بفرمایید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1,668)
 1. مهمان مهدی در دیروز, 11:47
  سلام من 22سالمه من از 15سالگی شاگرد مکانیکی رفتم ولی علاقه زیادی نداشتم به کار بزور حرف پدر مادرم رفتم تا رفتم سربازی اومدم 1سالم متفرقه کار کردم الان دوباره رفتم سر شغل مکانیکی ولی فکرم بازم درگیره موندم نمیدنم چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید تواین زمونه الان دنبال چه شغلی بره که درآمد خوبی داشته باشه

  فقط فقط راهنمایی کنید؟؟
  پاسخ
 2. مهمان علی در 11 خرداد 1402
  با توجه به اینکه جمعیت دانشجو داره کم میشه و درس های انسانی حفظی هستن وضعیت برداشتن دروس عمومی و اهمیت ندادن جوانان به کنکور ایا تدریس الان اینده دار هست؟ اونم توی دروس انسانی با توجه به تعداد داوطلبا و رغبت نداشتن دهه هشتادیها به دانشگاه من تمام نگرانیم اینه وگرنه تدریس دروس کنکوری انسانی رو دوست دارم و مشکلی باهاش ندارم
  پاسخ
  1. مهمان Ali در 11 خرداد 1402
   قید تدریس بزن برو دنبال یه کار دیگه فهمیدی
   پاسخ
 3. مهمان امیر در 10 خرداد 1402
  سلا من در کار های برقی( تابلو (همه مودل) دکوراسیون سیستم های امنیتی و.... فعاليت دارم ولی نمیتونم مشتری خوبی جلب بکنم

  چه باید بکنم
  پاسخ
 4. Amirbm در 8 خرداد 1402
  سلام
  من ۲۳ سالمه
  میخام یه کاری رو شروع کنم به یادگیری یا اینکه یه کاری رو‌شروع کنم
  ۱۰۰ میلیونم سرمایه دارم به نظرتون چیکار کنم؟
  به نظرتون از بین
  تعمیرات بردهای الکترونیکی
  برنامه نویسی
  پولیش و صفر شویی ماشین
  و گل فروشی
  کدومو انتخاب کنم که هم اینده خوبی داشته باشه هر درامدش خوب باشه
  پاسخ
  1. مهمان ناشناس در 11 خرداد 1402
   سلام
   اگه ریسک پذیری و ادم خوش برخوردی هستی برو گل فروش بشو
   موفق باشی
   پاسخ
  2. Amin75z در 14 خرداد 1402
   برو تعمیرات برد
   تعمیرات گوشی هم خیلی خوبه
   پاسخ
 5. حميد در 7 خرداد 1402
  سلام دوستان

  من در شهرستان در شغل دخانیات فعالیت دارم و عمده فروش هستیم و نمایندگی دخانیات شهرستان رو داریم ولی با توجه به :

  - شرایط جدید مالیاتی فوق سنگین و خارج از تصور

  - فروش رسمی در سامانه جامع مودیان در آینده با سود کاملا ناعادلانه در آینده ۱.۵ درصد سود در فروش

  - تروم شدید بازار و جارج از تصورات

  - افزایش اجاره ها مغازه
  ( مثلا برای یک مغازه 20 متری در شهرستان کوچک با 120 هزار تراکم جمعیت با حومه و مقداری دور از مرکز شهرستان که از بازار دور تلقی میشه باید 8 الی 10 میلیون اجاره داد با 20 میلیون پیش پول )

  - افزایش 5 روز در میان قیمت ها و نوسانات شدید قیمت ها در بازار دخانیات و غیره

  مجبورا تصمیم به تغییر شغل گرفتم !!!

  البته یکی از دلایل که دقیقا باعث عدم سود در شغل دخانیات برای ما شده است صداقت و شرافت کاری ما است !!!

  البته با قصد توهین به همکاران ندارم و جسارت نباشد ولی در شغل دخانیات صداقت و شرافت کاری و کیفیت اصلا و ابدا به کار نمیاد بلکه برای ایستادن در این شغل سرمایه خیلی بالا و کلک و غیره داشته باشید . اگر بخواهم با صداقت و شرافت کار کنم از حقوق یک کارگر روزکار هم کمتر در میارم !!!


  از موضوع دور نشم ؛ می خواستم در شغل لبنیات وارد بشوم لبنیاتی کاملا مجهز ( انواع لبنیات و مواد غذایی و حبوبات و عسل و غیره ! )

  منظورم اولویت لبنیات با کیفیت و فروشندگی است پخش نه !!!


