زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

دوره گوگل ادز

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های پردرآمد ایران کدامند؟ معرفی 25 شغل پردرآمد و آینده دار

شغل های جدید و پردرآمد در ایران کدام‌ها هستند؟ چطور می‌توانیم شغل پردرآمدی داشته باشیم؟ کدام شغل پردرآمد برای من مناسب است؟ آیا شغل پردرآمد و پولساز در ایران وجود دارند؟ اگر دنبال شغل های پردرآمد هستید، می‌خواهید با مشاغل پردرآمد شناخته شده و همچنین شغل های نوظهور و آینده‌دار آشنا شوید و البته از همه مهم‌تر حقوق و دستمزد بالاتری داشته باشید، این مطلب از سایت زوم لایف را تا پایان بخوانید.

در اینجا هستید، پس احتمالاً:

 • کنجکاو هستید که پردرآمدترین مشاغل ایران را بشناسید.
 • می‌خواهید شغل‌تان را انتخاب کنید و یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها، میزان درآمدتان از آن شغل است.
 • برای انتخاب یا شروع کسب و کارتان سردرگم هستید.
 • از شغل فعلی‌تان رضایت ندارید و تصمیم دارید شغل‌تان را تغییر دهید.
 • از کارمندی خسته شده‌اید و به دنبال راه‌اندازی کسب و کاری برای خودتان هستید.
 • می‌خواهید با شغل های نوظهور آشنا شوید.
 • به دنبال شغل دوم و درآمد جدید هستید.

شغل پردرآمد

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

شغل‌های پردرآمد زیادی وجود دارد اما هیچ شغلی از همان ابتدا پردرآمد نیست! شاید شما افرادی را ببینید که حداقل ماهی 500 میلیون درآمد دارد اما آیا می‌دانید برای رسیدن به این نقطه چه مسیری را طی کرده است؟ آیا می‌دانید برای حفظ موقعیت باید چه کارهایی انجام دهد؟ حتی اگر بخواهید دندانپزشک هم شوید باید چند سال درس بخوانید و تجربه کسب کنید، تا شاید بعد از آن بتوانید با تجربه‌ای که بدست آوردید، درآمد بالایی هم داشته باشید.

قبل از اینکه بخواهید با شغل های پردرآمد آشنا شوید، خوب است بدانید که حتی داشتن یک سوپر مارکت هم می‌تواند شغلی پردرآمد باشد! الزاماً یک شغل پردرآمد، یک شغل لاکچری و با استایل کت و شلوار نیست!

چند سوپر مارکت می‌شناسم که صاحبان آنها بسیار سخت کوش هستند و توانستند با ایجاد ارتباط قوی بین مشتریان، اعتماد آنها را جلب کند و بعد از چند سال مشتریان ثابت زیادی داشته باشند. اما سوپر مارکت‌های زیادی هم دیدم که ورشکست شدند.

مسیر موفقیت

خودمانی یکم خدمتتون ...

احتمالاً شما هم مثل خیلی‌های دیگه دنبال شغل پردرآمد هستید و در اینترنت جستجو می‌کنید تا شاید شغلی رو پیدا کنید که خاص باشه، درآمدش زیاد باشه، آینده‌دار باشه، با شرایط شما همخونی داشته باشه و بشه روش حساب کرد! باور کنید هر چقدر در گوگل شغل‌های پردرآمد، ایده‌های پولساز، درآمد میلیونی، راز میلیاردر شدن و... جستجو کنید، هیچ شغلی رو پیدا نمی‌کنید که براحتی برای شما درآمد میلیونی با سود خالص همیشگی داشته باشه!

فرض بگیریم که شما جستجو کردید و متوجه شدید که شغل‌هایی مثل متخصص زیبایی، وکالت، دندانپزشکی و چند شغل دیگر جزء شغل های پردرآمد هستند اما آیا تمام دندانپزشکان درآمد بالایی دارند؟ آیا اگر شما هم رشته دندانپزشکی رو ادامه بدید، تضمینی برای درآمد بالای شما در آینده است؟ قطعاً خیر!

از طرف دیگه شغل‌هایی هم هستند که درآمد بالایی دارند مثل مکانیکی، باطری‌سازی و شغل‌هایی که با وسایل نقلیه در ارتباط است. اگر ماشین داشته باشید، آیا مکانیکی رو نمی‌شناسید که با داشتن چند همکار، وقت سر خاروندن نداشته باشه؟ این افراد برای اینکه به موفقیت شغلی برسند حداقل چند سال تجربه کسب کردند و برای رسیدن به اهداف خودشون سختی کشیدند!

پردرآمدترین شغل‌های ایران

معرفی شغل های پردرآمد در ایران

کدام مشاغل پردرآمد هستند؟ در کشورمان شغل های پردرآمد شناخته شده‌ای مانند پزشکی، جراح زیبایی، وکالت، صنعت گردشگری و... وجود دارد که در سایر کشورها جزء مشاغل پرطرفدار و پردرآمد محسوب می‌شوند. در کنار این شغل‌های پرطرفدار، به لطف پیشرفت علم و دسترسی همگانی به اینترنت تغییراتی در سبک زندگی مردم ایجاد کرد که همین موجب ایجاد شغل های نوظهور (کسب و کارهای اینترنتی) شد. به همین دلیل مشاغل مرتبط با اینترنت رو به افزایش است و درآمد قابل قبولی هم دارند.

در ادامه به معرفی شغل‌های پردرآمد ایران، شغل های نوظهور در حوزه دیجیتال و همچنین مشاغل پردرآمد خانگی پرداختیم. برای آشنایی با این مشاغل در ادامه همراه ما بمانید:

لیست مشاغل پردرآمد عبارتند از:

1. صنعت غذا

مواد‌غذایی همیشه پرسود است! از آنجایی که خوراک از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و کار و هر حرفه‌ای که با مواد‌غذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد و درآمد و سود بالایی هم دارد.

اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که بروید و یک کارخانه مواد‌غذایی راه بیندازید! شما می‌توانید به خدمات جانبی که کارخانه‌های مواد‌غذایی نیاز دارند هم فکر کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. به‌طور مثال این روزها صنعت بسته‌بندی از خود مواد‌غذایی هم بیشتر اهمیت دارد و مردم بیشتر جذب بسته‌بندی‌های خاص و متفاوت می‌شوند.

بهتر است به‌ دنبال یک یا چند ایده کسب و کار خوب باشید و در یک کارگاه کوچک به بسته‌بندی با طراحی‌های مخصوص خودتان بپردازید. ایمان داشته باشید که اگر در این کار خلاقیت به خرج دهید در کمتر از یک سال فرد ثروتمندی می‌شوید.

این روزها به راحتی می‌توان با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه‌ها یا کارگاه‌ها‌یی که پروانه بهداشت دارند، حبوبات و ادویه‌جاتی مثل فلفل، دارچین، زردچوبه و… را به‌صورت سفارشی تحویل گرفت و آن‌ها را با بسته‌بندی‌های خود و با برند خاص خودتان در بازار خاصی چون پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… توزیع کرد.

البته ممکن است کارتان حسابی بگیرد و از یک کارخانه بزرگ، سفارش بسته‌بندی محصولات‌شان رابگیرید. هرگاه گذرتان به میدان راه‌آهن افتاد، حتما یک سری به مغازه‌های ظروف یک‌بار مصرف بزنید و سر صحبت را با مغازه‌داران این حرفه باز کنید. آن‌ها تنها صنفی هستند که همیشه بازار خاص خودشان را دارند و نگران مشتری و ضرر کردن نیستند. به گفته آن‌ها در این حرفه درآمد و سودآوری حتمی است به شرط این‌ که بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.

