زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

12 تا از راحت ترین کشورها برای مهاجرت + روش های مهاجرت

12 تا از راحت ترین کشورها برای مهاجرت + روش های مهاجرت

12 تا از راحت ترین کشورها برای مهاجرت + روش های مهاجرت

امروزه افراد به دلایل مختلفی به فکر مهاجرت هستند. البته مهاجرت علاوه بر خستگی و دلزدگی از مشکلات دلایل دیگری هم دارد برخی به دلیل کسب علم و مهارت و یا شغل و درآمد بهتر مهاجرت می کنند و برخی دوست دارند کشوری جدید را برای زندگی امتحان کنند.

اگر شما هم قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید بهترین کشور را انتخاب کنید، خواندن این مطلب می تواند به شما کمک کند. منظور از راحت ترین کشور برای مهاجرت، در واقع راحت ترین و کم هزینه ترین راه مهاجرت با توجه به شرایط هر فرد می باشد.در ادامه با 12 تا از راحت ترین کشورها برای مهاجرت آشنا شوید.

12. مهاجرت به ترکیه- Turkey

با توجه به مسافت کم و تشابهات فرهنگی که ترکیه با ایران دارد، می توان گفت ترکیه راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت شما است. اگر فراگیری زبان ترکی برای شما راحت است و به فکر دید و بازدید بیشتر با خانواده و اقوام خود در ایران هستید، برای مهاجرت به ترکیه به عنوان یک گزینه اصلی فکر کنید. همچنین مهاجرت به این کشور با توجه به ارزش پول آن هزینه قابل قبولی دارد.

روش های مهاجرت به ترکیه

 • مهاجرت تحصیلی به ترکیه
 • مهاجرت کاری به ترکیه
 • مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج و فرزندآوری

11. مهاجرت به آلمان - Germany

آلمان را یکی از راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت در اروپا نام برد. به همین دلیل ایرانیان بیشتر به آن جذب می شوند و فراگرفتن زبان آلمانی این روزها برای نیروهای متخصص یک تکلیف است. حدود ۱۲ درصد مردم آلمان مهاجر هستند و از این تعدا بیشتر از ۱۲۰ هزار نفر را ایرانیان تشکیل می دهند.  جمعیت آلمان از سال ها پیش رو به پیری است و به همین دلیل اداره مهاجرت این کشور نیروهای جوان و متخصص را با شرایط آسان تری به خود جذب می کند.

روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان روش‌های مختلفی دارد، مانند:

 • مهاجرت تحصیلی به آلمان
 • مهاجرت کاری به آلمان
 • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و فرزندآوری

10. مهاجرت به آرژانتین - Argentina

اگر به دنبال کشوری با فرهنگ و پر از چیزهایی جدید که تا به حال ندیده اید برای مهاجرت می گردید آرژانتین بهترین کشور برای مهاجرت شماست. مهاجرت به آرژانتین را به خوردن یک تکه کیک خوشمزه تشبیه می کنند، به عبارتی دیگر می توان به راحتی به این کشور مهاجرت کرده و از آن لذت برد.

آرژانتین به مهاجرانش امکانات آموزشی، بهداشت و درمان، وکالت رایگان و حق الحاق به خانواده را می دهد و همین یکی از دلایلی است که مهاجرت به این کشور را به یک تکه کیک تبدیل می کند.

روش های مهاجرت به آرژانتین

اگر شما سابقه ی جنایی نداشته باشید به آسانی می توانید ویزای پنج ساله ی این کشور را دریافت کنید و پس از آن هم در آن مشغول به کار یا تحصیل شوید و ویزای دائم بگیرید.

(حق الحاق  به معنی این است که هنگامی که یکی از اعضای خانواده به کشوری دیگر مهاجرت کرده باشد و بقیه اعضا در یکی از سرزمین های دارای حق الحاق خانواده باشند می توانند درخواست حق الحاق به خانواده بدهند و به دیگر اعضا ملحق شوند ).

البته توجه داشته باشید که مهاجرت به آرژانتین برای ایرانیان آن قدرها هم راحت نیست و مهاجران ایرانی به دلیل وضعیت اقتصادی و سیاسی برای رفتن به این کشور گاها با مشکلاتی نیز رو به رو می شوند.

9. مهاجرت به برزیل - Brazil

برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان است، با این حال جزو لیست راحت ترین کشورها برای مهاجرت قرار دارد. افراد علاقمند به شروع کسب و کار یا به عبارت دیگر بیزینس من ها عاشق کار در برزیل هستند زیرا این کشور از اقتصاد بسیار قوی و مستحکمی برخوردار است.

علاوه بر اوضاع اقتصادی خوب مهاجران در کشور برزیل، آن ها کشوری خوش آب و هوا، ساحلی و دارای آفتاب گرم و دوست داشتنی را تجربه می کنند. مهم نیست که به چه دلیلی قصد مهاجرت به برزیل دارید و از چه کشوری خارج شده اید مهم این است که حتما در برزیل جایی را پیدا می کنید که برایتان مناسب باشد. البته از یاد نبرید که باید بتوانید از پس هزینه های اولیه زندگی تا زمان راه اندازی کسب و کار برآیید.

