زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

30 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2023

دوره گوگل ادز

30 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2023

30 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2023

هر ساله بر اساس نظرسنجی هایی که انجام می شود، کشورهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی مشخص می شوند. بهترین کشور جهان بر اساس 65 ویژگی شامل خوشحالی، تحصیلات، امنیت، اقتصاد، و موارد دیگر مشخص می شود. در این مطلب از سایت زوم لایف می خواهیم 30 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال 2023را معرفی کنیم.

بر اساس رتبه بندی برترین کشورهای جهان در سایت U.S. News & World Report، کشور سوئیس برای پنجمین بار متوالی بهترین کشور جهان انتخاب شده است (این رتبه بندی بر اساس تحقیقاتی از 21 هزار نفر در دنیا است). کشورها بر اساس عواملی مانند کیفیت زندگی، میراث فرهنگی، قدرت و شهروندی رتبه بندی می‌شوند.

بهترین کشورهای جهان در سال 2023

در ادامه با معرفی بهترین کشورهای جهان از نظر بهترین کیفیت زندگی، همراه ما باشید:

ترکیه - Turkey

30. ترکیه - Turkey

ترکیه طی دو دهه گذشته پیشرفت قابل توجهی در بهبود شاخص‌های کیفیت زندگی برای شهروندان و ساکنان خود داشته است. ترکیه با شاخص کیفیت بالای زندگی برای اولین بار در سال 2023 وارد رتبه بندی بهترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی شد و در حال حاضر در رتبه 30 قرار دارد. شایان ذکر است که سوئیس در رتبه اول قرار دارد.

قطر- Qatar

29. قطر- Qatar

با توجه به ثروت نفتی این کشور، قطری‌ها از استاندارد زندگی بالایی برخوردار هستند. مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی برای همه رایگان است. این کشور خود را به عنوان یک مرکز تحقیقاتی قرار داده است و بسیاری از دانشگاه‌های برجسته آمریکایی ای را در حومه دوحه ایجاد کرده‌اند.

تایلند

28. تایلند - Thailand

تایلند هیچ­گاه مستعمره کشور دیگری نبوده است و کلمه Thai به معنی آزادی است و تایلند یعنی سرزمین­‌های آزاد. مردم تایلند علاوه برا تایلندی‌­های بومی از نژادهای مختلفی از جمله چینی، لائوسی، مالایایی، پارسی و هندی هستند.

برزیل

27. برزیل - Brazil

کشور برزیل یک منطقه وسیع بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است، این کشور در شرقی‌ترین بخش قاره آمریکا قرار گرفته و از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای آمریکایی محسوب می‌شود. برزیل با همه کشورهای آمریکا جنوبی به‌ جز اکوادور و شیلی هم مرز است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور برزیل 61 درصد اعلام شده است، حداقل دستمزد در کشور برزیل 998.0 رئال برای هر ماه است که رقم خوبی است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان حدود 60 و سن بازنشستگی برای آقایان 65 سال است. در کشور برزیل یکی از شغل های پر درآمد، گردشگری است.

پرتغال

26. پرتغال - Portugal

در جنوب غربی قاره اروپا کشور پرتغال واقع شده است و کشور پرتغال از یک سمت با اسپانیا و از سمتی دیگر با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد. کشور پرتغال، جمعیتی در حدود 11 ملیون نفر دارد و زبان رسمی مردم، پرتغالی می‌باشد. دین مسیحیت در کشور پرتغال رایج است و واحد پول پرتغال یورو است. کشور پرتغال به علت داشتن سوابق تاریخی بسیار و داشتن پادشاهی بزرگ، یکی از کشورهای سطح بالای اروپا می باشند، نظام حقوقی این کشور civil law  است و جز نظام های رومی-ژرمنی می باشد.

 

یونان

25. یونان - Greece

یونان واقع در جنوب شرقی اروپا، به عنوان یک کشور مستقل جوان شناخته می‌شود. یونان یک تاریخ غنی دارد و یکی از قدیمی‌ترین و با نفوذترین در علم، هنر و فلسفه است. یونان کشور بسیار امنی است و جرم و جنایت در این کشور به ندرت گزارش می‌شود. هزینه زندگی در این کشور یکی از کمترین هزینه‌ها در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد هر چند هزینه‌های زندگی در شهر آتن نسبت به سایر شهرهای یونان بیشتر است.

استانداردهای زندگی در یونان بسیار بالا است بخصوص اگر شما به عنوان یک کارمند و یا فردی استخدامی در این کشور به فعالیت و زندگی مشغول باشید.  یونانی‌ها به خونگرم بودن و رفتار بسیار دوستانه شهرت دارند. کلیسای ارتدکس یونان بخشی جدایی ناپذیر از مردم یونان است و 99 درصد از یونانی‌ها پیرو این دین می‌باشند.

روسیه

24. روسیه - Russia

روسیه، پهناورترین کشور جهان بوده و با دارا بودن جمعیت 147 میلیون نفری، نهمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود.  روسیه، همچنین یکی از کشورهایی است که با مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی درگیر است. فاصله‌ی طبقاتی فوق‌العاده زیاد بین فقیر و غنی، کیفیت پایین سیستم درمانی، آلودگی کلی هوا و بسیاری از مشکلات دیگر باعث شده روسیه نتواند جزء برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی باشد.

ایرلند

23. ایرلند - Ireland

ایرلند در شمال غربی اروپا قرار دارد. این کشور به دو بخش، ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم شده است. آب و هوای این کشور بسیار خوشایند است. دمای هوای این کشور در طول سال معتدل است. بیشتر بارانی که در این کشور می‌بارد از سوی اقیانوس اطلس است. در قوانین کشور ایرلند، زندگی جریان درستی دارد و به طور کلی مردم این کشور قوانین زندگی خود را ساده‌تر از قبل می‌دانند و سعی می‌کنند که به هر آن‌چه که در زندگی وجود دارد قانع باشند.

اقتصاد کشور ایرلند در زمینه خدمات به رشد 52 درصدی رسیده است؛ به‌طوری‌که دولت این کشور، خدمات را یک بخش مهم و ضروری تلقی کرده است و معتقد است که یکی از دلایل رشد اقتصادی بالا در کشور ایرلند، وجود سیاست‌های خوب در زمینه خدمات است.

امارات متحده عربی

22. امارات متحده عربی - United Arab Emirates

امیرنشین‌های ثروتمند کرانه‌ی جنوبی خلیج فارس از 1971 به این سو توسعه و پیشرفت فزاینده‌ای را به خود دیده‌اند. اکنون امارات متحد عربی به‌برکت نفت و برنامه‌ریزی دقیق در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و گسترش صنعت گردشگری یکی از قطب‌های مهم تجارت بین‌المللی است. تراکم جمعیت پایین و درآمد سرانه‌ی بالا از ویژگی‌های کشورهای نفت‌خیز عربی در حاشیه‌ی جنوب و جنوب شرقی خلیج فارس است. این روزها ابوظبی، دبی، شارجه، رأس‌الخیمه، فُجَیره، اُم‌القُوَین، و عَجْمان به‌عنوان هفت امارت متحد و یکپارچه بیش از پیش به آینده امیدوارند.