2. طراح مد و لباس

ارائه‌ طرح‌های جدید و متنوع و رقابت در عرصه‌ زیبایی لباس و مد، کاری است که طراحان لباس انجام می‌دهند. اگر طراحی بتواند خودش را به شرکت‌های معتبر در زمینه مد ثابت کند و شانس همکاری با آن‌ها را پیدا کند، می‌تواند نسبت به آینده‌ شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

3. آرایشگری بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

یکی از پولساز‌ترین مشاغلی که یک خانم می‌تواند انجام دهد انجام خدمات آرایشگری است. آرایش و گریم عروس، کاشت ناخن، پاکسازی پوست، اکستنشن و… در حال حاضر در کشورمان طرفداران زیادی دارد و آرایشگرانی که بتوانند مشتری ثابت و روزانه برای خود بیابند می‌توانند به راحتی یک ثروت خوب کسب کنند.

4. بازاریابی تلفنی

شغل بازاریابی این روزها خیلی فراگیر شده است. در بازاریابی اگه بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری‌ها را جذب کنید و فروش محصول را بالا ببرید، پورسانت دریافت می‌کنید. بازاریاب‌های موفق بعضاً تا ماهی 10 میلیون تومان هم درآمد دارند. امروزه با رشد کسب و کارهای آنلاین، بازاریابی تلفنی جایگزین بازاریابی فیزیکی شده است.

5. توریسم درمانی

به دلیل پایین بودن هزینه‌های درمانی، مخصوصاً دندانپزشکی و جراحی زیبایی در ایران، از کشورهای مختلفی برای انجام عمل‌های زیبایی به ایران سفر می‌کنند. همین باعث شد تا صنعت توریسم درمانی شکل بگیرید.

جراحی زیبایی در سرتاسر دنیا متقاضی بسیاری دارد و به همین دلیل پردرآمدترین شغل در دنیا و بالطبع در ایران است. احتمالاً در اطراف خودتان کسانی را دیده‌اید که عمل بینی یا جراحی زیبایی دیگری انجام داده‌اند یا ممکن است شما که این مطلب را می‌خوانید یکی از عمل‌های زیبایی را انجام داده باشید.

6. خدمات ماساژ و پاکسازی صورت

در کنار کارهایی که برای زیبایی و بهبود سلامت ظاهر افراد رواج پیدا کرده است، ارائه‌ خدمات ماساژ در اشکال مختلف آن هم جزو مشاغل پرطرفدار و پردرآمدی است که رونق زیادی دارد. مراکز مختلف بسیاری در این زمینه مشغول به کار هستند و ماساژ را به عنوان روشی درمانی برای بهبود کیفیت زندگی افراد معرفی می‌کنند.

7. راهنمای تور (تور لیدر)

به سفر و گردشگری علاقه‌مندید؟ با توجه به افزایش آمار ورود گردشگران به کشور به خصوص در شهرهای گردشگرپذیر همچون شیراز و اصفهان بازار تور لیدرها به خصوص راهنمای توریست‌های خارجی بسیار داغ شده است. راهنمای گردشگر یا تورلیدر شخصی است که با آشنایی و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه های طبیعت و ... خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن محل سفر می کنند، توضیح داده و معرفی کند.

8. واسطه‌گری (دلالی)

شغل واسطه‌گری یا دلالی در هر زمینه‌ای یکی از کم زحمت‌ترین و پر سودترین مشاغل در ایران به شمار می‌آِید. شغل واسطه‌گری نه سرمایه نیاز دارد و نه اطلاعات و آموزش خاصی. برای کسب درآمد فقط کافی است که برای چیزهای مختلفی مثل خانه، ماشین و ... مشتری پیدا کنید.

9. کشاورزی و دامپروی نوین

با پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و روش‌های نوین، کشاورزی به یک شغل مهم در سراسر جهان تبدیل شده است و ایران نیز به خاطر داشتن زمین‌های فراوان می‌تواند محل مناسبی برای کشاورزی پیشرفته باشد.

اگر کسی به رشته کشاورزی علاقه دارد می‌تواند با سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از علوم جدید در جهان ارزش افزوده فوق‌العاده‌ای در این شغل ایجاد کند. تنها مشکل کشاورزی در ایران کم بود آب و خشکسالی است که آن هم با بکارگیری و مدیریت شیوه‌های نوین آبیاری قابل حل است.

برای مثال شما نگاهی به آمار مصرف مرغ در ایران بی اندازید، تولید مرغ یکی از آن دسته شغل‌های زیر مجموعه کشاورزی است که این روزها هرچقدر که تولید شود بازار فروش آن وجود دارد.

10. راه‌اندازی آشپزخانه

بسیاری از مردم برای وعده‌های غذایی از بیرون غذا تهیه می‌کنند، افرادی که تعداد وعده‌های غذایی بیشتری از رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها سفارش می‌دهند همیشه سعی می‌کنند بهترین آن‌ها را انتخاب کنند. پس آشپزخانه‌هایی که از نظر کیفیت غذا و سرویس‌دهی عملکرد خوبی دارند، درآمد خوبی نیز خواهند داشت.

اگر به شغل آشپزی علاقه دارید و می‌توانید غذای سالم و خوشمزه بپزید و یا شخصی را می‌شناسید که می‌تواند به عنوان سرآشپز به شما کمک کند، راه‌اندازی آشپزخانه می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

11. تعمیرکار خودرو

به لباس‌های روغنی تعمیرکارها نگاه نکنید، آنها یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل هستند. البته شکی نیست که شغل سخت و طاقت فرسایی است. جراحانی که با موتور و رادیات سروکله می‌زنند باید اعصاب و عضلاتی پولادی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد با وجود این سختی‌ها، درآمدش به زحمتش به می‌ارزد.

12. طراح دکوراسیون

دنیای امروز به سمت سرمایه‌داری پیش رفته و مد و زیبایی یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مرتبط با سرمایه‌داری به حساب می‌آیند. دنیای مد راه خود را در صنعت ساختمان‌سازی هم باز کرده است و افراد بسیاری تمایل دارند که فضای کاری و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و تزیین کنند.

طراحان دکوراسیون کسانی هستند که در این مورد باید به آن‌ها مراجعه کرد. طراحی دکوراسیون با توجه به گرایش شدید افراد به مصرف‌گرایی و به روز بودن، جزو شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و می‌توان گفت همیشه از بازار کار خوبی برخوردار است.

طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجای و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

13. مترجمی

شاید تعجب کنید ولی مترجمی در جایگاه هشتم لیست شغل های پردرآمد جهان قرار دارد. با اینکه این شغل در کشور ما شغل پیش پا افتاده‌ای محسوب می‌شود و فاقد امنیت شغلی و درآمد خوب است، اما باید توجه داشته باشید که در خیلی از کشورهای جهان، به دلیل گستردگی روابط بین المللی مثل روابط حساس سیاسی و تجاری، ترجمه اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک مترجم باید به چندین زبان خارجی تسلط کامل داشته باشد. این شغل سطوح مختلفی دارد و اگر بتوانید خود را به سطوح بالا مثل مترجمی برای شرکت‌های تجاری بین‌المللی یا سازمان‌های دولتی دارای روابط خارجی برسانید، کارهای شما بسیار حساس خواهند بود و به ازای همین حساسیت و دشواری کار شما، درآمدتان نیز بالا خواهد بود.

حساسیت کار مترجم به این است که به ویژه در متون حقوقی و قراردادها، در صورتی که کوچکترین اشتباهی در ترجمه صورت گیرد، ممکن است منافع یک سازمان یا حتی منافع یک کشور، در خطر جدی قرار بگیرد.

