زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های جدید و پردرآمد در ایران کدام‌ها هستند؟ چطور می‌توانیم شغل پردرآمدی داشته باشیم؟ کدام شغل پردرآمد برای من مناسب است؟ آیا شغل پردرآمد و پولساز در ایران وجود دارند؟ اگر دنبال شغل های پردرآمد هستید، می‌خواهید با مشاغل پردرآمد شناخته شده و همچنین شغل های نوظهور و آینده‌دار آشنا شوید و البته از همه مهم‌تر حقوق و دستمزد بالاتری داشته باشید، این مطلب از سایت زوم لایف را تا پایان بخوانید.

در اینجا هستید، پس احتمالاً:

 • کنجکاو هستید که پردرآمدترین مشاغل ایران را بشناسید.
 • می‌خواهید شغل‌تان را انتخاب کنید و یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها، میزان درآمدتان از آن شغل است.
 • برای انتخاب یا شروع کسب و کارتان سردرگم هستید.
 • از شغل فعلی‌تان رضایت ندارید و تصمیم دارید شغل‌تان را تغییر دهید.
 • از کارمندی خسته شده‌اید و به دنبال راه‌اندازی کسب و کاری برای خودتان هستید.
 • می‌خواهید با شغل های نوظهور آشنا شوید.
 • به دنبال شغل دوم و درآمد جدید هستید.

شغل پردرآمد

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

شغل‌های پردرآمد زیادی وجود دارد اما هیچ شغلی از همان ابتدا پردرآمد نیست! شاید شما افرادی را ببینید که حداقل ماهی 500 میلیون درآمد دارد اما آیا می‌دانید برای رسیدن به این نقطه چه مسیری را طی کرده است؟ آیا می‌دانید برای حفظ موقعیت باید چه کارهایی انجام دهد؟ حتی اگر بخواهید دندانپزشک هم شوید باید چند سال درس بخوانید و تجربه کسب کنید، تا شاید بعد از آن بتوانید با تجربه‌ای که بدست آوردید، درآمد بالایی هم داشته باشید.

قبل از اینکه بخواهید با شغل های پردرآمد آشنا شوید، خوب است بدانید که حتی داشتن یک سوپر مارکت هم می‌تواند شغلی پردرآمد باشد! الزاماً یک شغل پردرآمد، یک شغل لاکچری و با استایل کت و شلوار نیست!

چند سوپر مارکت می‌شناسم که صاحبان آنها بسیار سخت کوش هستند و توانستند با ایجاد ارتباط قوی بین مشتریان، اعتماد آنها را جلب کند و بعد از چند سال مشتریان ثابت زیادی داشته باشند. اما سوپر مارکت‌های زیادی هم دیدم که ورشکست شدند.

مسیر موفقیت

خودمانی عرض کنم خدمتتون ...

احتمالاً شما هم مثل خیلی‌های دیگه دنبال شغل پردرآمد هستید و توی اینترنت جستجو می‌کنید تا شاید شغلی رو پیدا کنید که خاص باشه، با شرایط شما همخونی داشته باشه و بشه روش حساب کرد! باور کنید هر چقدر در گوگل شغل‌های پردرآمد، ایده‌های پولساز، درآمد میلیونی، راز میلیاردر شدن و... رو جستجو کنید، هیچ شغلی رو پیدا نمی‌کنید که براحتی برای شما درآمد میلیونی با سود خالص داشته باشه!

فرض بگیریم که شما جستجو کردید و متوجه شدید که شغل‌هایی مثل متخصص زیبایی، وکالت، دندانپزشکی و چند شغل دیگر جزء شغل های پردرآمد هستند اما آیا تمام دندانپزشکان درآمد بالایی دارند؟ آیا اگر شما هم رشته دندانپزشکی رو ادامه بدید، تضمینی برای درآمد بالای شما در آینده است؟ قطعاً خیر!

از طرف دیگه شغل‌هایی هم هستند که درآمد بالایی دارند مثل مکانیکی، باطری‌سازی و شغل‌هایی که با وسایل نقلیه در ارتباط است. اگر ماشین داشته باشید، آیا مکانیکی رو نمی‌شناسید که با داشتن چند همکار، وقت سر خاروندن نداشته باشه؟ این افراد برای اینکه به موفقیت شغلی برسند حداقل چند سال تجربه کسب کردند و برای رسیدن به اهداف خودشون سختی کشیدند!

پردرآمدترین شغل‌های ایران

معرفی شغل های پردرآمد در ایران

کدام مشاغل پردرآمد هستند؟ در کشورمان شغل های پردرآمد شناخته شده‌ای مانند پزشکی، جراح زیبایی، وکالت، صنعت گردشگری و... وجود دارد که در سایر کشورها جزء مشاغل پرطرفدار و پردرآمد محسوب می‌شوند. در کنار این شغل‌های پرطرفدار، به لطف پیشرفت علم و دسترسی همگانی به اینترنت تغییراتی در سبک زندگی مردم ایجاد کرد که همین موجب ایجاد شغل های نوظهور (کسب و کارهای اینترنتی) شد. به همین دلیل مشاغل مرتبط با اینترنت رو به افزایش است و درآمد قابل قبولی هم دارند.

در ادامه به معرفی شغل‌های پردرآمد ایران، شغل های نوظهور در حوزه دیجیتال و همچنین مشاغل پردرآمد خانگی پرداختیم. برای آشنایی با این مشاغل در ادامه همراه ما بمانید:

لیست مشاغل پردرآمد عبارتند از:

1. صنعت غذا

مواد‌غذایی همیشه پرسود است! از آنجایی که خوراک از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و کار و هر حرفه‌ای که با مواد‌غذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد و درآمد و سود بالایی هم دارد.

اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که بروید و یک کارخانه مواد‌غذایی راه بیندازید! شما می‌توانید به خدمات جانبی که کارخانه‌های مواد‌غذایی نیاز دارند هم فکر کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. به‌طور مثال این روزها صنعت بسته‌بندی از خود مواد‌غذایی هم بیشتر اهمیت دارد و مردم بیشتر جذب بسته‌بندی‌های خاص و متفاوت می‌شوند.

بهتر است به‌ دنبال یک یا چند ایده کسب و کار خوب باشید و در یک کارگاه کوچک به بسته‌بندی با طراحی‌های مخصوص خودتان بپردازید. ایمان داشته باشید که اگر در این کار خلاقیت به خرج دهید در کمتر از یک سال فرد ثروتمندی می‌شوید.

این روزها به راحتی می‌توان با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه‌ها یا کارگاه‌ها‌یی که پروانه بهداشت دارند، حبوبات و ادویه‌جاتی مثل فلفل، دارچین، زردچوبه و… را به‌صورت سفارشی تحویل گرفت و آن‌ها را با بسته‌بندی‌های خود و با برند خاص خودتان در بازار خاصی چون پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… توزیع کرد.

البته ممکن است کارتان حسابی بگیرد و از یک کارخانه بزرگ، سفارش بسته‌بندی محصولات‌شان رابگیرید. هرگاه گذرتان به میدان راه‌آهن افتاد، حتما یک سری به مغازه‌های ظروف یک‌بار مصرف بزنید و سر صحبت را با مغازه‌داران این حرفه باز کنید. آن‌ها تنها صنفی هستند که همیشه بازار خاص خودشان را دارند و نگران مشتری و ضرر کردن نیستند. به گفته آن‌ها در این حرفه درآمد و سودآوری حتمی است به شرط این‌ که بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.

2. طراح مد و لباس

ارائه‌ طرح‌های جدید و متنوع و رقابت در عرصه‌ زیبایی لباس و مد، کاری است که طراحان لباس انجام می‌دهند. اگر طراحی بتواند خودش را به شرکت‌های معتبر در زمینه مد ثابت کند و شانس همکاری با آن‌ها را پیدا کند، می‌تواند نسبت به آینده‌ شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

3. آرایشگری بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

یکی از پولساز‌ترین مشاغلی که یک خانم می‌تواند انجام دهد انجام خدمات آرایشگری است. آرایش و گریم عروس، کاشت ناخن، پاکسازی پوست، اکستنشن و… در حال حاضر در کشورمان طرفداران زیادی دارد و آرایشگرانی که بتوانند مشتری ثابت و روزانه برای خود بیابند می‌توانند به راحتی یک ثروت خوب کسب کنند.

4. بازاریابی تلفنی

شغل بازاریابی این روزها خیلی فراگیر شده است. در بازاریابی اگه بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری‌ها را جذب کنید و فروش محصول را بالا ببرید، پورسانت دریافت می‌کنید. بازاریاب‌های موفق بعضاً تا ماهی 10 میلیون تومان هم درآمد دارند. امروزه با رشد کسب و کارهای آنلاین، بازاریابی تلفنی جایگزین بازاریابی فیزیکی شده است.

5. توریسم درمانی

به دلیل پایین بودن هزینه‌های درمانی، مخصوصاً دندانپزشکی و جراحی زیبایی در ایران، از کشورهای مختلفی برای انجام عمل‌های زیبایی به ایران سفر می‌کنند. همین باعث شد تا صنعت توریسم درمانی شکل بگیرید.

جراحی زیبایی در سرتاسر دنیا متقاضی بسیاری دارد و به همین دلیل پردرآمدترین شغل در دنیا و بالطبع در ایران است. احتمالاً در اطراف خودتان کسانی را دیده‌اید که عمل بینی یا جراحی زیبایی دیگری انجام داده‌اند یا ممکن است شما که این مطلب را می‌خوانید یکی از عمل‌های زیبایی را انجام داده باشید.

6. خدمات ماساژ و پاکسازی صورت

در کنار کارهایی که برای زیبایی و بهبود سلامت ظاهر افراد رواج پیدا کرده است، ارائه‌ خدمات ماساژ در اشکال مختلف آن هم جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمدی است که رونق زیادی دارد. مراکز مختلف بسیاری در این زمینه مشغول به کار هستند و ماساژ را به عنوان روشی درمانی برای بهبود کیفیت زندگی افراد معرفی می‌کنند.

7. راهنمای تور (تور لیدر)

به سفر و گردشگری علاقه‌مندید؟ با توجه به افزایش آمار ورود گردشگران به کشور به خصوص در شهرهای گردشگرپذیر همچون شیراز و اصفهان بازار تور لیدرها به خصوص راهنمای توریست‌های خارجی بسیار داغ شده است. راهنمای گردشگر یا تورلیدر شخصی است که با آشنایی و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه های طبیعت و ... خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن محل سفر می کنند، توضیح داده و معرفی کند.