اتریش

21. اتریش - Austria

اتریش به علت نظام اقتصادی سوسیالیستی خود، سطح زندگی بالایی را برای شهروندانش مهیا کرده است. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم در شرایط اقتصادی نسبتاً ضعیفی قرار داشت، اما طی چند سال توانست به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا و جهان تبدیل شود. ساختار اقتصاد این کشور را شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند، به همین دلیل شرایط اقتصادی اتریش برای شرکت‌های استارت آپی بسیار خوب است.

بلژیک - Belgium

20. بلژیک - Belgium

بلژیک کشوری زیبا و دیدنی است که پایتختش هم شهر بروکسل است. باید گفت که این کشور، مساحت بسیار کمی دارد؛ اما قدرت بالایی در منطقه دارد و به لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار موفق است.

این کشور، یکی از کشورهایی است که در زمینه بهداشت عمومی رشد خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که مردم این کشور در نظافت شخصی حرف اول را می‌زنند.

اسپانیا

19. اسپانیا - Spain

بیشترین قدرت پویای اسپانیا میراث و فرهنگ است. شهروندان اسپانیا به کشور خود در موارد پر ماجرا، تاثیر گذار، خوشحال و دسترسی فرهنگی امتیاز داده‌اند. در این بین، دسته‌های کم امتیاز مانند قدرت، مالیات، و کیفیت حقوق نشان می‌دهند که اسپانیا هنوز راه زیادی در مسیر اقتصادی دارد.

فنلاند

18. فنلاند - Finland

فنلاند در مورد تحصیلات عمومی و کیفیت زندگی در صدر قرار دارد. این کشور شمالی در موارد تساوی جنسی، آگاهی محیط زیستی، و حقوق بشر امتیاز بالایی دارد. با این حال، شهروندان فنلاندی گزارش می دهند که کشور آنها در کیفیت غذا، تفریحات و فرهنگ نقص هایی دارد. همچنین فنلاند در مورد قدرت نظامی امتیاز پایینی دارد.

چین

17. چین - China

کشور چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا بعد از ایالات متحده، قدرت اقتصادی و گروه‌های کارآفرینی است. اما توسعه تجاری سریع این کشور از کیفیت زندگی شهروندان متوسط سبقت گرفته است. چین در مواردی مانند تساوی جنسی، آزادی مذهبی، و امنیت امتیازات کمی گرفته است.

ایتالیا

16. ایتالیا - Italy

ایتالیا یکی از قوی ترین اقتصاد های گردشگری در اروپا را دارد و به دلیل تاریخچه و فرهنگ شناخته می شود. ایتالیایی‌ها کشور خود را با عناوین دوستانه، خوش منظره، و مد روز توصیف می کنند که امتیاز عالی در دسترسی فرهنگی و غذا دارد. با این حال این گزارش ایتالیا را به عنوان یکی از فاسد ترین ملت ها در اتحادیه اروپا با رشد اقتصادی کند می داند. طبق این گزارش ایتالیایی ها از تاسیسات اداری دولت و شفافیت و مالیات ها راضی نیستند.

کره‌جنوبی

15. کره‌جنوبی - South Korea

کره جنوبی به‌عنوان یک کشور پیشرفته و مدرن شناخته می‌شود. این کشور تلفیقی از مدرنیته و سنت است و در عین مدرن بودن، زیبایی‌های گذشته را نیز حفظ کرده است. پیشرفت چشمگیر کشور کره‌جنوبی در بخش‌های صنعتی موجب شده است تا نرخ بیکاری در این کشور کاهش یابد و کره جنوبی را تبدیل به یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا کند.

سنگاپور

14. سنگاپور - Singapore

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان با نرخ بیکاری پایین و رشد اقتصادی بالا است. این کشور بازار کار قدرتمندی دارد و در دسته‌ی محرک‌ها امتیاز بالایی دارد که کشورهای تک و متمایز را شناسایی می کند. با این حال سنگاپور در موارد توانایی مالی، تساوی دستمزد و قدرت سیاسی امتیازات کمی دریافت کرده است.

نروژ

13. نروژ - Norway

نروژ به دلیل حقوق‌های بالا، رونق بخش خصوصی و فرهنگ اسکاندیناوی متمایز معروف است. نروژی‌ها به کشور خود در مورد شهروندی کلی نمره‌ی عالی داده‌اند و در موارد محیط زیست شناسی، حقوق بشر، آزادی مذهبی نمره‌ی بالایی داده‌اند. همچنین این کشور در موارد تساوی تحصیلات عمومی و شفافیت تجاری رتبه‌ی بالایی دارد. نقاط ضعف نروژ عبارتند از: قدرت سیاسی و نظامی.

دانمارک

12. دانمارک - Denmark

شهروندان دانمارک به مراقبت های بهداشتی و تحصیلات بالای رایگان دسترسی دارند و این کشور تقریبا نمره ی عالی در تساوی حقوق، امنیت و ثبات اقتصادی به دست آورده است. دولت دانمارک همچنین برای شفافیت و نرخ پایین فساد شناخته شده است. همزمان دانمارک بالاترین نرخ مالیات دریافتی در جهان را دارد و در مورد توانایی مالی رتبه ی پایینی دارد.

 

هلند

11. هلند - Netherland

کشور هلند در حقوق بشر در صدر قرار دارد و اولین کشوری بود که ازدواج همجنسان را در سال 2001 قانونی کرد. این ملت همچنین برای حقوق بالا و اقتصاد کشاورزی قدرتمند شناخته شده است. هلندی ها امتیاز بالایی برای تساوی جنسی، تحصیلات، زیر ساخت، و ثبات اقتصادی داده‌اند. مانند فنلاند این کشور نیز امتیاز پایینی در توانایی مالی دارد.

نیوزیلند

10. نیوزیلند - New Zealand

نیوزیلند در ایجاد صلح جهانی، و امنیت بین‌المللی در صدر قرار دارد. این کشور به عنوان خوش منظره‌ترین کشور در جهان با صنعت گردشگری قوی شناخته می‌شود که بخشی از این صفات را مدیون سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) است. مردم نیوزیلند در موارد آگاهی محیط زیستی، خوشحالی، و ثبات اقتصادی امتیاز بالایی داده‌اند. با این حال نیوزیلند در موارد توانایی مالی و قدرت سیاسی امتیازات کمی دارد.

فرانسه

9. فرانسه - France

فرانسه یکی از قدرتمندترین اقتصادها و تاثیرگذارترین فرهنگ‌ها و رتبه‌ی بالایی در حقوق بشر و اتحاد بین المللی دارد. شهروندان فرانسه کشور خود را با عناوین با اعتبار، مد روز، و با نفوذ معرفی می‌کنند. از طرف دیگر، فرانسه رتبه‌ی پایینی در امنیت و توانایی مالی دارد.

انگلستان

8. انگلستان - The United Kingdom

قدرت سیاسی بین المللی انگلستان در تاریخ آن به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان ریشه دارد. انگلستان رتبه‌ی بالایی در حقوق بشر، میراث فرهنگی ارتباط جهانی و قدرت سیاسی دارد. نقاط ضعف کم این کشور عبارتند از تساوی حقوق، توانایی مالی، و متمایز بودن.