روش های مهاجرت به برزیل

 روش های مهاجرت به برزیل از جمله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل، اخذ اقامت کاری در برزیل، تحصیل در کشور برزیل، تولد فرزند در برزیل است.

8. مهاجرت به امارات متحده عربی - United Arab Emirates

امارات متحده ی عربی مملو از نفت، یکی از کشورهایی است که به راحتی می توانید در آن اقامت دائم داشته باشید. یکی از دلایل مهم آسان بودن مهاجرت به امارات نیاز آن به نیروی کار انسانی است به همین دلیل در سال های اخیر مهاجران زیادی را از کشورهای آسیایی به خود جلب کرده است.

ساختمان های بلند و آسمان خراش های جدیدی که همه روزه در امارات ساخته می شوند بدون شک نیاز به جذب نیروی انسانی برای بهتر شدن و پیشرفت دارند. ایرانیان هم از جمله افرادی هستند که زیاد به امارات مهاجرت می کنند.

اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید و به آن فکر می کنید،قبل از هر اقدام مهم است که به فکر کسب کار در این کشور باشید

روش های مهاجرت به امارات

مهاجرت به دبی (امارات متحده عربی) یک تحول بزرگ است و برای افرادی که آماده نیستند که فرهنگ کاملا متفاوتی را در نظر بگیرند، مناسب نیست. تفاوت های زیادی برای غلبه بر این موضوع وجود دارد؛ در این کشور آداب و رسوم، زبان، آب و هوا و دین فرق دارد. اما بازدیدکنندگان، کشور دبی را کشوری بسیار با استقبال و دوستانه خواهند برشمرد.

در حال حاضر با توجه حساسیت های پیش آمده بین ایران و کشورهای عربی، مهاجرت به امارات بسیار سخت است.

7. مهاجرت به سوئد - Sweden

کشور سوئد به دلیل موقعیت های خوبی که در اختیار جوانان برای تحصیل قرار می دهد، نظر مهاجران زیادی را به سوی خود جلب کرده است. در کشور سوئد حتی به دانش آموزان دبیرستانی که از کشورهای دیگر آمده اند به صورت ماهانه 185 دلار حقوق می دهند.

حتی اگر از دبیرستان فارغ التحصیل هم شده باشید باز هم در سوئد به شما خدمات آموزشی خوبی ارائه می دهند و شما با کمی نامه نگاری با دانشگاه های این کشور می توانید اقامت دائم در سوئد کسب کنید. سیستم آموزشی این کشور بسیار عالی است و به افرادی که به تحصیل علاقمند هستند را به خوبی پرورش می دهد.

روش های مهاجرت به سوئد

بهترین راه مهاجرت به سوئد سرمایه گذاری در سوئد است. اما برای مهاجرت به سوئد می توانید از روش های کار در سوئد، مطالعه و تحصیل در سوئد، اخذ اقامت برای پیوستن و الحاق به سوی همسر یا اخذ اقامت توسط ازدواج و یا اخذ اقامت و مهاجرت از سوی یکی از بستگان نزدیک کمک بگیرید.

6. مهاجرت به ایتالیا - Italy

ایتالیا یکی از قوی ترین مناطق توریستی اروپا است و با این که هنوز هم به طور کلی از بحران اقتصادی سال 2008 بیرون نیامده اما مهاجران را به راحتی می پذیرد. این کشور از برترین مکان ها برای مهاجرت مهندسان، معماران و رشته های هنری است.

روش های مهاجرت به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا می توانید به راحتی با خرید یا حتی اجاره ی یک خانه در ایتالیا ویزای دائمی آن را کسب و به صورت قانونی مهاجرت کنید.

5. مهاجرت به نروژ - Norway

کیفیت زندگی در نروژ از سطح بالایی برخوردار است، برای مثال هنوز مدرسه رفتن در این کشور رایگان است. به این کشور سرزمین عجایب مدرن هم می گویند، مکانی که می توانید در آن لذت زندگی با مردمانی شاد و سرزنده را تجربه کنید.

اگر دوست دارید مردم کشوری که در آن زندگی می کنید همیشه لبخند بر لب داشته باشند و خبری از دزدی و قتل و غارت در آن نباشد نروژ از بهترین گزینه ها برای شما است، علاوه بر زندگی آرام در این مکان می توانید از مناظر دلپذیر و زیبایش هم لذت ببرید.

روش های مهاجرت به نروژ

نروژ از جمله کشورهای بسیار گران و زیبای جهان که همواره افراد بسیاری، متقاضی مهاجرت به نروژ می باشند. از روش های مختلف مهاجرت به نروژ می توان به ویزای تحصیلی ویزای کار ، ویزای سرمایه گذاری  اخذ اقامت بواسطه ازدواج با تبعه نروژی و پناهندگی اشاره کرد.