8. واسطه‌گری (دلالی)

شغل واسطه‌گری یا دلالی در هر زمینه‌ای یکی از کم زحمت‌ترین و پر سودترین مشاغل در ایران به شمار می‌آِید. شغل واسطه‌گری نه سرمایه نیاز دارد و نه اطلاعات و آموزش خاصی. برای کسب درآمد فقط کافی است که برای چیزهای مختلفی مثل خانه، ماشین و ... مشتری پیدا کنید.

9. کشاورزی و دامپروی نوین

با پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و روش‌های نوین، کشاورزی به یک شغل مهم در سراسر جهان تبدیل شده است و ایران نیز به خاطر داشتن زمین‌های فراوان می‌تواند محل مناسبی برای کشاورزی پیشرفته باشد.

اگر کسی به رشته کشاورزی علاقه دارد می‌تواند با سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از علوم جدید در جهان ارزش افزوده فوق‌العاده‌ای در این شغل ایجاد کند. تنها مشکل کشاورزی در ایران کم بود آب و خشکسالی است که آن هم با بکارگیری و مدیریت شیوه‌های نوین آبیاری قابل حل است.

برای مثال شما نگاهی به آمار مصرف مرغ در ایران بی اندازید، تولید مرغ یکی از آن دسته شغل‌های زیر مجموعه کشاورزی است که این روزها هرچقدر که تولید شود بازار فروش آن وجود دارد.

10. راه‌اندازی آشپزخانه

بسیاری از مردم برای وعده‌های غذایی از بیرون غذا تهیه می‌کنند، افرادی که تعداد وعده‌های غذایی بیشتری از رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها سفارش می‌دهند همیشه سعی می‌کنند بهترین آن‌ها را انتخاب کنند. پس آشپزخانه‌هایی که از نظر کیفیت غذا و سرویس‌دهی عملکرد خوبی دارند، درآمد خوبی نیز خواهند داشت.

اگر به شغل آشپزی علاقه دارید و می‌توانید غذای سالم و خوشمزه بپزید و یا شخصی را می‌شناسید که می‌تواند به عنوان سرآشپز به شما کمک کند، راه‌اندازی آشپزخانه می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

11. تعمیرکار خودرو

به لباس‌های روغنی تعمیرکارها نگاه نکنید، آنها یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل هستند. البته شکی نیست که شغل سخت و طاقت فرسایی است. جراحانی که با موتور و رادیات سروکله می‌زنند باید اعصاب و عضلاتی پولادی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد با وجود این سختی‌ها، درآمدش به زحمتش به می‌ارزد.

12. طراح دکوراسیون

دنیای امروز به سمت سرمایه‌داری پیش رفته و مد و زیبایی یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مرتبط با سرمایه‌داری به حساب می‌آیند. دنیای مد راه خود را در صنعت ساختمان‌سازی هم باز کرده است و افراد بسیاری تمایل دارند که فضای کاری و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تزیین کنند.

طراحان دکوراسیون کسانی هستند که در این مورد باید به آن‌ها مراجعه کرد. طراحی دکوراسیون با توجه به گرایش شدید افراد به مصرف‌گرایی و به روز بودن، جزو شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و می‌توان گفت همیشه از بازار کار خوبی برخوردار است.

طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجای و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

13. مترجمی

شاید تعجب کنید ولی مترجمی در جایگاه هشتم لیست شغل های پردرآمد جهان قرار دارد. با اینکه این شغل در کشور ما شغل پیش پا افتاده‌ای محسوب می‌شود و فاقد امنیت شغلی و درآمد خوب است، اما باید توجه داشته باشید که در خیلی از کشورهای جهان، به دلیل گستردگی روابط بین المللی مثل روابط حساس سیاسی و تجاری، ترجمه اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک مترجم باید به چندین زبان خارجی تسلط کامل داشته باشد. این شغل سطوح مختلفی دارد و اگر بتوانید خود را به سطوح بالا مثل مترجمی برای شرکت‌های تجاری بین‌المللی یا سازمان‌های دولتی دارای روابط خارجی برسانید، کارهای شما بسیار حساس خواهند بود و به ازای همین حساسیت و دشواری کار شما، درآمدتان نیز بالا خواهد بود.

حساسیت کار مترجم به این است که به ویژه در متون حقوقی و قراردادها، در صورتی که کوچکترین اشتباهی در ترجمه صورت گیرد، ممکن است منافع یک سازمان یا حتی منافع یک کشور، در خطر جدی قرار بگیرد.

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل های نوظهور یا همان شغل‌های اینترنتی، به دلیل امکان دوکاری، طرفداران بسیار زیادی دارند. بعضی از این شغل‌ها، مثل مشاغل مختلف در حوزه برنامه‌نویسی، درآمدهای بسیار بالایی دارند و جزء شغل های پردرآمد در منزل محسوب می‌شوند. در ادامه مشاغلی را معرفی کردیم که حوزه دیجیتال پردرآمد هستند:

14. راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بسیاری از سایت‌ها با فروش محصولات فیزیکی یا دیجیتالی کسب درآمد می‌کنند. بسیاری دیگر خدمات ارائه می‌دهند و درآمدزایی اینترنتی می‌کنند و بسیاری دیگر به واسطه تبلیغات کسب درآمد از اینترنت را تجربه می‌کنند. راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به ایده عجیب و غریب و تخصص‌های خاصی نیست اما پس از راه‌اندازی نیاز به نظم و توسعه و یادگیری مهارت‌های مرتبط با کسب و کارهای آنلاین، دارید.

اگر علاقه‌مند به کار در محیط آنلاین هستید، مقاله "چطور یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟" را بخوانید.

15. برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب

با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه‌گذاری آن حتی از راه‌اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

برای استخدام به عنوان برنامه نویس و برای اینکه سایت‌های مختلفی راه‌اندازی کنید، باید مهارت کدنویسی و تجربه داشته باشید. برای کسب مهارت برنامه‌نویسی می‌توانید در دوره‌های مختلفی به صورت حضوری و غیرحضوری شرکت کنید. کافیست در گوگل آموزش برنامه‌نویسی مدنظرتان را جستجو کنید.

وقتی که در خصوص ساخت سرویس‌های آنلاین یا سایت‌های اینترنتی صحبت می‌کنیم،‌ با دو مفهوم مختلف مواجه می‌شویم:

طراحی وب یا Web Design

طراحی وب (یا طراحی وب سایت یا Web Design) به فرایندی می‌گویند که در آن طراح وب‌، اقدام به طراحی چیزهایی می‌کند که کاربر آن‌ها را در صفحه مانیتور خود می‌بیند. در واقع کار طراح وب این است که المان‌های یک وب‌سایت یا صفحه‌ی وب را طراحی کند و محل جای‌گیری آن ها را مشخص کند. خروجی کار یک طراح وب کاملا برای کاربران عادی قابل مشاهده است و کاربران آن‌را بصورت مستقیم می‌بینند.

برنامه نویسی وب یا Web Development

برنامه نویسی وب (یا برنامه نویسی سمت وب یا Web Development) مربوط به تمام آن پردازشی است که پشت صحنه انجام می‌شود و کاربر عادی آن‌ها را نمی‌تواند ببیند. برای مثال وقتی یک صفحه‌ی وب یک درخواست به پایگاه داده (Database) ارسال می‌کند و آخرین مطالب سایت را از دیتابیس می‌گیرد، درخواست و کدی است که کاربر عادی آ‌ن‌را نمی‌تواند مشاهده کند. به زبان ساده، کار یک برنامه نویس وب، نوشتن کدهایی است که در پشت صحنه پردازش‌هایی انجام می‌دهند که کاربر نمی‌تواند آن پردازش‌ها را ببیند.

می‌خواهم برنامه‌نویس وب شوم، از کجا باید شروع کنم؟

بسیاری از افراد خودشان هم می‌توانند طراح وب باشند و هم برنامه نویسی وب. به این معنا که هم شکل و ظاهر وب‌سایت را طراحی کنند، و هم کدهای پشت صحنه‌ی آن‌را بنویسند. به این افراد اصطلاحات برنامه نویسی Full Stack یا FullStack Developer می‌گویند.

اگر بخواهید برنامه‌نویس وب شوید، باید با زبان‌های برنامه نویسی وب آشنا شوید. همانطور که برای طراحی صفحات وب می‌توانیم از HTML5, CSS3, javascript و… استفاده کنیم، برنامه نویسی وب را نیز با زبان‌های بسیار زیادی می‌توانیم انجام دهیم انجام دهیم.

زبان طراحی وب:

 • HTML، زبان نشان‌گذاری یا Markup language؛
 • CSS، زبان مخصوص استایل‌دهی؛
 • جاوا اسکریپت، نخستین زبان اسکریپت‌نویسی تحت وب؛
 • jQuery، یکی از مهمترین کتابخانه‌های جاوا اسکریپت؛

زبان برنامه‌نویسی وب:

 • PHP، پراستفاده ترین زبان برنامه نویسی وب؛
 • ASP.Net، زبان برنامه نویسی تحت وب مایکروسافت؛
 • Django یا جنگو، چارچوب برنامه نویسی تحت وب با استفاده از پایتون؛
 • JSP، نسخه مخصوص جاوا برای برنامه نویسی وب؛
 • Python، زبان پایتون؛
 • Ruby، زبان روبی؛
 • Java، زبان جاوا؛
 • و …

16. راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل به نسبت وب‌سایت‌ها در دسترس‌تر است و هر شخصی که بتواند با گوشی هوشمند خود کار کند، می‌تواند اپلیکیشن شما را داشته باشد. به همین دلیل بازار اپلیکیشن‌های موبایل امروزه بسیار داغ است و ایده‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند در قالب اپلیکیشن، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گیرد. شما که این مطلب را می‌خواهید حداقل چند اپلیکیشن فارسی بر روی گوشی نصب دارید، تقویم، اسنپ، تپ‌سی و... .

معمولاً اپلیکیشن‌های خدماتی بهترین گزینه برای راه‌اندازی است، اگر ایده‌ای دارید که می‌تواند به مردم در انجام کارها کمک کند از همین لحظه برای راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل برنامه‌ریزی کنید. اگر خودتان ایده‌ای دارید اما توانایی برنامه‌نویسی اپلیکینش‌های اندروید یا ISO را ندارید، از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

17. بلاگری، اینفلوئنسری و تولید محتوا

بلاگری و اینفلوینسری،از جمله مشاغل اینترنتی است که اگر امروزه خلاقانه و با اطلاعات کافی انجام شوند، بسیار درآمدزا هستند. همچنین تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت که پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد، لازمه ی کسب و کارهای اینترنتی است. برای همین همیشه افرادی که بتوانند محتوای خوب و با کیفیت تولید کنند و همچنین به زبان انگلیسی هم تسلط داشته باشند، می توانند از این شغل هم درآمد خوبی کسب کنند.