استرالیا

7. استرالیا - Australia

استرالیا یک کشور ثروتمند با نرخ امید به زندگی بالا و کیفیت زندگی است. استرالیایی‌ها ملت خود را به عنوان خوش منظره، دوستانه، و خوشحال توصیف می‌کنند. سیستم تحصیلات عمومی این کشور، زیر ساخت و ثبات سیاسی نیز در رتبه‌ی بالایی قرار دارند. استرالیا در قدرت سیاسی و میراث فرهنگی رتبه‌ی کمی دارد.

 

ژاپن

6. ژاپن - Japan

ژاپن به عنوان سومین اقتصاد قدرتمند در جهان و یک رهبر در زمینه ی تکنولوژی شناخته می‌شود. ژاپن در کارآفرینی، تحصیلات، و دسته‌های قدرت جهانی بالاترین امتیاز را دارد. شهروندان ژاپنی کشور خود را به عناوین مدرن، مد روز و خلاق توصیف می‌کنند. با این حال، کشور ژاپن هنوز نقص‌هایی در حقوق مدنی متعد مانند تساوی جنسی و آزادی مذهبی دارد.

سوئد

5. سوئد - Sweden

سوئد قرن‌ها است یک ملت خنثی است. قدرت این کشور بر پایه‌ی حقوق بشر و خدمات عمومی است. مانند سایر کشورهای شمالی سوئد نرخ بالایی در مالیات‌ها برای بهداشت عمومی و تحصیلات بالا برای همه شهروندان دارد. سوئد در محیط زیست، تساوی جنسی و شفافیت تجاری و دولتی رتبه‌ی بالایی دارد. شهروندان سوئدی در توانایی مالی، میراث فرهنگی و تفریحات امتیازات پایینی را داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا

4. ایالات متحده آمریکا - United States of America

ایالات متحده هنوز هم قوی‌ترین اقتصاد و قدرت نظامی در جهان است و به عنوان یک کشور تاثیر گذار شناخته می‌شود. آمریکایی‌ها فرصت کارآفرینی کشورشان، آزادی مذهبی، اهمیت فرهنگی و قدرت بین المللی را با ارزش می‌دانند. پایین‌ترین رتبه‌بندی این کشور توانایی مالی، تساوی حقوق و آگاهی محیط زیستی است.

کانادا

3. کانادا - Canada

کانادا به دلیل چند فرهنگی بودن و استاندارد بالای زندگی شناخته می شود.  رتبه ی کیفیت زندگی در کانادا بالاترین در جهان است و رتبه ی بالایی در ثبات سیاسی، امنیت و بازار کار دارد. این کشور همچنین در تحصیلات رتبه ی سوم و رتبه ی دوم در شفافیت دارد و
یکی از نقاط ضعف زندگی در کانادا طبق این پژوهش، نبود کیفیت تفریحات و میراث فرهنگی است.

آلمان

2. آلمان - Germany

آلمان برای نیروکار قوی آن شناخته شده است و نمره ی عالی در کارآفرینی دارد. آلمان از نظر ارتباط سیاسی با سایر کشورها، تحصیلات، ثبات اقتصادی، و اتحاد بین المللی رتبه ی بالایی دارد. با اینحال، آلمانی ها کمی ملت خود را به عنوان سرگرم کننده، خوشحال و دوستانه توصیف کرده اند.

سوئیس

1. سوئیس - Switzerland

سوئیس در مواردی از جمله اعتماد، محیط زیست، حقوق بشر، تحصیلات، بهداشت عمومی، و ثبات اقتصادی رتبه‌ی بسیار بالایی دارد. پایین‌ترین رتبه‌بندی آن در توانایی مالی و قدرت نظامی است.

حرف پایانی

امیدواریم این مطلب یک راهنمای خوب برای شناخت بهترین کشور جهان، مفید و جذاب بوده باشد. اگر شما قصد انتخاب یک کشور را برای ادامه زندگی داشته باشید، کدام کشورم را انتخاب خواهید کرد؟

