زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های جدید و پردرآمد در ایران کدام‌ها هستند؟ چطور می‌توانیم شغل پردرآمدی داشته باشیم؟ کدام شغل پردرآمد برای من مناسب است؟ آیا شغل پردرآمد و پولساز در ایران وجود دارند؟ اگر دنبال شغل های پردرآمد هستید، می‌خواهید با مشاغل پردرآمد شناخته شده و همچنین شغل های نوظهور و آینده‌دار آشنا شوید و البته از همه مهم‌تر حقوق و دستمزد بالاتری داشته باشید، این مطلب از سایت زوم لایف را تا پایان بخوانید.

در اینجا هستید، پس احتمالاً:

 • کنجکاو هستید که پردرآمدترین مشاغل ایران را بشناسید.
 • می‌خواهید شغل‌تان را انتخاب کنید و یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها، میزان درآمدتان از آن شغل است.
 • برای انتخاب یا شروع کسب و کارتان سردرگم هستید.
 • از شغل فعلی‌تان رضایت ندارید و تصمیم دارید شغل‌تان را تغییر دهید.
 • از کارمندی خسته شده‌اید و به دنبال راه‌اندازی کسب و کاری برای خودتان هستید.
 • می‌خواهید با شغل های نوظهور آشنا شوید.
 • به دنبال شغل دوم و درآمد جدید هستید.

شغل پردرآمد

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

شغل‌های پردرآمد زیادی وجود دارد اما هیچ شغلی از همان ابتدا پردرآمد نیست! شاید شما افرادی را ببینید که حداقل ماهی 500 میلیون درآمد دارد اما آیا می‌دانید برای رسیدن به این نقطه چه مسیری را طی کرده است؟ آیا می‌دانید برای حفظ موقعیت باید چه کارهایی انجام دهد؟ حتی اگر بخواهید دندانپزشک هم شوید باید چند سال درس بخوانید و تجربه کسب کنید، تا شاید بعد از آن بتوانید با تجربه‌ای که بدست آوردید، درآمد بالایی هم داشته باشید.

قبل از اینکه بخواهید با شغل های پردرآمد آشنا شوید، خوب است بدانید که حتی داشتن یک سوپر مارکت هم می‌تواند شغلی پردرآمد باشد! الزاماً یک شغل پردرآمد، یک شغل لاکچری و با استایل کت و شلوار نیست!

چند سوپر مارکت می‌شناسم که صاحبان آنها بسیار سخت کوش هستند و توانستند با ایجاد ارتباط قوی بین مشتریان، اعتماد آنها را جلب کند و بعد از چند سال مشتریان ثابت زیادی داشته باشند. اما سوپر مارکت‌های زیادی هم دیدم که ورشکست شدند.

مسیر موفقیت

خودمانی عرض کنم خدمتتون ...

احتمالاً شما هم مثل خیلی‌های دیگه دنبال شغل پردرآمد هستید و توی اینترنت جستجو می‌کنید تا شاید شغلی رو پیدا کنید که خاص باشه، با شرایط شما همخونی داشته باشه و بشه روش حساب کرد! باور کنید هر چقدر در گوگل شغل‌های پردرآمد، ایده‌های پولساز، درآمد میلیونی، راز میلیاردر شدن و... رو جستجو کنید، هیچ شغلی رو پیدا نمی‌کنید که براحتی برای شما درآمد میلیونی با سود خالص داشته باشه!

فرض بگیریم که شما جستجو کردید و متوجه شدید که شغل‌هایی مثل متخصص زیبایی، وکالت، دندانپزشکی و چند شغل دیگر جزء شغل های پردرآمد هستند اما آیا تمام دندانپزشکان درآمد بالایی دارند؟ آیا اگر شما هم رشته دندانپزشکی رو ادامه بدید، تضمینی برای درآمد بالای شما در آینده است؟ قطعاً خیر!

از طرف دیگه شغل‌هایی هم هستند که درآمد بالایی دارند مثل مکانیکی، باطری‌سازی و شغل‌هایی که با وسایل نقلیه در ارتباط است. اگر ماشین داشته باشید، آیا مکانیکی رو نمی‌شناسید که با داشتن چند همکار، وقت سر خاروندن نداشته باشه؟ این افراد برای اینکه به موفقیت شغلی برسند حداقل چند سال تجربه کسب کردند و برای رسیدن به اهداف خودشون سختی کشیدند!

پردرآمدترین شغل‌های ایران

معرفی شغل های پردرآمد در ایران

کدام مشاغل پردرآمد هستند؟ در کشورمان شغل های پردرآمد شناخته شده‌ای مانند پزشکی، جراح زیبایی، وکالت، صنعت گردشگری و... وجود دارد که در سایر کشورها جزء مشاغل پرطرفدار و پردرآمد محسوب می‌شوند. در کنار این شغل‌های پرطرفدار، به لطف پیشرفت علم و دسترسی همگانی به اینترنت تغییراتی در سبک زندگی مردم ایجاد کرد که همین موجب ایجاد شغل های نوظهور (کسب و کارهای اینترنتی) شد. به همین دلیل مشاغل مرتبط با اینترنت رو به افزایش است و درآمد قابل قبولی هم دارند.

در ادامه به معرفی شغل‌های پردرآمد ایران، شغل های نوظهور در حوزه دیجیتال و همچنین مشاغل پردرآمد خانگی پرداختیم. برای آشنایی با این مشاغل در ادامه همراه ما بمانید:

لیست مشاغل پردرآمد عبارتند از:

1. صنعت غذا

مواد‌غذایی همیشه پرسود است! از آنجایی که خوراک از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و کار و هر حرفه‌ای که با مواد‌غذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد و درآمد و سود بالایی هم دارد.

اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که بروید و یک کارخانه مواد‌غذایی راه بیندازید! شما می‌توانید به خدمات جانبی که کارخانه‌های مواد‌غذایی نیاز دارند هم فکر کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. به‌طور مثال این روزها صنعت بسته‌بندی از خود مواد‌غذایی هم بیشتر اهمیت دارد و مردم بیشتر جذب بسته‌بندی‌های خاص و متفاوت می‌شوند.

بهتر است به‌ دنبال یک یا چند ایده کسب و کار خوب باشید و در یک کارگاه کوچک به بسته‌بندی با طراحی‌های مخصوص خودتان بپردازید. ایمان داشته باشید که اگر در این کار خلاقیت به خرج دهید در کمتر از یک سال فرد ثروتمندی می‌شوید.

این روزها به راحتی می‌توان با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه‌ها یا کارگاه‌ها‌یی که پروانه بهداشت دارند، حبوبات و ادویه‌جاتی مثل فلفل، دارچین، زردچوبه و… را به‌صورت سفارشی تحویل گرفت و آن‌ها را با بسته‌بندی‌های خود و با برند خاص خودتان در بازار خاصی چون پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… توزیع کرد.

البته ممکن است کارتان حسابی بگیرد و از یک کارخانه بزرگ، سفارش بسته‌بندی محصولات‌شان رابگیرید. هرگاه گذرتان به میدان راه‌آهن افتاد، حتما یک سری به مغازه‌های ظروف یک‌بار مصرف بزنید و سر صحبت را با مغازه‌داران این حرفه باز کنید. آن‌ها تنها صنفی هستند که همیشه بازار خاص خودشان را دارند و نگران مشتری و ضرر کردن نیستند. به گفته آن‌ها در این حرفه درآمد و سودآوری حتمی است به شرط این‌ که بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.

2. طراح مد و لباس

ارائه‌ طرح‌های جدید و متنوع و رقابت در عرصه‌ زیبایی لباس و مد، کاری است که طراحان لباس انجام می‌دهند. اگر طراحی بتواند خودش را به شرکت‌های معتبر در زمینه مد ثابت کند و شانس همکاری با آن‌ها را پیدا کند، می‌تواند نسبت به آینده‌ شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

3. آرایشگری بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

یکی از پولساز‌ترین مشاغلی که یک خانم می‌تواند انجام دهد انجام خدمات آرایشگری است. آرایش و گریم عروس، کاشت ناخن، پاکسازی پوست، اکستنشن و… در حال حاضر در کشورمان طرفداران زیادی دارد و آرایشگرانی که بتوانند مشتری ثابت و روزانه برای خود بیابند می‌توانند به راحتی یک ثروت خوب کسب کنند.

4. بازاریابی تلفنی

شغل بازاریابی این روزها خیلی فراگیر شده است. در بازاریابی اگه بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری‌ها را جذب کنید و فروش محصول را بالا ببرید، پورسانت دریافت می‌کنید. بازاریاب‌های موفق بعضاً تا ماهی 10 میلیون تومان هم درآمد دارند. امروزه با رشد کسب و کارهای آنلاین، بازاریابی تلفنی جایگزین بازاریابی فیزیکی شده است.