18. مدیر شبکه‌های مجازی

شبکه‌های مجازی با عمری کمتر از بیست سال و با سرعت چشمگیری وارد زندگی افراد شده و همه‌ جنبه‌های زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است. همزمان با پیدایش این شبکه‌ها، شغل مدیر شبکه‌های مجازی هم که جزو شغل های پردرآمد است پدیدار شد.

مدیر یک شبکه‌ مجازی با بهره‌گیری از دانش مربوط به بازاریابی و اینترنت به صورت همزمان می‌تواند درآمد فوق‌العاده‌ای از طریق جذب تبلیغات و یا فروش محصولات متنوع به دست آورد.

19. تدریس آنلاین

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پرسود و بسیار پر درآمد می‌تواند از برگذار کردن سمینار‌ها و کلاس‌های مجازی باشد. تقاضا برای مدرسان اینترنتی بسیار زیاد است، اگر شما در زمینه‌ای تخصص دارید می‌توانید به یک معلم مجازی و مدرس اینترنتی تبدیل شوید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که در زمینه‌ی کاری و شغلی خود باید حرفه‌ای باشید مثلا اگر در زمینه‌ی کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنید می‌توانید با برگذاری یک وبینار مجازی به در‌‌آمد میلیونی بسیار زیادی برسید.

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت بصورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می‌شود.

برای برگزاری وبینار می‌توانید از پلتفرم‌های داخلی زیر استفاده کنید:

20. تولید محتوای متنی و تصویری

بعید می‌دانم که شما در گوگل جستجو نکرده باشید! وقتی که در سایت‌های مختلف مطالب مختلفی را می‌خوانید، توسط یک یا چند شخص تنظیم و منتشر شده است. به عنوان مثال همین مطلبی که در حال خواندنش هستید، یک محتوا متنی است. کسب و کارهای اینترنتی بدون تولید محتوا به هیچ کجا نمی‌رسند، به همین دلیل همیشه به‌دنبال افرادی که بتوانند محتوای خوبی تهیه کنند، هستند.

اگر می‌توانید به خوبی متون انگلیسی را به فارسی را ترجمه کنید باید دست‌به‌کار شوید. یکی از نکات مثبت تولید محتوا، همکاری با چندین وب‌سایت است که می‌تواند در ماه، درآمد شما را افزایش دهد. در پلتفرم‌هایی مثل انجام میدم یا پونیشا زیر می‌توانید به عنوان تولیدکننده محتوا، مترجم، تولید محتوای تصویری و... پروژه بگیرید.

21. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین بهترین راهکار برای گسترش کسب و کار است. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین و فروش کالا در اینترنت این روزها یک شغل پردرآمد در ایران به شمار می‌آید. فروش محصول از طریق وب سایت فروشگاهی یا کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام می‌توانند باعث شگفتی شما شود، اگر علاقه به فروشگاه آنلاین دارید، همین حالا اقدام کنید.

از آنجایی که با فروش کالا از طریق اینترنت از پرداخت مالیات و کرایه مغازه و سایر هزینه‌های این چنینی در امان هستید، می‌توانید کالاها رو با قیمت کمتری نسبت به مغازه‌ها بفروش برسانید و مشتری‌های زیادی پیدا کنید.

اما چطور فروشگاه آنلاین داشته باشیم؟

برای کسب و کار خودتان می‌توانید از یک صفحه اینستاگرام به عنوان فروشگاه آنلاین استفاده کنید و یا وب سایت فروشگاه راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی سایت فروشگاه آنلاین به صورت اختصاصی هزینه‌بردار است و برای کسب و کارهای کوچک توصیه نمی‌شود. برای اینکه هزینه کمتری بپردازید، می‌توانید از فروشگاه سازهای آنلاین استفاده کنید.

تعدادی فروشگاه ساز آنلاین در ایران وجود دارد که هرکدام امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما هزینه به مراتب کمتری پرداخت می‌کنید. در ادامه چند فروشگاه ساز آنلاین فارسی را معرفی کرده‌ایم:

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خودتان، امکانات این فروشگاه سازهای آنلاین را بررسی و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید.

22. فروش محصولات از طریق اینستاگرام

بر اساس آخرین آمارها حدود 24 میلیون ایرانی در اینستاگرام حضور دارند و این می‌تواند یک بازار داغ باشد! احتمالاً تبلیغ محصولات مختلف را اینستاگرام دیده‌اید، یا شاید خودتان هم از طریق این شبکه اجتماعی خریدی انجام داده باشید!

قدرت اینستاگرام: در حال حاضر از طریق اینستاگرام، می‌توانید از جنوب کشور ماهی و میگوی تازه سفارش دهید!

آیا با توضیح بالا، به نظر شما نمی‌شود محصولات دیگر را از طریق اینستاگرام فروخت؟

برای موفقیت و فروش بیشتر در اینستاگرام باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • در اولین قدم شما باید حساب کاربری اینستاگرام خود را به حالت بیزنس تغییر دهید چرا که این نوع حساب موارد آماری زیادی در خصوص کاربران شما برای‌تان ارسال می‌کند و بسیار مفید است. اطلاعات آماری این نوع حساب می‌تواند در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری شما مورد توجه باشد.
 • برای قرار دادن پست در صفحه خود توجه کنید که قرارگیری روزانه 3 پست در صفحه ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است و در قدم دوم هر روز یک پست و در نهایت در بدترین حالت یک روز در میان یک پست باید قرار گیرد. اگر همانند الگوی گفته شده نتوانید قرار دهید الگوریتم‌های اینستاگرام با شما کمی نامهربان خواهند بود.
 • توجه ویژه‌ای داشته باشید که حتما پست‌هایی که قرار می‌دهید کوتاه، خلاصه جذاب باشند، کاربران در اینستاگرام آمده‌اند که تصاویر را ببینند نه این که نوشته‌های شما را مطالعه کنند. داشتن نوشته‌های طولانی سبب می‌شود که کاربر سریعا آن ها را رد کند.
 • اگر نیاز به نوشتن متن دارید بسیار کوتاه بنویسید. کاربران در اوقات فراغت خود اینستاگرام را چک می‌کنند و یک فرد در تخت خواب خود علاقه‌ای ندارد که متون فاخر شما را مطالعه کند. آن‌ها بدون معطلی صفحه شما را ترک خواهند کرد چون زیاده گوئی می‌کنید.
 • ایده بدهید و خلاقیت داشته باشید! در اینستاگرام بدون خلاقیت و ایده‌های ناب خیلی زود محو می‌شوید اما دزدی نکنید. دزدی محتوا بسیار نکوهیده است و در اینستاگرام فقط و فقط می‌توانید فالوورها را بدزدید و البته کار درستی نیز هست.
 • محتوای تصویری خود را با لوگو و واترمارک قرار دهید تا مورد سرقت قرار نگیرد چرا که متاسفانه در دنیای اینترنت کاربران به دلیل این که یک تصویر زیبا و با محتواست آن را برمیدارند و هیچ صحبتی هم در خصوص صاحب اولیه عکس نمی‌کنند.
 • در پست‌های صفحه خود از تگ geo لوکیشن استفاده کنید: این تگ علاوه بر تاثیر مثبت در ربات‌های اینستاگرام در بالا رفتن اعتبار صفحه شما نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.
 • اگر محتوای عالی و حرفه‌ای برای صفحه خود ندارید دلیلی برای قرار دادن پست در اینستاگرام نیست: وقتی پست ما بسیار عالی نیست اگر قرار نگیرد بسیار بهتر از قرار گرفتن یک محتوای متوسط و ضعیف است. همیشه به خاطر داشته باشید که کاربران از شما در جایگاه خود انتظاراتی دارند.
 • پست های خود را چالشی کنید: محتوای پست را طوری انتخاب کنید تا کاربران شما در یک چالش سهیم شده و دیدگاه‌های خود را ارائه کنند. این کار سبب می‌شود تا صفحه شما پویایی خاصی داشته باشد و قدیمی و راکد نشود.
 • مشتریان و کاربران خود را بشناسید: بدانید مشتری شما کیست و به چه چیزی اهمیت می‌دهد. آیا به قیمت اهمیت می‌دهد یا به کیفیت؟ در صورت اشتباه در این خصوص مشکلات زیادی برای شما رخ خواهد داد.
 • به کاربران خود فروشنده بودن را القا نکنید: نباید کاری کنید که کاربران شما فکر کنند وارد یک فروشگاه زنجیره ای شده اند. در خصوص خدمات و محصولات خود بگوئید اما به صورت غیر مستقیم. اگر کاربران حس کنند که فقط و فقط قصد فروش دارید شما را ترک میکنند.
 • به مشتریان خود باج بدهید: خرید آن‌ها از شما و توجه آن‌ها به خدمات شما عامل موفقیت در اینستاگرام است اما این امر میسر نشود جز با باج دادن شما به آن‌ها. با تخفیف‌ها و تسهیلات ویژه به آن ها برای خرید باج بدهید.
 • به نتیجه کار فکر کنید: بدون هدف محتوا منتشر نکنید. بدانید از انتشار این محتوا چه هدفی دارید.

این موارد گفته شده بخشی از توصیه‌ها برای وارد شدن به دنیای بزرگ و موفقیت در اینستاگرام بود.

اگر تخصص خاصی دارید مانند: مدرس زبان، مربی بدنسازی، متخصص تغذیه و... می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام برای معرفی خودتان و فعالیتی که دارید استفاده کنید. مطمئن باشید اگر اصولی کار کنید موفق می‌شوید.

23. خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم

این شغل جزو زیر شاخه‌های فروشگاه‌های آنلاین است. بسیاری افراد تمایل دارند وسایل کارکرده خود را بفروشند و با خرید وسایل دست دوم بقیه، هزینه کمتری نسبت به نوی آن‌ها بپردازند.

سایت‌های «دیوار، شیپور»، از سایت‌های قدرتمند در این حیطه هستند که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خرید و فروش کالاهای کارکرده‌ افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. شاید نتوان این کار در محدوده‌ شغل‌های پردرآمد تعریف کرد اما قطعا جزو شغل های جدید و مطابق نیاز روز است.

24. دیجیتال مارکتینگ

شیوه‌های بازاریابی سنتی، به مرور زمان کمرنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شوند. این روش‌های سنتی امروزه جای خود را به روش‌های مدرن مانند بازاریابی دیجیتال داده‌اند. استفاده از اینترنت و پلتفرم‌های گوناگون، درحوزه ی بازاریابی، کمک بسیاری به رشد کسب و کارهای سنتی و اینترنتی کرده است. انتظار می‌رود دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای اساسی بازار کار در آینده باشد. هر چند در حال حاضر نیز این رشته در ایران و جهان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین با توجه به همه‌گیری اینترنت در سال‌های اخیر، می‌توان در این شغل موفقیت‌های بیشتری را به دست آورد.

25. افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ به این صورت است که افراد با فروشندگان محصولات مذاکره می‌کنند تا محصولات آ‌ن‌ها را به صورت آنلاین به فروش برسانند و در ازای فروش هر محصول، پورسانت دریافت کنند‌. اولین قدم برای همکاری در فروش، راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات است. سپس مذاکره با تولیدکنندگان و فروشندگان است برای گرفتن پورسانت در ازای فروش هر محصول آن‌ها. در این صورت است که شما می‌توانید با شغل های پردرآمد با سرمایه کم به درآمدهای میلیونی دست یابید.

خیاطی، شغل پردرآمد خانگی

مشاغل پردرآمد خانگی

رایج‌ترین شغل های پردرآمد خانگی که برای شروع معمولاً سرمایه کمی نیاز دارند، عبارتند از:

 • خیاطی؛
 • آرایشگری؛
 • صنایع دستی؛
 • آشپزی؛
 • بازاریابی تلفنی؛
 • فروش آنلاین محصولات.

کدام شغل پردرآمد برای من مناسب است؟

شغل پردرآمد برای من

باتوجه به شرایط اقتصادی بسیار ضعیت در کشورمان، افراد زیادی دنبال شغل پردرآمد هستند! در این بین هم شیادان زیادی وجود دارد که به شما امید و آرزو می‌فروشند! شما با خیال اینکه براحتی می‌توانید درآمد میلیونی ماهیانه داشته باشید، جذب این افراد می‌شوید.

برای داشتن درآمد بالا و میلیونی، نباید دنبال شغل های پردرآمد باشیم، بلکه باید خودمان شغل پردرآمد را بسازیم!

مشاغل پردرآمد به مهارت و تخصص احتیاج دارند. زیرا مسیر ثروتمندی و کسب درآمد زیاد، از راه کسب علم و مهارت می‌گذرد. هر فردی، به هر شغل و حرفه‌ای که علاقه داشته باشد، تنها در صورتی‌ می‌تواند در آن بدرخشد که دانش و مهارت لازم را برای آن بیاموزد و کسب کند؛ همچنین پشت کار و خلاقیت لازم را داشته باشد.

اگر می‌خواهید شغلی برای تمام زندگی خود انتخاب کنید، نباید تنها معیار شما درآمد باشد و انگیزه‌های بیرونی اهمیت بسیار بیشتری دارند. اگر حوزه‌ای که به آن علاقه دارید، به هیچ یک از این مشاغل ارتباطی ندارد، ناامید نشوید و به یاد داشته باشید که در هر حوزه‌ای، اگر جزء بهترین‌ها باشید، درآمد بالایی خواهید داشت.

برای انتخاب شغل مناسب، باید یک‌ سری معیار و پارامتر در نظر گرفت که با توجه به آن ها،شغل مناسب‌ را انتخاب کرد.

 • برای ورود به شغل مورد نظر، چه میزان سرمایه ‌لازم است.
 • در شغلی که انتخاب می شود، امکان رشد و پیشرفت وجود داشته باشد.
 • در شغل مفروض، چه قدر ریسک وجود دارد.
 • مورد بعدی این است که برای ورود به آن شغل، چه تخصصی نیاز است.
 • پارامتر دیگر، امنیت شغلی است.
 • شأن اجتماعی و امنیت اخلاقی که شغل مفروض باید داشته باشد، از معیارهای دیگر است.
 • همچنین یکی از مهم‌ترین پارامترها، میزان درآمدی است که از آن شغل به‌دست می‌آید.

آیا مشاغل پردرآمد، همیشگی هستند؟

اگر به تغییرات مشاغل در طول زمان نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که بسته به شرایط اجتماعی و نیازهای اقتصادی جامعه، پربازده‌ترین کسب و کارها، تفاوت‌های زیادی کرده‌اند. به همین دلیل باید برای حفظ یا افزایش درآمد در زمان‌های مختلف، تغییراتی در مشاغل ایجاد شود.

در هر دوره‌ای، بسته به نیازهای جامعه، مشاغل خاصی رونق بیشتری می‌گیرند. گاهی برای رشد و موفقیت بیشتر تغییراتی باید در کسب و کارهای قدیمی به وجود آورد، برخی از این تغیرات شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از شیوه‌های جدید اینترنتی و غیرحضوری ارائه‌ی خدمات و محصولات؛
 • بازاریابی دیجیتال به جای تبلیغات پرهزینه‌ی سنتی؛
 • استفاده از فرآیند اتوماسیون‌سازی در تولیدات و خدمات.

به عنوان مثال بازیگران صنعت گردشگری درآمد بسیار خوبی داشتند اما با آمدن ویروس کرونا بسیار از آنها ورشکسته شدند یا با درآمد کمتری برای بقا می‌جنگند.

حرف پایانی

در این مطلب با تعدادی از مشاغل پردرآمد و پرسود در کشورمان، آشنا شدیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از نکات گفته شده و همچنین شغل‌هایی که معرفی کردیم ایده بگیرید و برای شروع کسب و کارتان برنامه‌ریزی کنید.