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (591)
  1. مهدی جونیور در 31 شهریور 1402
   سلام از نظر من
   کشور هایی مثل ایران عراق ترکمنستان تاجیکستان پاکستان افغانستان و چند کشور دیگه که اصلا خوب نیستن برای زندگی
   از غرب آسیا عربستان قطر امارات کویت بحرین عمان خوبن
   از شرق آسیا کره جنوبی ژاپن سنگاپور هنگ کنگ و چند تای دیگه هم خوبن
   از اروپا تقریباً همه کشورهایش خوب هستند اروپا بی شک بهترین قاره جهان است و تقریبا همه چیز داره چه توی اقتصاد و ورزش و علم و تقریباً همه چیز خوب هستند
   از آمریکا شمالی هم تقریبا همه خوب هستن مخصوصا آمریکا که بی شک یکی از بهترین کشور های جهان است
   از آمریکا جنوبی هم مردمش اوضاع خوبی ندارن اغلب بیشتر برای ورزش این کشور ها خوب هستند
   پاسخ
  2. مهمان امید در 23 تیر 1402
   خواهشا وقتی یک مطلب مثل این میزارن نیاین برا من وطن دوست بشید مثل بچه آدم مطلب بخونید اگه سوالی چیزی داشتید بپرسید چرند نگید خواهشا لطفا
   من خودم به شخصه ایالات متحده رو دوست دارم
   پاسخ
  3. صحت در 5 تیر 1402
   والا با این دلار تورم و ماشینای ۳۰۰ میلیونی مثل لاماری که تا ۳ میلیارد میندازن به مردم، فکر کشورهای با کیفیت هم ابلهانه است. الان اگر کشورهایی که اینترنتشون اینطوری داغون نشده و ارزون باشن را باید پیدا کرد اگر اطلاعات جامع از نظر اینترنت و خرج زندگی در کشورهای ارزان مثل ازبکستان و ترکمنستان و تاجیکستان و مغولستان و ویتنام و قبرس و از این دست کشورها تهیه کنید خیلی ممنون میشم چونکه دیگه بنگاهی ها، قیمت خونه در ترکیه را هم از کانادا گرونتر کردند و دیگه ترکیه هم علی رغم داشتن آزادی بسیار گران شده است.
   پاسخ
  4. قبادی در 9 فروردین 1402
   سلام بر دوستان گرامی
   میگم این سایت اصلا معیار بندی درستی نکرده
   اولا کشور از نظر اشتغال در رده اول استرالیا هست
   ثانیا کشور از نظر کیفیت زندگی اول کانادا و بعد استرالیا هست
   حقوق یک کارگر معمولی توی استرالیا در سال ۷۵۰۰۰ دلار هست
   ولی اینجا کارگر معمولی سالی ۴۸۰۰۰۰۰۰ میلیون در آمد داره
   واقعا انصافه؟ هفتاد و پنج هزار دلار استرالیا برابر با دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان هست !!!!
   داداشای ایرانی اگه میخوای یه زندگی خوب داشته باشید برید استرالیا.
   اونجا یک پزشک سالی ۵۱۲۰۰۰ دلار پول میگیره که مساوی ۱۵ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومانه !!!!!
   ولی پزشک اینجا سالی یک میلیارد میگیره
   توصیه من اینه که ادم در اینجا به خوشبختی نمیرسه
   چرا خودتون رو اذیت می کنید
   پاسخ
   1. مهمان مهدی در 17 اردیبهشت 1402
    سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    چرا فقط پول رو در نظر بگیریم:)
    از پول مهم تر هم هست که نداره آدم از کشورش خارج شه
    از جمله غیرت ملی...
    پاسخ
   2. مرد در 27 خرداد 1402
    خوب خودت چرا وایسادی ؟بی رگ،
    کشور فقط وفقط ایران،یه مشت از خاکشو با همه این کشورها عوض نمیکنم
    پاسخ
   3. مهدی جونیور در 31 شهریور 1402
    حق گفتی
    ولی آمریکا هم خوبه با چند تا از کشور های اروپایی
    پاسخ
  5. كاظم آئينه چي در 26 اسفند 1401
   آقايان و خانوم ها خيلي ماتو مبهوت اوروپا و آمريكا نباشيد، زرقو برق زود گذر اونا نگيرتون، و خواهشن چشماتونو رو روي مظلوم كشي هاي اونا نبندين، اين خواست اوناس، فريب نخوريم، تاريخ جهان پيش روي ماست، قدمت ايران و ايراني مشخصه، استعمار گر هم معلومه، انحطاط كشورهاي غربي در حال شكل گيري،عقب موندگی های که اونا قبل انقلاب توکشور ما گذاشتن ما باید جبران کنیم،تحريمي نيست كه عليه ما نباشه، بيايم خودمون به خودمون رحم كنيم،انصاف به خرج بدیم، احتكار نكنيم، کم فروشی نکنیم، براهم نزنیم، براهم کم نزاریم، اگه خدا کمک نکرد به جدو آباد من توفو لعنت بفرست
   پاسخ
   1. مهمان امیر در 5 فروردین 1402
    سواد نداره. از هر جمله ش دو جمله غلط املایی و نگارشی در میاد،بعد اظهار نظر سیاسی هم میکنه. ک اصلا و ابدا هیچ ربطی ب موضوع مقاله نداره. و اگر بگیم ربط داره، دلایلش ربطی به چیزی ک معتقده نداره. چرا سکوت نمیکنی و نمیزاری دیگران اظهار نظر کنن؟ کسایی که از چیزی ک میگن اگاهن و آگاهانه راجع بهش حرف میزنن. و مخصوصا اینکه شناخت بیشتری از اوروپا دارن
    پاسخ
   2. خودمم در 27 خرداد 1402
    درود برشرفت ،ولی اینا مهندسی شدس،فکر میکنه کسی نمیفهمه که مزدوره،همچین آدمی که اینجوری درباره کشورش مینویسه وبقیه رو به مهاجرت تشویق میکنه و وطن خودشو دوست نداره چطور میتونه هموطنشو دوست داشته باشه
    پاسخ
  6. مهمان علی در 7 بهمن 1401
   کشورمون ایران با رتبه 18 از پهناورترین کشورای جهانه و چهارفصله و کلی نفت و گاز و معادن داره و اتواع طبیعت های قشنگ هم خیلی داره اما متاسفانه خرابش کردن و داره تبدیلش میکنن به کره شمالی!!!
   پاسخ
   1. مهمان بهار در 4 اسفند 1401
    نمیدونم شما یک ماه پیش ک این نظر رو نوشتی و دلار نصف قیمت الان بود چ حالی داشتی برادر ، ولی امروز که برای خرید نخود لوبیا فروشنده گفت باید زنگ بزنم و استعلام قیمت بگیرم و از دیروز کیلویی پنج هزار تومن هر کودوم رو گرون تر کرد دیگه هیچ چیز قشنگی در ایران نمیبینم ، حالم داره از زندگی بهم میخوره و زیر فشار اقتصادی با حقوق شیش ملیونی همسرم داریم واقعاً نابود میشیم ، کاش ایران هیچ منابع و زیبایی و نفتی نداشت بلکه زالو صفتان ازش دست میکشیدن ، بخدا خسته شدیم دیگه ... اگر واقعاً خدایی وجود داره و صدامون رو میشنوه و هیچ کاری نمیکنه باید به خداییش شک کرد
    پاسخ
    1. كاظم آئينه چي در 26 اسفند 1401
     اگر برنامه پاورقي رو دنبال مي كني همچنين به كارت ادامه بده و نگاه كن ، در غير اين صورت ساعت ١٩:٤٥ بزن شبكه دو خود چنگاهي يه نگا بندا
     پاسخ
     1. یه بنده خدا در 31 خرداد 1402
      چرا باید این کارو بکنه ؟ یه مشت دروغ تحویل بگیره؟ یه مشت مزخرف که فقط از بدی های کشور های دیگه گفته می شه ؟
      پاسخ
    2. خودمم در 27 خرداد 1402
     توکه نمیتونی تو کشور خودت پول در بیاری آخه مگه میشه تو کشور بیگانه به جایی برسی، اصلا کی رسیده که تو دومیش باشی، اونایی هم که از ایران رفتن روزی ده ترانه میدن بیرون از دلتنگی برای ایران میخونن همه پشیمونن،حتی وصیت میکنن میگن لااقل اگه مردم تو ایران خاکم کنید
     پاسخ
  7. BaBa در 11 دی 1401
   کره جنوبی خیلی کشور خوبیه ، تو ایران خیلی ها دارن زبان کره ای تحصیل میکنن تا بورسیه بشن برن اونجا تحصلات ،، یکیش مث خودم :))) ایشالله همه هر جا میخوان برسن
   پاسخ
   1. مهمان امیر در 12 اسفند 1401
    شما اشتباه میکنید . کره اصلا کشور خوبی نبست برای دونستن شرایطش میتونید یکم در مورد dark side of Koreaبخونید . تیو اون شکور حتی به شما اقامت هم نمیددن کشورشون پر از جمعیته در حالی که مساحت کمی داره خونه خریدن درش انقدر سخته که بیشتر افراد حتی پول دار ها اجاره نشین هستن . قدرت خرید پایینه و شما امکان نداره در زندگیتون به حدی برسید که بتونید سفر کنید . مالیات بسار زیادی داره و در عین حال تعداد روز مرخصی کم و ساعت های بالایی کاری دریته امار بیکار کمه ولی حقوق افراد گاهی انقدر کمه که نمیشه تصورش کرد .
    پاسخ
  8. مهمان متین در 4 دی 1401
   ژاپن باید اول باشه من یه مدت ژاپن زندگی کردم واقعا بینظیره همچی فوق‌العاده منظم و عالی، دستمزدها بالا، نرخ بیکاری پایین، یه کشور مدرن که مملو از تکنولوژی های روز دنیاس وقتی تو خیابونای شهر توکیو قدم میزنی یا به اون ساختمونا و برجای بلند و سرافرازش نگاه میکنی یا اون چراغ ها و تابلوهای چشمک زن نئونی شهرهای دیجیتالی و درجه یک و اجناس با کیفیت اصن نگم براتووون، واقعا باید به ژاپنیا و سطح کشورشون غبطه خورد
   پاسخ
   1. مهمان امیر در 23 دی 1401
    خوش بحالت ، منی ک چندین ساله حسرت یک بار سفر کردن به ژاپنو دارم
    تو این کشور(ایران) هرگز نمیتونی ب ارزوت برسی🖤
    پاسخ
    1. در 9 شهریور 1402
     ببخشید اگه نمی‌تونید به اون کشور سفر کنید پس حداقل توی ایران از این حرف ها نزنید چون ما بی رگ و بی غیرت نیستیم که خاک خودمون رو ول کنیم و بریم کشور های دیگه و با شنیدن این حرف ها واقعا قلب آدم به درد میاد که یک ایرانی ارزش مملکته خودش رو نمیدونه من نمیگم ژاپن جای بدیه ولی این رو هم بدونید که این مردم ژاپن بودن که پشت کشورشون وایسادن تا اونو به یه جایی رسوندن...
     پاسخ
  9. یک بدبخت به تمام معنا در 5 مهر 1401
   فرانسه و هند آشغال ترین فاسد ترین و کثیف ترین کشور های جهانن که جاشون اینجا نیس=)
   پاسخ
   1. مهدی جونیور در 31 شهریور 1402
    دوست عزیز از ایران که بهترن
    پاسخ
  10. یک نفر در 15 شهریور 1401
   ایران رتبه ۵۰ از ۲۰۰ کشور برتر جهان داره حالا بگین ایران بده
   پاسخ
   1. مهمان متین در 27 دی 1401
    ایران رتبه ۸۹ رتبه ۵۰ هم باشه رتبه بدردبخوری نیست.
    پاسخ
   2. مهمان فرزانه در 14 بهمن 1401
    ایران بد نیست، صاحب نداره؛
    این بده
    پاسخ
   3. محمد در 20 فروردین 1402
    اون کشور هایی که رتبشون از ایران پایین تره اغلبشون کشورهای کوچیک و کم جمعیتن که منابع هم ندارن، ایران نسبت به اینکه بیشتر از 80 میلیون جمعیت داره و پر از نفته یکی از بدترین کشورها ی جهان
    پاسخ
  11. مهمان ناشناس در 5 شهریور 1401
   شروع شد باز