5. توریسم درمانی

به دلیل پایین بودن هزینه‌های درمانی، مخصوصاً دندانپزشکی و جراحی زیبایی در ایران، از کشورهای مختلفی برای انجام عمل‌های زیبایی به ایران سفر می‌کنند. همین باعث شد تا صنعت توریسم درمانی شکل بگیرید.

جراحی زیبایی در سرتاسر دنیا متقاضی بسیاری دارد و به همین دلیل پردرآمدترین شغل در دنیا و بالطبع در ایران است. احتمالاً در اطراف خودتان کسانی را دیده‌اید که عمل بینی یا جراحی زیبایی دیگری انجام داده‌اند یا ممکن است شما که این مطلب را می‌خوانید یکی از عمل‌های زیبایی را انجام داده باشید.

6. خدمات ماساژ و پاکسازی صورت

در کنار کارهایی که برای زیبایی و بهبود سلامت ظاهر افراد رواج پیدا کرده است، ارائه‌ خدمات ماساژ در اشکال مختلف آن هم جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمدی است که رونق زیادی دارد. مراکز مختلف بسیاری در این زمینه مشغول به کار هستند و ماساژ را به عنوان روشی درمانی برای بهبود کیفیت زندگی افراد معرفی می‌کنند.

7. راهنمای تور (تور لیدر)

به سفر و گردشگری علاقه‌مندید؟ با توجه به افزایش آمار ورود گردشگران به کشور به خصوص در شهرهای گردشگرپذیر همچون شیراز و اصفهان بازار تور لیدرها به خصوص راهنمای توریست‌های خارجی بسیار داغ شده است. راهنمای گردشگر یا تورلیدر شخصی است که با آشنایی و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه های طبیعت و ... خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن محل سفر می کنند، توضیح داده و معرفی کند.

8. واسطه‌گری (دلالی)

شغل واسطه‌گری یا دلالی در هر زمینه‌ای یکی از کم زحمت‌ترین و پر سودترین مشاغل در ایران به شمار می‌آِید. شغل واسطه‌گری نه سرمایه نیاز دارد و نه اطلاعات و آموزش خاصی. برای کسب درآمد فقط کافی است که برای چیزهای مختلفی مثل خانه، ماشین و ... مشتری پیدا کنید.

9. کشاورزی و دامپروی نوین

با پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و روش‌های نوین، کشاورزی به یک شغل مهم در سراسر جهان تبدیل شده است و ایران نیز به خاطر داشتن زمین‌های فراوان می‌تواند محل مناسبی برای کشاورزی پیشرفته باشد.

اگر کسی به رشته کشاورزی علاقه دارد می‌تواند با سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از علوم جدید در جهان ارزش افزوده فوق‌العاده‌ای در این شغل ایجاد کند. تنها مشکل کشاورزی در ایران کم بود آب و خشکسالی است که آن هم با بکارگیری و مدیریت شیوه‌های نوین آبیاری قابل حل است.

برای مثال شما نگاهی به آمار مصرف مرغ در ایران بی اندازید، تولید مرغ یکی از آن دسته شغل‌های زیر مجموعه کشاورزی است که این روزها هرچقدر که تولید شود بازار فروش آن وجود دارد.

10. راه‌اندازی آشپزخانه

بسیاری از مردم برای وعده‌های غذایی از بیرون غذا تهیه می‌کنند، افرادی که تعداد وعده‌های غذایی بیشتری از رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها سفارش می‌دهند همیشه سعی می‌کنند بهترین آن‌ها را انتخاب کنند. پس آشپزخانه‌هایی که از نظر کیفیت غذا و سرویس‌دهی عملکرد خوبی دارند، درآمد خوبی نیز خواهند داشت.

اگر به شغل آشپزی علاقه دارید و می‌توانید غذای سالم و خوشمزه بپزید و یا شخصی را می‌شناسید که می‌تواند به عنوان سرآشپز به شما کمک کند، راه‌اندازی آشپزخانه می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

11. تعمیرکار خودرو

به لباس‌های روغنی تعمیرکارها نگاه نکنید، آنها یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل هستند. البته شکی نیست که شغل سخت و طاقت فرسایی است. جراحانی که با موتور و رادیات سروکله می‌زنند باید اعصاب و عضلاتی پولادی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد با وجود این سختی‌ها، درآمدش به زحمتش به می‌ارزد.

12. طراح دکوراسیون

دنیای امروز به سمت سرمایه‌داری پیش رفته و مد و زیبایی یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مرتبط با سرمایه‌داری به حساب می‌آیند. دنیای مد راه خود را در صنعت ساختمان‌سازی هم باز کرده است و افراد بسیاری تمایل دارند که فضای کاری و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تزیین کنند.

طراحان دکوراسیون کسانی هستند که در این مورد باید به آن‌ها مراجعه کرد. طراحی دکوراسیون با توجه به گرایش شدید افراد به مصرف‌گرایی و به روز بودن، جزو شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و می‌توان گفت همیشه از بازار کار خوبی برخوردار است.

طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجای و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

13. مترجمی

شاید تعجب کنید ولی مترجمی در جایگاه هشتم لیست شغل های پردرآمد جهان قرار دارد. با اینکه این شغل در کشور ما شغل پیش پا افتاده‌ای محسوب می‌شود و فاقد امنیت شغلی و درآمد خوب است، اما باید توجه داشته باشید که در خیلی از کشورهای جهان، به دلیل گستردگی روابط بین المللی مثل روابط حساس سیاسی و تجاری، ترجمه اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک مترجم باید به چندین زبان خارجی تسلط کامل داشته باشد. این شغل سطوح مختلفی دارد و اگر بتوانید خود را به سطوح بالا مثل مترجمی برای شرکت‌های تجاری بین‌المللی یا سازمان‌های دولتی دارای روابط خارجی برسانید، کارهای شما بسیار حساس خواهند بود و به ازای همین حساسیت و دشواری کار شما، درآمدتان نیز بالا خواهد بود.

حساسیت کار مترجم به این است که به ویژه در متون حقوقی و قراردادها، در صورتی که کوچکترین اشتباهی در ترجمه صورت گیرد، ممکن است منافع یک سازمان یا حتی منافع یک کشور، در خطر جدی قرار بگیرد.

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل های نوظهور یا همان شغل‌های اینترنتی، به دلیل امکان دوکاری، طرفداران بسیار زیادی دارند. بعضی از این شغل‌ها، مثل مشاغل مختلف در حوزه برنامه‌نویسی، درآمدهای بسیار بالایی دارند و جزء شغل های پردرآمد در منزل محسوب می‌شوند. در ادامه مشاغلی را معرفی کردیم که حوزه دیجیتال پردرآمد هستند:

14. راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بسیاری از سایت‌ها با فروش محصولات فیزیکی یا دیجیتالی کسب درآمد می‌کنند. بسیاری دیگر خدمات ارائه می‌دهند و درآمدزایی اینترنتی می‌کنند و بسیاری دیگر به واسطه تبلیغات کسب درآمد از اینترنت را تجربه می‌کنند. راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به ایده عجیب و غریب و تخصص‌های خاصی نیست اما پس از راه‌اندازی نیاز به نظم و توسعه و یادگیری مهارت‌های مرتبط با کسب و کارهای آنلاین، دارید.

اگر علاقه‌مند به کار در محیط آنلاین هستید، مقاله "چطور یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟" را بخوانید.

15. برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب

با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه‌گذاری آن حتی از راه‌اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

برای استخدام به عنوان برنامه نویس و برای اینکه سایت‌های مختلفی راه‌اندازی کنید، باید مهارت کدنویسی و تجربه داشته باشید. برای کسب مهارت برنامه‌نویسی می‌توانید در دوره‌های مختلفی به صورت حضوری و غیرحضوری شرکت کنید. کافیست در گوگل آموزش برنامه‌نویسی مدنظرتان را جستجو کنید.

وقتی که در خصوص ساخت سرویس‌های آنلاین یا سایت‌های اینترنتی صحبت می‌کنیم،‌ با دو مفهوم مختلف مواجه می‌شویم:

طراحی وب یا Web Design

طراحی وب (یا طراحی وب سایت یا Web Design) به فرایندی می‌گویند که در آن طراح وب‌، اقدام به طراحی چیزهایی می‌کند که کاربر آن‌ها را در صفحه مانیتور خود می‌بیند. در واقع کار طراح وب این است که المان‌های یک وب‌سایت یا صفحه‌ی وب را طراحی کند و محل جای‌گیری آن ها را مشخص کند. خروجی کار یک طراح وب کاملا برای کاربران عادی قابل مشاهده است و کاربران آن‌را بصورت مستقیم می‌بینند.

