زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

29 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2021

29 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2021

29 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2021

هر ساله بر اساس نظرسنجی هایی که انجام می شود، کشورهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی مشخص می شوند. بهترین کشور جهان بر اساس 65 ویژگی شامل خوشحالی، تحصیلات، امنیت، اقتصاد، و موارد دیگر مشخص می شود. در این مطلب از سایت زوم لایف می خواهیم 29 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2021 را معرفی کنیم.

بر اساس رتبه بندی برترین کشورهای جهان در سایت U.S. News & World Report، کشور سوئیس برای پنجمین بار متوالی بهترین کشور جهان انتخاب شده است (این رتبه بندی بر اساس تحقیقاتی از 21 هزار نفر در دنیا است). کشورها بر اساس عواملی مانند کیفیت زندگی، میراث فرهنگی، قدرت و شهروندی رتبه بندی می‌شوند.

بهترین کشورهای جهان در سال 2021

در ادامه با معرفی بهترین کشورهای جهان از نظر بهترین کیفیت زندگی، همراه ما باشید:

پرتغال

29. پرتغال - Portugal

در جنوب غربی قاره اروپا کشور پرتغال واقع شده است و کشور پرتغال از یک سمت با اسپانیا و از سمتی دیگر با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد. کشور پرتغال، جمعیتی در حدود 11 ملیون نفر دارد و زبان رسمی مردم، پرتغالی می‌باشد. دین مسیحیت در کشور پرتغال رایج است و واحد پول پرتغال یورو است. کشور پرتغال به علت داشتن سوابق تاریخی بسیار و داشتن پادشاهی بزرگ، یکی از کشورهای سطح بالای اروپا می باشند، نظام حقوقی این کشور civil law  است و جز نظام های رومی-ژرمنی می باشد.

تایلند

28. تایلند - Thailand

تایلند هیچ­گاه مستعمره کشور دیگری نبوده است و کلمه Thai به معنی آزادی است و تایلند یعنی سرزمین­‌های آزاد. مردم تایلند علاوه برا تایلندی‌­های بومی از نژادهای مختلفی از جمله چینی، لائوسی، مالایایی، پارسی و هندی هستند.

یونان

27. یونان - Greece

یونان واقع در جنوب شرقی اروپا، به عنوان یک کشور مستقل جوان شناخته می‌شود. یونان یک تاریخ غنی دارد و یکی از قدیمی‌ترین و با نفوذترین در علم، هنر و فلسفه است. یونان کشور بسیار امنی است و جرم و جنایت در این کشور به ندرت گزارش می‌شود. هزینه زندگی در این کشور یکی از کمترین هزینه‌ها در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد هر چند هزینه‌های زندگی در شهر آتن نسبت به سایر شهرهای یونان بیشتر است.

استانداردهای زندگی در یونان بسیار بالا است بخصوص اگر شما به عنوان یک کارمند و یا فردی استخدامی در این کشور به فعالیت و زندگی مشغول باشید.  یونانی‌ها به خونگرم بودن و رفتار بسیار دوستانه شهرت دارند. کلیسای ارتدکس یونان بخشی جدایی ناپذیر از مردم یونان است و 99 درصد از یونانی‌ها پیرو این دین می‌باشند.

برزیل

26. برزیل - Brazil

کشور برزیل یک منطقه وسیع بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است، این کشور در شرقی‌ترین بخش قاره آمریکا قرار گرفته و از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای آمریکایی محسوب می‌شود. برزیل با همه کشورهای آمریکا جنوبی به‌ جز اکوادور و شیلی هم مرز است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور برزیل 61 درصد اعلام شده است، حداقل دستمزد در کشور برزیل 998.0 رئال برای هر ماه است که رقم خوبی است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان حدود 60 و سن بازنشستگی برای آقایان 65 سال است. در کشور برزیل یکی از شغل های پر درآمد، گردشگری است.

هند

25. هند - India

یکی از کشورهای پهناور در دنیا کشور هند می‌باشد که در جایگاه هفتم قرار گرفته است. این کشور به عنوان دومین کشور پرجمعیت در دنیا می‌باشد. جمعیت این کشور حدودا 1 میلیارد و 300 میلیون نفر می‌باشد. کشور هندوستان در جنوب قاره آسیا واقع شده است. در سال‌های اخیر برخی افراد به دلیل بهتر شدن شرایط زندگی و کار خویش، تصمیم به مهاجرت به کشورهایی دیگر و از جمله مهاجرت به هند می‌گیرند.