  آیا شخصی هست راهنمایی کنه و توضیح بده که آیا واقعا خروجی لبنیات خوب است یا نه به اصطلاح سود خوبی دارد یا سود معقول

  سرمایه در دسترس ما نیز حدودا 800 میلیون تا 1 میلیارد است .


  یا یک شغلی دیگری که درآمد زایی خوبی داشته باشه پیشنهاد کنید ممنون می شوم 🙏

  مثلا خود لباس فروشی هم پیشنهاد دادند با اجناس با کیفیت و سود منصفانه نه گران فروشی توعم با داشتن پیج اینستاگرام ؛ سود خوبی می تونه داسته باشه ؟؟؟


  البته جسارت نباشد من کاملا متوجه هستم به هیچ عنوان کسی نمی تواند تعیین کند یا تضمین کند فلان شغل حتما سود خواهد داشت متوجه شرایط تورم و گرانی اجاره ها و بی بازاری و عدم توانایی در خرید مردم هستم 🙏

  ممنون می شوم من را راهنمایی کنید 30 سال سن دارم بلاتکلیف برای آینده شغلی


  ممنون از محبت های شما
  پاسخ
 6. علی اکبری در 4 خرداد 1402
  سلام وقت بخیر دوستان
  من می‌خوام یه فروشگاه اینترنتی راه بندازم ابتدا می‌خوام تو اینستاگرام فعالیت کنم
  به نظرتون فروش چه محصولی حاشیه سود خوبی داره ؟
  پاسخ
 7. بردیا هستم در 3 خرداد 1402
  به چه دلیل دندانپزشکی نذاشتی؟مهندسی عمران یا سازه رو چرا نذاشتی؟دوستان شغل های پردرامد نزاشته مریض
  پاسخ
 8. فاطمه در 3 خرداد 1402
  سلام ۱۹ سالم هست و رشتم تجربی بود دوست داشتم برم ریاضی و کامپوتر بنا به دلایلی نشد اما تو رشته خودم معدلم همیشه بالای ۱۹ بود ولی از شغلهاش خوشم نمیومد و کنکور هم خوب ندادم ولی دوس دارم برم برنامه نوسی و علاقه ای که به کامپیوتر دارم ولی نمیدونم آیا بهم مدرک میدن؟ آیا موقعیت شغلی مناسبی هست در این جامعه ؟ ممنون میشم با نظراتتون کمکم کنید.
  پاسخ
  1. نیلوفر در 12 خرداد 1402
   سلام دوست خوبم ... فاطمه جان اگر علاقه و هدفت یادگیریه برنامه نویسی کامپیوتره انتخاب خوبیه بازار کارشم اگر واقعا برنامه نویسی رو خوب یاد بگیرید عاااالیه .مدرکش هم خوبه چون هر جا آگهی استخدامیه یکی از رشته هایی که همیشه نیاز دارن و همیشه پذیرش توش هست رشته های کامپیوتره.
   پاسخ
 9. .... در 1 خرداد 1402
  سلام بنظر شماها بین باطری سازی و مکانیکی کدوم رو انتخاب کنم کدوم اینده دار تره
  پاسخ
  1. Sobhan در 4 خرداد 1402
   هیچکدوم! اگر من بودم میرفتم سراغ هنر. Ecu🤫 یکی از پردرآمد های خودرو
   پاسخ
  2. داداش کوچیکت در 7 خرداد 1402
   سلام داداش
   من یک بار کسی بهم گفت باطری سازی خوبه چون تو یک مکان کوچیک و سرمایه کم میتونی کارتو راه بندازی و خودت کار کنی بازار کارش هم تو سطح شهر هست هم مخصوصا تو جاده ها .نه جاده های بین شهری صرفا.
   یکم گفته ecu این رو هم ببین
   علاقت و و تجربیات و خودتم در نظر بگیر مکانیکی خودش یه مسیر