برنامه نویسی وب یا Web Development

برنامه نویسی وب (یا برنامه نویسی سمت وب یا Web Development) مربوط به تمام آن پردازشی است که پشت صحنه انجام می‌شود و کاربر عادی آن‌ها را نمی‌تواند ببیند. برای مثال وقتی یک صفحه‌ی وب یک درخواست به پایگاه داده (Database) ارسال می‌کند و آخرین مطالب سایت را از دیتابیس می‌گیرد، درخواست و کدی است که کاربر عادی آ‌ن‌را نمی‌تواند مشاهده کند. به زبان ساده، کار یک برنامه نویس وب، نوشتن کدهایی است که در پشت صحنه پردازش‌هایی انجام می‌دهند که کاربر نمی‌تواند آن پردازش‌ها را ببیند.

می‌خواهم برنامه‌نویس وب شوم، از کجا باید شروع کنم؟

بسیاری از افراد خودشان هم می‌توانند طراح وب باشند و هم برنامه نویسی وب. به این معنا که هم شکل و ظاهر وب‌سایت را طراحی کنند، و هم کدهای پشت صحنه‌ی آن‌را بنویسند. به این افراد اصطلاحات برنامه نویسی Full Stack یا FullStack Developer می‌گویند.

اگر بخواهید برنامه‌نویس وب شوید، باید با زبان‌های برنامه نویسی وب آشنا شوید. همانطور که برای طراحی صفحات وب می‌توانیم از HTML5, CSS3, javascript و… استفاده کنیم، برنامه نویسی وب را نیز با زبان‌های بسیار زیادی می‌توانیم انجام دهیم انجام دهیم.

زبان طراحی وب:

 • HTML، زبان نشان‌گذاری یا Markup language؛
 • CSS، زبان مخصوص استایل‌دهی؛
 • جاوا اسکریپت، نخستین زبان اسکریپت‌نویسی تحت وب؛
 • jQuery، یکی از مهمترین کتابخانه‌های جاوا اسکریپت؛

زبان برنامه‌نویسی وب:

 • PHP، پراستفاده ترین زبان برنامه نویسی وب؛
 • ASP.Net، زبان برنامه نویسی تحت وب مایکروسافت؛
 • Django یا جنگو، چارچوب برنامه نویسی تحت وب با استفاده از پایتون؛
 • JSP، نسخه مخصوص جاوا برای برنامه نویسی وب؛
 • Python، زبان پایتون؛
 • Ruby، زبان روبی؛
 • Java، زبان جاوا؛
 • و …

16. راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل به نسبت وب‌سایت‌ها در دسترس‌تر است و هر شخصی که بتواند با گوشی هوشمند خود کار کند، می‌تواند اپلیکیشن شما را داشته باشد. به همین دلیل بازار اپلیکیشن‌های موبایل امروزه بسیار داغ است و ایده‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند در قالب اپلیکیشن، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گیرد. شما که این مطلب را می‌خواهید حداقل چند اپلیکیشن فارسی بر روی گوشی نصب دارید، تقویم، اسنپ، تپ‌سی و... .

معمولاً اپلیکیشن‌های خدماتی بهترین گزینه برای راه‌اندازی است، اگر ایده‌ای دارید که می‌تواند به مردم در انجام کارها کمک کند از همین لحظه برای راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل برنامه‌ریزی کنید. اگر خودتان ایده‌ای دارید اما توانایی برنامه‌نویسی اپلیکینش‌های اندروید یا ISO را ندارید، از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

17. بلاگری، اینفلوئنسری و تولید محتوا

بلاگری و اینفلوینسری،از جمله مشاغل اینترنتی است که اگر امروزه خلاقانه و با اطلاعات کافی انجام شوند، بسیار درآمدزا هستند. همچنین تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت که پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد، لازمه ی کسب و کارهای اینترنتی است. برای همین همیشه افرادی که بتوانند محتوای خوب و با کیفیت تولید کنند و همچنین به زبان انگلیسی هم تسلط داشته باشند، می توانند از این شغل هم درآمد خوبی کسب کنند.

18. مدیر شبکه‌های مجازی

شبکه‌های مجازی با عمری کمتر از بیست سال و با سرعت چشمگیری وارد زندگی افراد شده و همه‌ جنبه‌های زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است. همزمان با پیدایش این شبکه‌ها، شغل مدیر شبکه‌های مجازی هم که جزو شغل های پردرآمد است پدیدار شد.

مدیر یک شبکه‌ مجازی با بهره‌گیری از دانش مربوط به بازاریابی و اینترنت به صورت همزمان می‌تواند درآمد فوق‌العاده‌ای از طریق جذب تبلیغات و یا فروش محصولات متنوع به دست آورد.

19. تدریس آنلاین

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پرسود و بسیار پر درآمد می‌تواند از برگذار کردن سمینار‌ها و کلاس‌های مجازی باشد. تقاضا برای مدرسان اینترنتی بسیار زیاد است، اگر شما در زمینه‌ای تخصص دارید می‌توانید به یک معلم مجازی و مدرس اینترنتی تبدیل شوید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که در زمینه‌ی کاری و شغلی خود باید حرفه‌ای باشید مثلا اگر در زمینه‌ی کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنید می‌توانید با برگذاری یک وبینار مجازی به در‌‌آمد میلیونی بسیار زیادی برسید.

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت بصورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می‌شود.

برای برگزاری وبینار می‌توانید از پلتفرم‌های داخلی زیر استفاده کنید:

20. تولید محتوای متنی و تصویری

بعید می‌دانم که شما در گوگل جستجو نکرده باشید! وقتی که در سایت‌های مختلف مطالب مختلفی را می‌خوانید، توسط یک یا چند شخص تنظیم و منتشر شده است. به عنوان مثال همین مطلبی که در حال خواندنش هستید، یک محتوا متنی است. کسب و کارهای اینترنتی بدون تولید محتوا به هیچ کجا نمی‌رسند، به همین دلیل همیشه به‌دنبال افرادی که بتوانند محتوای خوبی تهیه کنند، هستند.

اگر می‌توانید به خوبی متون انگلیسی را به فارسی را ترجمه کنید باید دست‌به‌کار شوید. یکی از نکات مثبت تولید محتوا، همکاری با چندین وب‌سایت است که می‌تواند در ماه، درآمد شما را افزایش دهد. در پلتفرم‌هایی مثل انجام میدم یا پونیشا زیر می‌توانید به عنوان تولیدکننده محتوا، مترجم، تولید محتوای تصویری و... پروژه بگیرید.

21. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین بهترین راهکار برای گسترش کسب و کار است. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین و فروش کالا در اینترنت این روزها یک شغل پردرآمد در ایران به شمار می‌آید. فروش محصول از طریق وب سایت فروشگاهی یا کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام می‌توانند باعث شگفتی شما شود، اگر علاقه به فروشگاه آنلاین دارید، همین حالا اقدام کنید.

از آنجایی که با فروش کالا از طریق اینترنت از پرداخت مالیات و کرایه مغازه و سایر هزینه‌های این چنینی در امان هستید، می‌توانید کالاها رو با قیمت کمتری نسبت به مغازه‌ها بفروش برسانید و مشتری‌های زیادی پیدا کنید.

اما چطور فروشگاه آنلاین داشته باشیم؟

برای کسب و کار خودتان می‌توانید از یک صفحه اینستاگرام به عنوان فروشگاه آنلاین استفاده کنید و یا وب سایت فروشگاه راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی سایت فروشگاه آنلاین به صورت اختصاصی هزینه‌بردار است و برای کسب و کارهای کوچک توصیه نمی‌شود. برای اینکه هزینه کمتری بپردازید، می‌توانید از فروشگاه سازهای آنلاین استفاده کنید.

تعدادی فروشگاه ساز آنلاین در ایران وجود دارد که هرکدام امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما هزینه به مراتب کمتری پرداخت می‌کنید. در ادامه چند فروشگاه ساز آنلاین فارسی را معرفی کرده‌ایم:

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خودتان، امکانات این فروشگاه سازهای آنلاین را بررسی و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید.

22. فروش محصولات از طریق اینستاگرام

بر اساس آخرین آمارها حدود 24 میلیون ایرانی در اینستاگرام حضور دارند و این می‌تواند یک بازار داغ باشد! احتمالاً تبلیغ محصولات مختلف را اینستاگرام دیده‌اید، یا شاید خودتان هم از طریق این شبکه اجتماعی خریدی انجام داده باشید!