روسیه

24. روسیه - Russia

روسیه، پهناورترین کشور جهان بوده و با دارا بودن جمعیت 147 میلیون نفری، نهمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود.  روسیه، همچنین یکی از کشورهایی است که با مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی درگیر است. فاصله‌ی طبقاتی فوق‌العاده زیاد بین فقیر و غنی، کیفیت پایین سیستم درمانی، آلودگی کلی هوا و بسیاری از مشکلات دیگر باعث شده روسیه نتواند جزء برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی باشد.

ایرلند

23. ایرلند - Ireland

ایرلند در شمال غربی اروپا قرار دارد. این کشور به دو بخش، ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم شده است. آب و هوای این کشور بسیار خوشایند است. دمای هوای این کشور در طول سال معتدل است. بیشتر بارانی که در این کشور می‌بارد از سوی اقیانوس اطلس است. در قوانین کشور ایرلند، زندگی جریان درستی دارد و به طور کلی مردم این کشور قوانین زندگی خود را ساده‌تر از قبل می‌دانند و سعی می‌کنند که به هر آن‌چه که در زندگی وجود دارد قانع باشند.

اقتصاد کشور ایرلند در زمینه خدمات به رشد 52 درصدی رسیده است؛ به‌طوری‌که دولت این کشور، خدمات را یک بخش مهم و ضروری تلقی کرده است و معتقد است که یکی از دلایل رشد اقتصادی بالا در کشور ایرلند، وجود سیاست‌های خوب در زمینه خدمات است.

امارات متحده عربی

22. امارات متحده عربی - United Arab Emirates

امیرنشین‌های ثروتمند کرانه‌ی جنوبی خلیج فارس از 1971 به این سو توسعه و پیشرفت فزاینده‌ای را به خود دیده‌اند. اکنون امارات متحد عربی به‌برکت نفت و برنامه‌ریزی دقیق در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و گسترش صنعت گردشگری یکی از قطب‌های مهم تجارت بین‌المللی است. تراکم جمعیت پایین و درآمد سرانه‌ی بالا از ویژگی‌های کشورهای نفت‌خیز عربی در حاشیه‌ی جنوب و جنوب شرقی خلیج فارس است. این روزها ابوظبی، دبی، شارجه، رأس‌الخیمه، فُجَیره، اُم‌القُوَین، و عَجْمان به‌عنوان هفت امارت متحد و یکپارچه بیش از پیش به آینده امیدوارند.

اتریش

21. اتریش - Austria

اتریش به علت نظام اقتصادی سوسیالیستی خود، سطح زندگی بالایی را برای شهروندانش مهیا کرده است. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم در شرایط اقتصادی نسبتاً ضعیفی قرار داشت، اما طی چند سال توانست به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا و جهان تبدیل شود. ساختار اقتصاد این کشور را شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند، به همین دلیل شرایط اقتصادی اتریش برای شرکت‌های استارت آپی بسیار خوب است.

بلژیک - Belgium

20. بلژیک - Belgium

بلژیک کشوری زیبا و دیدنی است که پایتختش هم شهر بروکسل است. باید گفت که این کشور، مساحت بسیار کمی دارد؛ اما قدرت بالایی در منطقه دارد و به لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار موفق است.

این کشور، یکی از کشورهایی است که در زمینه بهداشت عمومی رشد خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که مردم این کشور در نظافت شخصی حرف اول را می‌زنند.

اسپانیا

19. اسپانیا - Spain

بیشترین قدرت پویای اسپانیا میراث و فرهنگ است. شهروندان اسپانیا به کشور خود در موارد پر ماجرا، تاثیر گذار، خوشحال و دسترسی فرهنگی امتیاز داده‌اند. در این بین، دسته‌های کم امتیاز مانند قدرت، مالیات، و کیفیت حقوق نشان می‌دهند که اسپانیا هنوز راه زیادی در مسیر اقتصادی دارد.