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل‌های پردرآمد حوزه دیجیتال

شغل های نوظهور یا همان شغل‌های اینترنتی، به دلیل امکان دوکاری، طرفداران بسیار زیادی دارند. بعضی از این شغل‌ها، مثل مشاغل مختلف در حوزه برنامه‌نویسی، درآمدهای بسیار بالایی دارند و جزء شغل های پردرآمد در منزل محسوب می‌شوند. در ادامه مشاغلی را معرفی کردیم که حوزه دیجیتال پردرآمد هستند:

14. راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بسیاری از سایت‌ها با فروش محصولات فیزیکی یا دیجیتالی کسب درآمد می‌کنند. بسیاری دیگر خدمات ارائه می‌دهند و درآمدزایی اینترنتی می‌کنند و بسیاری دیگر به واسطه تبلیغات کسب درآمد از اینترنت را تجربه می‌کنند. راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به ایده عجیب و غریب و تخصص‌های خاصی نیست اما پس از راه‌اندازی نیاز به نظم و توسعه و یادگیری مهارت‌های مرتبط با کسب و کارهای آنلاین، دارید.

اگر علاقه‌مند به کار در محیط آنلاین هستید، مقاله "چطور یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟" را بخوانید.

15. برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب

با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه‌گذاری آن حتی از راه‌اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

برای استخدام به عنوان برنامه نویس و برای اینکه سایت‌های مختلفی راه‌اندازی کنید، باید مهارت کدنویسی و تجربه داشته باشید. برای کسب مهارت برنامه‌نویسی می‌توانید در دوره‌های مختلفی به صورت حضوری و غیرحضوری شرکت کنید. کافیست در گوگل آموزش برنامه‌نویسی مدنظرتان را جستجو کنید.

وقتی که در خصوص ساخت سرویس‌های آنلاین یا سایت‌های اینترنتی صحبت می‌کنیم،‌ با دو مفهوم مختلف مواجه می‌شویم:

طراحی وب یا Web Design

طراحی وب (یا طراحی وب سایت یا Web Design) به فرایندی می‌گویند که در آن طراح وب‌، اقدام به طراحی چیزهایی می‌کند که کاربر آن‌ها را در صفحه مانیتور خود می‌بیند. در واقع کار طراح وب این است که المان‌های یک وب‌سایت یا صفحه‌ی وب را طراحی کند و محل جای‌گیری آن ها را مشخص کند. خروجی کار یک طراح وب کاملا برای کاربران عادی قابل مشاهده است و کاربران آن‌را بصورت مستقیم می‌بینند.

برنامه نویسی وب یا Web Development

برنامه نویسی وب (یا برنامه نویسی سمت وب یا Web Development) مربوط به تمام آن پردازشی است که پشت صحنه انجام می‌شود و کاربر عادی آن‌ها را نمی‌تواند ببیند. برای مثال وقتی یک صفحه‌ی وب یک درخواست به پایگاه داده (Database) ارسال می‌کند و آخرین مطالب سایت را از دیتابیس می‌گیرد، درخواست و کدی است که کاربر عادی آ‌ن‌را نمی‌تواند مشاهده کند. به زبان ساده، کار یک برنامه نویس وب، نوشتن کدهایی است که در پشت صحنه پردازش‌هایی انجام می‌دهند که کاربر نمی‌تواند آن پردازش‌ها را ببیند.

می‌خواهم برنامه‌نویس وب شوم، از کجا باید شروع کنم؟

بسیاری از افراد خودشان هم می‌توانند طراح وب باشند و هم برنامه نویسی وب. به این معنا که هم شکل و ظاهر وب‌سایت را طراحی کنند، و هم کدهای پشت صحنه‌ی آن‌را بنویسند. به این افراد اصطلاحات برنامه نویسی Full Stack یا FullStack Developer می‌گویند.

اگر بخواهید برنامه‌نویس وب شوید، باید با زبان‌های برنامه نویسی وب آشنا شوید. همانطور که برای طراحی صفحات وب می‌توانیم از HTML5, CSS3, javascript و… استفاده کنیم، برنامه نویسی وب را نیز با زبان‌های بسیار زیادی می‌توانیم انجام دهیم انجام دهیم.

زبان طراحی وب:

 • HTML، زبان نشان‌گذاری یا Markup language؛
 • CSS، زبان مخصوص استایل‌دهی؛
 • جاوا اسکریپت، نخستین زبان اسکریپت‌نویسی تحت وب؛
 • jQuery، یکی از مهمترین کتابخانه‌های جاوا اسکریپت؛

زبان برنامه‌نویسی وب:

 • PHP، پراستفاده ترین زبان برنامه نویسی وب؛
 • ASP.Net، زبان برنامه نویسی تحت وب مایکروسافت؛
 • Django یا جنگو، چارچوب برنامه نویسی تحت وب با استفاده از پایتون؛
 • JSP، نسخه مخصوص جاوا برای برنامه نویسی وب؛
 • Python، زبان پایتون؛
 • Ruby، زبان روبی؛
 • Java، زبان جاوا؛
 • و …

16. راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل به نسبت وب‌سایت‌ها در دسترس‌تر است و هر شخصی که بتواند با گوشی هوشمند خود کار کند، می‌تواند اپلیکیشن شما را داشته باشد. به همین دلیل بازار اپلیکیشن‌های موبایل امروزه بسیار داغ است و ایده‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند در قالب اپلیکیشن، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گیرد. شما که این مطلب را می‌خواهید حداقل چند اپلیکیشن فارسی بر روی گوشی نصب دارید، تقویم، اسنپ، تپ‌سی و... .

معمولاً اپلیکیشن‌های خدماتی بهترین گزینه برای راه‌اندازی است، اگر ایده‌ای دارید که می‌تواند به مردم در انجام کارها کمک کند از همین لحظه برای راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل برنامه‌ریزی کنید. اگر خودتان ایده‌ای دارید اما توانایی برنامه‌نویسی اپلیکینش‌های اندروید یا ISO را ندارید، از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

17. مدیر شبکه‌های مجازی

شبکه‌های مجازی با عمری کمتر از بیست سال و با سرعت چشمگیری وارد زندگی افراد شده و همه‌ جنبه‌های زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است. همزمان با پیدایش این شبکه‌ها، شغل مدیر شبکه‌های مجازی هم که جزو شغل های پردرآمد است پدیدار شد.

مدیر یک شبکه‌ مجازی با بهره‌گیری از دانش مربوط به بازاریابی و اینترنت به صورت همزمان می‌تواند درآمد فوق‌العاده‌ای از طریق جذب تبلیغات و یا فروش محصولات متنوع به دست آورد.

18. تدریس آنلاین

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پرسود و بسیار پر درآمد می‌تواند از برگذار کردن سمینار‌ها و کلاس‌های مجازی باشد. تقاضا برای مدرسان اینترنتی بسیار زیاد است، اگر شما در زمینه‌ای تخصص دارید می‌توانید به یک معلم مجازی و مدرس اینترنتی تبدیل شوید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که در زمینه‌ی کاری و شغلی خود باید حرفه‌ای باشید مثلا اگر در زمینه‌ی کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنید می‌توانید با برگذاری یک وبینار مجازی به در‌‌آمد میلیونی بسیار زیادی برسید.

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت بصورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می‌شود.

برای برگزاری وبینار می‌توانید از پلتفرم‌های داخلی زیر استفاده کنید:

19. بلاگری، اینفلوئنسری و تولید محتوا

بلاگری و اینفلوینسری،از جمله مشاغل اینترنتی است که اگر امروزه خلاقانه و با اطلاعات کافی انجام شوند، بسیار درآمدزا هستند. همچنین تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت که پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد، لازمه ی کسب و کارهای اینترنتی است. برای همین همیشه افرادی که بتوانند محتوای خوب و با کیفیت تولید کنند و همچنین به زبان انگلیسی هم تسلط داشته باشند، می توانند از این شغل هم درآمد خوبی کسب کنند.