قدرت اینستاگرام: در حال حاضر از طریق اینستاگرام، می‌توانید از جنوب کشور ماهی و میگوی تازه سفارش دهید!

آیا با توضیح بالا، به نظر شما نمی‌شود محصولات دیگر را از طریق اینستاگرام فروخت؟

برای موفقیت و فروش بیشتر در اینستاگرام باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • در اولین قدم شما باید حساب کاربری اینستاگرام خود را به حالت بیزنس تغییر دهید چرا که این نوع حساب موارد آماری زیادی در خصوص کاربران شما برای‌تان ارسال می‌کند و بسیار مفید است. اطلاعات آماری این نوع حساب می‌تواند در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری شما مورد توجه باشد.
 • برای قرار دادن پست در صفحه خود توجه کنید که قرارگیری روزانه 3 پست در صفحه ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است و در قدم دوم هر روز یک پست و در نهایت در بدترین حالت یک روز در میان یک پست باید قرار گیرد. اگر همانند الگوی گفته شده نتوانید قرار دهید الگوریتم‌های اینستاگرام با شما کمی نامهربان خواهند بود.
 • توجه ویژه‌ای داشته باشید که حتما پست‌هایی که قرار می‌دهید کوتاه، خلاصه جذاب باشند، کاربران در اینستاگرام آمده‌اند که تصاویر را ببینند نه این که نوشته‌های شما را مطالعه کنند. داشتن نوشته‌های طولانی سبب می‌شود که کاربر سریعا آن ها را رد کند.
 • اگر نیاز به نوشتن متن دارید بسیار کوتاه بنویسید. کاربران در اوقات فراغت خود اینستاگرام را چک می‌کنند و یک فرد در تخت خواب خود علاقه‌ای ندارد که متون فاخر شما را مطالعه کند. آن‌ها بدون معطلی صفحه شما را ترک خواهند کرد چون زیاده گوئی می‌کنید.
 • ایده بدهید و خلاقیت داشته باشید! در اینستاگرام بدون خلاقیت و ایده‌های ناب خیلی زود محو می‌شوید اما دزدی نکنید. دزدی محتوا بسیار نکوهیده است و در اینستاگرام فقط و فقط می‌توانید فالوورها را بدزدید و البته کار درستی نیز هست.
 • محتوای تصویری خود را با لوگو و واترمارک قرار دهید تا مورد سرقت قرار نگیرد چرا که متاسفانه در دنیای اینترنت کاربران به دلیل این که یک تصویر زیبا و با محتواست آن را برمیدارند و هیچ صحبتی هم در خصوص صاحب اولیه عکس نمی‌کنند.
 • در پست‌های صفحه خود از تگ geo لوکیشن استفاده کنید: این تگ علاوه بر تاثیر مثبت در ربات‌های اینستاگرام در بالا رفتن اعتبار صفحه شما نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.
 • اگر محتوای عالی و حرفه‌ای برای صفحه خود ندارید دلیلی برای قرار دادن پست در اینستاگرام نیست: وقتی پست ما بسیار عالی نیست اگر قرار نگیرد بسیار بهتر از قرار گرفتن یک محتوای متوسط و ضعیف است. همیشه به خاطر داشته باشید که کاربران از شما در جایگاه خود انتظاراتی دارند.
 • پست های خود را چالشی کنید: محتوای پست را طوری انتخاب کنید تا کاربران شما در یک چالش سهیم شده و دیدگاه‌های خود را ارائه کنند. این کار سبب می‌شود تا صفحه شما پویایی خاصی داشته باشد و قدیمی و راکد نشود.
 • مشتریان و کاربران خود را بشناسید: بدانید مشتری شما کیست و به چه چیزی اهمیت می‌دهد. آیا به قیمت اهمیت می‌دهد یا به کیفیت؟ در صورت اشتباه در این خصوص مشکلات زیادی برای شما رخ خواهد داد.
 • به کاربران خود فروشنده بودن را القا نکنید: نباید کاری کنید که کاربران شما فکر کنند وارد یک فروشگاه زنجیره ای شده اند. در خصوص خدمات و محصولات خود بگوئید اما به صورت غیر مستقیم. اگر کاربران حس کنند که فقط و فقط قصد فروش دارید شما را ترک میکنند.
 • به مشتریان خود باج بدهید: خرید آن‌ها از شما و توجه آن‌ها به خدمات شما عامل موفقیت در اینستاگرام است اما این امر میسر نشود جز با باج دادن شما به آن‌ها. با تخفیف‌ها و تسهیلات ویژه به آن ها برای خرید باج بدهید.
 • به نتیجه کار فکر کنید: بدون هدف محتوا منتشر نکنید. بدانید از انتشار این محتوا چه هدفی دارید.

این موارد گفته شده بخشی از توصیه‌ها برای وارد شدن به دنیای بزرگ و موفقیت در اینستاگرام بود.

اگر تخصص خاصی دارید مانند: مدرس زبان، مربی بدنسازی، متخصص تغذیه و... می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام برای معرفی خودتان و فعالیتی که دارید استفاده کنید. مطمئن باشید اگر اصولی کار کنید موفق می‌شوید.

23. خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم

این شغل جزو زیر شاخه‌های فروشگاه‌های آنلاین است. بسیاری افراد تمایل دارند وسایل کارکرده خود را بفروشند و با خرید وسایل دست دوم بقیه، هزینه کمتری نسبت به نوی آن‌ها بپردازند.

سایت‌های «دیوار، شیپور»، از سایت‌های قدرتمند در این حیطه هستند که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خرید و فروش کالاهای کارکرده‌ افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. شاید نتوان این کار در محدوده‌ شغل‌های پردرآمد تعریف کرد اما قطعا جزو شغل های جدید و مطابق نیاز روز است.

24. دیجیتال مارکتینگ

شیوه‌های بازاریابی سنتی، به مرور زمان کمرنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شوند. این روش‌های سنتی امروزه جای خود را به روش‌های مدرن مانند بازاریابی دیجیتال داده‌اند. استفاده از اینترنت و پلتفرم‌های گوناگون، درحوزه ی بازاریابی، کمک بسیاری به رشد کسب و کارهای سنتی و اینترنتی کرده است. انتظار می‌رود دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای اساسی بازار کار در آینده باشد. هر چند در حال حاضر نیز این رشته در ایران و جهان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین با توجه به همه‌گیری اینترنت در سال‌های اخیر، می‌توان در این شغل موفقیت‌های بیشتری را به دست آورد.

25. افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ به این صورت است که افراد با فروشندگان محصولات مذاکره می‌کنند تا محصولات آ‌ن‌ها را به صورت آنلاین به فروش برسانند و در ازای فروش هر محصول، پورسانت دریافت کنند‌. اولین قدم برای همکاری در فروش، راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات است. سپس مذاکره با تولیدکنندگان و فروشندگان است برای گرفتن پورسانت در ازای فروش هر محصول آن‌ها. در این صورت است که شما می‌توانید با شغل های پردرآمد با سرمایه کم به درآمدهای میلیونی دست یابید.

خیاطی، شغل پردرآمد خانگی

مشاغل پردرآمد خانگی

رایج‌ترین شغل های پردرآمد خانگی که برای شروع معمولاً سرمایه کمی نیاز دارند، عبارتند از:

 • خیاطی؛
 • آرایشگری؛
 • صنایع دستی؛
 • آشپزی؛
 • بازاریابی تلفنی؛
 • فروش آنلاین محصولات.

کدام شغل پردرآمد برای من مناسب است؟

شغل پردرآمد برای من

باتوجه به شرایط اقتصادی بسیار ضعیت در کشورمان، افراد زیادی دنبال شغل پردرآمد هستند! در این بین هم شیادان زیادی وجود دارد که به شما امید و آرزو می‌فروشند! شما با خیال اینکه براحتی می‌توانید درآمد میلیونی ماهیانه داشته باشید، جذب این افراد می‌شوید.

برای داشتن درآمد بالا و میلیونی، نباید دنبال شغل های پردرآمد باشیم، بلکه باید خودمان شغل پردرآمد را بسازیم!

مشاغل پردرآمد به مهارت و تخصص احتیاج دارند. زیرا مسیر ثروتمندی و کسب درآمد زیاد، از راه کسب علم و مهارت می‌گذرد. هر فردی، به هر شغل و حرفه‌ای که علاقه داشته باشد، تنها در صورتی‌ می‌تواند در آن بدرخشد که دانش و مهارت لازم را برای آن بیاموزد و کسب کند؛ همچنین پشت کار و خلاقیت لازم را داشته باشد.