شما چه شغل‌هایی را می‌شناسید که پردرآمد باشد؟ لطفاً از قسمت پایین، نظرتان را ارسال بفرمایید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1,397)
 1. محمدرضا در 18 بهمن 1401
  سلام دوستان بنده ۲۷ سال سن دارم و دو هکتار زمین پسته دارم اما دارم کلاس های سرد کننده یخچال و کولر گازی رو آموزش میبینم و میخوام اگ خدا بخواد آینده تعمیرات لوازم خانگی بزنم ولی علاقه ای به این کار ندارم به نظر شما رو زمینم زوم کنم یا رو تعمیرات لوازم خانگی؟
  بیشتر چون یکی از فامیلا استاد این کاره و قراره آینده باهم شریک بشیم و مغازه بزنیم میخوام ادامه بدم آیا ارزش داره یا نه؟
  پاسخ
 2. سیدمحمد در 17 بهمن 1401
  باسلام خدمت دوستان بنده خودم لیسانس عمران هستم ۵سال پیش صفربودم وناامید هز کارگری شروع کردم اونم‌ بعد از لیسانس و خدمت ومتاهل بودم حتی دستفروشی بعدم وارد کارهای عمرانی شدم ازخداخواستم الحمدلله الآن شرایط خوبی دارم هم‌خونه و هم‌ماشین و هر روز بهتر داره میشه پیشنهاد من به دوستان نوع خاصی ازشغل نیست منم قبلا مثل شماها دوستان خیلی میگشتم بعدا فهمیدم خیلی شغل ها درآمد بالا داره یعنی مرزش مشخص نیست بیشتر کارهای آزاده منظورم ..ولی مهم تر از هرچیز ذهن هست و ذهن رو باید با خوندن کتاب وتغییر باورهای قبلی غیرمثبت تغییر داد سعی کنیم روزی حداقل یک ساعت کتاب های قانون جذب و یا ثروت وخودسازی رو مطالعه کنیم، تا ذهن ثروتمند نشه پول و کسب وکار نمیاد و مهم تر از هرچیزی خدا هست ...کسی اگر با ایمان از خدابخواد وتلاش کنه به درامد خوب میرسه در ضمن درامد خوب یک شبه نمیاد باید تجربه بدست اورد و تلاش کرد و مطالعه داشته باشیم و از دیگران کمک بگیریم و سپاسگزار خداوند باشیم تو هر شرایطی تا شرایط بهتر بعدی بیاد پس نتیجه حرفام اینه اول تا میتونیم مطالعه کنیم وخودمونو تغییر مثبت بدیم دوم بی شک از خداوند طلب کنیم وسوم دست از جوگیری برداریم از صفر شروع کنیم وچهارم تلاش
  پاسخ
 3. رضا مقدم در 16 بهمن 1401
  سلام وقت بخیر
  من چند ساله لوازم خانگی کار میکنم مغازه دارم ولی به دست خالی اومدم شروع کردم بعدشم ورشکست شدم الان هم کلا یه مقداری بدهی دارم لطفاً یه راهی برام نشون بدین که تا بتونم کارمو درست کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
  پاسخ
  1. ساعی پور در دیروز, 16:59
   سلام شکست یعنی تجربه شما الان تو این شغل تجربه کسب کردی و میتوانی بهترکارکنید که گذاشتش کنار به نظرمن ادامه بده و نواقص و رفع کن و پرقدرت ادامه بده
   پاسخ
  2. مینو باوفا در امروز, 03:17
   با درود فراوان
   پیشنهادم به شما اینه که اول ببینید این شغل را دوست دارید اگر جواب مثبته حتما ادامه بدید چون با دست خالی شروع کردید و موفق شدید و ورشکستگی پله موفقیت شما میشود و اینکه اون موقع با دست خالی بودید الان هم مغازه و هم کلی تجربه دارید فقط نیاز به انگیزه و تلاش و پشتکار مجدد دارید پس شروع دوباره حتما موفقیت را بدنبال دارد تا امید نشوید و حرکت کنید . موفق باشید
   پاسخ
 4. مهمان سجاد در 15 بهمن 1401
  به نظر من یکی از بزرگترین اشتباهات اغلب ما تو نداشتن پول کافی یا وضع مالی خوب تحصیل کردن! قطعا خیلی از شغل های پر درامد از جمله وکالت و انواع پزشکی به تحصیل نیاز دارن اما اگه یکم منطقی باشیم میبینیم که افراد بسیار زیادی ارزوشونه به این شغل ها برسن با این وجود افراد کمی از کسانی که تحصیل میکنن میتونن به شغل های خوب و بالارده برسن، قطعا خیلی از ماها با وجود مدارک تحصیلی گوناگون اخر به شغل های پایین رده و با درامد کم میرسیم که تو اون شغلها تحصیل ممکن به هیچ دردی نخوره! برای مثال به نظر من تو شغل مکانیکی تجربه و شاگردی مهم تر و تاثیر گذار تر از تحصیل، یا تو تراشکاری، فرز کاری و...
  پاسخ
 5. مهمان مصطفی در 12 بهمن 1401
  سلام دوستان بنده ۲۱ سالمه و ساکن اهواز هستم
  متاهل و ب لطف خدا صاحب یه فرزند شدم متاسفانه از کار زدم بیرون چون حوصله بالا سری ندارم و میخوام اقای خود و مستقل کار کنم یه سرمایه ۷۰۰ ملیونی دارم اول نیتم این بود ک نانوایی بزنم ولی وقتی رفتم تو کارش تازه فهمیدم چ دردسریه
  شما کار خاصی مد نظرتون نیست معرفی کنید ممنون
  پاسخ
  1. نظری در 16 بهمن 1401
   صاذرات زعفران چطوره
   یه تحقیق در موردش بکن
   پاسخ
   1. کسری در امروز, 15:12
    میشه بگین چه جوری مثلا صادرات زعفران کنیم من میخام انحام بدم ولی بلد نیستم اینم شمارم بیا وات
    090311514847
    پاسخ
  2. سیدمحمد در 17 بهمن 1401
   ماشین خرید وفروش کن ولی چون سنت کمه با یک فرد مورد اعتمادت کار کن خدا داده راه کسب و کار ،،،
   پاسخ
 6. چکاوک در 11 بهمن 1401
  سلام من چندساله که شغلم حسابدار حوزه مالیاتی هست و علاقه ای به این رشته و شغل ندارم و میخوام مستقل بشم ، علاقه و پشتکار نسبت به کارهای هنری دارم الان به شغل های زیادی فکر میکنم و از بین مشاغلی که کار خدماتی باشند و احتیاجی به سرمایه کلان نداشته باشند کار خدمات ناخن به نظرم بهتر هست
  آیا کسی اینجا هست که بتونه در این زمینه راهنماییم کنه
  پاسخ
  1. چکاوک در 12 بهمن 1401
   معلم خصوصی شو ماهی ۱۰۰ میلیون میگیره
   پاسخ
 7. مهمان سعید در 6 بهمن 1401
  سلام من مدرک تحصیلیم MBA هست.بهتزین و دقیق ترین راهنمایی در زمینه کسب و کار این مقاله بود نوع شغل در زمینه موفقیت آنچنان اهمیتی ندارد مهم رعایت فاکتورهای دیگر موفقیت هست چه بسیار مغازه دارانی که درآمدشان چه بسا آز دندانپزشک و وکیل هم بیشتر هست.
  پاسخ
  1. مهمان مهدی در 7 بهمن 1401
   بله الان یه فست فودی بیرون بر تو یه نقطه خوب با سرمایه 400 میلیون، ماهی دست کم 70 میلیون درمیاره ولی دکترش هست که داره مگس میپرونه
   چیزی که مهمه باید نیاز جامعه رو اول بشناسی، الان مردم دیگه پول خرید خونه و ماشین و لوازم خانگی و غیره رو ندارن، مسافرت هم نمیتونن برن و تنها تفریحشون این شده که مثلا یه شب دور هم یه غذا از بیرون بگیرن بخورن... حتی دیگه پول برای درمان هم نمیدن و تمرکزشون شده روی شکم چون از همه ارزون تره
   فعلا که نیاز جامعه ما (از نظر مشاغل) اینه و بعدش رو که دیگه نمیدونم ولی اگه بخواد اینجور پیش بره، غذا خوردن هم میشه برای قشر مرفه 😏 ما که دیگه نون خشک هم گیرمون نمیاد
   پاسخ
 8. عرفان در 4 بهمن 1401
  با این وضعیت گ اقتصادی منتظر چشم انداز نوک قله و درامد میلیاردی و.... و چرت و پرت های پیج های انگیزشی نباشید ،خودتونو فدای پول نکنید عمرتون به باد میره و یکی دیگه رو فربه می کنید ، اول علاقتونو مشخص کنید دربارش تحقیق کنید چجوری ازش کسب درامد کنید چیزی پیدا نکردید راه حلش اینکه علاقه رو میشه ساخت همه چیز علاقه نیست بعضی وقتا باید بسازیش،مهارتهای جدید _ بعدش کتابای هوش مالی بخونید اگر میلیاردر هم بشید ،وقتی بلد نباشید با پولتون چی کار کنید با ماهی ۱۰۰ میلیون هم اخرش بدبخت تر از قبل میشید_کتاب هنر رندانه به ت.. گرفتنو بخونید_ماری که نتونه پوست بندازه محکوم به مرگه ،کل دنیا در حال تغییر با سرعت زیاده سراغ شغلایی برید که حداقل ۵ یا ۱۰ سال تضمین شده باشن و شامل اتوماسیون نشن الان تو روستاها دارن با هلیشات زمینارو سم پاشی میکنن ، ربات جایگزین انسان میشه چون درصد خطای کمتری داره خسته نمیشه و احتیاجی به حقوق و بیمه و بن و حق اولاد و مسکن و خانوار و کوفت و زهر مار و ...... نداره
  پاسخ
 9. محمد در 4 بهمن 1401
  یه چیزی که خیلی آینده و درآمد خوبی داره توصیه میکنم برید دنبالش:
  الان تو دنیا و ایران و به زودی، ماشین های برقی و موتور های برقی (+موتور برق و تولید خانگی سولار خورشیدی و...) زیاد میشن. انقدر زیاد که الان شاید براتون عجیب باشه. حالا چه شغلایی نیاز بهش زیاد میشه:
  ۱-برق خودرو(از قبل بوده فقط بیشتر میشه)
  ۲-تعمیرات موتور برقی خودرو(شغل جدید) و فروش قطعاتش که کلا با ماشین بنزینی و گازوییلی متفاوته
  ۳-نصب و تعمیرات سولار و موتور برق و تجهیزات جدید خانگی که قبلا فقط در حد سیم کشی و کلید پریز و ... بوده بیشتر
  ۴-خرید و نصب و درآمد زایی یا اجاره دادن از پمپ برق(بجای پمپ بنزین) در کنار جاده ها و خیابانهای پرتردد(مخصوصا در پارکینگ های عمومی و...) که فعلا اصلا تو ایران راه نیفتاده ولی احتمالا یکی دو سال دیگه وقتش بشه. اینو یه سری از الان برای انحصاری کردنش برنامه دارن باید هوشیار بود که هرکسی بتونه از اینا بذاره و درآمدزایی کنه. فشار بیارید به نماینده مجلساتون وقتش که شد نذارن رانت و انحصار به وجود بیاد.
  ۵-تعمیرات و فروش قطعات موارد ۴ بالایی
  ۶-فروش و توزیع تجهیزات باتری های بزرگ و جدید(خودرویی. خانگی. صنعتی و ups. پاوربانکهای بالای ۵۰هزارmah که برای اضطراری و ویلایی و کمپینگ استفاده میشن مثلا برند renogy آمریکا رو سرچ کنید ببینید چیه و توی سایت ترب سرچ کنید پاوربانک بزنید از گرانترین مرتب کنه تا ببینید تو ایرانم کم کم اینا دارن میان و پارسال شاید چند مدل بیشتر نبود با اینکه تقاضا و وضع مردم بهتر بود از الان.) که متفاوت با باتری ماشین های الان هستن

