زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تحصیلی

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تحصیلی

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تحصیلی

مهاجرت به بهترین کشور، دغدغه افرادی است که به مهاجرت فکر می‌کنند. اما چطور باید بهترین کشور جهان برای مهاجرت را انتخاب کرد؟ با توجه به شرایط کشورمان، کدام کشورهای برای مهاجرت ایرانیان مناسب است؟ اگر قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید بهترین کشور برای مهاجرت را بشناسید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا با بهترین کشورها برای مهاجرت آشنا شوید.

مهاجرت به یک کشور جدید گام بزرگی است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید بهترین کشور جهان را برای خودتان انتخاب کنید، بهتر است تحقیقاتی در مورد آن کشور و فرصت هایی که در اختیار شما قرار می دهد را انجام دهید. علاوه بر این، قوانین مهاجرت به کشورهای مختلف، متفاوت است.

چرا انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهم است؟

افرادی که به فکر مهاجرت هستند، اغلب می‌خواهند از کشور مبدا خارج شوند و به هر صورتی که شده به یکی از کشورها مهاجرت کنند، شما می‌خواهید یک کشور را برای زندگی و آینده خود انتخاب کنید، پس باید این سوال را از خود پرسیده باشید؛ چرا انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهم است؟

همانطور که گفته شد، مهاجرت می‌کنید تا آینده بهتری داشته باشید، پس باید مقصد شما به شرایطی که دوست دارید نزدیک باشد پس برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت نکات اساسی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. این شرایط عبارتند از:

 • کیفیت زندگی؛
 • نظام آموزشی؛
 • فرصت شغلی؛
 • قوانین مهاجرتی انعطاف پذیر.

اینکه کدام کشور برای مهاجرت بهترین است، از جمله مواردی است که در باب انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت و انتخاب مسیری درست و نهایی حائر اهمیت نیز می‌باشد. در دنیای امروز بسیاری از اشخاص و خانواده‌ها به دنبال فراهم نمودن شرایط بهتری از لحاظ تحصیل، کار و زندگی می‌باشند. این امر نیز می‌تواند در نهایت تصمیم آن‌ها را به سمت مهاجرت سوق دهد.

مهاجرت در دنیای امروز امر آسانی نیست. قبل از اقدام به مهاجرت باید به عوامل بسیاری توجه نمائید. در وهله اول باید با لیست بهترین کشورها جهت مهاجرت آشنا شوید. در این مقاله از سایت زوم لایف که در آن لیست کشورهای برتر برای مهاجرت ایرانیان و روش‌های مهاجرت به این کشورها ارائه گردیده است، همچنین اگر می‌خواهید لیست راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت را بخوانید، اینجا کلیک کنید.

مهمترین عوامل در مهاجرت

چهار عامل در تصمیم‌گیری به مهاجرت، تأثیر اصلی را دارند عبارتند از:

1. شرایط لازم:

مهاجرت به کشورهای مختلف و از روش‌های مختلف ممکن است. هر روش، شرایط لازم خاص خود را دارد که این شرایط، گاه فرآیند مهاجرت را آسان و گاه سخت و پیچیده می‌کنند. در زیر به برخی از این شرایط لازم اشاره می‌کنیم: (+)

 • میزان تحصیلات؛
 • حداقل و یا حداکثر سن؛
 • آشنایی با زبان؛
 • حداقل سرمایه لازم؛
 • مدت زمان حضور اجباری در کشور مقصد؛
 • سابقه کاری.

2. مدارک مورد نیاز:

مدارک مورد نیاز روش‌های مختلف مهاجرتی به طور معمول موارد زیر را شامل می‌شوند:

 • مدارک شناسایی معتبر؛
 • مدارک تحصیلی؛
 • مدرک زبان؛
 • تأییدیه‌های بانکی؛
 • مدارک شغلی و سابقه کاری معتبر؛
 • مدارک مربوط به وضعیت سلامت.

3. فرآیند مهاجرت:

بدیهی است فرآیند انجام روش‌های مهاجرتی مختلف با هم متفاوت است. اما نکته مهم این است که فرآیند برخی از روش‌های مهاجرتی بسیار پیچیده، تخصصی و گاه حتی در عمل نشدنی هستند. برای مثال مراحل ابتدایی بعضی روش‌های مهاجرت (مانند ثبت ازدواج در روش اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج) باید به صورت غیر حضوری انجام شود که این مسئله مشکلات خاص خود را دارد.

4. هزینه مهاجرت:

در بسیاری از روش‌های مهاجرت، شما باید به غیر از هزینه‌های دریافت اقامت، مبلغ قابل توجهی را برای خرید ملک، سرمایه گذاری، پشتوانه‌های لازم و… به کشور مقصد منتقل نمایید.