20. تولید محتوای متنی و تصویری

بعید می‌دانم که شما در گوگل جستجو نکرده باشید! وقتی که در سایت‌های مختلف مطالب مختلفی را می‌خوانید، توسط یک یا چند شخص تنظیم و منتشر شده است. به عنوان مثال همین مطلبی که در حال خواندنش هستید، یک محتوا متنی است. کسب و کارهای اینترنتی بدون تولید محتوا به هیچ کجا نمی‌رسند، به همین دلیل همیشه به‌دنبال افرادی که بتوانند محتوای خوبی تهیه کنند، هستند.

اگر می‌توانید به خوبی متون انگلیسی را به فارسی را ترجمه کنید باید دست‌به‌کار شوید. یکی از نکات مثبت تولید محتوا، همکاری با چندین وب‌سایت است که می‌تواند در ماه، درآمد شما را افزایش دهد. در پلتفرم‌هایی مثل انجام میدم یا پونیشا زیر می‌توانید به عنوان تولیدکننده محتوا، مترجم، تولید محتوای تصویری و... پروژه بگیرید.

21. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین بهترین راهکار برای گسترش کسب و کار است. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین و فروش کالا در اینترنت این روزها یک شغل پردرآمد در ایران به شمار می‌آید. فروش محصول از طریق وب سایت فروشگاهی یا کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام می‌توانند باعث شگفتی شما شود، اگر علاقه به فروشگاه آنلاین دارید، همین حالا اقدام کنید.

از آنجایی که با فروش کالا از طریق اینترنت از پرداخت مالیات و کرایه مغازه و سایر هزینه‌های این چنینی در امان هستید، می‌توانید کالاها رو با قیمت کمتری نسبت به مغازه‌ها بفروش برسانید و مشتری‌های زیادی پیدا کنید.

اما چطور فروشگاه آنلاین داشته باشیم؟

برای کسب و کار خودتان می‌توانید از یک صفحه اینستاگرام به عنوان فروشگاه آنلاین استفاده کنید و یا وب سایت فروشگاه راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی سایت فروشگاه آنلاین به صورت اختصاصی هزینه‌بردار است و برای کسب و کارهای کوچک توصیه نمی‌شود. برای اینکه هزینه کمتری بپردازید، می‌توانید از فروشگاه سازهای آنلاین استفاده کنید.

تعدادی فروشگاه ساز آنلاین در ایران وجود دارد که هرکدام امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما هزینه به مراتب کمتری پرداخت می‌کنید. در ادامه چند فروشگاه ساز آنلاین فارسی را معرفی کرده‌ایم:

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خودتان، امکانات این فروشگاه سازهای آنلاین را بررسی و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید.

22. فروش محصولات از طریق اینستاگرام

بر اساس آخرین آمارها حدود 24 میلیون ایرانی در اینستاگرام حضور دارند و این می‌تواند یک بازار داغ باشد! احتمالاً تبلیغ محصولات مختلف را اینستاگرام دیده‌اید، یا شاید خودتان هم از طریق این شبکه اجتماعی خریدی انجام داده باشید!

قدرت اینستاگرام: در حال حاضر از طریق اینستاگرام، می‌توانید از جنوب کشور ماهی و میگوی تازه سفارش دهید!

آیا با توضیح بالا، به نظر شما نمی‌شود محصولات دیگر را از طریق اینستاگرام فروخت؟

برای موفقیت و فروش بیشتر در اینستاگرام باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • در اولین قدم شما باید حساب کاربری اینستاگرام خود را به حالت بیزنس تغییر دهید چرا که این نوع حساب موارد آماری زیادی در خصوص کاربران شما برای‌تان ارسال می‌کند و بسیار مفید است. اطلاعات آماری این نوع حساب می‌تواند در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری شما مورد توجه باشد.
 • برای قرار دادن پست در صفحه خود توجه کنید که قرارگیری روزانه 3 پست در صفحه ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است و در قدم دوم هر روز یک پست و در نهایت در بدترین حالت یک روز در میان یک پست باید قرار گیرد. اگر همانند الگوی گفته شده نتوانید قرار دهید الگوریتم‌های اینستاگرام با شما کمی نامهربان خواهند بود.
 • توجه ویژه‌ای داشته باشید که حتما پست‌هایی که قرار می‌دهید کوتاه، خلاصه جذاب باشند، کاربران در اینستاگرام آمده‌اند که تصاویر را ببینند نه این که نوشته‌های شما را مطالعه کنند. داشتن نوشته‌های طولانی سبب می‌شود که کاربر سریعا آن ها را رد کند.
 • اگر نیاز به نوشتن متن دارید بسیار کوتاه بنویسید. کاربران در اوقات فراغت خود اینستاگرام را چک می‌کنند و یک فرد در تخت خواب خود علاقه‌ای ندارد که متون فاخر شما را مطالعه کند. آن‌ها بدون معطلی صفحه شما را ترک خواهند کرد چون زیاده گوئی می‌کنید.
 • ایده بدهید و خلاقیت داشته باشید! در اینستاگرام بدون خلاقیت و ایده‌های ناب خیلی زود محو می‌شوید اما دزدی نکنید. دزدی محتوا بسیار نکوهیده است و در اینستاگرام فقط و فقط می‌توانید فالوورها را بدزدید و البته کار درستی نیز هست.
 • محتوای تصویری خود را با لوگو و واترمارک قرار دهید تا مورد سرقت قرار نگیرد چرا که متاسفانه در دنیای اینترنت کاربران به دلیل این که یک تصویر زیبا و با محتواست آن را برمیدارند و هیچ صحبتی هم در خصوص صاحب اولیه عکس نمی‌کنند.
 • در پست‌های صفحه خود از تگ geo لوکیشن استفاده کنید: این تگ علاوه بر تاثیر مثبت در ربات‌های اینستاگرام در بالا رفتن اعتبار صفحه شما نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.
 • اگر محتوای عالی و حرفه‌ای برای صفحه خود ندارید دلیلی برای قرار دادن پست در اینستاگرام نیست: وقتی پست ما بسیار عالی نیست اگر قرار نگیرد بسیار بهتر از قرار گرفتن یک محتوای متوسط و ضعیف است. همیشه به خاطر داشته باشید که کاربران از شما در جایگاه خود انتظاراتی دارند.
 • پست های خود را چالشی کنید: محتوای پست را طوری انتخاب کنید تا کاربران شما در یک چالش سهیم شده و دیدگاه‌های خود را ارائه کنند. این کار سبب می‌شود تا صفحه شما پویایی خاصی داشته باشد و قدیمی و راکد نشود.
 • مشتریان و کاربران خود را بشناسید: بدانید مشتری شما کیست و به چه چیزی اهمیت می‌دهد. آیا به قیمت اهمیت می‌دهد یا به کیفیت؟ در صورت اشتباه در این خصوص مشکلات زیادی برای شما رخ خواهد داد.
 • به کاربران خود فروشنده بودن را القا نکنید: نباید کاری کنید که کاربران شما فکر کنند وارد یک فروشگاه زنجیره ای شده اند. در خصوص خدمات و محصولات خود بگوئید اما به صورت غیر مستقیم. اگر کاربران حس کنند که فقط و فقط قصد فروش دارید شما را ترک میکنند.
 • به مشتریان خود باج بدهید: خرید آن‌ها از شما و توجه آن‌ها به خدمات شما عامل موفقیت در اینستاگرام است اما این امر میسر نشود جز با باج دادن شما به آن‌ها. با تخفیف‌ها و تسهیلات ویژه به آن ها برای خرید باج بدهید.
 • به نتیجه کار فکر کنید: بدون هدف محتوا منتشر نکنید. بدانید از انتشار این محتوا چه هدفی دارید.