فنلاند

18. فنلاند - Finland

فنلاند در مورد تحصیلات عمومی و کیفیت زندگی در صدر قرار دارد. این کشور شمالی در موارد تساوی جنسی، آگاهی محیط زیستی، و حقوق بشر امتیاز بالایی دارد. با این حال، شهروندان فنلاندی گزارش می دهند که کشور آنها در کیفیت غذا، تفریحات و فرهنگ نقص هایی دارد. همچنین فنلاند در مورد قدرت نظامی امتیاز پایینی دارد.

چین

17. چین - China

کشور چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا بعد از ایالات متحده، قدرت اقتصادی و گروه‌های کارآفرینی است. اما توسعه تجاری سریع این کشور از کیفیت زندگی شهروندان متوسط سبقت گرفته است. چین در مواردی مانند تساوی جنسی، آزادی مذهبی، و امنیت امتیازات کمی گرفته است.

ایتالیا

16. ایتالیا - Italy

ایتالیا یکی از قوی ترین اقتصاد های گردشگری در اروپا را دارد و به دلیل تاریخچه و فرهنگ شناخته می شود. ایتالیایی‌ها کشور خود را با عناوین دوستانه، خوش منظره، و مد روز توصیف می کنند که امتیاز عالی در دسترسی فرهنگی و غذا دارد. با این حال این گزارش ایتالیا را به عنوان یکی از فاسد ترین ملت ها در اتحادیه اروپا با رشد اقتصادی کند می داند. طبق این گزارش ایتالیایی ها از تاسیسات اداری دولت و شفافیت و مالیات ها راضی نیستند.

کره‌جنوبی

15. کره‌جنوبی - South Korea

کره جنوبی به‌عنوان یک کشور پیشرفته و مدرن شناخته می‌شود. این کشور تلفیقی از مدرنیته و سنت است و در عین مدرن بودن، زیبایی‌های گذشته را نیز حفظ کرده است. پیشرفت چشمگیر کشور کره‌جنوبی در بخش‌های صنعتی موجب شده است تا نرخ بیکاری در این کشور کاهش یابد و کره جنوبی را تبدیل به یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا کند.

سنگاپور

14. سنگاپور - Singapore

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان با نرخ بیکاری پایین و رشد اقتصادی بالا است. این کشور بازار کار قدرتمندی دارد و در دسته‌ی محرک‌ها امتیاز بالایی دارد که کشورهای تک و متمایز را شناسایی می کند. با این حال سنگاپور در موارد توانایی مالی، تساوی دستمزد و قدرت سیاسی امتیازات کمی دریافت کرده است.

نروژ

13. نروژ - Norway

نروژ به دلیل حقوق‌های بالا، رونق بخش خصوصی و فرهنگ اسکاندیناوی متمایز معروف است. نروژی‌ها به کشور خود در مورد شهروندی کلی نمره‌ی عالی داده‌اند و در موارد محیط زیست شناسی، حقوق بشر، آزادی مذهبی نمره‌ی بالایی داده‌اند. همچنین این کشور در موارد تساوی تحصیلات عمومی و شفافیت تجاری رتبه‌ی بالایی دارد. نقاط ضعف نروژ عبارتند از: قدرت سیاسی و نظامی.

دانمارک

12. دانمارک - Denmark

شهروندان دانمارک به مراقبت های بهداشتی و تحصیلات بالای رایگان دسترسی دارند و این کشور تقریبا نمره ی عالی در تساوی حقوق، امنیت و ثبات اقتصادی به دست آورده است. دولت دانمارک همچنین برای شفافیت و نرخ پایین فساد شناخته شده است. همزمان دانمارک بالاترین نرخ مالیات دریافتی در جهان را دارد و در مورد توانایی مالی رتبه ی پایینی دارد.

فرانسه

11. فرانسه - France

فرانسه یکی از قدرتمندترین اقتصادها و تاثیرگذارترین فرهنگ‌ها و رتبه‌ی بالایی در حقوق بشر و اتحاد بین المللی دارد. شهروندان فرانسه کشور خود را با عناوین با اعتبار، مد روز، و با نفوذ معرفی می‌کنند. از طرف دیگر، فرانسه رتبه‌ی پایینی در امنیت و توانایی مالی دارد.