اگر قصد مهاجرت دارید، باید بدانید مهاجرت، یک تصمیم دراز مدت است. باید برای خود و خانواده‌تان قبل از مهاجرت برنامه‌ریزی کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

در حال حاضر به واسطه هزینه‌های بالای روش‌های سرمایه‌گذاری و تحصیل، علاقه‌مندان به دنبال مهاجرت کاری می‌باشند تا در ابتدای کار بدنبال کسب درآمد در کشور مقصد باشند. این نکته بعنوان خواسته اولیه تعداد زیادی از متقاضیان برای مهاجرت می‌باشد و بعنوان برترین روش ممکن در نظر گرفته می‌شود.

1. مهاجرت کاری به کانادا

کانادا بی‌تردید، یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویان و متخصصان است. کانادا درب‌های خود را به روی مهاجران باز کرده است. برنامه‌های مهاجرتی این کشور، خیلی دقیق و کامل است و به کسی که واجد شرایط باشد، براحتی ویزا داده می‌شود. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، باید بدانید کانادا در طی سالیان متمادی بدلیل سیستم مراقبت بهداشتی عالی، سیستم آموزشی عالی، تجارت خوب و پتانسیل رشد شخصی، بهترین کشور برای مهاجرت در سال 2019 شناخته شده است.

2. مهاجرت کاری  به استرالیا

استرالیا به عنوان یک کشور مهاجرتی شناخته می‌شود و اقتصاد رو به رشد خود را مدیون مهاجران است. مهاجران نسل دوم و سومی وجود دارند که برای خود در استرالیا خانه پیدا کرده‌اند. براحتی می‌توانید در عرض 8 تا 12 ماه،PR بگیرید که یک مزیت اضافه است.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید، باید بدانید استرالیا در زمینه‌ی تحقیق و توسعه جلودار است و فرصت‌های شغلی بی پایانی دارد. کیفیت بالای زندگی را نیز به فهرست اینکه چرا استرالیا جزء بهترین کشور جهان برای مهاجرت است، اضافه کنید.

3. مهاجرت کاری به نیوزیلند

نیوزلند دارای بالاترین امتیاز در زمینه ی "سرمایه‌ی اجتماعی" است. همچنین این کشور به خاطر مردم مهربان خود، زندگی شهروندی عالی و پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی شناخته شده است. تعادل کار و زندگی در این کشور، جالب توجه است. همچنین نیوزلند دارای مناطق خوش منظره‌ای که در سطح جهان معروف است و آب و هوای عالی در طول سال دارد.

اگر قصد مهاجرت به نیوزیلند دارید، باید بدانید کیفیت زندگی و مقرون به صرفه بودن مراقبت‌های بهداشتی، کشور نیوزلند را به عنوان گزینه‌ای محبوب برای دانشجویان و متخصصان حرفه‌ای در حال کار، تبدیل کرده است. سیستم آموزشی این کشور از بهترین هاست، زیرا به خوبی سازمان یافته و ساده است.

4. مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان دارای تعدادی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است و کیفیت آموزشی این کشور بسیار بالاست. نرخ جرم و جنایت در این کشور کم است و بدلیل فرصت‌های خوبی که در اختیار افراد قرار می‌دهد، باعث شده است که به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تبدیل شود.

اگر قصد مهاجرت به آلمان دارید، باید بدانید آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه ی اروپا، پایین‌ترین سطح بیکاری را دارد. برای کسانی که ویزای شینگن دارند، آلمان همیشه گزینه‌ی اصلی است.

5. مهاجرت کاری به انگلستان

انگلستان یک مرکز پیشرو در زمینه‌ی آموزش عالی است. این کشور، تعدادی از بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های جهان را در خود جای داده است. از آنجا که مردم از سراسر جهان به آنجا می‌آیند، فردی که در بریتانیا است به خوبی در معرض دید قرار می‌گیرید و می‌تواند تجربه‌های زیادی بدست آورد.

اگر هدف شما از مهاجرت به انگلستان تحصیل باشد، باید بدانید که مدرک تحصیلی که در انگلستان به فرد اعطا می‌شود دارای سطح بالایی است و فرصت‌های شغلی این کشور برای رشته‌های پزشکی و مهندسی بسیار بالاست.

6. مهاجرت کاری به ایسلند

ایسلند با جذابیت‌های زیبای طبیعی و منظره‌های چشمه‌های تمام عیار و صرف نظر از اینکه در سال 2017، به عنوان شاخص صلح جهانی تبدیل شده است، مکانی فوق‌العاده برای زندگی است. در واقع، خطرات امنیتی در ایسلند ناچیز است (در بسیاری از کشورهای شمالی مانند فنلاند، نیز اینگونه است.