   بخدا میدونیم قرار نیس مهاجرت کنین دعوا را نندازین
   پاسخ
  12. نیما در 23 تیر 1401
   فقط ایالات متحده آمریکا
   پاسخ
  13. مهمان مهدی در 14 تیر 1401
   به غیر از هند و برزیل و چین و تایلند و روسیه
   بقیه کشورها توسعه یافته هستند و مکان خوبی برای زندگی کردن و تحصیل هستند
   پاسخ
   1. محمدرضا در 14 مرداد 1401

    داداش برزیل کجاش خوبه من خودم برزیل رفتم و خیلی هم جای خوبیه تو که نرفتی الکی نگو بده

    پاسخ
  14. احمد در 9 تیر 1401
   مرسی از مطلبتون ولی یکم اشتباهاتی کردید درباره کشور هند پر از فساد ها و فقرا مگر هند خوبیش چیه نزارید افرادی که نمی دونند باور کند و هم ایران باید در لیست بدترین کشور باشد ایران فقط برای امریکا و کشور های دیگر خوب است
   مخصوصن خوزستان مثل اینکه گاو ازش
   میارن و به بقیه کشور بدن من از ایران راضی نیستم ایران کافر ایران دزد ایران فاسد
   پاسخ
   1. مهمان مهدی در 22 تیر 1401
    کجایی هستی که اینقدر زخم خوردی
    پاسخ
   2. كاظم آئينه چي در 26 اسفند 1401
    دادا اگه از ايران بدت مياد فقط كافي بگي بدت مياد ديگه چرا به خانوادت وفاميلات مي گي كافر؟؟؟!!!!
    پاسخ
    1. مهمان امید در 23 تیر 1402
     داداش تو برو با همون ایران حال کن تو کشوری که یه بستنی کیم نمی تونی بخری تو برو با همون حال کن تو کشوری که هر روز دارن آدم چاقونی می کنن تو کشوری جرعت نداری یک دقیقه دبه ی دوغ بذاری جلوی در و گرنه میان می برن تو کشوری که مردمش جز بد دهنی چیز دیگه ای بلد نیستن آره تو برو با همون ایران حال کن
     پاسخ
  15. حمید در 3 تیر 1401
   مرسی از مطلبتون ولی فکر می کنم خیلی کلی گویی داشت و اطلاعات کافی راجب کشور ها در اختیار نذاشت.
   پاسخ
  16. بازدید کننده سایت در 27 خرداد 1401
   سلام یه سوال برای مهاجرت .کدوم یکی از کشور های اروپایی از لحاظ کیفیت زندگی،کار،تحصیل و فرهنگ و اقتصاد تقریبا رتبه ی بالاتری داره؟
   پاسخ
  17. مهمان ناشناس در 26 خرداد 1401
   آخه چرا کشور عقب مونده ای مثله هند باید جز برترین کشور های جهان باشه؟هند اینجا جایگاهی نداره در ضمن بعضی از توضیحات زیر کشور ها رو صحیح ننوشتید.به هر حال مطالب مزخرفی بود
   پاسخ
  18. GR در 22 خرداد 1401
   امکان نداره چین و کره و ژاپن جزء توسعه یافته ترین کشور های جهان باشن با اون محصولات آشغالیشون. از نظر من فقط کشور های اروپایی توسعه یافته هستند در ضمن توی این لیست بهترین کشور به نظرم فنلانده که آب و هواش عالیه و بهترین نظام آموزشی رو داره
   پاسخ
   1. 안 연 در 8 تیر 1401
    اتفاقا کره جنوبی یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است بر عکس کشور های اروپایی نمیگم اروپا پیشرفته‌ نیست ولی کره جنوبی بیشتر از کشور های اروپایی پیشرفته تره
    پاسخ
    1. Mllllllll در 9 تیر 1401
     برو بابا اگه تو یکم بیشتر فکر کنی می بینی که کشور های توسعه یافته ی اروپا مثله آلمان و انگلستان از جنبه های مختلف بهتر از کره هستن حتی به لحاظ اقتصادی و کیفیت زندگی و... . تازه این کشور ها خیلی از کره پیشرفته ترن تو معلوم نیست چند کلاس سواد داری با همون اسم چرندت فکر کنم تا کلاس سوم رو هم نخوندی😐😂😂
     پاسخ
     1. :) در 14 تیر 1401
      اگ اون تا کلاس سوم سواد داره همونم تو نداری
      چین و کره و ژاپن محصولات فوق العاده ای دارن اگ استفاده نکردی نظر بیخود نده
      و اینک این سه کشور خیلی کشورای پیشرفته ای هستن ک دادن با اروپا رقابت میکنن
      پاسخ
     2. محمد علی در 25 تیر 1401
      تو میدونی چین دومین اقتصاد جهانه؟