اگر می‌خواهید شغلی برای تمام زندگی خود انتخاب کنید، نباید تنها معیار شما درآمد باشد و انگیزه‌های بیرونی اهمیت بسیار بیشتری دارند. اگر حوزه‌ای که به آن علاقه دارید، به هیچ یک از این مشاغل ارتباطی ندارد، ناامید نشوید و به یاد داشته باشید که در هر حوزه‌ای، اگر جزء بهترین‌ها باشید، درآمد بالایی خواهید داشت.

برای انتخاب شغل مناسب، باید یک‌ سری معیار و پارامتر در نظر گرفت که با توجه به آن ها،شغل مناسب‌ را انتخاب کرد.

 • برای ورود به شغل مورد نظر، چه میزان سرمایه ‌لازم است.
 • در شغلی که انتخاب می شود، امکان رشد و پیشرفت وجود داشته باشد.
 • در شغل مفروض، چه قدر ریسک وجود دارد.
 • مورد بعدی این است که برای ورود به آن شغل، چه تخصصی نیاز است.
 • پارامتر دیگر، امنیت شغلی است.
 • شأن اجتماعی و امنیت اخلاقی که شغل مفروض باید داشته باشد، از معیارهای دیگر است.
 • همچنین یکی از مهم‌ترین پارامترها، میزان درآمدی است که از آن شغل به‌دست می‌آید.

آیا مشاغل پردرآمد، همیشگی هستند؟

اگر به تغییرات مشاغل در طول زمان نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که بسته به شرایط اجتماعی و نیازهای اقتصادی جامعه، پربازده‌ترین کسب و کارها، تفاوت‌های زیادی کرده‌اند. به همین دلیل باید برای حفظ یا افزایش درآمد در زمان‌های مختلف، تغییراتی در مشاغل ایجاد شود.

در هر دوره‌ای، بسته به نیازهای جامعه، مشاغل خاصی رونق بیشتری می‌گیرند. گاهی برای رشد و موفقیت بیشتر تغییراتی باید در کسب و کارهای قدیمی به وجود آورد، برخی از این تغیرات شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از شیوه‌های جدید اینترنتی و غیرحضوری ارائه‌ی خدمات و محصولات؛
 • بازاریابی دیجیتال به جای تبلیغات پرهزینه‌ی سنتی؛
 • استفاده از فرآیند اتوماسیون‌سازی در تولیدات و خدمات.

به عنوان مثال بازیگران صنعت گردشگری درآمد بسیار خوبی داشتند اما با آمدن ویروس کرونا بسیار از آنها ورشکسته شدند یا با درآمد کمتری برای بقا می‌جنگند.

حرف پایانی

در این مطلب با تعدادی از مشاغل پردرآمد و پرسود در کشورمان، آشنا شدیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از نکات گفته شده و همچنین شغل‌هایی که معرفی کردیم ایده بگیرید و برای شروع کسب و کارتان برنامه‌ریزی کنید.