7. مهاجرت کاری به فنلاند

اگر آرامش و امنیتی که در کانادا و ایسلند، وجود دارد برای شما کافی نیست، و هنوز در مورد امنیت شخصی خود نگران هستید، مهاجرت به فنلاند می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد زیرا جایی بهتر از فنلاند، نمی‌توانید پیدا کنید. این کشور، امن‌ترین کشور جهان است! و همچنین، پایتخت آن، هلسینکی، بهترین شهر جهان برای زندگی است.

8. مهاجرت کاری به نروژ

صنایع قدرتمند و روبه‌رشد نروژ ازجمله معدن‌کاری، نساجی، صنایع غذایی و تولید چوب و کاغذ فرصت‌های شغلی بسیاری را برای طیف گسترده‌ای از مهاجران با مهارت‌ها، قابلیت‌ها و تخصص‌های مختلف فراهم می‌کند. این کشور از نظر معیارهایی مانند امنیت شغلی، توازن کار و زندگی، امکان پیشرفت شغلی و میزان افزایش دستمزد در رتبه های بالایی نسبت به سایر کشورها قرار گرفته است.

تمامی این شرایط نروژ را یه یک گزینه بالقوه برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل کرده است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای شغلی نروژ حتما باید یک پیشنهاد شغلی در این کشور داشته باشید.

9. مهاجرت کاری به سوئد

درآمد متوسط سالانه کارکنان در کشور سوئد حدود 759800 کرون سوئد (84802 $ آمریکا) می‌باشد. سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به شمار رفته و 71 درصد از کسانی که برای کار به سوئد رفته‌اند، از محیط کاری و شرایط راضی هستند. مهاجران کاری سوئد دارای ویژگی تعادل کارو زندگی به علاوه امنیت شغلی هستند. سالانه افراد زیادی جهت کار در سوئد به این کشور مهاجرت می‌کنند.

10. مهاجرت کاری به اتریش

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت، کشور اتریش می‌باشد که با درآمد متوسط سالانه کارکنان حدود 74545 € (85288 $) می‌باشد. اتریش از نظر تعادل کار و زندگی رضایت 71 درصد مهاجران را کسب کرده و بسیاری از افراد در نظر سنجی‌ها اعلام کرده‌اند که در شغل خود پیشرفت کرده‌اند. کار در اتریش همواره یکی از بهترین راه‌های ورود به این کشور محسوب می‌شود.

11. مهاجرت کاری به سوئیس

درآمد متوسط سالانه کارکنان کشور سوئیس حدود 185234 فرانک سوئیس (188275 $ آمریکا) می باشد. سوئیس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به شمار می رود. کارکنان سوئیس دارای بالاترین درآمد، تعادل کار و زندگی مناسب و محیط کارای عالی هستند و درآمد کارکنان سوئیس تقریبا دوبرابر متوسط جهانی است. برای مهاجرت کاری به سوئیس باید ویزای کار سوئیس را دریافت کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

12. مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کشور کره جنوبی می‌باشد. از معروف‌ترین رشته‌های تحصیل در کره جنوبی، می‌توان به زبان کره‌ای، مهندسی و رایانه، رشته‌های مطالعات آسیا و کسب و کارهای بین المللی اشاره کرد. هزینه تحصیل در کره‌جنوبی در هر ترم بین 2234 تا 4468 وون معادل با (2000-4000 $) می‌باشد.

13. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

کشور ایتالیا با آن همه غذای خوشمزه و تاریخ غنی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود. هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در ایتالیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. به طور مثال شهر رم ایتالیا به تاریخ و رشته‌های کسب و کار مشهور است. شهر فلورانس به خاطر هنر و دانشجویان هنری و اگر به دنبال مد و فشن هستید باید به شهر میلان ایتالیا بروید.

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه‌های دولتی سالانه 850 تا 1000 یورو می‌باشد و ممکن است دانشگاه‌های دولتی مطرح بالاتر از 1000 یورو باشد. شهریه دانشگاه‌های خصوصی در ایتالیا حدود 6000 تا 20000 یورو در سال متغیر است.

14. مهاجرت تحصیلی به فرانسه

فرانسه هر ساله بیش از 23 درصد از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می‌دهد و به دقت کیفیت آموزش‌های ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. از طرفی، دانشگاه‌های فرانسه در رتبه‌بندی‌های متخلف جهانی همواره در لیست برترین دانشگاه‌ها قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، تحصیل در فرانسه رایگان است و یکی از عوامل مهمی است که این کشور را به یکی از مقصدهای محبوب تحصیل دانشجویان بین المللی کرده است.

هزینه تحصیل در فرانسه در دانشگاه‌های دولتی رایگان است و شما فقط هزینه هر ترم را پرداخت می‌کنید که حدود 200 یورو برای هر ترم، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس حدود 260 یورو برای هر ترم و هزینه تحصیل در مقطع دکترا حدود 400 یورو برای هر ترم می‌باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی فرانسه سالانه حدود 10000-20000 یورو می‌باشد.

