زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 تا از بهترین کشورهای جهان از نظر تعادل کار و زندگی

10 تا از بهترین کشورهای جهان از نظر تعادل کار و زندگی

10 تا از بهترین کشورهای جهان از نظر تعادل کار و زندگی

مهاجرت به یک کشور جدید، به معنی این است که هم باید در زمینه ی کاری و هم زمینه ی غیرکاری، به سبک جدیدی زندگی کنیم. امروزه افراد زیادی به دلایل مختلف مثل شرایط بد اقتصادی، آینده نامعلوم، شرایط اجتماعی و ... به فکر مهاجرت هستند و می خواهند در کشور دیگری زندگی بهتری را تجربه کنند.

InterNations، بزرگترین شبکه ی جهانی مهاجران، 10 تا از کشورهای برتر جهان در زمینه ی تعادل کار و زندگی را معرفی کرده است. شاید این کشورها با تصویر ذهنی شما بهترین نباشند اما، این رتبه بندی براساس مصاحبه با 13000 مهاجر است که در 188 منطقه ی مختلف، زندگی می کردند. این شرکت، همچنین دریافت افرادی که از تعادل کار و زندگی خود خوشحال تر بوده اند، لزوما ساعات کاری کمتری نداشته اند. این نوع کیفیت زندگی، به حیطه ی کاری مربوط نمی شود و به نظر می رسد زندگی اکثر افراد مهاجر، به این کشورها نیز اینگونه است.

برای دیدن بهترین کشورهای جهان از نظر تعادل کار و زندگی و همچنین تعداد ساعات کاری مهاجرین در این کشورها، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

10. مالت - Malta

مهاجرت به مالت

اگر مهاجران در این کشور، تمام وقت کار کنند، حدود 43.9 ساعت در هفته کار خواهند کرد که کمتر از میانگین جهانی (44.3 ساعت در هفته) است. بسیاری از مهاجران در این کشور، درآمد کافی برای برآورده کردن همه ی نیازهای خود داشته اند.

مهاجرت به مالت

شرایط خوب و مناسب از لحاظ سطح رفاه شهروندی و کاری، امنیت اجتماعی، درآمدهای بالا برای متخصصین و به ویژه نزدیکی به ایران وسهل والوصول بودن ،چند ویژگی کشورهای اروپایی از جمله مالت  است.

از طرفی پیمان شینگن گردش آزاد کالا، سرمایه و انسان را در کلیه کشورهای عضو شینگن تضمین کرده است واین موضوع، جذابیت زیادی برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت مالت (مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا) بوجود آورده است.

9. عمان - Oman

مهاجرت به عمان

43.5 ساعت کار در هفته. در حالی که بسیاری از مهاجران از تعادل کار و زندگی خود راضی هستند، بسیاری از گزارش ها نشان می دهد که بسیاری از آنها از آینده ی شغلی و امنیت شغلی خود رضایت کافی ندارند.

مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان در سال 2018 به نسبت سال های قبل متقاضی بیشتر داشته است. عمان یکی از اقتصادهای بزرگ در منطقه خلیج فارس است، و دلارهای حاصل از فروش نفت را عاقلانه در زیرساخت های کشور سرمایه گذاری می کند.

این کشور معرفی ملایم به شرق میانه است که آن را یکی از امن ترین، کشورهای پایدار ترین در منطقه خلیج فارس است.

8. هلند - Netherlands

مهاجرت به هلند

42 ساعت کار در هفته. بسیاری از مهاجران بیان کرده اند که از رشد اقتصادی و بازار کار این کشور، بسیار راضی هستند. یکی از مهاجران کانادایی می گوید:" زندگی در این کشور، زندگی بدون دردسر و بسیار آرام است."

یکی از کشورهای مورد تقاضا که در اولویت مهاجرت بسیاری از هموطنان ما قرار دارد مهاجرت به هلند است و مجدانه به دنبال راه های مهاجرت به هلند می باشند.

مهاجرت به هلند

هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان که شما می توانید از روش های مختلفی چون اخذ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری کار در این کشور و ازدواج با تبعه هلندی به این کشور مهاجرت نمایید و در ادامه موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوید.

7. کاستاریکا - Costa Rica

مهاجرت به کاستاریکا

44.3 ساعت کار در هفته. هزینه های زندگی در این کشور زیبا بسیار معقول و مقرون به صرفه است. کاستاریکا کشوری با ثبات سیاسی و مواضع سیاسی روشن است.

مهاجرت به کاستاریکا

بسیاری افراد جهت مهاجرت به کاستاریکا معمولا از طریق تحصیل در کاستاریکا اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در کاستاریکا نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی کاستاریکا می توانند اقدام کنند.

البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به کاستاریکا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در کاستاریکا و سرمایه گذاری در کاستاریکا نیز وجود دارند. تابعیت کاستاریکا از طریق تولد فرزند در کاستاریکا از این قاعده در این کشور وجود ندارد.

6. سوئد - Sweden

مهاجرت به سوئد

42.3 ساعت کار در هفته. بسیاری از مهاجران از چشم انداز شغلی، امنیت شغلی و فرصت های شغلی در دسترس در این کشور، راضی بوده اند.

مهاجرت به سوئد

روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

برای مهاجرت به سوئد نیاز است شما  اشتغال پایداری را برای دو سال قبل از درخواست اجازه اقامت دائم داشته باشید. بعد از آن شما می توانید به زندگی و کار در این کشور برای دو تا پنج سال بپردازید و واجد شرایط شهروندی این کشور شوید.

5. نیوزیلند - New Zealand

مهاجرت به نیوزیلند

42.3 ساعت کار در هفته. اکثر افرادی که به این کشور مهاجرت میکنند، بجای کار، بدنبال زندگی باکیفیت هستند. یک مهاجر انگلیسی در مورد نیوزلند میگوید :"نیوزلند دارای سبک زندگی پایدار و دوستانه ای است."

مهاجرت به نیوزیلند

راه های مهاجرت به نیوزلند نظیر مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک و ثبت شرکت است.

4. جمهوری چک - Czech Republic

مهاجرت به چک

44.9 ساعت کار در هفته، بیشترین ساعت کاری را در بین کشورهای این لیست دارد. باوجود این، مهاجرین از کیفیت زندگی موجود در این کشور، راضی هستند.

یک مهاجر استرالیایی در مورد جمهوری چک می گوید: "کارفرمای من، مزایای زیادی را در اختیار من قرار می دهد، از جمله ای این مزایا، روزهای تعطیل بیشتر و مراقبت های بهداشتی مناسب، است."

مهاجرت به چک

برای مهاجرت به چک می توانید از طریق ازدواج، تحصیل، سرمایه ­گذاری و ثبت شرکت و کاری اقدام کنید.

3. نروژ - Norway

مهاجرت به نروژ

42.9 ساعت کار در هفته. بسیاری از افرادی که به کشورهای شمالی اروپا، مهاجرت کرده اند، اظهار داشته اند که درآمد یک خانواده نمی تواند همه ی نیازهای روزانه ی آنها را برآورده کند.

مهاجرت به نروژ

نروژ از جمله کشورهای بسیار گران و زیبای جهان که همواره افراد بسیاری، متقاضی مهاجرت به نروژ می باشند. از روش های مختلف مهاجرت به نروژ می توان به ویزای تحصیلی ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری، اخذ اقامت بواسطه ازدواج با تبعه نروژی و پناهندگی اشاره کرد.

2. بحرین - Bahrain

مهاجرت به بحرین

42.9 ساعت کار در هفته. بسیاری از مهاجران از شغل خود و همچنین زندگی در بحرین راضی بوده اند.

مهاجرت به بحرین

با توجه به تنش های بین کشورهای عربی و ایران پیشنهاد می شود که کشورهای حاشیه خلیج فارس را برای مهاجرت انتخاب نکنید.

متاسفانه در حال حاضر ویزای بحرین برای اتباع ایرانی صادر نمی شود.

گرفتن ویزای بحرین از هر نوع (توریستی و تجاری) باید دعوتنامه ای از شرکت یا سازمانی مستقر در بحرین در اختیار داشته باشید که آن سازمان یا شرکت بازگشت شما را به ایران تضمین کند. در این صورت کلیه مسئولیت عدم بازگشت شما به ایران به عهده آن سازمان یا شرکت خواهد بود.

1. دانمارک - Denmark

مهاجرت به دانمارک

39.7 ساعت کار در هفته، کوتاه ترین زمان کاری، در بین کشورهای این لیست را دارد. مهاجران اندونزی و پرتغالی، تعادل بین زندگی کاری و خصوصی موجود در کشور دانمارک را تحسین کرده اند.

مهاجرت به دانمارک

روش های گوناگونی برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد، از جمله راه های مهاجرت به دانمارک عبارتند از تولد نوزاد ، مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج ، مهاجرت به این کشور از طریق کار ، مهاجرت تحصیلی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد.

در طی این تحقیقات InterNations، کشورهایی که بدترین تعادل بین کار و زندگی را داشته اند را نیز شناسایی کرد، که این کشورها، عبارتند از: هنک کنگ، یونان، ایتالیا، کویت و ژاپن.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (1)
  1. ...... در 15 اردیبهشت 1399
    سوییس تو این لیست نیست سعنی سوئیس کمتر از هلند و بحرین و عمانه
    پاسخ