شما چه شغل‌هایی را می‌شناسید که پردرآمد باشد؟ لطفاً از قسمت پایین، نظرتان را ارسال بفرمایید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1,188)
 1. احمد در امروز, 03:02
  درود به همه هموطنای عزیز
  تا جای ک میتونستم مطالبو خوندم ، اگه دقت کرده باشین داخل تمامی پیامهای یک اشتراک هست اونم سردرگمی ه ، من ۳۰ سالم شده فارق التحصل حسابداری هستم شرکتی بودم ک ۵ تومن میگرفتم تازه اگه ب درجه ی حسابرسی میرسیدم میشد ۸ تومن ، اما آموزش فقط آموزش توی زمینه پول داره ، حالا عزیزان میخوام بدونم آیا پکیج تعمیرات کار کنم چطوره
  پاسخ
 2. محمد جواد در 9 مهر 1401
  با عرض سلام و درود بنده محمد جواد 25ساله هستم متاسفانه در این کشور اصلا به آدم ارزشی قائل نیستند بنده خودم از 14سالگی کار کردم و در زمینه بازاریابی و علوم ارتباطات مهارت دارم متاسفانه به دلیل پشتیبانی نتونستم رشد کنم آدم از ایران بره بهتره می دونی بعد از چند سال تلاش کنی به هدف می رسی ولی تو ایران نمی ذارن رشد کنی تا یک مرحله‌ی متاسفانه ولی تو کشورهای دیگه تا هر چقدر بتونی می تونی رشد کنی تا حتی بشی وزیر اون کشور تازه برای آدم هم ارزش قائل هستن و آدم ها در هر جایگاهی باشن محترم هستن
  پاسخ
 3. مهمان مریم در 6 مهر 1401
  خدمت اینها که میگویند مهارت یاد بگیر باید بگویم که مهارت یاد گرفتن خوب هست ولی اگر میخواهید کسب درآمد کنید حتما از کسی مهارت یاد بگیرید که همه چیز را کامل یاد بده همین فتوشاپ خیلی از آموزشگاههای مجاز و رسمی کشور هستند که هزینه گزاف میگیرند ولی همه چیز را آموزش نمیدهند!!
  بعد هم واقعا شروع هر کاری در ایران سخت هست من خودم هشت تا مدرک بین‌المللی فنی حرفه ای در زمینه وب و گرافیک دارم و استادم می‌گفت خیلی باهوش هستی رشته من کامپیوتر نبود ولی از بچه‌های کامپیوتر و گرافیک بیشتر می‌فهمیدم و با نمره عالی همه مدارک را گرفتم. چه فایده وقتی سرمایه نداری و حتی همان استادت باوجودی که میداند خوب کار می‌کنی حاضر نمیشه کار بده!
  در ضمن الان هم با قطع اینترنت بهتر هست خیلی به کار آنلاین دلخوش نکنید من با چند سال سابقه و شناخته شدن پیش مشتری‌ها الان تو این وضعیت بیکار هستم. اگر بتوانید بروید خارج خیلی بهتر هست تا اینکه این همه مهارت یاد بگیرید و از پارتی بازی و حق کشی کلافه شوید.
  پاسخ
  1. t.jack در 7 مهر 1401
   سلام. ممکنه دقیق از مهارت ها و سابقه فعالیت خود بگید ؟
   پاسخ
 4. نیما در 5 مهر 1401
  سلام دوستان بنده ۱۹سالمه رشته حسابداری دولتی آوردم نمیدونم بخونم یا نه میترسم اینده نداشته باشه کار نباشه
  کار دولتی بهتره یا حسابداری
  پاسخ
  1. محمد در 6 مهر 1401
   سلام داداش ببین حسابداری نسبت به مهندسی بازار کارش تو ایران بهتر ولی برای مهاجرت مهندسی بهتره
   اگه هر کدوم رفتی حتما نرم افزار هاشو یاد بگیر تو دوران تحصیلت تو حسابداری راحت تر میتونی کار کنی چون هم کار اموز میخوان هم تجربه کسب میکنی بعد اینکه درست تموم شد سابقه هم داری تو مهندسی هم هست ولی سخت تر کلا هم درساش هم کار پیدا کردن
   بازم تحقیق کن
   موفق باشی
   پاسخ
   1. m در 6 مهر 1401
    کلا درس به درد نمیخوره
    مهندسی که هیچی بری نون خشکی از مهندسی بهتر هست
    حسابداری خیلی کار خشک و تکراری هست درآمدش هم چوس تومن
    یه تعمیر کار برات میارم ماهی ۵۰تومن درمیاره ولی هر چی حسابدار دیدم بیکار بودن
    پاسخ
  2. m در 6 مهر 1401
   درس نخون برو کار آزاد
   میخوای ۵سال بری دانشگاه آخرش بیکاری بکشی
   یه سال برو یه کار خوب یاد بگیر بالای ۲۰ تومن درآمد داشته باش
   پاسخ
   1. ممد در 8 مهر 1401
    داداش چه کارهایی خوب از نظر شما که سرمایه زیادی نخواد؟
    پاسخ
  3. ofelei در 10 مهر 1401
   من دلسوزانه توی سن 26 سالگی بهت میگم درس توی جامعه ما فایده نداره مگر اینکه اونقدر از نظر مالی پول داشته باشی که بری خارج و اونجا تحصیلاتت رو ادامه بدی. خودم لیسانسمو از دانشگاه دولتی با معدل خوب و رشته پتروشیمی گرفتم .اما همه جا بازار رکوده.. بنظرم تا سنت کمه برو فنی یاد بگیر که بکر مونده باشه. اگه قراره بمونی ایران باید بهت بگم جامعه ما دکتر و مهندس و .... نمیخواد. راه های پول دراوردن رو برو یاد بگیر . در قید و بند نمرات بیست .و 19/93 و 18 /86 و از این چیزا نباش. که کلاهت پس معرکه است. برو جایی که پول در جریانه .همونجا باش. یه فن رو یادبگیر
   پاسخ
 5. مهمان رضا در 5 مهر 1401
  سلام دوستان
  آقا من مهندسی مکانیک خوندم ولی دانشگاه متوسط همه جا سابقه میخوان سالیدورک هم کمی بلدم تصمیم گرفتم یه مهارت یاد بگیرم خسته شدم از بیکاری و شغل های بدون آینده
  به نظرتان خودرو یا تعمیر موبایل خوبه؟
  به تعمیر پکیج هم فکر کردم که مغازه نمیخواد ولی خوب چون طول میکشه جا بیفته ادم باید درصدی کار کرد وسیله هم میخواد البته موتور دارم
  ا تعنیر موبایل خیلی زیاده ولی گوشی هم زیاد
  خودرو بیشتر تو فکر برق ش هستم ولی اصلا جایی شاگرد نمیخوان همه مکانیکی هستند
  در آخر نظرتان و بهت بگید
  پاسخ
  1. مهمان مهدی در 5 مهر 1401
   اره داداش تعمیرات موبایل خوبه یاد بگیر آینده داره حدقل 400یا 600میل کم ترم میشه وسیله باید بریزی
   پاسخ
   1. محمد در 6 مهر 1401
    داداش ۵۰۰ م سرمایه م کجا بود
    همون تعمیرات و یه مغازه میز اجاره کنم هنر کردم
    پاسخ
 6. ابول در 2 مهر 1401
  چقد نظرات متفاوت اخرش چ کنیم
  پاسخ
 7. ذبیح الله در 1 مهر 1401
  اولا تشکری میکنم از گفته هایتان در باره شغل من هم شوق دارم تجارت نمایم شغل هم دارم و میخواهم بالایهمان کار کنم و یک نتیجه بهتر حاصل کنم ولی نمی دانم در آغاز چی کار کنم بخاطریکه کار که میکنم بازارش چند جانبه بوده من نه میفهمم در سطح بازار چند جانبه موفق پیش برم
  پاسخ
 8. مهمان علی در 31 شهریور 1401
  سلام دوستان من24سالمه ازبچگی هم کارمیکردم بنایی ،گچکاری،جوشکاری،یه مغازه سوپرمارکت هم زدم بعدش جمش کردم لیسانس مکانیک هم دارم تقریبا3الی4ساله مکانیکی میرم حالا اینم میخوام نرم به رانندگی خیلی علاقه دارم میخوام یه نیسان بگیرم بااون کارکنم کلن شغلم بشه رانندگی ب نظرتون رانندگی رابرم یاهمون مکانیکی؟
  پاسخ
  1. یه بنده خداهستم در 1 مهر 1401
   باسلام برشمامن اینطوری جواب شمارومیدم این سوالی که شما مطرح کردین جوابش دست خودتونه تاکید میکنم فقط خودتون پیشنهادمیکنم دریک محیط آرام مستقربشین شرایط رامکتوب کنید.وسپس جمع بندی کنیدودرآخربه نتیجه دلخواهتون میرسین یادتون باشه امید میتونه یک مرد رو دیوانه کنه امیدچیزخطرناکیه ومن الله توفیق.
   پاسخ
  2. سید وحید در 1 مهر 1401
   سلام جناب، شما دقیقا مثل من هستی یعنی همه کاره و هیچکاره، در کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست یکی از مهمترین تاکیدها برای موفق شدن در کار کسب مهارت بسیار زیاد در حرفه مورد نظر است تا حدی که به شخص بگویند در آن کار ساحر است، من خودم تصمیم گرفتم اگه دنبال بهترین حالت خودم باشم هستم روی یک کار آنقدر تمرین وتمرکز کنم تا به یکی از بهترینها تبدیل شوم اون موقع همه دنبالت هستند، من یک مهندس عمران هستم که تاکنون خودم رو به عنوان یک تراکتور معرفی کردم و فقط در همین رابطه به من زنگ میزنند
   پاسخ
  3. مهمان مهدی در 5 مهر 1401
   داداش من 18سالم از بچگی کار میکردم خیاطی .میکانیکی .تعمیرات موبایل .لوازمیدکی.
   ولی بهتر از این ها میکانیکی .تعمیرات موبایل بود تعمیرات موبایل از همه این ها بهتره لوازم جانبی موبایل بفروشی هم خوبه تعمیرات بلد نیستی مثلا 10گوشی بگیر ببر العدین درست کن بهشون بگو سرم شلوغ4.5روز دیگه درست میشه کار خوبه
   پاسخ
 9. حسینی در 22 شهریور 1401
  سلام دوستان! من 47 سالمه و کارمند رسمی در قم و 5 سال دیگه بازنشستم. فوق لیسانس و برگزیده المپیاد دانشجویی ام. تو این سال های کارمندی همیشه کم آوردم و آخر ماه، محتاج خرده پول بودم و الان که اول ماه، ته میکشه. دنبال کار دوم و بعدش برای بعد از بازنشستگیمم. البته سرمایه ای ندارم. تخصص فنی هم فعلا ندارم. پژوهشگرم و ویراستار نمونه ام و نکته سنجی بالا دارم. آدم مذهبی ای هم هستم. ولی کار پژوهش پول زیاد توش نیست. بازار کتاب هم که اسفناکه. زود کار رو یاد می گیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید یا کسی همکار می خواد یا شغلی سراغ داره، لطفا اطلاع بده. این هم پست الکترونیک یا ایمیلم با اجازه صاحب تارنما: sasm110110@gmail.com
  پاسخ
 10. فرشاد در 19 شهریور 1401
  به ولله بیشتر اشنایان من دکتر و مهندس رتبه بالا دانشگاه بودند همشون رفتند اروپا کار در ایران در امد بالا هم داشته باشه یا گرونی و تورم کمرتو میشکنه یا پول ادمو میخورند کسی هم به کسی نیست برید کار کنید پول در بیارید. کار کجا بود تو مملکت پر از فساد
  پاسخ
 11. Ho3ein در 14 شهریور 1401
  سلام من 18 سالمه کنکور تجربی امسالو خراب کردم کشیدم کنار کلا، دارم گچکاری میکنم ک از صفر شروع کنم درامدشم واقعا خوبه یه خونه 100 متری رو 45 تومن میگیرن تو کلمم نیس ک تا آخر عمر کارگر باشم، ب نظرتون برم فنی حرفه ای صافکاری یاد بگیرم خوبه؟ بعدش برم تو بازار کار، خودم یاد گرفتن تو اینجور جاها رو قبول ندارم ولی همجا شاگرد ماهر یا نیمه ماهر میخوان
  پاسخ
  1. محمد در 15 شهریور 1401
   سلام دادا کار ماشین همیشه خوبه ولی بدون اگه مغازه نداشته باشی پول چندانی گیرت نمیاد اما در کل یک مهارت بلد باش تو همون کار ساختمان لوله کشی و تاسیسات برای مهاجرت هم خیلی بدرد میخوره ببین من از تو ۷ سال بزرگترم اون موقع اینترنت انقدر وسیع نبود و اطلاعات و آگاهی نبود یا راحت در دسترسی نداشتی پیشنهاد اینکه یه تحقیق کن و اقدام کن مثل من نباش که بعد لیسانس تازه دنبال استخدام اینور و اونور باشی که من وقتی مدرک گرفتم خورد به کرونا و دوسال الکی گذشت من خودمم شروع کردم ولی این تجربه من بود
   پاسخ
  2. فرشاد در 19 شهریور 1401
   برو فنی حرفه ای پکیج و کولر گازی یاد بگیر تاسیسات سرمایش گرمایش خوبه تو ساختمان وگرنه کناف کاری هم خیلی عالیه
   پاسخ
  3. مهمان مهدی در 5 مهر 1401
   سلام داداش یا تعمیرات موبایل یاد بگیر یا برق کشی صنعتی بعد برو لاله زاره تهران کار کن
   پاسخ
 12. مهمان Saeed در 9 شهریور 1401
  سلام دوستان من علاقه به عکاسی دارم و به زبان انگلیسی هم تسلط دارم ، به نظرتون آتلیه خوبه؟ درکل به نظرتون کدوم شغل در این زمینه خوبه که مرتبط با عکاسی ،فوتوشاپ و... باشه و درآمد مناسب داشته باشه؟
  پاسخ
 13. حسین در 5 شهریور 1401
  سلام.
  من شغلم کابینت هستش و خودم کارگاه ندارم سفارش کار میگیرم میدم برام برش میزنن نوار میکنن ی هزینه کمی هم میدم.
  بعدش میبرم سر ساختمون مونتاژ و نصب میکنم سرمایه ای ک دارم فقط ابزارهای کارم هستش ک تهیه کردم اونم با ۵۰تومن میتونی خیلی ابزارهای خوبی بخری.
  سود کارمم رو هر واحد ۱۰متری بین ۴۰تا۵۰٪ از کل مبلغ هستش. ماهی دوتا سه واحدم کار میزنم
  اینو گفتم برای کسایی ک می‌خوان این شغلو انتخاب کنن.
  پاسخ
  1. محمد در 9 شهریور 1401
   سلام داداش خوب شما رو میشناسن که کار بهتون میدن ولی کسی و که میشناسن یا تازه شروع میکنه چجوری باید برسه
   پاسخ
   1. آرمین در 12 شهریور 1401
    حداقل یک سال پیش یه آدم حرفه ای باید شاگردی کنی تا کم کم بشناسنت و خودتم با آدم ها بتونی ارتباط بگیری
    پاسخ
   2. مهمان2 در 1 مهر 1401
    سایت دیوار یکی از بهترین جاها برای شناساندن خودت به مردم هست.ازش غافل نشو
    پاسخ
 14. حمید در 4 شهریور 1401
  سلام دوستان کمکی خواستم