   میخوای کنار دست کسی وایسی یاد بگیری یا بلدی یا خیلی چیزای دیگه می‌تونه کمک کنه بهت که مسیراشون رو مقایسه بکنی
   پاسخ
  3. محمدامین در 13 خرداد 1402
   باطری سازی من دو سال کار کردم سود خوبی داره فقط حوصله و صبوری میخواهد
   پاسخ
  4. بنیامین در 14 خرداد 1402
   قطعا مکانیکی هم درآمدش بیشتره هم کارش نسبت به باطریسازی بهتره
   پاسخ
 10. Amin75az در 31 اردیبهشت 1402
  سلام و عرض ادب خدمت استاد گرانقدر
  انشاالله که خوب باشین
  شرکت چی زدین و میشه یکم از تجربیاتتون برامون بگین ممنون میشم
  من خودم ۲۶ سالمه لیسانس حقوق دارم  برای قبولی تو آزمونا یکم طول میکشه بخاطر فن بیان ضعیفم به رشتمم دل سردم  از طرفیم دوس دارم تجارت کنم صادرات واردات ولی نمی دونم تو چه چیزی تجارت کنم بیشتر عبای عربی تو فکرمه بازم نمیدونم از کجا و چجوری شرو کنم بخاطر کارگری هم وقت سرخاروندنم ندارم براب خلاصی از این اوضا رفتم آرایشگری یاد گرفتم که وقتم دست خودم باشه ولی نمیتونم مغازه بزنم و مستقل بشم باید اول وردست یکی کار‌کنم از طرفی هم بخاطر شرایط مالی نمیتونم از کارم بزنم بیرون از کارمم خسته شدم دیگه فقط دنبال یه کارم که بتونم از این کار راحت بشم  چیکار کنم
  همش تو فکرم منکه این همه درس خوندم چرا نمیتونم یه کسب و کار مستقل بزنم بلکه فقط از این کار راحت بشم اگه یکم علم به چیزی داشتم هر جا میرفتم منو استخدام میکردن 
  ممنون میشم یکم راهنماییم کنین و از فراز و نشیب زندگیتون برام بگین یه چنتا کتاب هم بهم معرفی کنین و خودم استیو هاروی رو میخونم مثل یه موفق فکر کن مثل یه موفق عمل کن
  در رابطه با وبلاگ هم راهنماییم کنین یه وبلاگ زدم میخوام تو زمینه نوشتن هم موفق بشم و وبلاگم بازدید کننده داشته باشه
  ممنون
  پاسخ
 11. یه خانم در 28 اردیبهشت 1402
  سلام دوستان بنده 21سالمه و رشتم علوم ورزشی هست میخواستم بپرسم اگه بخام برم تو حیطه ی انیمیشن سازی ایا میتونم در آینده به مراتب خیلی بالا تر با در امد خیلی خیلی میلیاردی برسم ؟ خیلی انسان بلند پرواز با روحیه ی بسیار خلاقو هنری هستم.. و دوست دارم کاملا مستقل باشم..
  پاسخ
  1. Sobhan در 4 خرداد 1402
   سلام. انیمیشن سازی بهتری. های درآمد میلیاردی هست. میتونید. به درآمد های بالا برسید اما باید روحیه و پشتکار قوی داشته باشید میتونید مدرک بگیرید تا راحت تر پروژه بگیرید!
   پاسخ
  2. مهمان مجید در 4 خرداد 1402
   نه . نمیتونید. من بعد از ۲۰ سال فعالیت این کارو گزاشتم کنار . چون کارای بزرگ دست آدمهاییه که روابط زیادی دارن و کارو به من و شما نمیدن .
   پاسخ
 12. مهمان Zahra در 28 اردیبهشت 1402
  برای من که تازه میخوام حرفه ای رو برای درآمد زایی یاد بگیرم.
  مطلب مفید مختصر و خوبی بود
  پاسخ
 13. محمدرضا در 24 اردیبهشت 1402
  سلام
  من دو میلیارد پول دارم دنبال شریک زرنگ دلسوز و که شغل تضمین شده ای دارد با درآمد خوب میگردم استاد محترم راهنمایی میفرمائید چکار کنم چون به سختی سرمایه را در 30 سال جمع کردم الان با بالا رفتن سن جسارت و قدرت ریسک را از من گرفته 6 ماهه دارم استخاره می کنم و کلی ضرر کردم چکار کنم
  پاسخ
  1. مهمان علیرضا در 27 اردیبهشت 1402
   محمدرضایی عزیز صرف داشتن پول موفقیت نمی آورد اگر دنبال شریک دلسوز می گردی نگرد نیست پشیمان خواهی شد بهترین کار این است که دست از استخاره برداری و به اطراف خودت نگاه کنی چه کارهایی می توانی انجام دهی سمت کارهایی برو که مزیت رقابتی بالایی در آن داری کسی را می شناسم لوازم برقی کوچکی را استارت زد الان مجموعه کامل لوازم ساختمانی و حتی شرکت پیمانکاری دارد اگر روز اول می خواست این کار را بکند نمی توانست.
   ابتدا شروع کن و بعد راه های پیشرفت را پیدا کن پس بسم الله
   پاسخ
  2. جوهری در 10 خرداد 1402
   سلام من جای تو بودم به کار ساخت و ساز شروع میکردم و اصلا ترس نداره شریک هم بخای یکیش من ک بلدم راهشو فقط سرمایه ندارم
   پاسخ
 14. Marva در 23 اردیبهشت 1402
  بسیار مطالب مفید و کاربردی👌🏻
  پاسخ
 15. مهمان نازنین در 22 اردیبهشت 1402
  سلام وقت بخیر