      یعنی از همه کشور های اروپایی بالاتر

      و صنعت ساختمان چین رکورد اول رو داره
      پاسخ
      1. پاسخ به محمد علی در 28 تیر 1401
       خب معلومه که دومین اقتصاد جهان به چین تعلق داره . کشوری که هر روز یه ویروس به جهان صادر میکنه..... چیزی که مانع پیشرفتش بشه چیه؟!!؟؟؟
       پاسخ
      2. Rara در 20 بهمن 1401
       دومین اقتصاد جهان عمانه برادر من!
       پاسخ
     3. مهمان امین در 24 فروردین 1402
      کره یه کشور پیشرفته هست خیلی پیشرفته بزن کشور کره تو گوگل
      پاسخ
    2. مهمان متین در 28 تیر 1401
     دقیقا
     حرف حقو زدیییییی
     منم حرفم همینههههههخ
     پاسخ
     1. مهمان ناشناس در 14 بهمن 1401
      اروپا در حدی که تو فک می کنی پیشرفته نی
      پاسخ
   2. مهمان مهدی در 14 تیر 1401
    مشخصه مطالعه ات ویرانه
    محصولات کره ای و ژاپنی جزو با کیفیت تربت محصولات دنیا هستند
    هم چنین هر دو کشور توسعه یافته هستند
    می دونی کلمه توسعه یافته یعنی چی؟
    پاسخ
    1. .... در 15 تیر 1401
     فعلا برو به غلط املایی ها خودت برس بعد بیا بگو مطالعه من ویرانه تو در حد یه بچه مهدکودکی هم سواد نداری بدبخت مغزت منفجر نشد اینقد مطالعه کردی😶
     پاسخ
   3. مهمان زینب در 23 شهریور 1401
    فنلاند به یکی از بچه های کره نمیتونن برسن
    پاسخ
  19. افغانستان در 21 خرداد 1401

   سلام
   باید افغانستان زیبا ترین کشور جهان باشد چون چهل سال جنگ افغانستان را ویران نکرد و هنوز زیبا هم زیبایی خودش رو داره


   وطنم افغانستان است آن کشوری که هم زیبا است ❤

   پاسخ
   1. بازدید کننده در 10 تیر 1401
    داداش کشور ما ایرانه اونقدرم جاهای زیبا دارع خودشم مث افغانستان بین مردا و زنا فرق نمیزارن آرامش و امنیت که تقریبا داره حق تحصیل هم برای همه وجود داره از کشورمون راضی نیستیم تو چطور از افغانستان راضی هستی😂ولی دمت گرم اینکه خاک و بوم خودتو دوس داری عالیه کشور ما ایران تنها بدی که داره گرونی هس تمام ،ولی من عاشق کشورمم😍♥️بیای خلیج فارس دیگه نمیتونی ازش دل بکنی که تنها بخشی از جاهای دیدنیشه جنگل های شمال و کیش هم که نگم برات
    پاسخ
    1. كاظم آئينه چي در 26 اسفند 1401
     دادا دمت گرم كه تعريف مي كني ولي برو قشنگ فك كن ببين تحريم يعني چي، باركلا شعبون كدخدا
     پاسخ
   2. محمد صدرا مولوی در 9 فروردین 1402

    دادا من خودم افغانستانیم
    افغانستان کشور خوبی بود الان نیست من خودم تو ایران زندگی میکنم اونجا زندگی سخته
    کش و مش طالبان و جنگ ۲۰ ساله شوروی و حکومت ۲۰ ساله امریکا واقعا دیگه بسه وطن دوستی
    این ایران هم انقدر داغونه که ادم میخواد سرشو بکوبه به دیوار
    واقعا زندگی سخته
    تو ایران و افغانستان و عراق و....

    پاسخ
  20. مهمان سجاد در 28 فروردین 1401
   به نظر من همش الکی بود تو فایله عراق بود ولی ایران نبود! امکان نداره دیگه عراقو اکثرمون رفتیم دیدیم چه شکلیه... ایران از خیلی از کشورای لیست 70 تایی برا زندگی بهتره فقط الان چون درگیر تحریمیم دستمون تنگه. که از اینجور اتفاقا واسه همه کشورها ممکن پیش بیاد
   پاسخ
   1. نیما در 1 خرداد 1401
    چرت وپرت نگو.ایران پر از گرونی وبدبختی است.تعداد فقرا در ایران روبه افزایش است.
    پاسخ
    1. ¤ در 9 شهریور 1402
     از نظر بنده شما یک پسر بچه ی کم سن و سالی که هنوز معنا و مفهوم چیزی به اسن تحریم رو نمیدونی عمو جون برو قشنگ درسامو بخون با سواد بشو بعد بیا در مورد این چیزا نظر بده این چیزا برای سن تو هنوز خیلی زوده عمو
     پاسخ
   2. Army در 21 تیر 1401
    دقیقا
    چون ما تو تحریم هستیم وعضمون اینه
    درضمن تو کشور های دیگه اکثر مردم فکر میکنن تو ایران جنگه
    و اینم به خاطر چرت و پرت هوایی ک آمریکا ی ........ میگه
    مگر نه کشورمون خیلی هم خوبه
    نمیگم عالیه ولی باز از خیلی کشور های جهان بهتره🙂
    پاسخ
  21. بازدید کننده در 23 فروردین 1401
   هند از برزیل بهتره؟امکان نداره!
   پاسخ
   1. Jjjknh در 2 تیر 1401
    آره خیلی بهتره هند سومین کشور پیشرفته ی دنیاست😐👍
    پاسخ
    1. مهمان ناشناس در 2 تیر 1401

     هند بدترین و کثیف ترین و عقب مونده ترین کشور جهانه و اصلا هم پیشرفته نیست

     پاسخ
   2. یه بنده خدا در 8 تیر 1401
    ببین تو هند اختلاف بین فقیر و غنی خیلی زیاده
    جاهایی که پولداراشون زندگی میکنن با جاهایی که فقراشون زندگی میکنن بیش ازحد زیاده
    برو تو یوتیوب سرچ بزن کامل بهت میگه
    منم موندم که چرا هند ابن رتبه رو آورده
    پاسخ
   3. belink در 22 آبان 1401
    باهات موافقم بزریل بهتر از هند عه
    هند کثیف ترین عقب مونده ترین کشور دنیاست
    من هنوز موندم چرا اومده تو این لیست
    پاسخ
    1. سار در 28 مرداد 1402
     هند اصلا تو این لیست نیس کجا میگین هند،اون هلند هس،کیفیت زندگی هند خیلی پایین هس،
     پاسخ
     1. مجله زوم لایف
      مجله زوم لایف در 28 مرداد 1402

      کشور هند قبلاً در رتبه 26 قرار داشت و در آپدیت جدید از لیست 30 تایی حذف شده است.