  ب نظر شما کار طراحی دکوراسیون خوبه؟؟
  چیزی ازش نمیدونم ولی حسم منو سمتش میکشونه
  آیا مدرک یا درس خوندن براش لازمه ؟
  پاسخ
 15. مهمان امیر در 1 شهریور 1401
  سلام عزیزان من ی جوان 18 ساله هستم هیچی ندارم ولی ی چیز رو میدونم که اگه روی خودت سرمایه گذاری کنی و مهارت های پولساز رو یادبگیری و تلاش کنی میرسی شاید الان خیلی هاتون بگید چطوری برسم چیکار کنم؟ وغیره
  تنها کسی که میتونه بهت کمک خودتی خودت میدونی چقدر پول داری اوضاع خانوادگیت چطوره و... دوسه تا هدف پولساز انتخاب کن و برای اون کار خرج کن تا برسی اینکه بگی پول ندارم اینکارو شروع کنم مشکلی رو حل نمیکنه برو کارگری برو کارهای کوچیک روبکن تا سرمایه یادگیریت حداقل جور شه شرایط سخته ولی اگه الان بنز 4 میلیاردی بشه 2 میلیارد بازم نمیتونیم بخرمیش چون واسمون 2 میلیارد هم زیاده شاید خیلی ها انتقاد کنن ولی همیشه گفتن نمیتونم تو از ادامه راه برمیگردنه
  موفق باشیم. میرسیم. و میتونیم
  پاسخ
  1. ویدا در 18 شهریور 1401
   سلام مرسی از دلسوزیت ... و میشه چند تا مهارت پولسازو بگی ؟
   پاسخ
   1. فرشاد در 19 شهریور 1401
    مهارتهای پولساز
    مهارتهای فنی حرفه ای مثل
    برق ساختمان و اتوموبیل
    تاسیسات سرمایش و گرمایش
    مکانیک خودرو
    الکترونیک وبرنامه نویسی
    و مشاغل انلاین
    پاسخ
    1. مهمان مهدی در 5 مهر 1401
     داداش من خودم برق صنعتی کار میکنم ساختمانی هم انجام میدم ولی صنعتی بهتر از برق ساختمان ه
     پاسخ
 16. سیامک در 27 مرداد 1401
  سلام خدمت دوستان واقعا بی ربط بود مطالبتون
  پاسخ
 17. 1 در 26 مرداد 1401
  نه خانه دار شدم نه کار پیدا کردم
  پاسخ
  1. یه بنده خداهستم در 27 مرداد 1401
   سلام برشما یکی رومیشناسم خیلی خوب تلاش میکنه خیلی بلندپروازه توکل داره ووواماصبرنداره ایشالاشماصاحب یک خونه خوب ویک شغل خوب بشی آمین خدایاهمه روخانه دارکن خدایابه همه یک ماشین خوب بده جوان هاروخوشبخت کن خدایاوالدین ماروازمون زود نگیر..................................ودرآخرخدایامن روهم ببخش ومن الله توفیق.
   پاسخ
   1. اکبر در 29 شهریور 1401
    سلام شما داشته هایمان را هم دیدین کنار دیگر موضوع زندگی
    پاسخ
 18. مهمان mehdi در 26 مرداد 1401
  سلام دوستان وقتتون بخیر کسی با مغازه لوکس اتومبیل آشنایی داره چقدر سرمایه میخاد…؟آیا درآمدش خوب هست ،،،یا مغازه وسایل نانو شستشو ماشین ممنون میشم راهنمایی کنید..!
  پاسخ
 19. یه بنده خداهستم در 25 مرداد 1401
  سلام به صورت خلاصه پیغام میذارم بنده تهران ساکنم اگه مغازه بزنم پیرایش مردانه بعدصندلی هامواجاره بدم درآمدخوبی بهم میده؟ومن الله توفیق باتشکرازاین سایت.
  پاسخ
  1. مهمان مهدی در 18 شهریور 1401
   درامد خوبی میتونه داشته باشه اگه مغازه خوشجا باشه و خیلی شیک باکلاس باشه
   پاسخ
 20. احمد گرجي زاده در 24 مرداد 1401
  با سلام و عرض ادب ، مطالب مفيد و با ارزشي است و تا حدودي راه را به ما نشان ميدهد.
  اميدوارم مطالب جديد و كاربردي تري را براي راهنمايي ما ارسال فرماييد.
  با احترام گرجي زاده
  پاسخ
 21. مهمان علی در 22 مرداد 1401
  سلام دوستان اسم من علی هست. 21 سالمه دانشگاه میرم و همزمان زبان آلمانی میخونم و نیاز به یک کار موقت با درآمد خوب دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  پاسخ
 22. حسین در 21 مرداد 1401
  سلام دوستان سعی کنید خودتونو بروز کنید دوره پول در اوردن با زور بازو گذشته الان اگه نتونی از فکرت و هوشت کسب درامد کنی از دنیا عقبی
  الان تو عصر اینترنت هستیم سعی کنید دوره های آی تی رو ببینید برنامه نویسی کنید حتی میتونید توی رمز ارز ها اطلاعاتتون رو ببرید بالا با خرید و فروش و یکم سرمایه میتونی درامد خوبی داشته باشید خودم فعال حوضه رمز ارزا هستم اگه کسی نیاز به مشاوره داره میتونم کمکش کنم
  پاسخ
  1. مهمان هادی در 22 مرداد 1401
   درباره رمز ارز یه مشاوره ب من میدی چطور باید شرو کنم ادامه بدم و بعد از چندوقت به درامد میرسم؟
   پاسخ
  2. مهمان مهدی در 24 مرداد 1401
   سلام .من میخوام واردبازاررمزارزهابشم میتونید کمکم کنید.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
   پاسخ
 23. هاشمی در 18 مرداد 1401
  سلام من تایپ mbti infpهستم و شرایط شغلی خوبی برای اینکار دارم ولی میونه ی خوبی با تماس تفلنی و روبه رو شدن با ادمای جدید ندارم و قبلش کلی پکر میشم فکرمیکنین بتونم؟
  پاسخ
 24. مهمان Maryam در 13 مرداد 1401
  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم ( به نظرتون واسه من که دخترم چه شغل پر در امد هست و چی خوبه دوست دارم کاری بردارم که پر در امد باشه و بتونم رو پای خودم وایسم هنوز رشتمو انتخاب نکردم به نظرتون ریاضی بهتره یا تجربی به کار هایی که درباره سیستم طراحی یه مکان و یا در مورد این موضوعات هست علاقه دارم اما پزشکی هم دوست دارم به نظرتون چه رشته ای بهتره )(و اینکه یه سوال هم داشتم برای مثال من رشته ریاضی برداشتم و کنکورمو دادم و دارم تو دانشگاه درس میخونم (مثلا دندان پزشکی) ایا من میتونم به جز این درس دندان پزشکی که دارم میخونم یه چیز مربوط به همون رشته ریاضی همزمان با درس دندان پزشکی بخونم بدون حضور در خونه و بعد امتحانشو بدم به نظرتون فایده داره
  من واقعا این سوال خیلی ذهنمو درگیر کرده اگر کسی میدونه لطفا کمک کنه خیلی سپاسگزارم 🌹
  پاسخ
  1. Hip Hop در 14 مرداد 1401
   سلام ببینید من لیسانس مکانیک دارم رشته های مهندسی مثل برق و مکانیک و عمران الان یه مدت استخدامی هاش کمه بعدم درامدش عموماخوب نیست البته استثنا با پارتی هم هست بعد شما اگه بخوای برای خودت کار کنی اصولا تو این رشته ها برای خانم بیشتر دردسر داره البته کامپیوتر فرق میکنه یا نقشه کشی های صنعتی که این قسمت نقشه کشی های صنعتی کارش کمتر و رقابت زیاد ...