  من15سالمه و نهم میخونم و وقت انتخاب رشته م رسیده که همین موضوع برای من یه دغدغه شده انقدر خودم رو زیر سوال بردم که از علایقم خبر ندارم میترسم که برم تجربی چون میترسم عمرم تلف بشه و نتیجه کنکور خوب در نیاد از طرفی هم پزشکی رو دوست دارم به برنامه نویس علاقه دارم و از طرفی به حقوق فکر میکنم اما پدرم دوست نداره من انسانی بخونم و از اونجایی که تو شهرستان زندگی میکنم اینجا امکانات خیلی کمه و مردم به شغل های دیگه ارزش نمیدن میترسم ریاضی بخونم چون شاید وسط هاش پشیمون بشم تو کار های دستی عالیم ولی نمیخوام وارد هنر بشم .
  میتونین منو راهنمایی کنین؟
  پاسخ
  1. یوسف در 25 اردیبهشت 1402
   بهت پیشنهاد میدم آزمون هالند رو بدی تا با علایقت آشنا بشی و اون جایی فعالیت کنی که درستهو ماله توعه
   پاسخ
  2. Leyla در 2 خرداد 1402
   نازنین عزیز
   لطفا اشتباه منِ ۸ سال پیش رو مرتکب نشو ، دنبال خواسته خودت برو .
   من رشته ای رو خوندم که بقیه خواستن ، همچین رشته دانشگاهی من هم انتخاب خودم نبود و نذاشتن مطابق علایق و استعداد خودم انتخاب رشته کنم .
   پشیمون و عصبی و شکست خورده ام ، لطفا مسیر خودت رو طی کن و بهت اطمینان میدم که در آینده متوجه میشی اشتباه نکردی ❤️
   پاسخ
 16. محمد در 20 اردیبهشت 1402
  سلام
  من یه جون ۲۳ساله هستم و بیکارم هیچ کاری بلد نیستم متأسفانه دیپلم مکانیک دارم
  وهیچ سرمایه اولیه ای ندارم راجب کارهای فنی هم تحقیق کردم پیش مشاوررفتم به این نتیجه رسیدم کارایی که نیاز به قدرت بدنی دارن یاپر سرو صدان نمیتونم انجام بدم فروشندگی هم روابط اجتماعی بالایی ندارم
  والان توفکر اینم یه کارخوب پردرآمد با توجه به توانایی هام یاد بگیرم و الان در رابطه با کار طراحی دکوراسیون دارم فکر میکنم میشه راهنمایی کنید و توضیح بدین راجبش
  پاسخ
  1. مهمان علی در 28 اردیبهشت 1402
   سلام، عزیزم منو یاد ،گذشته خودم انداختی،ببینید تو این سن و سال ها شما احتیاج به سرمایه ندارید،سرمایه شما نیروی جوانی هست که باید صرف یادگیری کنید.خود بنده به علت تلقینات منفی اطرافیان ، فضای جامعه رو تیره و تار می دیدم و انگیزه ام رو برای درس خوندن از دست دادم با اینکه درس خوبی داشتم،حالا همون افرادی که فضا رو برام تیره تار کرده بودن ،همشون تو ثروت و امکانات مالی هستند.چه روزهای سختی که به علت عدم آگاهی و عدم انگیزه پشت سر نزاشتم.نه پولی نه شغلی نه اعتماد به نفسی.حرفم اینه که اون دوران مال کار آنچنانی نیست،فقط آموزش آموزش آموزش و کار بر روی خود.
   با هر سختی بود مدرک رو از دانشگاه گرفتم ،و شرکت زدم اما بعد سه سال مجبور شدم تعطیلش کنم به نحوی که حتی گاز و برق دفتر رو هم به علت بدهی قطع کردند . آخرین مناقصه که براش تلاش کردم هم ،کارپرداز اداره مربوطه با دیدن وضعیت تاسف بار شرکت ،مناقصه رو لغو کرد. این سختی ها و گرفتاری ها چرا بوجود میاد؟ عدم آگاهی، عدم تنظیم وقت، اتلاف وقت با دوستان،عدم ایجاد هدف،گناه،و گرفتاری های شخصیتی که باید با کار بر روی عزت نفس درمان شوند.
   سخن کوتاه : اولویت ها در زندگی تان این باشد >>> ورزش مرتب 2-هدف مشخص(به چی علاقه دارید) 3-بعد مشخص کردن هدف(از نجاری گرفته تا دانشمند ناسا) هر روز خدا در اون زمینه مطالعه کنید و یاد بگیرید و تمرین کنید 4-مواظب باشید غرق یادگیری و خونه نشینی نشوید ، درسته خونه نشینی و یادگیری مداوم از شما یک فیلسوف می سازه ، اما یک فیلسوف ترسو که نمی تونه این همه دانش رو به دیگران ارائه کنه ، حتما اوقات فراقت داشته باشید و از خونه بیرون بزنید .(تعادل رو حفظ کنید)
   5-معنویات و قرآن داروی هر دردی ، فراموش نکنید (منظورم مذهب نیست)
   و بعد از مراحل بالا و حرفه ای شدن ،حتما دفتر کار داشته باشید ،اصلا به فکر کار در خونه نباشید که توسط فامیل گرانقدر بمباران طعنه می شوید و ترور شخصیت، کار در خانه مال کشور های مدرن و آگاه هست.مال ما نیست
   حتما محل کار داشته باشید،اینها رو طبق تجربه عرض می کنم
   اما بدون سرمایه چه می شه کرد؟ همکاری در فروش و دریافت پورسانت، پیدا کردن کالای ارزان و فروش به قیمت روز