هلند

10. هلند - Netherlands

کشور هلند در حقوق بشر در صدر قرار دارد و اولین کشوری بود که ازدواج همجنسان را در سال 2001 قانونی کرد. این ملت همچنین برای حقوق بالا و اقتصاد کشاورزی قدرتمند شناخته شده است. هلندی ها امتیاز بالایی برای تساوی جنسی، تحصیلات، زیر ساخت، و ثبات اقتصادی داده‌اند. مانند فنلاند این کشور نیز امتیاز پایینی در توانایی مالی دارد.

 

سوئد

9. سوئد - Sweden

سوئد قرن‌ها است یک ملت خنثی است. قدرت این کشور بر پایه‌ی حقوق بشر و خدمات عمومی است. مانند سایر کشورهای شمالی سوئد نرخ بالایی در مالیات‌ها برای بهداشت عمومی و تحصیلات بالا برای همه شهروندان دارد. سوئد در محیط زیست، تساوی جنسی و شفافیت تجاری و دولتی رتبه‌ی بالایی دارد. شهروندان سوئدی در توانایی مالی، میراث فرهنگی و تفریحات امتیازات پایینی را داده‌اند.

انگلستان

8. انگلستان - The United Kingdom

قدرت سیاسی بین المللی انگلستان در تاریخ آن به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان ریشه دارد. انگلستان رتبه‌ی بالایی در حقوق بشر، میراث فرهنگی ارتباط جهانی و قدرت سیاسی دارد. نقاط ضعف کم این کشور عبارتند از تساوی حقوق، توانایی مالی، و متمایز بودن.

نیوزیلند

7. نیوزیلند - New Zealand

نیوزیلند در ایجاد صلح جهانی، و امنیت بین‌المللی در صدر قرار دارد. این کشور به عنوان خوش منظره‌ترین کشور در جهان با صنعت گردشگری قوی شناخته می‌شود که بخشی از این صفات را مدیون سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) است. مردم نیوزیلند در موارد آگاهی محیط زیستی، خوشحالی، و ثبات اقتصادی امتیاز بالایی داده‌اند. با این حال نیوزیلند در موارد توانایی مالی و قدرت سیاسی امتیازات کمی دارد.

ایالات متحده آمریکا

6. ایالات متحده آمریکا - United States of America

ایالات متحده هنوز هم قوی‌ترین اقتصاد و قدرت نظامی در جهان است و به عنوان یک کشور تاثیر گذار شناخته می‌شود. آمریکایی‌ها فرصت کارآفرینی کشورشان، آزادی مذهبی، اهمیت فرهنگی و قدرت بین المللی را با ارزش می‌دانند. پایین‌ترین رتبه‌بندی این کشور توانایی مالی، تساوی حقوق و آگاهی محیط زیستی است.

استرالیا

5. استرالیا - Australia

استرالیا یک کشور ثروتمند با نرخ امید به زندگی بالا و کیفیت زندگی است. استرالیایی‌ها ملت خود را به عنوان خوش منظره، دوستانه، و خوشحال توصیف می‌کنند. سیستم تحصیلات عمومی این کشور، زیر ساخت و ثبات سیاسی نیز در رتبه‌ی بالایی قرار دارند. استرالیا در قدرت سیاسی و میراث فرهنگی رتبه‌ی کمی دارد.

سوئیس

4. سوئیس - Switzerland

سوئیس در مواردی از جمله اعتماد، محیط زیست، حقوق بشر، تحصیلات، بهداشت عمومی، و ثبات اقتصادی رتبه‌ی بسیار بالایی دارد. پایین‌ترین رتبه‌بندی آن در توانایی مالی و قدرت نظامی است.

آلمان

3. آلمان - Germany

آلمان برای نیروکار قوی آن شناخته شده است و نمره ی عالی در کارآفرینی دارد. آلمان از نظر ارتباط سیاسی با سایر کشورها، تحصیلات، ثبات اقتصادی، و اتحاد بین المللی رتبه ی بالایی دارد. با اینحال، آلمانی ها کمی ملت خود را به عنوان سرگرم کننده، خوشحال و دوستانه توصیف کرده اند.