  التماس دعا
  پاسخ
 10. محمد در 2 بهمن 1401
  سلام من شغلم کارگری هستش که اصلا بدرد نمیخوره و تو زندگی عاطفی و خونوادگیم ضربه بدی زده از هر طرف زور ولی من به کار های اینترنتی علاقه دارم مدرک تحصیلی ندارم میتونید در این باره کمکم کنید ممنون میشم
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   من سالهاست به کوچکترین تا بزرگترین شرکتها و کسب و کارها مشاوره مدیریت و کسب و کار دادم.(از زیرپله ای و اینستایی تا هولدینگ و کارخونه چند هزار میلیارد تومنی) فقط اینو بگم که هیچوقت دیر نیست برات. تا میتونی یاد بگیر. توی کار یاد بگیر بیشتر و اینترنت و گوگل و یوتیوب رو دانشگاه خودت کن(اگه زبانت خوب نیست سایتای ایرانی و آپارات و پادکست های فارسی و... هم خوبن). بیزینس خیلی بزرگ زدن هم دردسرهای خودش رو داره ولی کاسبی و بیزینس های کوچیک هم کم استرس ترن، هم دردسر و کار کمتری میطلبن هم به مردم و رفاه کشور کمک بیشتری میکنن معمولا هم حلال خور تر میشن و منزلت اجتماعی بالاتر و حاشیه کمتری دارن.
   ببین به چی علاقه داری و بجز علاقه توش استعداد و مهارت هم داری همون رو شروع کن. هرچیزی که داخلش فروش داشته باشه سودده هست. هرچیزی که کار خالی باشه و فروش نداشته باشه کم سود. خدا هم گفته از ۱۰ قسمت روزی ۹ قسمتش برای تاجر و فروشنده هست چرا که روزی و اقتصاد مردم رو تامین میکنن. با بیزینس کوچیک راحت میشه تو چند سال حداقل خونه و ماشین در شأن رو تامین کرد و از نظر مادی و اقتصادی سربلند شد. مگه ما از دنیا چی میخوایم؟ همین که حلال بتونیم یه خونه زندگی نرمال بسازیم.
   اگه مستقل هیچ کاری نتونستی کنی برو تو بازار سنتی با یه کاسب ببند که براش توی اینترنت محصولاتش رو بفروشی و درصد بگیری ازش. حتما قرارداد ببند که سرت کلاه نذارن. کمی پول دار شدی مشاور کسب و کار و مشاور حقوقی هم برو که سرعت رسیدن به اهدافت بیشتر بشه و ریسک کلاهبرداری و دزدی ازت کمتر بشه. اکثر بازاری هایی که ارث نرسیده بهشون مغازه، از همین شراکت با بازاریهای دیگه شروع کردن بعد یه زیرپله اجاره کردن جنسای ریز فروختن بعد مغازه بعد خریدن و...
   یکی از دوستانم که بهش مشاوره میدادم و فروش پتو و مغازه اجاره ای داشت بعد ۱۵ سال شروع کار همین چند ماه پیش دو تا ماشین دست دو خارجی خرید یکی سانتافه یکی سدان و ویلاش تو روستاشون رو هم ساخت. چهار سالم هست که مغازه فرش فروشی ۳۰۰ متری رو اجاره کرده. هفت سال پیش یه زیرپله بود که تو مغازش پتو ها و زیر سفره ای ها به زور جا میشد. الان به فکر خرید مغازه ای هست که توش اجاره کرده قیمت بالایی میگفت گفت جای دیگه براش مغازه پیدا کنن بخره. از کارگری صفر با صفر ریال سرمایه بعد ۱۵ سال با خوش فکری به اینجا رسید. تو همون سال پنجم (ده سال قبل) هم خونه اجاره ای جای خوب شهر با یه ۲۰۶ داشت.
   از این مثالها فراوونه ولی اینم بگم سخت کار کردن مساوی با ثروتمند شدن نیست واقعا باید فکرت خوب کار کنه و مثبت باشی به آینده.
   پاسخ
   1. مهمان بهار در 17 بهمن 1401
    آقا محمدسلام
    میشه به بنده برای کسب وکاراینترنتی هم مشاوره بدید
    سپاسگزارم
    پاسخ
 11. مهمان امید در 27 دی 1401
  سلام خدمت عزیزان
  بنده کارمندم در امورات زندگی موندم پشیمونم که چرا اومدم کارمندی الآنم سنم بالاست دنبال یه کار دوم میکردم کسی هست راهنمایی کنه ممنون
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   آدما رو به هم معرفی کن پول دربیار: درصد بگیر از فروشنده.
   ملک. ماشین. پروژه. اجناس و خدمات مغازه های پردرآمد(مثلا معرفی نصاب دوربین و شبکه و تجهیزات به مشتری و دریافت چند درصد بابت هر فروش مشتری، یا معرفی یه مشاور یا مدرس مهاجرت یا زبان یا کسب و کار به مشتری و دریافت پورسانت از مشاور یا مدرس)
   اگه بابت هر کدوم بین ۲ تا ۵ درصد از فروش رو بگیری و قیمت هر فروش رو ۵ میلیون بگیریم میشه هر فروش بین 100 تا ۲۵۰ هزار تومن. اگه ماهی ۳۰ تا فروش رو جوش بدی ماهیانه بین ۳تا ۷.۵ میلیون کاسب میشی. این وسط ملک و ماشین و پروژه های میلیاردی هم معرفی کنی هر کدوم یه دفعه چند میلیون میشه. موفق باشی دعا کن ما رو. فقط حواست باشه فروشنده دورت نزنه و همون اول پورسانتتو بده. باهاش قرارداد بنویس قبل اولین مشتریی که پیدا شد. یا با مشتریهای ریز تست کن ببین به موقع و کامل پولتو میده یا نه.(عرفش اینه نهایتا دو روزه پولو بدن حواست باشه امروز فردا کرد کسی معمولا کلاهبرداره از اول طی کن همون روز پولتو بده)
   پاسخ
 12. مهمان ندا در 21 دی 1401
  سلام ، به نظر شما اگه تو کلاسهای جهاد دانشگاهی رشته طراحی گرافیک یاد بگیرم به درد بخوره یا الکی وقتمو هدر میدم ؟؟؟ آینده ایی داره به نظر شما ؟
  پاسخ
  1. اشکان در 25 دی 1401
   سلام وقت بخیر.
   شما خودت علاقه ای داری به طراحی گرافیک یا نه؟ چون علاقه حرف اولو میزنه شما قرار یه عمر اون کارو انجام بدی کار یک سال دو سال نیست.ببین اینکه بازار کار داره یا نه باید تحقیق کنی و یه نکته دیگه هم هست الان داخل بازار هستن افرادی که لیسانس حسابداری دارن اصلا بلد نیستن ولی هستن افرادی که دیپلم حسابداری ندارن ولی حسابداری دارن حرفه ای انجام میدن.
   به خود آدم مونده که برای خودش بازار کار درست کنه یا نه بشینه یکجا هیچ کاری نکنه به امید اینکه بازار کار بیاد سمتش.
   پاسخ
   1. مهمان ندا در 25 دی 1401
    سلام وقت شما هم بخیر .. ممنون به خاطر پاسختون .. بله خیلی به کارای گرافیکی مخصوصا از نوع کامپیوتری و هر چی که به کامپیوتر مربوط باشه علاقه دارم .. راستش همینکه شما گفتی که خیلیا تحصیلات دانشگاهی یک رشته ی خاص رو دارن منو به شک انداخته ، میگم نکنه برم باد بگیرم بعد ببینم کسانی رو میخوان که رشته ی دانشگاهیشون مرتبطه ! من رشته ایی که خوندم اصلن ربطی به طراحی گرافیک نداره و بیشتر علاقه ایی هست که تو این حوزه دارم .. در مورد بازار کارشم واقعا نمیدونم چجوریه به خاطر همین اینجا سوال پرسیدم ..
    پاسخ
    1. محمد در 30 دی 1401
     سلام ببینید من خودم لیسانس مکانیک دارم و الان یه مدتی هست تو بازار کار هستم
     الان دیگ اگر تو شرکت های خصوصی بخواهید استخدام بشید اولیت مهارت هست در عموم شرکت ها ولی بعضی ها ترجیح میدن تحصیلات مرتبط داشته باشید...
     اما کلا تو کار هایی که مهارت محور هستند علم و تجربه در کنار هم اثر بخش هست و تجربه و عملی مهم تر از مدرک مخصوصا کارهایی که مربوط ب کامپیوتر هست ... شما قوی باشید نمونه کار بزنید بفرستید برای شرکت ها به هر حال با یک شرکت به توافق می رسید
     شما اگه واقعا علاقه دارید به نظرم تو نت بگردید یه اموزش رایگان پیدا کنید کمی وقت بزارید ببینید علاقه دارید یا نه بهترین روش همینه برید داخل کار ... بعضی از شرکت ها هم خانم ها رو اولویت قرار میدن 😐
     مخصوصا گرافیک و حسابداری اینم مطلق نیست اما درصد بیشتری همینطور هست ...
     موفق باشید
     پاسخ
  2. محمد در 4 بهمن 1401
   طراحی گرافیک وقتی به درد میخوره که مشتری داشته باشی. هر مهارتی همینه. مشتری داشته باش. حساب کن ماهی چند تا مشتری داری. در مجموع چقدر درمیاری.
   حسابداری هم خوبه اگه توی شهرای صنعتی یا پرجمعیت هستی
   پاسخ
   1. مهمان ندا در 4 بهمن 1401
    هنوز که بلد نیستم که ببینم کارامو کسی دوست داره که بخواد مشتری بشه !!! نمیدونم چجوری کار پیدا کنم :(
    پاسخ
 13. mobin در 20 دی 1401
  سلام وقتتون بخیر دوستان
  خواستم یع راهنمایی در مورد شغل دوم بهم بکنید
  من شغل اولم آزاد هستش و درآمد با سود خیلی زیادی دارم و مشکل مالی ندارم خداروشکر
  ولی شغلم یه سری مشکلات یکیش اینک شغل من فصلی هستش و درآمد ثابت ماهانه نداره
  اینطور نیستش ک دستم خالی بمونه ولی خب
  بازم شغل با درآمد ثابت و شغلی ک فصلی نباشه رو دوسدارم داشته باشم
  چون شغل من تجارت هستش و توی فصول مختلف خرید فروش ها با سود چند صد میلیونی دارم
  ولی خب این پول یهو میاد توی یه ماه و ممکنه ماه بعد دوباره همچین خرید و فروشی نداشته باشم


  و مشکل دیگ کار من این هستش ک من 80% اوقات تایمم خالی هستش و توی خونه ام چون کار من فقط معامله است و کارگرهام کار هارو انجام میدن و من صرفا فقط سرمایه‌ گذاری میکنم
  اینک 80% اوقات خونه هستم منو اذیت میکنه و احساس بدی بهم دست میده انگار ک بیکار هستم و وقتم رو دارم تلف میکنم

  دنبال شغل دوم هستم و نمیخوام شغل دومم جوری باشه ک عجله ای پول به دستم برسه چون نیاز پول توی الان نیستم
  بیشتر دنبال شغلی هستم ک توی 10 تا 15 سال آینده به درآمد کلان باهاش برسم و یه شغل ثابت و عالی باشع و براش صبر و حوصله و تحمل ب خرج میدم و میخوام قدم قدم پیش برم و مسیرم رو درست پیش ببرم

  و خب من تحصیلات هم ندارم و نمیتونم از لحاظ درسی شغلی ایجاد کنم و علاقه و استعدادی هم ندارم