      پاسخ
  22. نفیسه در 23 فروردین 1401
   ایران یه کشور خیلی خیلی عالیه من عاشق ایران هستم و همیشه به افتخارات به تاریخ و به منابع طبیعی اون خیلی خیلی عشق میورزم مخصوصا کوه های زاگرس‌و البرز و…جنگلای شمالی رو خیلی دوست دارم سواحل خلیج فارس و دریای خزر رو دوست دارم و عاشق این اسمم ایران!!!اما واقعا دلم نمیخواد درآمدم ریالی باشه و دوست ندارم که اینجوری زندگیمو ادامه بدهم!!!با تبعیض از هر لحاظی واقعا از لحاظ فرهنگی ما خیلی عقب مونده ایم با این نرخ بیکاری با این تورما که در عرض سه ماه قیمتا دو برابر میشن من یکی که دیگه ازش ناامیدم واقعا نسبت به خیلی چیزا ناامیدم و تاسف میخورم که چرا یه همچین جای قشنگ و پر از منابع و زیبا باید پر از آلودگی هوا باشه و زندگی مردمش در تنگنا باشه ؟!این حق ما و مردم ما نیست !حق ما ایرانی ها این چیزا نیست
   پاسخ
  23. میلاد در 15 فروردین 1401
   بعضیا انگار باورشون شده یه عده میخوان برن خارج اینجا دارن مشورت میدن :))
   کدوم آدم عاقلیه برای یه تصمیم مهمی مثل مهاجرت میاد تو کامنتای یه سایت مشورت بگیره آخه
   سرکار گذاشتنتون
   پاسخ
  24. مهمان حسن در 2 فروردین 1401
   سلام کانادا از لحاظ آب و هوا خوبه؟
   پاسخ
   1. مهمان فرزانه در 14 بهمن 1401
    باسلام
    کانادا از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است ولی در میان شهر های کانادا شهر ویندزور از آب و هوای بهتری برخوردار است.
    باتشکر
    پاسخ
  25. مهسا در 25 اسفند 1400
   سلام.
   کی بهترین کشورای ۲۰۲۲ رو میزارید؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 25 اسفند 1400

    سلام چند روز آینده به روزرسانی می‌شود.

    پاسخ
  26. reyhaneheh در 13 اسفند 1400
   کسی راهنماییم میکنه
   کی میدونه
   توکره باایرانیاچطوررفتارمیکنن؟؟؟
   پاسخ
   1. مهمان ناشناس در 30 خرداد 1401
    کره ای ها انسان های مهمون نوازی آن و اصلا با مردم هیچ کشوری بد رفتاری نمیکنن مثل یک هموطن شمارو می بینن
    پاسخ
    1. مهمان ناشناس در 5 شهریور 1401
     اونا پول های مصادره شده رو بدن ما انقدرم میلیاردر نیستیم بریم کره مهمون نوازیشونو نمیخایم نهایتا میزارنمون تو وان روم
     پاسخ
   2. Jj در 28 آذر 1401
    خیلی خیلی نژاد پرست هستن درباره ی همه خارجی ها، مخصوصا ایرانی ها. حالا نه که ما ازشون خوشمون میاد اونا از ما بدشون میاد دزد ها پولمون رو نمیدن 😒در ضمن برای ایرانی ها خیلی سخته تا حساب بانکی باز کنن. یه نفر که رفته بود کره میگفت وقتی دیدن گذرنامه م ایرانیه پرتش کردن روی میز ولی مال بقیه رو با احترام و لبخند بهشون تحویل دادن😂
    پاسخ
  27. مهمان زهرا در 13 اسفند 1400
   امریکا واقعا؟ کشوری که توش اسلحه ازاده و هرکی هرکیه و تو امار تجاوز جزو ۵ کشور اوله چطور میتونه جزو بهترین کشورها باشه واقعا نمیفهمم من تاحالا ۵ تا لیست رو خوندم ولی تو هیچ کدوم امریکا نبود نمیدونم
   پاسخ
  28. مهمان زهرا در 13 اسفند 1400
   چطور میگن المان خوبه وقتی اینقدر نژاد پرستن البته خوب المان برای مردم خودش و سفید پوستا و چش رنگی ها خوبه وگرنه من دیدم چطور نژادپرستانه با مردم نژادها و دین های دیگه رفتار میکردن فکر نکنم برای مهاجرت عالی باشه مگه اینکه از نظر احساسی خودتو برای نژادپرستی و تبعیض هاشون اماده کنی
   پاسخ
   1. حامد در 15 اسفند 1400
    سلام زهراخانم میخواستم بپرسم نژادپرست ینی چی؟
    پاسخ
    1. هاجر در 16 اردیبهشت 1401
     یعنی فقط خودشان می خوان و می گن فقط ما خوبیم و اینا حدودا این می شه گفت یعنی با مهاجرهای آدم های غریبه به یه چشم دیگه نگاه می کنن و....
     پاسخ
    2. مهمان ناشناس در 5 شهریور 1401
     کاری که ما ایرانیا با افغانستانیا میکنیم
     پاسخ
    3. ۰ در 9 شهریور 1402
     یعنی اینکه خودشون رو برتر از دیگران میدونن مثلا توی آمریکا یه عده از سفید پوست ها هستن که سیاه پوست ها رو قبول ندارن و میگن شما باید به عنوان برده به سفید پوست ها خدمت کنین
     پاسخ
   2. نیما در 1 خرداد 1401
    آلمانی ها تا پایان جنگ جهانی دوم نژاد پرست بودند.الان که نیستن.من خودم عاشق آلمانم.قربون اون چشمای آبی رنگ مردمش.
    پاسخ
    1. Y در 2 تیر 1401
     درسته با نظرت کاملا موافقم👍🏻🤏🏻
     پاسخ
  29. ایرانی در 13 اسفند 1400
   اینکه میفرمایید انگلستان بزرگترین امپراطوری در تاریخ هست از اساس اشتباهه.هخامنشیان را از نظر قدرت،سیاست،ازادی،وسعت،و جمعیت به عنوان برترین و قدرتمند ترین و ثروتمند ترین و متمدن ترین امپراطوری دنیا میشناسن.لطفا اصلاح بفرمایید
   پاسخ
   1. مهمان امیررضا در 9 اردیبهشت 1401
    داداش این مال 2022 هست الان د انگلستان بزرگترین امپراطوری در تاریخ هست.
    پاسخ
   2. امیررضا در 17 خرداد 1401
    اشتباه میکنی،از نظر وسعت و قدرت و سیاست
    امپراطوری بریتانیا بالاتره
    پاسخ
    1. مهمان رسول در 9 شهریور 1402
     عه واقعا؟ واقعا امپراطوری بریتانیا بالاتره؟پس شما هم جزو اون دسته هستین که به کلمه ی بریتانیای کبیر ایمان دارین ولی بهتره بدونین بریتانیا هیچی نداره و توی این چند سال اخیر از خودش یه امپراطوری در آورده و میخاد این امپراطوری من درآوردی رو بکنه تو مغز مردم جهان که همه یادشون بره اینا چقدر بی تمدن و بدبخت بودن
     پاسخ
   3. مهمان بهار در 4 اسفند 1401
    شما هنوز تو هخامنشیان گیر کردی ؟؟!!!
    داداش من الان در حال انقراضیم کم کم ... ول کن دیگه چی بود کی بود ... چی شد و چی هست مهمه ، که متأسفانه الان هیچی نیستیم جز یه مشت برده و بدبخت که زیر فشار دلار ۵۱ هزار تومنی (که تازه اگه تا تایید نظر من توسط مدیر سایت باز نرفته باشه بالاتر) داره کمرمون میشکنه ، البته شما یک سال پیش این نظر رو گذاشتی حق داری خب پارسال همین موقع دلار ۲۶ تومن بود هه...
    پاسخ
  30. Fatemezahra در 12 اسفند 1400
   واقعا چرا دارید مثل احمق ها صحبت میکنید.. جوری صحبت میکنید انگار تقصیر ایران و خاکشه که اقتصاد خوب نیست میخاید. خاک ایران دست و پا در بیاره برای ارامش شما کار انجام بده😂😒 خب شما وقتی به فکر خودتون نیستید میخاید خدا و ایران بفکرشما باشن. شما میگید نمیخام بچه دار شم نه تنها بی احساسی خودتون رو نشون میدید بلکه دارید کمبود نیروی کار رو بوجود میارید😏 میرید کشورهای خارجی کار میکنید و به اقتصاد اونا کمک میکنید دوس دارید کشورتون یه دفعه اقتصادش مث جیرجیرک بپره بالا😒 وقتی شما اینطوری درمورد کشورتون صحبت میکنید میخاید پیشرفت هم بکنه شما که خودی یید چه برسه به خارجیا اگ این حرفارو بشنون که کلا حتی جاهای دیدنی و اباد ایران هم نمیرن😏 جمع کنید خودتونو بابا هیچ کاری نمیکنید و میخاید ایرانتونم اباد و پیشرفته شه.. به جای انحراف برید درستونو بخونید تا یکم تو اقتصاد کمک کنید اصلا برید خارج درس بخونید برگردید ایران به اقتصادش کمک کنید.. چیه ما از بقیه کشورا کمتره؟ منابع طبیعی که ماشالا تا بخای داریم . اثار باستانی کم داریم؟؟ که اونقدر زیاد بوده که اون سالا بیشترشو کشورهای خارجی دزدیدند اما هنوزهم کم نیست😏 جوون نخبه کم داریم؟؟ بازیگر خوب کم داریم؟ مکان کم داریم؟ چی کم داریم خب یه تکونی به خودتون بدید هیچکار نکردید میخاید مدال طلا رو هم همینطوری بیان تقدیمتون کنن .... واقعا چرا مثل بی سوادا صحبت میکنید 😑
   واقعا چتونه مگه شما اینده مرفه نمیخاید پس یکم تلاش کنید شماها نوجوونید بخدا اگه الان تلاش کنید تو اینده. زندگیتون میشه بهشت اگه حتی الان تلاش کنید بعدا پولدار میشید هر کشور خارجی که دوس داشتید میرید.. فقر تو ایران همش بخاطر کمبود نیروی کاره بخاطر بی لیاقتی مسئولاس ..... پس خب بیاید این مشکلاتو برای رفاه ایران حل کنیــــد🙂
   پاسخ
   1. مهمان ایلیا در 18 اسفند 1400
    سلام دوست عزیز!حرف شماتاجایی درسته.ولی اگردقت کنی،کی میتونه تووضع گرونی‌وضعف نت زندگی کنه؟وقتی ایران
    شرایطش اینجوریه،کسیم ایران نمیمونه.دولتم باید یکم تلاش کنه.همش ماکه نبایدتلاش کنیم.مجله زوم لایف،لطفابزاریدپیامم ارسال شه.توروخدا😓😓
    پاسخ
   2. Alba در 27 اسفند 1400
    کاری به درست و غلط بودن حرفت ندارم اما اومدی چن خط انشا نوشتی عزیز مدام توش توهین کردی و حرف زدی و نیشخند زدی تویی که مثل بچه ها حرف میزنی بچه اوردن مسعولیت داره و هرکسی نمیتونه پدر و مادر باشه یا خرجی بچه رو بده منتهی امثال تو نمیفهمن بچه اوردن شده براشون بازی و رقابت و از این مزخرفات همینه اینقدر والدین سمی دور و ورمون داریم که چه بلایی سر بچه هاشون و روحیاتشون اوردن فقط عین کوته فکر ها نگو کسی که بچه نمیخواد بی احساسه خیلیا نمیخوان چون میدونن نمیتونن پدر و مادر خوبی باشن برای بچشون چون بچه وقت و انرژی میخواد که همه ندارن یه جوری میگی میرید به اقتصاد کشور های خارجی کمک میکنید چقدر ادم درس خون و درست و حسابی میشناسم اینجا تلاش کردن تا به جایی برسن اما توی این کشور ادما براساس تلاش به جایی نمیرسن بر اساس پارتی بازی میرسن و باید پارتی کلفت داشته باشی یکم فکر کن چرا اینقدر تو دانشگاهای سطح بالای کشورمون و کارها و پست های انچنانی ادم های هستن که بیشترشون پدر و مادرشون کاره ایی هستن و پست و مقامی دارن اینا همه پارتیه عزیز چشماتو بستی بحث من با اونایی که اینجا هیچ پخی نیستن و فکر میکنن اونجا کسی میشن و براشون ریخته نیس اونا ذاتن کوته بینن و تو مملکت خودشون یه کار ساده نکردن اونجا که چقدر رقابت و تلاشه میخوان چیکار کنن موندم و این حرفایی که تو میزنی همش شعاره و کاملا معلومه خودت نه تحربش کردی و نه وارد بازار کار و اینا شدی وقتی وارد حیطش شدی و اون پارتی بازی های و پاچه خواری هارو دیدی و دیدی که تلاش چطور براشون بی معنیه گاهی اونوقت میفهمی چی میگم جدا از اون لحن صحبتتم خیلی بچگانس کسی که میخواد چیزی رو تذکر بده و نه اینطور پوزخند میزنه نه اینقدر توهین میکنه
    پاسخ
    1. امیر در 1 تیر 1401