این موارد گفته شده بخشی از توصیه‌ها برای وارد شدن به دنیای بزرگ و موفقیت در اینستاگرام بود.

اگر تخصص خاصی دارید مانند: مدرس زبان، مربی بدنسازی، متخصص تغذیه و... می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام برای معرفی خودتان و فعالیتی که دارید استفاده کنید. مطمئن باشید اگر اصولی کار کنید موفق می‌شوید.

23. خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم

این شغل جزو زیر شاخه‌های فروشگاه‌های آنلاین است. بسیاری افراد تمایل دارند وسایل کارکرده خود را بفروشند و با خرید وسایل دست دوم بقیه، هزینه کمتری نسبت به نوی آن‌ها بپردازند.

سایت‌های «دیوار، شیپور»، از سایت‌های قدرتمند در این حیطه هستند که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خرید و فروش کالاهای کارکرده‌ افراد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. شاید نتوان این کار در محدوده‌ شغل‌های پردرآمد تعریف کرد اما قطعا جزو شغل های جدید و مطابق نیاز روز است.

24. دیجیتال مارکتینگ

شیوه‌های بازاریابی سنتی، به مرور زمان کمرنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شوند. این روش‌های سنتی امروزه جای خود را به روش‌های مدرن مانند بازاریابی دیجیتال داده‌اند. استفاده از اینترنت و پلتفرم‌های گوناگون، درحوزه ی بازاریابی، کمک بسیاری به رشد کسب و کارهای سنتی و اینترنتی کرده است. انتظار می‌رود دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای اساسی بازار کار در آینده باشد. هر چند در حال حاضر نیز این رشته در ایران و جهان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین با توجه به همه‌گیری اینترنت در سال‌های اخیر، می‌توان در این شغل موفقیت‌های بیشتری را به دست آورد.

25. افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ به این صورت است که افراد با فروشندگان محصولات مذاکره می‌کنند تا محصولات آ‌ن‌ها را به صورت آنلاین به فروش برسانند و در ازای فروش هر محصول، پورسانت دریافت کنند‌. اولین قدم برای همکاری در فروش، راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات است. سپس مذاکره با تولیدکنندگان و فروشندگان است برای گرفتن پورسانت در ازای فروش هر محصول آن‌ها. در این صورت است که شما می‌توانید با شغل های پردرآمد با سرمایه کم به درآمدهای میلیونی دست یابید.

خیاطی، شغل پردرآمد خانگی

مشاغل پردرآمد خانگی

رایج‌ترین شغل های پردرآمد خانگی که برای شروع معمولاً سرمایه کمی نیاز دارند، عبارتند از:

 • خیاطی؛
 • آرایشگری؛
 • صنایع دستی؛
 • آشپزی؛
 • بازاریابی تلفنی؛
 • فروش آنلاین محصولات.

چه شغلی برای من مناسب است؟

شغل پردرآمد برای من

باتوجه به شرایط اقتصادی بسیار ضعیت در کشورمان، افراد زیادی دنبال شغل پردرآمد هستند! در این بین هم شیادان زیادی وجود دارد که به شما امید و آرزو می‌فروشند! شما با خیال اینکه براحتی می‌توانید درآمد میلیونی ماهیانه داشته باشید، جذب این افراد می‌شوید.

برای داشتن درآمد بالا و میلیونی، نباید دنبال شغل های پردرآمد باشیم، بلکه باید خودمان شغل پردرآمد را بسازیم!

مشاغل پردرآمد به مهارت و تخصص احتیاج دارند. زیرا مسیر ثروتمندی و کسب درآمد زیاد، از راه کسب علم و مهارت می‌گذرد. هر فردی، به هر شغل و حرفه‌ای که علاقه داشته باشد، تنها در صورتی‌ می‌تواند در آن بدرخشد که دانش و مهارت لازم را برای آن بیاموزد و کسب کند؛ همچنین پشت کار و خلاقیت لازم را داشته باشد.

اگر می‌خواهید شغلی برای تمام زندگی خود انتخاب کنید، نباید تنها معیار شما درآمد باشد و انگیزه‌های بیرونی اهمیت بسیار بیشتری دارند. اگر حوزه‌ای که به آن علاقه دارید، به هیچ یک از این مشاغل ارتباطی ندارد، ناامید نشوید و به یاد داشته باشید که در هر حوزه‌ای، اگر جزء بهترین‌ها باشید، درآمد بالایی خواهید داشت.

برای انتخاب شغل مناسب، باید یک‌ سری معیار و پارامتر در نظر گرفت که با توجه به آن ها،شغل مناسب‌ را انتخاب کرد.

 • برای ورود به شغل مورد نظر، چه میزان سرمایه ‌لازم است.
 • در شغلی که انتخاب می شود، امکان رشد و پیشرفت وجود داشته باشد.
 • در شغل مفروض، چه قدر ریسک وجود دارد.
 • مورد بعدی این است که برای ورود به آن شغل، چه تخصصی نیاز است.
 • پارامتر دیگر، امنیت شغلی است.
 • شأن اجتماعی و امنیت اخلاقی که شغل مفروض باید داشته باشد، از معیارهای دیگر است.
 • همچنین یکی از مهم‌ترین پارامترها، میزان درآمدی است که از آن شغل به‌دست می‌آید.

آیا مشاغل پردرآمد، همیشگی هستند؟

اگر به تغییرات مشاغل در طول زمان نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که بسته به شرایط اجتماعی و نیازهای اقتصادی جامعه، پربازده‌ترین کسب و کارها، تفاوت‌های زیادی کرده‌اند. به همین دلیل باید برای حفظ یا افزایش درآمد در زمان‌های مختلف، تغییراتی در مشاغل ایجاد شود.

در هر دوره‌ای، بسته به نیازهای جامعه، مشاغل خاصی رونق بیشتری می‌گیرند. گاهی برای رشد و موفقیت بیشتر تغییراتی باید در کسب و کارهای قدیمی به وجود آورد، برخی از این تغیرات شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از شیوه‌های جدید اینترنتی و غیرحضوری ارائه‌ی خدمات و محصولات؛
 • بازاریابی دیجیتال به جای تبلیغات پرهزینه‌ی سنتی؛
 • استفاده از فرآیند اتوماسیون‌سازی در تولیدات و خدمات.

به عنوان مثال بازیگران صنعت گردشگری درآمد بسیار خوبی داشتند اما با آمدن ویروس کرونا بسیار از آنها ورشکسته شدند یا با درآمد کمتری برای بقا می‌جنگند.

حرف پایانی

در این مطلب با تعدادی از مشاغل پردرآمد و پرسود در کشورمان، آشنا شدیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از نکات گفته شده و همچنین شغل‌هایی که معرفی کردیم ایده بگیرید و برای شروع کسب و کارتان برنامه‌ریزی کنید.