  و با کار های اینترنتی و . . . هم زیاد جور نیستم

  ممنون میشم شغلی با سازگار با شرایط من بهم معرفی کنید
  پاسخ
  1. مهمان پریسا در 24 دی 1401
   سلام وقتتون بخیر خسته نباشید خیلی خوبه شغلی که دارید از لحاظ مالی تامین تون کرده همین که الان دغدغه مالی ندارید خیلی ارزش داره میتونم بپرسم شغلتون چیه ؟
   پاسخ
  2. اشکان در 25 دی 1401
   سلام وقت بخیر باشه.
   بهترین شغلی که مناسب شرایط شما باشه نت ورک مارکتینگ هستش.
   پاسخ
  3. اشکان در 1 بهمن 1401
   میشه بگید شغل اولتون چیه که ۸۰ درصد وقتتون آزاده؟من دنبال اینجوری کاری هستم
   پاسخ
  4. پولاد در 2 بهمن 1401
   سلام من دنبال شغلی با ازادی زمان هستم میشه شغلتون بگید یا طی چه مدت به همچین جایگاه یرسیدین
   پاسخ
 14. Amirkhan در 17 دی 1401
  سلام
  من می خواهم پایانه لیسانس بنویسم،در مورد کسب درآمد زایی از طریق الکترونیکی.
  من نیاز به راهنمایی شما داشته.
  به نظر شما باید روی کدامش بخش کسب درآمد زایی از طریق الکترونیکی کار کنم.
  اگر رهنمایی کنید،خوشحال میشم
  22
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   هرچی که راحت تره
   پایان نامه و مقاله مهم نیست. مهم اینه که بعد فارغ التحصیلی چه میکنی!
   خودت بگو چه میکنی؟
   پاسخ
 15. Ho3ein در 13 دی 1401
  سلام به همگی
  ۲۵ سالمه لیسانس مکانیک از درس چیز خاصی عایدم نشد سرکار هستم ولی پایه وزارت کار میدن شرایط سخته
  من میخوام یک مهارتی یاد بگیرم اما بین کابینت سازی و خدمات خودرو تردید دارم لطفا کسایی که تجربه دارند راهنمایی کنند
  ممنون
  پاسخ
  1. نیما در 15 دی 1401
   بدون شک برو مکانیک خودرو های چینی ، برق خودرو هم مناسب هست
   پاسخ
  2. مهمان رامین در 15 دی 1401
   پیشنهاد میکنم در زمینه برق خودرو و یا تعمیرات لوازم خانگی فعالیت کنی
   پاسخ
 16. Lovi در 13 دی 1401
  سلام دوستان عزیز
  من یه پیشنهاد براتون دارم
  و از روی برادری دارم بهتون میگم.
  امیدوارم که بهش فکر کنید و بلافاصله دیس لایک نکنید☺
  کسایی که دیپلم دارن و زیر ۲۴ سال هستن میتونن برای مقاطع درجه داری و افسری نیروی انتظامی شرکت کنن
  اونایی که لیسانس دارن تا ۲۶ سال فرصت دارن.
  اونایی که فوق دارن هم تا ۲۸.
  سابقه کیفری نباید داشته باشید و اعتیاد هم ۰
  یه سری مصاحبه عقیدتی سیاسی داره و یه سری مراحل ورزشی. و مراحل پزشکی هم داره که باید سالم باشید. بعدش میان تحقیقات محلی و اگه بدنام نباشید. بعد از حدود ۶ الی ۹ ماه استخدام میشید. هم بیمه داره هم خونه و هم حقوق مناسب. بن های تخفیف فروشگاهی داره. وام هم میتونید بگیرید.
  رسته های مختلفی مثل راهور_آگاهی_فرماندهی_مرزبانی_و غیره هست.
  البته من فقط نیروی انتظامی رو پیشنهاد نمیکنما
  بلکه ارتش هم برای استخدام مناسبه.
  فقط باید مقید به نظام باشید و جا نزنید.
  امیدوارم براتون مفید بوده باشه
  اگه کمکی بود در خدمتم☺
  ضمننا به حرف این و اون گوش نکنید که میگن نظام بدرد نمیخوره یا ....
  به فکر خودتون باشید و به حرف دیگران گوش نکنید. دیگران به شما نون نمیدن😉
  پاسخ
  1. شبح در 13 دی 1401
   کسی که میخواد نظامی باشه باید تابع دستورات باشه.. اگه فردا بهش گفتند برو زابل یکماه دیگه بهش گفتند باید بری تبریز حق اعتراض نداره، زن داشته باشه بچه داشته باشه، خانوادش هرجا باشن باید فورا ترک کنه و اطاعت از دستورات کنه اونم برای چی؟؟!!!! برای 6-7 میلیون حقوق که خرج خورد و خوراک یکماه هم نمیشه حالا هرچی هم به طرف بن و کارت خرید بدند بازم کفاف زندگی نمیده...
   الان اگه یه ماشین قراضه داشته باشی بدون این دردسر ها تو اسنپ همچین درامدی حتی بیشتر درمیاد...
   نیروی انتظامی هیچ نظمی برای تایم کاری نداره، یه شب میخوای بری بیرون آماده باش میزنن مخصوصا تو تعطیلات و باید قید تفریح رو بزنی...
   ارتش باید هر روز پادگان باشی...
   اینو میگم چون خیلی از اطرافیان من توی نیروی انتظامی مشغولن یا بازنشسته هستند
   خودم از کسایی بودم که برای استخدام رفتم و مثل چی پشیمون شدم...
   نتیجه : کسی که برای نظام خدمت کنه مثل دوران سربازی اون هست و هیچ اختیاری درقبال زندگیش نداره والسلام
   پاسخ
   1. مهمان Lovi در 14 دی 1401
    کاملا با حرف شما مخالفم.
    هر انسانی یه تیپ شخصیتی خاصی داره. مردم که نباید بخاطر فامیلای شما از فرصت های مناسب جا بزنن!😂
    هر کسی بهش علاقه داشته باشه، خودش دست و پا داره. خودش بلده تحقیق کنه. مگه شما به مردم نون میدی؟
    پس حق نداری نظر یکی رو ناعادلانه عوض کنی. بله کارهای نظامی ذاتا سخت هستن اما بستگی به تیپ شخصیتی اون فرد داره. خودش میدونه با خودش چندچنده. شما چرا نظر بیخود میدی اخه
    پاسخ
    1. شبح در 15 دی 1401
     باشه تو درست میگی
     چهارتا مقاله تو گوگل در مورد تیپ شخصیتی خوندی میای نظر میدی... هرکسی تیپ شخصیتی داره برا تو مقالات قشنگه ولی وقتی بچه مردم رو بخاطر چندرغاز حقوق فرستادند جنازه از کف جاده جمع کنه و ساعت سه نصفه شب تو گشت باشه، نفرین و نالش پشت سر تو هست که درمورد چیزی که نمیدونی نظر میدی... نیروی انتظامی خونه خاله نیست که بری سرماه یه پول به حسابت بریزن و راس راس تو خیابون بگردی
     تا وقتی درجه نداری همین آش و همین کاسه س.
     پاسخ
     1. مهمان Ali در 19 دی 1401
      یعنی دست خوش‌ حرفت باید تو تاریخ ثبت بشه خدایی
      پاسخ
  2. یاس در 19 دی 1401
   سلام من خانم دیپلم کامپیوتر دارم ایقد دوس دارم تو نظام باشم ولی نمیدونم چه کنم کجا برم
   پاسخ
   1. مهمان Lovi در 22 دی 1401
    به اداره گزینش استانتون مراجعه کنید. به حرف مردم گوش نکنید. دنبال علاقتون برید حتمااا
    پاسخ
   2. مهمان مهدی در 22 دی 1401
    باید به دانشگاه های افسری برپی و امتحانات شو بدی قبول شدی بعد تحقیقات اوو اینجور چیزا استخدامی اگه مدرک تحصیلی خوب باشه درجه بلدی قاعل میشی
    پاسخ
  3. مهمان رضا در 18 بهمن 1401

   عمو حالت خوبه. بری تو نظام.عین چی ازت کار میکشن،اختیار خودتم که نداری،کلی هم حرف باید بشنوی آخر ماه با حقوق ۵ الی ۶ میلیون شرمنده زن وبچت باشی که اونم فقط ۳ تومنش اجاره میره.دیگه چیزی برا خوردن نمیمونه.من که میگم خودم الآن ۱۲ اسیرم.خواهشا بجه های مردمو گرفتار نکن با ایک حرفا.