   شغل های پر در آمد >> شغل های زیادی هست ،به اطراف نگاه کنید
   بازار سهام ایران به شرط یادگیری خوب ،دری از ثروت براتون باز می کنه. برای یادگیری فقط کتاب های >> معامله گر پرایس اکش نوشته لنس بگز ، کتاب سه جلدی پرایس اکشن ال بروکز ،دایره المعارف الگوهای نموداری بولکوفسکی ، مربی معامله گری روزانه ،و شمع های ژاپنی ، بقیه کتاب ها داستان سرایی بیهوده و اتلاف وقت هستند،اکثر کتاب های چاپ شده در حوضه تکنیکال را مطالعه کردم و بی فایده هستند ،کتاب های معرفی شده همه مطالب رو دارند و در عوض سال ها وققتون رو نمی گیرن .
   و کلام آخر این که دنیا رو خیلی جدی نگیرید ، دنیا مال انسان های شاد و بی غمه ،وقتی خودت شاد باشی دیگران رو هم می تونی شاد کنی، همه این اتفاقات برای بسیاری تو زندگی می افته و خواهد افتاد مثل درد و رنج و بی پولی بی کاری بی همسری و ... خداوند برطرف می کنه نگران نباشید. خودتون رو بسپرین به خدا و سلطنت رو شروع کنید.
   خدانگهدار
   پاسخ
   1. مهمان ابوالفضل در 30 اردیبهشت 1402
    عالی بود عالی
    لذت بردم و استفاده کردم
    ممنون...
    پاسخ
   2. دانی در 31 اردیبهشت 1402
    درود بسیار لذت بردم
    و اینکه بنده شغل های زیادی رو انتخاب و پشت سر گذاشتم الان یکسالیه به صورت جدی مشغول یادگیری الکترونیک و تعمیرات برد هستم ولی مشکلی دارم همه ی اطرافیانم به بنده گوش زد شرکت رفتن میکنن و زندگی خیلی سخت شده برام چون متاهل و دارای دوفرزندم با این حال گوش ندادم و همچنان مشتاقانه در راه یادگیری الکترونیک پیش میرم و مغازه کوچکی زدم که مختصر درامدی داره به امید پیشرفت نظر شما برام کمکی میتونه باشه در انتخاب مسیر درست با تشکر
    پاسخ
    1. مهمان علی در 31 اردیبهشت 1402
     با سلام.
     بله علاقه مهم ترین مسئله هست،البته خویش فرمایی در آغاز کار و با داشتن زن و بچه می تونه خیلی مشکل باشه،اگر مجرد بودین و در سن پایین مسئله فرق می کرد، اما پیشنهاد بنده اینه که دنبال کار در شرکت باشید تا از زیر خیلی فشارها رهایی پیدا کنید و در کنار کارتون، به علاقه تون که الکترونیک و خویش فرمایی هست هم بپردازین تا روزی بتونین به شغل خودتون شیفت کنین،و ای چه بسا تو اون شرکت بسیار ایده ها و ارتباطات بدست بیارین. با واقیعت ها باید زندگی کنیم.واقعیت الان زندگی شما بچه و همسر و تامین مایحتاجشون هست.برای بچه هاتون علاقه شما مهم نیست علاقه اونها ترجیح داره تا خدای نکرده سرخورده و در تنگنا قرار نگیرند. افراد بسیار موفقی بودند که به علاقشون بعد از مستقل شدن بچه هاشون پرداختند.یعنی موکول کردند به بعد از بزرگ کردن بچه ها.
     پاسخ
   3. باران در 7 خرداد 1402
    چ دیدگاه قشنگی واقعا خوشم اومد
    پاسخ
 17. مهمان سمیرا در 20 اردیبهشت 1402
  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم‌ اگه دستگاه ماینربگیرم میشه سودکنم یاضررداره
  پاسخ
 18. میثم در 20 اردیبهشت 1402