15. مهاجرت تحصیلی به انگلستان

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود، انگلستان دارای دانشگاه‌های قدیمی و معتبر مانند آکسفورد و کمبریج می‌باشد. دانشگاه‌هایی که مرجع علمی در جهان بوده‌اند و در رشته‌های مختلف به ارائه بهترین خدمات آموزشی می‌پردازند. لندن و منچستر از بهترین شهرها برای تحصیل در انگلستان به شمار می‌روند.

هزینه تحصیل در انگلستان در مدارس تا دانشگاه سالانه بین 10000 تا 15000 پوند، هزینه تحصیل در مقطع لیسانس سالانه حدود 8000 تا 12000 پوند، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس سالانه حدود 10000 تا 15000 پوند و هزینه تحصیل در مقطع دکترا سالانه حدود 8000 تا 12000 پوند می‌باشد.

16. مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، کشور کانادا است. امروزه بسیاری از افراد خواهان تحصیل در کانادا می‌باشند، به این خاطر که دانشگاه‌های کانادا از جمله دانشگاه‌هایی هستند که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی، بیشترین متقاضی مهاجرت را دارند. به دلیل سطح علمی و آموزشی عالی در دانشگاه‌های کانادا، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان، متقاضی تحصیل در کانادا هستند.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس سالانه حدود 14000 تا 18000 دلار، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس سالانه حدود 14000 تا 22000 دلار می‌باشد.

17. مهاجرت تحصیلی به آلمان

وجود دانشگاه‌های برتر آلمان و امکان تحصیل رایگان در آلمان سبب می‌شود دانشجویان زیادی از سراسر جهان، جذب تحصیل در آلمان ‌شوند. تحصیل در اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان رایگان است و فقط هزینه ترمی حدود ۲۵۰ یورو دریافت می‌شود. اگر می‌خواهید اقامت دائم آلمان را به‌دست آورید، می‌توانید پس از پایان تحصیل، شغلی پیدا کنید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار آلمان تبدیل کنید.

طبق سایت statista، نرخ بیکاری در آلمان در ۲۰۲۳، ۵.۷ درصد اعلام شده است و به راحتی می‌توانید به صورت حضوری یا از طریق سایت‌های کاریابی آلمان، شغل موردنظر خود را پیدا کنید. لازم است بدانید که چنانچه متاهل هستید، می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود، ویزای همراه آلمان بگیرید. علاوه بر این، به همراهان شما اجازه کار در آلمان نیز داده می‌شود.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (4)
 1. خوشبخت در 5 خرداد 1402
  من قراره بعد از 1 ماه برم استرالیا
  بچه ها برام دعا کنید
  قراره با ویزای تحصیلی برم اونجا
  چون که عموم و داییم اونجان
  خیلی بهم سخت نمی گذره
  پاسخ
 2. مهمان امیررضا در 9 اردیبهشت 1401
  سلام خیلی عالی بود مقالتون فقط یه نکته اگه می شه اپدیتش کنین ممنون
  پاسخ
 3. مازیار در 15 مهر 1397
  یکی از دوستام ۲ سال پیش مهاجرت کرد به استرالیا و از اونجایی که زبانش خوب بود و حوصله خوندن داشت، خودش رفته بود تمام سایت هایی که اطلاعات برای مهاجرت داشتن رو خونده بود و با هزار بدبختی تونسته راه و چاه رو پیدا کنه. ولی خیلی زمان گرفت ازش. من که حوصله اون رو نداشتم به توصیه یکی از دوستام رفتم یه دفتر مهاجرتی که صفر تا صد کارها رو انجام میدادن (mohajeratplus) و بدون اینکه استرسی داشته باشم همه کارهایی که باید انجام میدادن رو کمک کردن و یه سری ها رو هم خودشون انجام دادن و تو یه زمان خیلی خیلی کوتاهی آماده سازی ها انجام شد. از اونجایی که برای مهاجرت هزاران کار دیگه از جمله فروش خونه و وسایل و بحث های خانوادگی کلی انرژی از آدم میگیره و منم وقت کافی برای همشون نداشتم، خدمات صفر تا صدی مهاجرت پلاس واقعا یه راه نجاتی بود خیلی بهم کمک کرد که ذهنم رو جمع و جور کنم. برای همین گفتم به بقیه هم توصیه کنم شاید کسایی که مثل من وقت کافی نداشته باشن به دردشون بخوره.
  پاسخ
  1. محمد در 11 آذر 1397
   درود مازیار جان، هزینه اینکار توی چه رنجی هست و این قیمت مال چه سالی هست؟
   پاسخ