   پاسخ
 17. مهمان مهدی در 7 دی 1401
  سلام به همه دوستان
  من 22 سالمه دانشجوی کارشناسی عمران هستم و به شدت از اینکه وقتمو برای درس خوندن تلف کردم پشیمونم... تمام استاد هامون پیشنهاد میکنند که دنبال یه شغل آزاد باشیم و عمران هیچ درآمدی بجز حمالی نداره... من قبلش رفتم دکوراسیون داخلی کار کردم ولی بازارش به شدت کساده... رفتم تعميرات لوازم خانگی یاد گرفتم (تو آموزشگاه) اما برای کارآموزی هم هیچکدوم تعمیرگاه ها قبولم نکردند بسکه بازارشون داغون شده(همشون از دم بیکار نشسته بودن و یه عالمه وسیله تعمیر شده اونجا بود که مشتریا چون پول نداشتن بدند، وسیله هاشونو نمیومدن بگیرن)...
  درمورد تعمیرات پکیج و کولرگازی هم بگم تمام نمایندگی هاشون دارن خدمات میدن و شما بدون سرمایه و بدون نمایندگی نمیتونید کار کنید... طراحی وبسایت با نرخ ارزان انجام میدم اما اونم تو این چند وقت که بحث فیلترینگ پیش اومده هیچ کارفرمایی ندارم...
  الانم بعد از اینهمه اینور اونور کردن میخوام برم اسنپ موتور وایسم کار کنم چون هیچ سرمایه ای ندارم حتی همین موتور رو باید از دم قسط بخرم وگرنه اسنپ هم برام کنسل میشه
  میدونید اینهمه رو گفتم که هم درد و دل کرده باشم و هم شما از تجربه من استفاده کنید.
  پاسخ
  1. ظهیری در 10 دی 1401
   دمتون گرم که این همه پشتکار داشتی ولی الان بازاریابی تلفنی،بازارش خوبه ،تبلیغات آنلاین هم حوزه خوبیه
   پاسخ
   1. گود نایت در 10 دی 1401
    پشت کار تو این مملکت گ. و.ز.ی.دن تو بازار مسگر هاست، هرجا پول هست همونجا باید کارکنی
    یکی که صدسال پیش درشکه داشته که الان نمیتونه بااون کار کنه، هر کاریو موقع نابودیش و ضررش باید ترک کرد
    پاسخ
  2. محمد در 13 دی 1401
   سلام داداش خوبی منم شبیه تو ام اما لیسانس مکانیک خوندم
   من دو تا کار مد نظرم بود برای ما که تازه میخوایم وارد شدیم کار کابینت و تعمیرات پکیج و کولر خوب نیست؟
   و آیا تهران هستی
   پاسخ
  3. مهمان مهدی در 15 دی 1401
   چقدر تفاهم داریم!!
   اگر سرمایه داشتی چه کار میکردی؟
   پاسخ
   1. مهمان مهدی در 17 دی 1401
    اگه سرمایه داشتم و بازار خوب بود حتماً حتماً دفتر دکوراسیون میزدم و خودم برا نصب هم میرفتم اما حقیقت جامعه الان مخصوصا این ماه های اخیر اینه که مردم درگیر مایحتاج زندگیشون هستند... خیلیا دارن وام پشت سر هم میگیرن تا فقط رهن خونشون جور بشه، بعضیا هم وام میگیرن تا خورد و خوراک روزانه و اجارشون رو بدند..
    تو بحث لوازم خونگی هم چند روز پیش چرخ گوشت همسایه مون رو گرفتم که تعمیر کنم، هزینش میشد 350 تومن وقتی بهش گفتم قسمم داد و گفت من سه ماهه گوشت تو خونم ندارم، اگه 350 داشتم گوشت میخریدم که همونجا برام چرخش کنه... تقریبا دوماهی هست که دوره تعميراتم تموم شده، تو این چند وقت نزدیک به ده تا وسیله خراب جمع کردم برا تعمیر که فقط 2 تاش رو تعمیر کردم بقیش قیمت قطعه ش بالا بود مشتری ها نخواستند تعمیر کنم.
    بازار اینجوریه داداشم😔 وگرنه امثال من و شما حال کارکردن داریم ولی مشتری دیگه نیست!
    پاسخ
    1. مهمان شهرام در 4 بهمن 1401
     به خدا من به این حرفی که زدی خنده م گرفت راست میگه بنده خدا اگه پول گوشت داشت گوشت ومیخرید نه هزینه ی تعمیرش خداشاهده وضعمون داغونه داغون منی که بالیسانس دنبال کارمیگردم کار بهم میدن اما باحقوق وزارت کاری که بادخل وخرجم درنمیاد تف به این زندگی ....
     پاسخ
  4. مهمان رامین در 15 دی 1401
   پیشنهاد میکنم به همون کار تعمیرات لوازم خونگی وارد شو، حتی شده یه مدت مجانی کار کن، دلسرد نشو، اتفاقا بازار کارش بد نیست
   پاسخ
   1. Yaser در 24 دی 1401
    سلام آقا خوبی من الان میخواستم برم تو کار کابینت و دکوراسیون اما همه میگن بازارش خوب نیست درسته؟
    من خودم یکی کار خودرو یکی هم همین کابینت و نصب مد نظرم بود نظرتون چی هست شما که کار کردید؟
    پاسخ
  5. بدبخت جامعه در 17 دی 1401
   به نظرم تو که اینهمه سختی تو شغل کشیدی و...برو تو نظام
   دیگه علاقه هم که نداشته باشی مجبوری بری
   منم همینطور متاسفانه
   خیلی سخته ولی مجبوریم به خاطر چس تومن هر کاری بکنیم فردا پدر و مادری بالا سرمون نیست که خرج مارو بده ازدواج هست و هزار خرج دیگه...
   من نظرمو گفتم🌹
   پاسخ
   1. مهمان مهدی در 18 دی 1401
    من حاضرم از گشنگی بمیرم ولی برای نظام کار نکنم. الانم یه شغل پاره وقتی در کنار دانشجوییم دارم و احتیاج به هیچکس ندارم! شما هم چشمتو از جیب خانواده ببند وگرنه این زندگی یک انسان نیست
    پاسخ
  6. مهمان علی در 27 دی 1401
   داداش واقعاً دمت گرم با این همه پشتکار اما حیف که هنو دستت جایی بند نشده...‌
   اگه میشه بیایی روبیکا باهم در ارتباط باشیم
   چون هم سنیم شاید بتونیم همدیگرو کمک کنیم ویه رشدی داشته باشیم خوشحال میشم تشریف بیارید
   روبیکم :۰۹۰۳۶۳۳۷۳۵۵
   پاسخ
 18. مهمان Farzad در 5 دی 1401
  دوستان میخوام کنار دانشگاه یه حرفه صنعتی رو برم یاد بگیرم.
  بنظر شما کدوم حرفه های صنعتی آینده دار و به قولی نون توش هست؟
  ممنون
  پاسخ
  1. سحر در 6 بهمن 1401
   تعمیرگاه ماشین ولی علاقه ام شرطه
   پاسخ
 19. محمد در 4 دی 1401
  سلام لطفا کسی سایتی رو میدونه که کسب و کار اینترنتی مطمئن داشته باشه و حقوقشم بد نباشه لطفا اگه کسی سراغ داره راهنمایی کنه دانشجو هستم ممنون 🙏
  پاسخ
 20. مهمان مهدی در 3 دی 1401
  برقکاری ماشین شغل پر درامدی هست؟
  پاسخ
  1. یه بنده خداهستم در 4 دی 1401
   سلام 100درصدبله حالاباعلت میگم چون دوستان دیس کن همیشه درصحنه حاضرندبرق خودروبه علت طراحی خاص همیشه یک جاکم میاره وزیادهم خراب میشه ماشین های ایرانی هم خیلی زود به زودبرقشون دچارمشکل میشه خارجی هاخیر اگرم بشه خیلی دیربه دیریاحق ومن الله توفیق اگه این کاروشروع کردی امیدوارم به همه چی برسی.آمین.
   پاسخ
 21. Ali Pirizadeh در 2 دی 1401
  درمورد کار های فنی ،جوشکتری پیمان کاری اجاد شرکت داربست بندی ، ......
  مطالبی نداشتید
  پاسخ
 22. محمد در 29 آذر 1401
  سلام دوستان ... به نظرم معامله گری فارکس به عنوان حرفه دوم در نظر بگیرین و به چشم یک سال دوسال نگاه نکنین(این طوری یک درآمد دلاری در کنار شغلتون دارین فقط رازش ماندگاری تو بازار و صبر هست)..
  ..
  برای شروع کار این 3 مدرس کارشون خوبه
  پورصمدی...سینا سلیمانی...مسترتریدر
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   از کجا پیداشون ‌کنم تااموزش ببینم یا شماره دارن بعدا فارکس به ایرانیها درست خدمت نمیده.بعد فارکس دانش زیاد میخواد
   پاسخ
 23. مهمان علیرضا در 29 آذر 1401
  دلم میخواد از دبی لپتاپ وارد کنم خرید و فروش کنم در کنارش هم کار تعمیراتی انجام بدم راهنمایی میکنید
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   با یکی مطمئن شریک شو اول بعد که بلد شدی مستقل بزن از اول هم باهاش طی کن که میخوای اینکارو کنی و قرارداد بنویس دورت نزنن
   پاسخ
 24. مهمان رضا در 23 آذر 1401
  سلام دوستان ، من تعمیرکار موبایلم اما به صورت تخصصی دنبالش نکردم ، به دلایلی مثل زیاد شدن این شغل از این کار زده شدم ، والان قصد دارم تعمیرات بردهای الکترونیک تغیر بدم،،،کسی زمینه ی این شغل رو میدونه راهنماییم کنه لطفا،
  پاسخ
 25. فرزاد در 23 آذر 1401
  دوستان من ۲۰ سالمه.
  میخوام از این به بعد واسه خودم منبع درآمدی داشته باشم.از کارگری و آقا بالاسری داشتن خوشم نمیاد.
  بخاطر همین میخوام یه کاری راه بندازم که خودم آقای خودم باشم.
  شغل خرید و فروش ماشین پیکان مد نظرمه چون ریسکش هم پایینه
  به این صورت که پیکان تمیز پیدا میکنم از نظر ظاهری فول اسپرتش میکنم با یکم سود میفروشم.
  بنظرتون چطوره؟
  ممنون میشم نظرتون رو بدونم
  سپاس
  پاسخ
  1. مهمان سجاد در 26 آذر 1401
   عالیه.ولی پیکان نه پراید
   پاسخ
  2. بهنام حبیبی در 30 آذر 1401
   سلام داداش من قابساز هستم تو کار تابلو فرش اگه کارت را راه انداختی با من هماهنگ باش برات تابلو فرش ماشینی ردیف میکنم تا بفروشی درآمدش بد نیست زیادم سرمایه نمیخواد فقط باید بازاریابی تخصصی داشته باشی تا بازار را بیاری دستت شماره تماس من ۰۹۱۴۸۱۲۸۱۸۹
   پاسخ
  3. مهمان علی در 27 دی 1401
   فکر کردی ب همین سادگی ملت نون ندارن بخورن یه لگنی میخان زیر پا کنن بیان دوبرابر پول بدن حالا هزینه های جانبی ب کنار از سوختش گرفته تا...
   پاسخ
 26. مهمان Arman در 22 آذر 1401
  با سلام بنده فوق لیسانس مکانیک گرایش ساخت و تولید هستم.
  بنظرتون با 500 تمن چه شغلی راه اندازی کنم؟
  شغل با درآمد خوب
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   از پوست مهندسی مکانیک بیا بیرون آیه نازل نشده که لزوما نباید کار آدم با تحصیلاتش یکی باشه.
   برو حوزه خرید و فروش محصولاتی که ماهی حداقل تو شروع کار ۵ تومن سود خالص بهت بده. بعدا روی زیاد کردن فروشت کار کن برسون به یه حقوق و دو برابر حقوق عادی و... تا ایشالا به درآمد ماهی ۴۰ اینا برسی تو دو-سه سال میشه. خوش اخلاقی و حلال خوری مشتریتو زیاد میکنه. یه مشاور مدیریت خوب هم برو الان جلسه ای ۳-۴ تومن میتونی بهترین مشاورا رو بری ولی به اندازه سه ماه جلو میفتی هر بار
   پاسخ
 27. مهرداد در 22 آذر 1401
  سلام ببخشید شغلی با سرمایه کم و دوره آموزشی ۲ ماهه رو بهم معرفی میکنید؟ممنون میشم
  پاسخ
  1. شهاب در 25 آذر 1401
   خرید فروش لباس دست دوم خوبه برای کار
   پاسخ
  2. حمید در 10 دی 1401
   سلام تعمیر و نصب کولر گازی
   پاسخ
 28. Crypto در 22 آذر 1401
  هر کاری تو این کشور بخای شروع کنی چنان مشکلاتی سر راهت میاد که خود ب خود زده میشی ولی قرار بشینیم یه گوشی گریه کنیم که چرا اینطوریه؟
  نه عزیزای دلم من ۳۳ سالمه و تا ۲۸ سالگی این شاخه و اون شاخه میکردم ولی حدود ۳ سالی هست که بیرینس خودم رو شروع کردم و خداروشکر راضیم. سعی کنید آینده نگر باشید با حرکت دنیا به سمت تکنولوژی یه سری از کارها توی چندسال آینده منسوخ میشن باهوش باشید و به خودتون و آینده امیدوار.
  بنده تریدر بازار فارکس هستم
  پاسخ
  1. مهمان امید در 27 آذر 1401
   از کجا یاد بگیریم ترید زنی رو با درآمدش چطوره ممنون
   پاسخ
   1. محمد در 4 بهمن 1401
    پیشنهاد من اینه نری سراغ ترید بجاش برو بازاریابی یاد بگیر( غیر شبکه ای و هرمی. بازاریابی و فروش واقعی که پول دربیاری از روز اول)
    پاسخ
  2. محمد در 4 بهمن 1401
   سلام عزیز دل ببخشید منم مثل خودت ازاین شاخه به اون شاخه پریدم والان دوست دارم داخل فارکس کار کنم ولی کسی نیست راهنماییم کنه میدونم بازار خیلی خیلی خوبیه وباید صبر داشته باشی وباهوش
   پاسخ
 29. پرهام در 20 آذر 1401
  سلام من 34 سالمه رشته گرافیک خوندم تدوینکار بودم و تولید محتوابرای برندهای تولید انجام میدادیم به نوعی کارمند اون دفتر بودم چاپخونه وخیلی از دفاتر تبلیغاتی رو تجربه کردم همشون وقت تلف کردن بود و پولی در نمی ٱوردم حرفم اینه زمان زیادی از دست دادم لیسانس بعدش فوق مدتی عصبی چرا وقتمو گذاشتم درس خوندن معطل شدن وهمون لیسانس هم زیادی بود کمک و هفکری نیاز دارم.
  شماره ی من 09372595785
  پاسخ
  1. محمد در 4 بهمن 1401
   زبانتو قوی کن خیلی قوی توی سه تا ۶ ماه فشرده میشه! ارتباطاتت رو هم از لینکدین با قطر و امارات و کویت و... قوی کن
   از کشورهای عربی پروژه بگیر دورکاری پروژه بزن ماهی ۱۵-۲۰ تومن درمیاد. یه کم پول دربیاری باهاش مارکتینگ میکنی بیشتر میشه کارات و قیمت کارت بالاتر میره میشه تا ۴۰-۵۰ هم رسوند بعد چند سال.
   فقط قبل همه اینا مطمئن شو میتونی با یه آشنایی پیدا کنی هماهنگ کنی تو اون کشورها که کارای بانکیتو انجام بده یه ده درصد بهش میدی. اگه آشنا پیدا نکردی وقتتو از اول تلف این برنامه ای که گفتم نکن. البته زبان کلا خوبه ولی برای این برنامه باید تسویه حساب و کارای مالی رو اوکی کرده باشی از قبل.
   پاسخ
 30. مهمان امیر در 19 آذر 1401
  سلام کسی هست که با شغل تریدآشنایی داشته باشه؟وچگونه میشود این شغل را آغاز کرد.
  پاسخ