  سلام دوستان لطفا کمکم کنید لطفا من پسری ۲۰ ساله هستم که در شهرستان زندگی میکنم من بنا به دلایلی اصلا اصلا نمیتونم به خدمت سربازی برم ، نه اینکه مثلا جرعت خدمت رفتن رو نداشته باشم نه ، من فقط به دلایلی نمیتونم ۲ سال از خانوادم جدا شم من الان کارگری میکنم و بنایی میکنم وماهانه حدود ۷ الی ۸ تومن درامد دارم اما خسته شدم هر روز گچی میشم کثیف میشم موهام ب خاطر گرد خاک و کثیفی زیاد درحال ریزشه یعنی دارم تو این سن سال تو این کار جون میدم رسما خسته شدم الان میتونم با اسم یکی از نزدیکانم یک وام ۱۵۰ میلیون تومانی بگیرم با سود ۴ درصد که یه شغلی بزنم و علاقه بسیاری به شغل ارایشگری دارم منتها این وسط تنها مشکلی کههست اینه بدون کارت پایان خدمت نمیتونم مدرک فنی ارایشگری رو بگیرم اونجوری ک تحقیق کردم ... و میخاستم ببینم امکانش هست خودم مغازه ارایشگری خودمو داشته باشم ولی مثلا یک نفر که مدرک ارایشگری رو داره برام مغازه بزنه ؟ برای اون طرف مشکلی پیش نمیاد از طرف صنف ؟ و اینکه تا حدودی ازین شغل ک عاشقشم سرد شدم درحالی ک درامدشم بد نیست و حداقل از کارگری بهتره و حالا میخام اگه ارایشگری نشه با پولی ک دارم یه مغازه کرایه کنم و وسایل ارایشری بفروشم به خانم ها به نظرتون این شغل میتونه جوابگو باشه ؟ اونم تو شهرستانی که نهایتن ۲۰۰ هزار نفر جمعیت داره دوستان کمکم کنید لطفا من کل سرمایه ام ۱۵۰ میلیون تومانه اونم وامه اگه شغل خوبی میشه با این پول راه اندازی کرد بهم بگید ممنونتون میشم واقا خستم من خرج کل خانواده ام رو با همون ماهی ۸ تومن بنایی میدم میخام خودم پیشرفت کنم و تشکیل خانواده بدم ولی با این اوضاع ..
  پاسخ
  1. مهمان پیام در 26 اردیبهشت 1402
   سلام میثم عزیز.امیدوارم همیشه موفق باشی
   بله میتونی با مدرک یکی دیگه اینکارو انجام بدی.فقط مطمئن شو اونطرف،ادم حسابی باشه و فردا ادعای مغازه نکنه.تمام اینهارو از یک وکیل یا یک ادم باسابقه بپرس و قراردادت رو بااونطرف درست بنویس که خیالت راحت باشه ختی اگر برادرته.تو کارتو محکم بگیر
   فروش لوارم ارایشی هم خوبه به شرط اینکه از نظر ظاهری اوکی باشی و اینکه توانایی فروش رو داشته باشی،اونم خوبه.فقط هرکدوم رو خاستی انجام بدی،باچندنفر ادم درست در اون صنف مشورت کن
   پاسخ
 19. Hosein shamsedin در 20 اردیبهشت 1402
  سلام دوستان بنده تو کار مشاور املاکی میروم نظرتون چیست راهنمایی کنید
  پاسخ
 20. هستم در 15 اردیبهشت 1402
  سلام وقت بخیر
  دوستان راه های پیشرفت در طراحی لباس و خیاطی و مواردی از این دست رو میفرمایید
  پاسخ
 21. Nima در 13 اردیبهشت 1402
  یه سری حرف های کلیشه ای نوشتید. برنامه نویسی اصلا بدرد نمیخوره اینجا. من الان میگم هوش مصنوعی اینده دنیاست ولی هیچکس تو ایران بدردش نمیخوره . اون انرژی که میخواید بذارید تا به یک انگلیسی زبان برسید رو هر چی دیگه بذارید اینجا بهتره. یعنی کسی که میخواد بره براش این رشته های خاص مثل برنامه نویسی اونم فقط برای رفتن نه که میلیاردر بشید. بعد هم تو هیچ کدوم از مشاغل شما نیاز نداری مدام به روز بشی حتی پزشکی ولی برنامه نویسی اینجوریه و باید زبان خوب داشته باشید. زبان مادریتون هم نیست پس همیشه ممکنه مشکل بخورید. چند تا صنعت مثل غذا پوشاک ارایش خوب هستن چه با سرمایه چه بدون سرمایه بقیه تقریبا بدرد نمیخورن یا سرمایه بالا میخواد. مثلا صنایع کاشی هم تو ایران خوبه ولی چند نفر میتونن واردش بشن و چکار بکنن. اگر مختون میکشه درس بخونید فقط پزشکی بخونید و اون هم بعضی رشته هاش پتانسیل داره. شما تو مهندسی ها زیر 10 درصد و کمتر میتونید میلیاردر بشید. کلا کسی بدونه چطوری میشه پول دار شد بهتون نمیگه. به بالای 10 فاکتور بستگی داره و 10 درصد و کمتر میتونن پولدار شن تا قبل پنجاه سالگی. متاسفانه سن طلایی تا قبل 25 26 هر چی جلو تر میره مسیر انتخاب پر ریسک تر میشه.