ژاپن

2. ژاپن - Japan

ژاپن به عنوان سومین اقتصاد قدرتمند در جهان و یک رهبر در زمینه ی تکنولوژی شناخته می‌شود. ژاپن در کارآفرینی، تحصیلات، و دسته‌های قدرت جهانی بالاترین امتیاز را دارد. شهروندان ژاپنی کشور خود را به عناوین مدرن، مد روز و خلاق توصیف می‌کنند. با این حال، کشور ژاپن هنوز نقص‌هایی در حقوق مدنی متعد مانند تساوی جنسی و آزادی مذهبی دارد.

کانادا

1. کانادا - Canada

کانادا به دلیل چند فرهنگی بودن و استاندارد بالای زندگی شناخته می شود.  رتبه ی کیفیت زندگی در کانادا بالاترین در جهان است و رتبه ی بالایی در ثبات سیاسی، امنیت و بازار کار دارد. این کشور همچنین در تحصیلات رتبه ی سوم و رتبه ی دوم در شفافیت دارد و
یکی از نقاط ضعف زندگی در کانادا طبق این پژوهش، نبود کیفیت تفریحات و میراث فرهنگی است.

لیست کامل بهترین کشورهای جهان

در ادامه لیست بهترین کشورهای جهان سال 2021 که شامل 73 کشور است را می‌توانید به صورت فایل PDF دانلود کنید:

دانلود فایل

امیدواریم این مطلب یک راهنمای خوب برای شناخت بهترین کشور جهان، مفید و جذاب بوده باشد. اگر شما قصد انتخاب یک کشور را برای ادامه زندگی داشته باشید، کدام کشورم را انتخاب خواهید کرد؟

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (521)
  1. احمد در 9 تیر 1401
   مرسی از مطلبتون ولی یکم اشتباهاتی کردید درباره کشور هند پر از فساد ها و فقرا مگر هند خوبیش چیه نزارید افرادی که نمی دونند باور کند و هم ایران باید در لیست بدترین کشور باشد ایران فقط برای امریکا و کشور های دیگر خوب است
   مخصوصن خوزستان مثل اینکه گاو ازش
   میارن و به بقیه کشور بدن من از ایران راضی نیستم ایران کافر ایران دزد ایران فاسد
   پاسخ
  2. حمید در 3 تیر 1401
   مرسی از مطلبتون ولی فکر می کنم خیلی کلی گویی داشت و اطلاعات کافی راجب کشور ها در اختیار نذاشت.
   پاسخ
  3. بازدید کننده سایت در 27 خرداد 1401
   سلام یه سوال برای مهاجرت .کدوم یکی از کشور های اروپایی از لحاظ کیفیت زندگی،کار،تحصیل و فرهنگ و اقتصاد تقریبا رتبه ی بالاتری داره؟
   پاسخ
  4. مهمان ناشناس در 26 خرداد 1401
   آخه چرا کشور عقب مونده ای مثله هند باید جز برترین کشور های جهان باشه؟هند اینجا جایگاهی نداره در ضمن بعضی از توضیحات زیر کشور ها رو صحیح ننوشتید.به هر حال مطالب مزخرفی بود
   پاسخ
  5. GR در 22 خرداد 1401
   امکان نداره چین و کره و ژاپن جزء توسعه یافته ترین کشور های جهان باشن با اون محصولات آشغالیشون. از نظر من فقط کشور های اروپایی توسعه یافته هستند در ضمن توی این لیست بهترین کشور به نظرم فنلانده که آب و هواش عالیه و بهترین نظام آموزشی رو داره
   پاسخ
   1. 안 연 در 8 تیر 1401
    اتفاقا کره جنوبی یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است بر عکس کشور های اروپایی نمیگم اروپا پیشرفته‌ نیست ولی کره جنوبی بیشتر از کشور های اروپایی پیشرفته تره
    پاسخ
    1. Mllllllll در 9 تیر 1401
     برو بابا اگه تو یکم بیشتر فکر کنی می بینی که کشور های توسعه یافته ی اروپا مثله آلمان و انگلستان از جنبه های مختلف بهتر از کره هستن حتی به لحاظ اقتصادی و کیفیت زندگی و... . تازه این کشور ها خیلی از کره پیشرفته ترن تو معلوم نیست چند کلاس سواد داری با همون اسم چرندت فکر کنم تا کلاس سوم رو هم نخوندی😐😂😂
     پاسخ
  6. افغانستان در 21 خرداد 1401