   شما با توجه به سن تون بتوانید یکی از اون سه تا رشته تاپ تجربی و قبول شید آینده خوبی خواهید داشت چون حتی از بچه های خودمون میخواستند بیان دوباره کنکور تجربی بدن اونایی که شرایط رفتن ندارن در مورد علاقه به طراحی هم می تونید بیرون دوره رو بگذرونید و در کنار درس مشغول باشید
   موفق باشید
   پاسخ
   1. حمید در 13 شهریور 1401
    دوست عزیز چرا ایشون رو دعوت میکنید به رشته تجربی با این رقابت وحشتناک و شرایط ناعادلانه،برای یک دختر رشته های خدماتی مثل کامپیوتر و حسابداری مناسبه و زندگیشو راحت تامین میکنه ضمن اینکه بازار کار خیلی خوبی داره و استخدامی هاش زیاد هستن
    پاسخ
    1. محمد در 14 شهریور 1401
     آقا حمید من گفتم که تو مهندسی ها کامپیوتر بدردشون میخوره و البته حسابداری
     اما کسی دعوت نامه نمیفرسته یه پیشنهاد بود که واقعیت تو ایرانه
     پاسخ
 25. عبدالرضا در 9 مرداد 1401
  درود.من استادکار در مغازه مکانیکی دوستم هستم، درصدی کار میکنم. این خبرها نیست،بعضی هفته می‌شود که یک مشتری هم نداریم،گرانی و کیفیت بد قطعه دردسری برای ما شده.خیلی از رانندگان قادر به پرداخت دستمزد نیستند و مجبوریم نسیه کار کنیم، بد بودن قطعات هم باعث نارضایتی از مکانیک میشود و ما باید دوباره تعمیر رایگان کنیم تا مشتری راضی شود و تعویض قطعه معیوب به نو فروش هم دعوا و دردسر خودش را دارد،خود من به شخصه همیشه با چهره ای خندان و حق همیشه با صاحب ماشین است برخورد میکنم،اما در تامین خرج اجاره خانه و خانواده ام مانده ام،نمیدونم با بیست و خوردی سال تجربه چکار کنم، آدمی مذهبی هستم و از حق الناس میترسم، همکارانی را دیده ام که بیشتر از حق‌شان دستمزد میگیرند و برای یک عیب کوچک ،صاحب ماشین را پی نخود سیاه می فرستند و در غیاب وی سریع درست می‌کنند و چندین ده برابر هزینه می‌گیرند و سریع صاحب مغازه و خانه میشوند، نمیدونم عدالت کجا رفته که اگر بخواهی نان حلال ببری همیشه مثل من، پس انداز نداری.یاحق
  پاسخ
  1. مهمان رضا در 9 مرداد 1401
   کجایی بیایم پیشت برا تعمیرات؟
   پاسخ
  2. Sormeh Hadineghad در 27 مرداد 1401
   چه ماشين هايي كار ميكنيد ؟
   اگه تمايل داشته باشيد ميتونيم همكاري كنيم
   پاسخ
  3. سید در 22 شهریور 1401
   برادر عبدالرضا احسنت برشما. در آخرالزمان لقمه حلال درآوردن از شمشیر زدن در راه خدا سخت تر است. از فکر وراهی که داری خسته نشو که خدا پشت و پناهته. درود بر چنین انسان های باوجدانی. نشونی مکانیکیت کجاست خدمت برسیم؟
   پاسخ
 26. مهدی عرفانی در 7 مرداد 1401
  سلام
  روزی که زنم رفت از خونه ومنو تنها گذاشت چون من درآمدم خوب نبود با جناق هام همه پولدار بودن و منو با اون ها مقایسه کرد ..خیلی دپرس بودم و چند روز ب ی نقطه زول میزدم تنبلیم میشد حتی سرچ کنم مطلبی رو آخرش با توکل ب خدا ازخونه زدم بیرون برای شغل دوم خوب
  حالا بعد چند سال درآمدم خیلی خوب شده
  کارم هم میگم بهتون ولی اینو یاد گرفتم اول توکل ب خدا بعد تلاش و همت و پشتکار
  شغل :جنس از کارخانه میگیرم و میبرم انبار و به فروشگاه ها میفروشم بصورت عمده
  پاسخ
  1. امین در 13 مرداد 1401
   بزرگوار سلام میشه راهنماییم کنید
   09308435076
   پاسخ
  2. مهمان سجاد در 11 شهریور 1401
   خسته نباشید میتونم شماره شمارو داشته باشم
   پاسخ
  3. مهمان مهدی در 19 شهریور 1401
   سلام داداش میشه یه راهنمایی کنی چی میخری راه و چاهش رو به من توضیح میدی خدا از بزرگی کمت نکنه
   پاسخ
 27. علیرضا در 6 مرداد 1401
  من کارگاه بستنی دارم و درامد عالی داره دنبال یه شریک خوبم با سرمایه که کارگاه ارتقا بدم که تولید پنیر پیتزا و...یه نفری نمیتونم بچرخونم و سرمایه کم دارم کسی هست یا علی
  ۰۹۱۲۹۶۱۱۹۹۳
  پاسخ
  1. مهمان مصطفی در 8 مرداد 1401
   سلام من هستم شما کجا ساکن هستید
   پاسخ
  2. ادیب در 11 مرداد 1401
   سلام وقت بخیر ببخشد شما کجا هستید
   09191859023
   پاسخ
  3. حسین در 18 مرداد 1401
   سلام اگه ممکنه تماس بگیربیشتر صحبت کنیم09123617756
   پاسخ
  4. حسام در 29 مرداد 1401
   سلام چقدر سرمایه میخاد و کجا هستید
   پاسخ
 28. ماریه در 4 مرداد 1401
  مرسی از اطلاعات مفیدتون
  عالی بود💞
  پاسخ
 29. محمدرضا در 30 تیر 1401
  سلام وقت بخیر من ۲۵ سالمه با توجه به این که کارمند تو ادارات خوب نمیتونم استخدام بشم چون پارتی ندارم میخواستم یه فن آینده دار یاد بگیرم
  تو این ها از کار مکانیک وبرق خودرو و تعمیر موبایل یا حتی کابینت سازی خوشم میاد اما نمیتونم تصمیم بگیرم کسی تجربه ای داشت بگه ممنون
  پاسخ
  1. احمد در 9 مرداد 1401
   به نظر من مکانیک برات خوب باشه و اینده خوبی رو برات رقم میزنه
   پاسخ
 30. احسان در 28 تیر 1401
  سلام وقت بخیر من احسانم از هفتم دارم کار می کنم و الان هم نهمی هستم معدل هم نوبت دوم 19.50 شد
  و فنی می خوام بردارم تغییرات موبایل
  اگر هم شد آیفون چون مشتری میاد مغازه یه تاچ ال سی دی آیفون 13 عوض کنی در میاد 20 تومن
  اگر کسی می خواد بیاد همون بیاد فنی یا شغل های برداره که زود بازده هستن یعنی دوره آموزشی کوتاه داشته باشن البته خودتون هم باید باهوش باشید همزمان با اون برید فنی حرفه ای دوره های 3 ماهه داره بگذرانید اگر هم تونستین ادامه اش هم بدین چون آینده کاری تو ایران معلوم نیست (تعمیر کار پکیچ ، برنامه نویسی پایتون یا اسکرچ ، طراحی سایت ، اتوکد ،طراحی وب ، برین چون خودم رفتم و مدرک دارم بعضی اوقات هم کار میگیرم )
  بازم شرمنده وقتتون رو گرفتم امیدوارم موفق و پیروز باشید
  احسان
  پاسخ
  1. ak در 5 مرداد 1401
   احسان شما تعمیرات رو درست بنویس نمیخواد معدلت تو برا ما بیای
   پاسخ
   1. ارین در 17 مرداد 1401

    تو یکی بیا پایین نمیخواد نظر بدی. امثال تو با نادیده گرفتن و مسخره کردن ادم های دیگه رویا هاشون و زندگی دیگران رو نابود میکنند 🙂 احسان جون موفق باشی تو کارات. 😍

    پاسخ
  2. مهمان پوریا در 26 شهریور 1401
   اها یعنی همه این مدرکارو تو دو سه سال گرفتی؟ منطقیه
   پاسخ