  پاسخ
 22. حسین در 11 اردیبهشت 1402
  سلام خدمت همه عزیزان حسین هستم 42ساله متاهل دارای یه پسر باحال 15 ساله تقریبا 20ساله ازدواج کردم و همسرم هم تو این 20سال پا به پای من کار کردو کار کردیم و تابه این لحظه نه خونه ایی نه ماشینی و نه سرمایه ایی چند وقته نا امید از همه چیز و همه کس این بگم تا مرز خود.....ک....شی داریم میریم واینو بگم هر دو مشغولیم ولی دیگه فکر میکنم دیگه فرصت زیادی نداریم و امیدی به آینده هم نداریم یه کمک از همتون میخام دوست دارم پیشنهاد ونظراتون رو ببینم بلکه امیدوار بشیم امیدوارم همتون امید زندگیتون از دست ندین
  پاسخ
  1. مینا در 22 اردیبهشت 1402
   تاریک ترین نقطه شب به سپیده صبح نزدیک. من هم اوضاع بهتری ندارم چندسال کار میکنم امیدی نیست اما شما یه سرمایه مهم دارید پسرتون ۱۵ سالش اون امید و ایندتون میتونه عوض کنه به جا این فکرها تجربه هاتون به کار ببرید اون بیاد بالا. الان زبان بلد بودن مهم خودتون یادبگیرید بچتون غیر مستقیم آموزشش بدید بره دنبالش اینترنت پر از مطالب آموزشی این قدم اول ولی قم مهمی . اینقدر درگیر پول نباشید کارهایی انجام بدید ازش لذت میبرید پول خودش راهش پیدا میکنه به سمتتون
   پاسخ
 23. مهمان مریم در 10 اردیبهشت 1402
  سلام حال شما میشه کمکم کنید ازبین این شغلا کدومو انتخاب کنم خودم دوستدارم دوتاشو انجام بدم یکی شغل اصلی یکی شغل دومم ، ازبین آرایشگری وتجارت فرش دستباف چون خودمون فرش میبافیم بلدیم ازهمه چیزش سردرمیارم کمکی هم دارم لطفا نظربدیدممنونم ازتون
  پاسخ
  1. مهمان رضا در 11 اردیبهشت 1402
   ‌صددرصد تجارت فرش دستباف
   اگر میتونید به کشور کویت صادر کنید.
   کویتی ها خیلی زیاد میپسندن چیزهای دستباف رو و استقابل میکنن حتما.
   یکی از دوستانم صادر میکنه برای کویت و ماهانه بالای ۱۵۰ تومان درمیاره. البته بستگی هم داره دیگه
   پاسخ
   1. مهمان مریم در 12 اردیبهشت 1402
    ممنونم ازت خیلی مرسی من فرش ابریشم خالص بلدم و میتونم موفق بشم ب امید خدا
    پاسخ
   2. مهمان مریم در 12 اردیبهشت 1402
    ممنونم ازت خیلی مرسی ، من فرش ابریشم بلدم ومیدونم خیلی موفق میشم تواین کار ولی یه حسی دارم تواین گرونی بازار کسی دیگ الان فرش میبافه
    پاسخ
   3. مهمان مریم در 12 اردیبهشت 1402
    شمامشاوره کسب وکارهستید اگ هستید آیدی اینستاتونو میدید چندتاسوال دارم یا اگ این سایت نگامیکنید همینجابپرسم ازتون
    پاسخ
    1. مهمان رضا در 15 اردیبهشت 1402
     نه من مشاور نیستم.
     منم یکی مثل شما در اینجا بدنبال نظرات بقیه هستم و بدنبال مشاوره
     پاسخ
 24. مهمان رضا در 9 اردیبهشت 1402
  سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان.
  من کلاس نهم هستم و امسال باید برم سراغ انتخاب تحصیل و باید تو انتخابم دقت کنم.
  بین چند رشته موندم اگه میشه راهنمایی کنید.
  (حسابداری-دکوراسیون داخلی-گردشگری)
  خیلی دوست دارم که تاجر بشم و برم دنبال تجارت درضمن پارتیش رو هم دارم با اونور آب و میخوام تجارت بین المللی کنم.
  دوست دارم علاوه بر تجارت یک کار دیگه ای داشته باشم.