   سلام
   باید افغانستان زیبا ترین کشور جهان باشد چون چهل سال جنگ افغانستان را ویران نکرد و هنوز زیبا هم زیبایی خودش رو داره


   وطنم افغانستان است آن کشوری که هم زیبا است ❤

   پاسخ
   1. بازدید کننده در 10 تیر 1401
    داداش کشور ما ایرانه اونقدرم جاهای زیبا دارع خودشم مث افغانستان بین مردا و زنا فرق نمیزارن آرامش و امنیت که تقریبا داره حق تحصیل هم برای همه وجود داره از کشورمون راضی نیستیم تو چطور از افغانستان راضی هستی😂ولی دمت گرم اینکه خاک و بوم خودتو دوس داری عالیه کشور ما ایران تنها بدی که داره گرونی هس تمام ،ولی من عاشق کشورمم😍♥️بیای خلیج فارس دیگه نمیتونی ازش دل بکنی که تنها بخشی از جاهای دیدنیشه جنگل های شمال و کیش هم که نگم برات
    پاسخ
  7. مهمان سجاد در 28 فروردین 1401
   به نظر من همش الکی بود تو فایله عراق بود ولی ایران نبود! امکان نداره دیگه عراقو اکثرمون رفتیم دیدیم چه شکلیه... ایران از خیلی از کشورای لیست 70 تایی برا زندگی بهتره فقط الان چون درگیر تحریمیم دستمون تنگه. که از اینجور اتفاقا واسه همه کشورها ممکن پیش بیاد
   پاسخ
   1. نیما در 1 خرداد 1401
    چرت وپرت نگو.ایران پر از گرونی وبدبختی است.تعداد فقرا در ایران روبه افزایش است.
    پاسخ
  8. بازدید کننده در 23 فروردین 1401
   هند از برزیل بهتره؟امکان نداره!
   پاسخ
   1. Jjjknh در 2 تیر 1401
    آره خیلی بهتره هند سومین کشور پیشرفته ی دنیاست😐👍
    پاسخ
    1. مهمان ناشناس در 2 تیر 1401

     هند بدترین و کثیف ترین و عقب مونده ترین کشور جهانه و اصلا هم پیشرفته نیست

     پاسخ
   2. یه بنده خدا در 8 تیر 1401
    ببین تو هند اختلاف بین فقیر و غنی خیلی زیاده
    جاهایی که پولداراشون زندگی میکنن با جاهایی که فقراشون زندگی میکنن بیش ازحد زیاده
    برو تو یوتیوب سرچ بزن کامل بهت میگه
    منم موندم که چرا هند ابن رتبه رو آورده
    پاسخ
  9. نفیسه در 23 فروردین 1401
   ایران یه کشور خیلی خیلی عالیه من عاشق ایران هستم و همیشه به افتخارات به تاریخ و به منابع طبیعی اون خیلی خیلی عشق میورزم مخصوصا کوه های زاگرس‌و البرز و…جنگلای شمالی رو خیلی دوست دارم سواحل خلیج فارس و دریای خزر رو دوست دارم و عاشق این اسمم ایران!!!اما واقعا دلم نمیخواد درآمدم ریالی باشه و دوست ندارم که اینجوری زندگیمو ادامه بدهم!!!با تبعیض از هر لحاظی واقعا از لحاظ فرهنگی ما خیلی عقب مونده ایم با این نرخ بیکاری با این تورما که در عرض سه ماه قیمتا دو برابر میشن من یکی که دیگه ازش ناامیدم واقعا نسبت به خیلی چیزا ناامیدم و تاسف میخورم که چرا یه همچین جای قشنگ و پر از منابع و زیبا باید پر از آلودگی هوا باشه و زندگی مردمش در تنگنا باشه ؟!این حق ما و مردم ما نیست !حق ما ایرانی ها این چیزا نیست
   پاسخ
  10. میلاد در 15 فروردین 1401
   بعضیا انگار باورشون شده یه عده میخوان برن خارج اینجا دارن مشورت میدن :))
   کدوم آدم عاقلیه برای یه تصمیم مهمی مثل مهاجرت میاد تو کامنتای یه سایت مشورت بگیره آخه
   سرکار گذاشتنتون
   پاسخ