شما چه شغل‌هایی را می‌شناسید که پردرآمد باشد؟ لطفاً از قسمت پایین، نظرتان را ارسال بفرمایید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1,843)
 1. عسکری ازماهشهر در دیروز, 00:45
  سلام من سرمایه دارم ولی نمی دونم چکاری شروع کنم مغازه پوشاک بچگانه دارم ولی درامدش خیلی کمه تصمیم گرفتم کارم عوض کنم بنظرتون چکاری شروع کنم ممنونم
  پاسخ
 2. رفیق در 4 مهر 1402
  سلام دوستان مرسی از نظراتتون ولی ی اصل کلا تو بازار هست هررر شغلی هر شغلی ک باشه سود داره شما باید اصل شغل ک بازاریابی هست رو یاد بگیرین شما میتونی با فلافلی ب درامد ی کارخونه برسید،اگر بازاریابی بلد باشید ولی اگر بازاریابی بلد نباشید با ی کارخونه هم نمیتونید اندازه ی فلافلی درامد داشته باشید ک بازاریابی برمیگرده ب نحوه برخورد اداب معاشرت و فن بیان و نیاز های بازار.... و اصل اخر علاقه شما باید اون کاریو ک میخواید شروع کنید ۱۰۰ خودتونو بزارید برای اون کار امیدوارم همیشه حساباتون پر پولو زندگیتون سرشار از امید تنتون پر از سلامتی باشه
  پاسخ
 3. حسین در 3 مهر 1402
  اول از همه که کار خوبه خدا درست کنه سلطان محمود هم یکیه مثل شما دوما کار خوبه که درآمد داشته باشه سوما کار خوبه که زحمتش کم باشه چهارما کار خوبه که من میگم پس گوش بدید ایران کشوری که راحت میشه توش درآمد داشت فقط باید وارد نظام برده داری بشی هر چی برده تر پول بیشتر پس برو کار کن نگو چیست کار که سرمایه ی جاودانیست کار
  پاسخ
 4. Green در 3 مهر 1402
  با یه راننده تریلی که ماشینم مال خودش بود صحبت میکردم خیلی از وضع اقتصاد گله میکرد ازش پرسیدم درامدت چقده میگفت ماهی ۵۰تومن.جالبه بعدم میگفتم ۵۰تومن پوله اخه.دوست داشتم بگم نه ۵۰ تومن پولی نیست ولی برای من ارزوهه.
  پاسخ
 5. مهمان رضا در 1 مهر 1402
  سلام من یه مرد مجرد ۲۳ ساله هستم
  هیچی بلد نیستم سرمایه هم ندارم به نظرتون وارد چه کاری بشم که هم آینده دار باشه هم درآمد خوبی داشته باشه هم اینکه کار آبرومندانه ای باشه؟
  پاسخ
 6. مهمان قیامت در 30 شهریور 1402
  دوستان من زبان انگلیسی دوست دارم ولی نمی‌تونم تو چه رشته‌ای شرکت کنم
  پاسخ
 7. محمد در 30 شهریور 1402
  سلام میخاستم بدونم کاراریشگری خوبه یا برق ساختمان ب هردوتاشونم علاقه دارم اگه میشه کمک کنید
  پاسخ
  1. مهمان مهدی در 3 مهر 1402
   برق ساختمان باکلاس ودرامدخوبی داردمن خودم ساختمان سازهستم
   پاسخ
 8. مهمان ممد در 18 شهریور 1402
  من عاشق برنامه نویسی هستم
  عاشق کار با کامپیوتر
  اما