     مرد حسابی طرف از خرج زندگی خودش اضافه نمیاره شما حرف بچه دار شدن میزنی
     شما میگی درس بخون من لیسانس گمرکات دارم مهندسی رباتیک دارم کاردانی کشاورزی هم دارم با معدل های بالا چندتا کتاب نوشتم طرح و ثبت اختراع داشتم بنظرت الان چیکاره ام
     شدم راننده کامیون
     نفست از جای گرم بلند میشه
     مردم توی نون شبشون موندن طرف رو از کارش اخراج کردن حرف چی میزنی
     من خودم چند سال تولیدی داشتم اما کو حمایت

     پاسخ
     1. ° در 9 شهریور 1402
      ببخشید ولی شمایی که اینهمه مدرک داری چطور ممکنه شده باشی راننده‌ی کامیون؟فکر میکنم این، درک ها ر وقتی که میخای به دست میاری مرد حسابی طرف از یه منطقه‌ی فقیر رتبه ی یک کنکور شده اومده شده دستیار پرفسور سمیعی واقعا خجالت بکش
      پاسخ
   3. Army در 21 تیر 1401
    درست میگن
    ما خودمون باید از خودمون شروع کنیم
    یکم فرهنگ سازی بکنیم
    حرف های کلیشه ای رو بزاریم کنار
    اینقدر نگید ایران بده
    ایران از خیلی کشور های جهان بهتره
    اگر یکم تو خودمون تغییر ایجاد کنیم اینجا هم با بهترین کشور جهان فرقی نداره 🙂🙏
    پاسخ
   4. ایران در 31 فروردین 1402
    سلام
    کاملا صحیح
    کاش برسه روزی که یه ایرانی مسئولیت پذیر بشیم و دنبال مقصر در هر اموری نباشیم و برای پیشرفت در هرزمینه ای از خود شروع کنیم و تکثیر بشیم بالاخره امور کشور میفته دست همچین افرادی. ایران پتانسیلهای زیادی داره .....
    پاسخ