  نظر شما دوستان خیلی برام مفید هست.
  پاسخ
  1. 123 در 11 اردیبهشت 1402
   تجارت عالیه اینده داره البته بستگی بخ علاقه واستعداتون داره
   پاسخ
 25. جشانی در 9 اردیبهشت 1402
  من مدرس آنلاینم و در حال حاضر درآمد ماهانه‌ام بالای ۲۰۰ میلیونه‌.
  در حال افزایش هست و امیدوارم به درآمدی که مد نظرم هست برسم.
  اگه تواناییشو دارید، شغل پر درآمدی هست.
  هر آموزشی
  ما شیمی هستیم
  پاسخ
  1. مهمان مجید در 14 اردیبهشت 1402
   از طریق شرکت یا جایی دانش آموز پیدا میکنین که اینقدر درآمد دارین؟
   پاسخ
   1. جشان در 15 اردیبهشت 1402
    تو تلگرام و سایر فضا ها تبلیغ میکنیم
    پاسخ
  2. مهمان هانیه در 16 اردیبهشت 1402
   مدرس آنلاین مدرک خاصی میخاد؟؟
   پاسخ
  3. سیران در 22 اردیبهشت 1402
   سلام ، مدرس کجا هستید که اینقدر درآمد دارید
   پاسخ
 26. ابوالفضل جوادی در 7 اردیبهشت 1402
  سلام علیکم خسته نباشید
  من خیلی آرایشگری رو دوست داشتم ولی یه مدتی شد نرفتم الان کلا زده شدم،چکار کنم که دوباره علاقه پیدا کنم به آرایشگری؟
  الان دنبال یک حرفه خوب میگردم برای خودم...
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  تشکر
  پاسخ
 27. مهمان مهدیه در 6 اردیبهشت 1402
  سلام، 19 سالمه و یخوام که یه کاری رو بصورت جدی شروع کنم و از اون طرق درامد کسب کنم. بین آرایشگری، برنامه نویسی وب و خیاطی موندم. کدومشو انتخاب کنم؟ دنبال درآمد بالا و رفاه شغلی هستم و اینکه بتونم به راحتی کار پیدا کنم، ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
  پاسخ
  1. حسین در 8 اردیبهشت 1402
   درامد بالا و رفاه شغلی یعنی طراحی وب یعنی بشینی خونه با لپ تاپ کار کنی آرایشگری هم خوبه ولی کثیفی کارش مثل طراحی وب هست؟راجب خیاطی هم حرف نزنیم بهتره
   پاسخ
 28. مهمان مجتبی در 4 اردیبهشت 1402
  سلام ۳۹سالمه خسته شدم از اینکه باساعت کاری بالا برا مردم کارکردم ولی حقوقم فوق العاده کم بوده همش دارم به جای پیشرفت پست رفت میکنم.کلافم.بااین سن هنوز کارگرمردمم دلم میخاد یه شغل خوب براخودم داشته باشم ولی نه سرمایشو دارم نه فکرم به جایی میرسه که چه شغلی راه بندازم.میشه راهنماییم کنید؟
  پاسخ
  1. حسین در 8 اردیبهشت 1402
   ادمینی اینستاگرام طراحی گرافیک
   و یا دراپ شیپینگ فروش محصولات ولی تو فقط واسطی
   پاسخ
 29. مهرداد در 3 اردیبهشت 1402
  سلام دوستان خسته نباشین،
  دوستان کسی هست که بتونه منو توی بازار ارز دیجیتال کمک کنه ؟همش تو ضرر هستم ! من تمام کسب و کارامو رها کردم چسبیدم به رمز ارز الانم فقط حوصله بازار ارز دیجیتال را دارم چون ضرر کردم همونجوری که زیاد ضرر کردم هموجوری هم چند برابر میشه سود کرد
  پاسخ
 30. کسرا در 2 اردیبهشت 1402
  شغل کیف دوزی چطوره با ساعت کاری ۱۸ ساعته ؟
  و یا کارخانه تولید قطعات ماشین ؟
  ویا فروش پیتزا؟ یکی یک پیشنهادی بده کدومش خوبه
  پاسخ