  ...... بلد نیستم
  ولی میدونم که میتونم🚷
  پاسخ
 9. حمیده ملایی ماران در 14 شهریور 1402
  من معلمی رو خیلی دوست دارم من مدرکم کارشناسی است آموزش و پرورش ابتدایی
  پاسخ
  1. محمود در 20 شهریور 1402
   ماده ۲۸ آموزش وپرورش رو امتحان بدین اگه قبول بشید جذب آموزش وپرورش میشید خیلیا تو این چند سال از طریق همین آزمون جذب شدند
   پاسخ
 10. مهمان یونس در 14 شهریور 1402
  شغل پر در آمد فقط کافه یکی از دوستان العان توی رشت زده میدان شهرداری ماهی ۴۰۰میلیون درآمد داره یه مغازه ۳۰متری 🤦باورتون میشه
  پاسخ
 11. جوادرضاپور در 11 شهریور 1402
  سلام دوستان من کار کافی نت انجام میدیم جای که مغازم هست درامدم پایین هست به نظر شما کار کافی نت چه کار دیگه ای انجام بدم در حال حاظر 7تا8 تومان میشه لطفا راهنمای کنید ممنون میشم یا چکار کنم جا افتاده بشم الان دوسال هست که در این محله هستم
  پاسخ
  1. مهمان mahdi در 19 شهریور 1402
   کافی نتتو جابه جا کن ببر بیشتر جا دانشگاه ها یا سر شلوغ ترین چهار راه شهرت
   پاسخ
 12. سید در 11 شهریور 1402
  بسیار عالی بود . ممنون.
  صنعت بسته بندی برام خیلی جذاب بود
  پاسخ
 13. محمد در 5 شهریور 1402
  سلام
  من داخل یک نمایندگی کار می کنم لیدرتور داخلی وخارجی هستم
  میانگین درآمد من الان ۴۰ تا ۸۰ میلیون و سرمایه گذاری در جا هایی مختلف داخلی خارج از ایران با مدرک تحصیلی فوق دیپلم ۲۵ ساله از صفر شروع کردم الان به این جا رسیدم
  پاسخ
  1. مهمان zahra در 20 شهریور 1402
   سلام وقت به خیر میشه لطفا بگین کدام شهر هستین و نیروی کار میخان یا نه ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
   پاسخ
  2. دانیال در 22 شهریور 1402
   عزیز لطف میکنی راهنماییم کنی و به ایمیل ام پیام بدی؟ میخوام دقیقاً همین مسیر شغل شمارو طی کنم!
   پاسخ
  3. سهراب نادری در 25 شهریور 1402
   سلام محمد
   یکم عجیه که شما همچین درامدی داشته باشی.چون اگه داشتی تو این سایت چیکار میکردی؟اینجا جایی ادمهای کم درامد و بی درامده.داداش راه اشتباه امدی
   پاسخ
  4. سحراشکانی در 28 شهریور 1402
   سلام جناب من دیپلم گردشگری دارم چطور میتونم وارد اینکار شم (لیدرتور) میتونید راهنمایی کنید
   پاسخ
  5. بهنام در 1 مهر 1402
   دوست عزیز سلام
   من بعد ۱۹ سال کار در زمینه تور لیدری،داخلی و خارجی،امروز به فکر تغییر شغل هستم،
   اطلاعات این مقاله هم درست نیست.هیچ افزایش گردشگری وجود نداره،مسافر ایرانی هم با توجه به این قیمتها کم شده،این دوستمون میگه ۴۰ تا ۸۰ میلیون در آمد داره🤣🤔🤔این بعیده ،به شدت بعیده،گول نخورید،اگر چند سال پیش بود توصیه میکردم ولی الان وقت و جوونی تون را پای این شغل نذارید،کار خیلی کمه
   پاسخ
 14. soroush در 29 مرداد 1402
  تدریس گیتار و تدریس زبان الان بهترینن از نظر تدریس
  پاسخ
 15. مهمان Abolfazl در 28 مرداد 1402
  سلام واقعا فکر کردید ک بهترین شغل ها اینا هستش!
  الان یه فرد ک در شرکت نفت کار می‌کنه درآمدش ماهی شصت الی هفتاد میلیون تومان هم هست، یه وکیل اگر ک خبره باشه ماهی دویست الی سیصد میلیون تومان هم درمیاره.... بعد شما اومدید دارید درباره اینکه طرف بره مغازه بزنه حرف میزنید!؟
  پاسخ
 16. مهمان سعید در 28 مرداد 1402
  سلام من ۲۵ سالمه و متاهلم
  میخوام حرفه خودمو داشته باشم
  به شغل تتو آرتیست خیلی علاقه دارم و طراحیمم عالیه
  میخواستم بدونم کسی هست در مورد این شغل اطلاعات داشته باشه و به نظرتون خوبه ؟؟
  پاسخ
  1. لیلیوم در 5 مهر 1402
   عالیه واردش بشید. به عنوان کسی که با صنفشون کار کردم میگم درامدش بالان و متقاضی زیاده فقط باید ظرافت باشه
   پاسخ
 17. مهمان رضا در 26 مرداد 1402
  درآمد خوب سرمایه خوب میخاد ک متاسفانه من ندارم
  پاسخ
 18. مهمان امین در 25 مرداد 1402
  دوستان راهنمایی از من تجربه گر بگیرید.
  به نظرم برید یه گوشه تو خونه بگیرید بخوابید خودتونم بزنید به بی خیالی.
  که خود من با این همه دانشمند و اختراع اخرش شدم بارکش با وانت🤣
  بخدا کارایی کردم که شماها نکردید ولی بیل گیتس کرده ولی الان کجا قرار گرفتم؟؟!!،هیچ پولی توش نبوده.
  پاسخ
 19. مهمان نازنین در 25 مرداد 1402
  سلام من امسال نهمم و تموم کردم معدلم ۱۴ شده نمیدونم چ‌ رشته ای بردارم ‌ دوس دارم برم انسانی ولی نمیشه چیکار کنم چ رشته ای برم
  پاسخ
  1. امیرعباس در 9 شهریور 1402
   برو حسابداری،خیلی خوبه
   پاسخ
  2. نیل در 11 شهریور 1402
   همون رشته ای که دلت میگه رو انتخاب کن و جدی بگیرش
   پاسخ
  3. مهمان فاطمه در 19 شهریور 1402
   اصلا وارد دبیرستان نشو رشته های دیگه ای انتخاب کن از من به شما نصیحت دبیرستان زحمت وتلاش زیاد لازم داره ولی نتیجه نداره من با معدل ۱۹ دبیرستان رفتم اما دوستام وارد کاردانش و فنی حرفه ای شدن موفقن منم الان ازونا دارم یاد میگیرم
   پاسخ
 20. مهمان رسول در 24 مرداد 1402
  سلام.
  پدرم کارمند بانک کشاورزی بود
  و به من یک خانه دوطبقه و دو مغازه با قابلیت افزایش به سه مغازه داده است.
  یک ماشین دارم و یک زن احمق و بیکار و دو تا بچه کوچک
  ۵۰۰ میلیون پول دارم و در سن ۳۰ سالگی نیاز به یک کسب و کار پر درامد دارم. لطفا راهنماییم کنید مهندس بیکار کامپیوترم و دوبله بلدم. و تدوین یک مقدار و همین
  پاسخ
  1. سینا در 16 شهریور 1402
   منم الان دارم با یه ایرپاد پرو سه اول و ایفون سیزده پرومکس با کاور سیلیکونی اصل و گلس سوپر دی اورجینال برات تایپ میکنم اخه اپل واچم یکمی مشکل داشت با پونصد میلیون میتونی یه کافه بزنی
   پاسخ
  2. محمد در 23 شهریور 1402
   سلام دوست من میتونی شریک ی کسب و کار بشی و درآمد خوبی داشته باشی از نظر من که مدرن ترین خشکشویی رو دارم برو تو صنف خشکشویی ( حتی میتونی بیای و با من توی صنف من با یکی از مغازه هام شریک بشی و مشغول به کار بشی )
   پاسخ
 21. مهمان morteza در 22 مرداد 1402
  سلام دوستان عزیز من مترجم زبان عربی هستم و همچنین در زمینه گردشگری ورودی کار میکنم. اگر بتونید عربی یاد بگیرید وپیج بزنید تو فیسبوک و ارتباط بگیرید با عراق مثلاً نونتون تو روغنه.
  پاسخ
  1. مهمان Amir در 7 شهریور 1402
   سلام ببنید کسی از عراق خرید پسته نداره شاید کسب و کار خوبی باشه.البته پسته خرید نقده باتشکر
   پاسخ
 22. مهمان Mohammad در 22 مرداد 1402
  سلام دوستان
  من 25 سالمه مجردم و شغلم یکم دور از منزله
  ماهی 25 درامدمه
  چکار بکنم تا آینده بهتر داشته باشم
  و اگه بخوام 20تاشو سرمایه گذاری کنم چکار کنم؟
  پاسخ
  1. مهمان علی در 29 مرداد 1402
   سلام چکار میکنی ۲۵ م درامد ما که سرویس شدیم ۱۰ به زور میشه
   پاسخ
 23. اقبال سلماس در 21 مرداد 1402
  سلام .به نظر شما بهترین شغل تعمییراتی کدوم هست.
  و اینکه طول دوره یادگیریش زیاد هم نباشه.ممنون میشم راهنمایی کنید
  پاسخ
 24. مهشاد در 21 مرداد 1402
  سلام. وقت بخیر
  خانم مهندس صنایع هستم. حدود ۱۵ سال سابقه کار کنترل پروژه دارم. میخواستم فیلد کاریم رو عوض کنم. برای یه خانم الان که بخواد دورکار باشه چه شغلی رو پیشنهاد میدید ؟
  با سپاس
  پاسخ
  1. مهرپاد در 28 شهریور 1402
   تولید کننده محتوا و دیجیتال مارکتینگ
   پاسخ
 25. مهمان مجید در 16 مرداد 1402
  دوستان من برقکار ماهر و لوله کش اب و فاضلاب هستم دنبال یه شرکت هستم که نیاز داشته باشه یا یه پیمانکار از احاظ شخصیتی ادم پایه هستم تو این صنف اگه کسی تمایل داره پایه هستم یه پیج اینیستاگرام هم دارم با ۱۵هزار فالوور البته اگه بدرد کارمون بخوره ممنون
  پاسخ
 26. احمدرضا در 15 مرداد 1402
  سلام دوستان من یه جوان 20 سالم رشتم کامپیوتره و نزدیکه فوق دیپلم رو بگیرم پشتوانه مالی خاصی ندارم نمیخوام درس رو ادامه بدم چون با وضعیتی که من دارم وقت تلف کردنه
  کارهای زیادی انجام دادم یه مدت یوتیوبر بودم چندماه درآمد داشتم کم بود ولی خوب اولش بود اما بعد قطع اینترنت دیگه ول کردم و خوب هزینه اینترنت و مشکلات دیگه نمیزاره که باز برم سراغش
  6 ماه در مغازه فروش و تعمیرات موبایل کار کردم و اصلا خوشم نیومد نه از فروش نه از تعمییر
  پدرم سوپرمارکت داره اونجا هم میرم کمک و از اونم خوشم نمیاد
  کلا اینطوری بگم من در زندگی دوتا علاقه دارم که بخوام دنبالشون کنم اما بخاطر مسائل مالی و مشکلات دیگه اصلا نمیشه سمت اون دوتا رفت از این حرفم مطمعنم که دارم میگم و الان اینطوریم که انگار اصلا به چیزی علاقه ندارم چیزی نیست که منو به سمت خودش بکشونه هیچ کاری ولی خوب باید یک کاری کرد و پول درآورد و زندگی رو ادامه داد در فکر این هستم که برنامه نویسی رو بصورت جدی یاد بگیرم قبلا یکم داخلش رفتم رشتمم هم کامپیوتره و میتونم بگم علاقه خاصی ندارم ولی همنطور که گفتم باید یه کاری گیر بیارم میخواستم بدونم کسی هست که برنامه نویسی رو بصورت حرفه ای کار کرده باشه و در مورد درآمد و شرایط کاریش یه مشورتی بده
  اگر هم کاری در نظر دارید برای فردی مثل من خوشحال میشم پیشنهاد بدید
  باید بگم که به مکانیکی و تعمیرات و اینطور کار ها هم فکر کردن اما واقعا ازشون خوشم نمیاد من فردی هستم که دوست ندارم اطرافم شلوغ باشه تنهایی رو دوست دارم فکر کردن رو دوست دارم میتونم با تعداد نفرات کم که واقعا سطحشون از نظر دانایی بالا باشه کار کنم و باهاشون کنار بیام اما با افراد زیاد به هیچ عنوان
  در کل میدونم ویژگی های خاصی دارم اما باید یه کاری جور کنم باید زندگیم رو بچرخونم و ادامه بدم دارم از بیکاری دیوانه میشم و دوست ندارم پدرم خرجم رو بده چون وضعیت مالی خانواده هم متوسط رو به پایینه
  واقعا ممنون میشم کمکم کنید
  پاسخ
  1. ام در 23 مرداد 1402
   با سلام من کار فارکس رو به شما پیشنهاد میکنم بسته اموزشی جناب پور صمدی رو مطالعه بفرمایید اینستاگرام ایشون هم به همین نام موجود هست بسیار مطالب مفید و اموزنده ای داخلش نهفته استاپو حتما بگذارید روی اصولتون بمونید و طمع نداشته باشید دید باز به چارت داشته باشید و در هر معامله وارد نشوید اور ترید نکنید و روی روانشناسی خودتان کار کنید مطمین باشید موفق خواهید شد.
   پاسخ
  2. مهمان الناز در 29 مرداد 1402
   سلام به نظر من در سایت کاربوم تست بده تا شخصیتت و علایق هاتو بشناسی این سایت بر طیق شخصیتت بهت شغل معرفی میکنه حالا هر شغلی که به نظرت بهتر اومد رو برو از پلتفرم های مختلف سرچ کن و راجبش بخون ببین دوستش داری یا نه
   پاسخ
  3. محمد در 29 مرداد 1402
   ممنون میشم اگه به نتیجه ای رسیدی منم راهنمایی کنی ، شرایطم کاملا یکیه
   پاسخ
 27. مهمان ابوالفضل در 14 مرداد 1402
  شغل کم هزینه کدام شغل هست
  پاسخ
 28. Mt در 14 مرداد 1402
  جوابت کاملا واضح. اگه ریاضی بخونی باید از الان شروع به کار بکنی و ریاضی تدریس در سطح مدرسه تدریس کنی و کل زملنتو بذاری نه نمیتونی حذف کن. اگه استعداد تزءین و دکوراسیون داری از اتاق خودت شروع کن و چند مدل قبل و بعد تزءین کن تو اینستا بذار ببین تو چه حد موفقی؟ برا تمایل به رشته های پزشکی هم از الان دوره های مرتبط مثل پاکسازی پوست یا دستیار دندان پزشکی را شروع کن بعد اگه راضی بودی درسش هم ادامه بده
  پاسخ
 29. مهمان زهره در 11 مرداد 1402
  سلام دوستان من خانم هستم دوتا بچه کوچک دارم بیرون از خونه نمیتونم برم توروخدا راهنمایی کنید چه کاری میتونم انجام بدم گوشی و لپ تاپ دارم دوره ادمینی هم شرکت کردم پیج هم زدم اما بخاطر بچه ها مستمر باید فعالیت میکردم نتونستم گذاشتمش کنار
  تو فکر طراحی گرافیکی کارت و بنر و... بودم که یادبگیرم اما اینستا پر از پیج طراحی توروخدا راهنماییم کنید عاشق کاربا موبایل و لپ تاپم رشته ام هم کامپیوتر بوده🙏
  پاسخ
  1. آرمین نظری در 16 مرداد 1402
   سلام وقت بخیر ، اگر پیج اینستاگرام داری آشپزی کن برای مردم فیلم آموزشی بزار تو اینستاگرام و آپارات و *یوتیوب* یه مدت بعد درآمد بالای به دست میاری
   پاسخ
  2. مهمان رضا در 16 مرداد 1402
   درود بر شما لوازم جانبی موبایل سود خوبی داره اگه نمیتونی مغازه بزنی اینترنتی بفروش موفق میشی
   پاسخ
  3. Mahbobeh در 17 مرداد 1402
   سلام میتونی بالپتاپ کار نقشه کشی رو یاد بگیری واسه هر نقشه مبلغی دریافت میکنی به تلاش خودت بستگی داره میتونی توخونه روزی ۵۰۰تایک تومن دربیاری
   پاسخ
   1. مهمان زهره در 18 مرداد 1402
    عزیزم ممنون از پاسخت یعنی به این راحتیاس میتونم قشنگ یاد بگیرم؟؟من رشتم کامپیوتر بوده ها؟ و اینکه من بچه روستا هستم چطور بعدا میتونم کار بگیرم؟شما پیج چیزی
    سراغ ندارین که آموزش بدن؟مچکرم مهربونم 🙏♥️
    پاسخ
   2. مهمان مرتضی در 22 مرداد 1402
    سلام
    چه جوری نقشه کشی را یاد بگیرم
    پاسخ
  4. مهمان فاطمه در 21 مرداد 1402
   سلام وقت بخیر تونستین کار پیدا کنین ؟
   پاسخ
   1. مهمان زهره در 24 مرداد 1402
    سلام نه عزیزم نتونستم چطور؟🙏
    پاسخ
 30. مهمان زهرا در 7 مرداد 1402
  سلام دوستان وقتتون بخیر.بنده ۲۰_۲۱ ساله هستم.دانشجوی رشته ریاضی ک اصلا ب رشته ام علاقه نداشتم و ندارم و دو ترم پیاپی مشروط شدم و اگه توی ترم های بعدی مشروط بشم کلا از دانشگاه سراسری اخراج میشم و این خیلی فشار وارد میکنه ب مغزم.میخوتم رشته امو عوض کنم و برم کنکور هنر بدم و دکوراسیون داخلی بخونم.از ی طرف میگم زیست شناسی بخونم و در آخر ی کاری ک ب پزشکی ربط داره داشته باشم و خانواده ام اینو قبول دارن ولی درمورد دکوراسیون داخلی اقلا نمیزارن صحبت کنم.از ی طرف هم میترسم و میگم بشینم تو ریاضی و درسمو بخونم و درکنارش برنامه نویسی یاد بگیرم و کار کنم کلا بلاتکلیفم ممکنه راهنماییم کنید
  پاسخ
  1. محسن در 11 مرداد 1402
   آرام باش در هر رشته ای موفقیت هست فقط باید آرام بودو منتظر اتفاق خوب ماند
   پاسخ
  2. مهمان علی در 12 مرداد 1402
   به ریاضی علاقه نداری انصراف بده وقت خودتو نگیر.
   پاسخ
   1. مهمان زهرا در 6 شهریور 1402
    مرسی
    همینکاررومیکنم.🙏
    پاسخ
  3. مهمان علی در 30 مرداد 1402
   زهراخانم، علاقه درآمد آینده نگری وهرانچه که درذهن دارید درهیچ شغلی هیچ شخصی نرسیده وفقط هرانسان سعی می‌کند حداکثرهاراداشته باشد مبحث پیچیده وزیاداست یک تحقیق بنویس وازآن نتیجه بگیر ودر تحقیق ازپدر،عمو، دایی،چندشخص بازاری معتمد،۲روانش شناس شغلی کمک بگیر با علاقه و الویت های خودت به نتیجه منطقی رسید
   پاسخ
   1. مهمان زهرا در 6 شهریور 1402
    مرسی بابت نظرتون.
    فقط کامل متوجه نشدم.
    پاسخ
  4. مهمان مهدی در 5 شهریور 1402
   سلام رشته ای که علاقه نداری و مشروط شدی یعنی وقت تلف کردن و نابودی آیندت . برو سراغ دکوراسیون داخلی که واقعا عالیه .
   پاسخ
   1. مهمان زهرا در 6 شهریور 1402
    در موردش فکر میکنم ولی باز تردید دارم.
    پاسخ