4. مهاجرت به استرالیا - Australia

در گذشته اقامت دائم در استرالیا کار آسانی بود، اما در حال حاضر یکی از سخت ترین کشورها برای جذب مهاجران است ولی به دلیل این که عده ی زیادی از مردمانش را افراد خارجی تشکیل داده اند در این فهرست قرار گرفته است.

شاید مهاجرت به استرالیا سخت شده باشد اما یکی از بهترین کشورهایی است که حس زندگی در وطن و خانه ی خودتان را به شما القا می کند.

بسیاری از افرادی که به استرالیا مهاجرت کردند توانسته اند موقعیت های شغلی بسیار خوبی کسب کنند اما نباید انتظار داشته باشید که به راحتی در این کشور پذیرفته شوید زیرا هرچه میزان تقاضا برای مهاجرت بیشتر باشد سخت گیری ها هم بیشتر می شود.

روش های مهاجرت به استرالیا

مهمترین و بهترین روش مهاجرت به استرالیا همچنان از طریق مهارت و تخصص است .

3. مهاجرت به نیوزیلند - New Zealand

نیوزیلند به دنبال نیروی کار جوان است البته از بسیاری از آن ها به عنوان کارگر استفاده می کند اما از راحت ترین کشورها برای مهاجرت می باشد. نیوزیلند از کم جمعیت ترین کشورهای جهان است و خرید زمین در آن کار سختی نیست و می توانید با کمی جستجو ملکی با قیمت مناسب پیدا کنید. در سال 2010 میلادی نیوزیلند به دلیل اقتصاد پر رونق و نیاز به نیروی کار جوان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت شناخته شد.

روش های مهاجرت به نیوزیلند

راه های مهاجرت به نیوزیلند نظیر مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک است.

2. مهاجرت به بلژیک - Belgium

حتما فکرش را هم نمی کردید که مهاجرت به بلژیک کار آسانی باشد، این کشور دومین سرزمین از نظر آسان بودن مهاجرت به آن است و سالانه تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می کند. بلژیک به عنوان بیشترین سرزمین دارنده ی الماس و شکلات در جهان هم معروف است.

روش های مهاجرت به بلژیک

برای مهاجرت به بلژیک می توانید با پیدا کردن یک کار به راحتی به این کشور مهاجرت کنید و حتی اگر هنوز هم موفق به پیدا کردن کاری در این کشور نشده اید به راحتی به شما ویزای موقت می دهند تا بتوانید با سفر شغل خوبی در بلژیک برای خود دست و پا کنید. بلژیک کشوری کوچک است اما می تواند به شما بهترین امکانات رفاهی را بدهد.

1. مهاجرت به کانادا - Canada

بله کانادا هنوز هم بهترین کشور برای مهاجرت است با این حال کسب اقامت دائم در کانادا هم کار سختی نیست. تا زمانی که فرد ماهری هستید و یا مشتاق یادگیری می باشید کانادا پذیرای شماست.

کانادا دارای فرصت های بیشمار شغلی برای افراد تحصیل کرده و ماهر می باشد. نرخ تورم و مالیات در کانادا بسیار پایین و خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی بسیار بالا و باور نکردنی است. امروزه در نظر بسیاری از گردشگران کانادا بهترین مکان کره ی زمین برای داشتن یک زندگی بی دغدغه و آرام است.

روش های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال مهاجرت به کانادا برای مهندسی عمران، معماری، مکانیک، برق و کامپیوتر و همچنین تکنسین های فنی، مشاغل مهارتی نظیر جوشکاری، تعمیرات، لوله کشی، کاشی کاری، آشپزی، کشاورزی و … می توانند از طریق این روش در کمتر از یک سال و با دانش ابتدایی زبان، برای خود و خانوادشان اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند.

سخن پایانی

مهاجرت کردن بسیار هیجان انگیز است اما اصلاً کار راحتی نیست. برای اینکه بتوانید کشور مناسب خودتان را انتخاب کنید باید با شرایط زندگی، کار و اخد اقامت و ... کشورهای منتخب خودتان آشنا شوید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید به موسسه های حقوقی مهاجرت مراجعه کنید تا با ریسک کمتر، مهاجرت موفقی داشته باشید.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (47)
 1. مهمان سمیرا در 13 مرداد 1402
  سلام وقت بخیر چجوری می‌توانم ویزای توریستی به مکزیکو بگیر
  پاسخ
 2. مهمان رضا در 1 فروردین 1402
  سلام بنده تاسیساتیم صنعتی اینجابی کسوکارموخسته شدم ازبس شبانه روزکارکردموبجایی نرسیدم برای رفتن به کشورای همسایه شمالی امکانش است باسرمایه کم جهت راه اندازی کسبوکاروتشکیل زندگی
  پاسخ
 3. نادر در 22 بهمن 1399
  سلام
  بنده 42ساله هستم قصد مهاجرت به کشور
  المان دارم 2دختر دانشجو ویک پسر 10ساله
  دارم من نگران اینده بچه ها هستم
  وضیعت مالی بدی هم ندارم یک کارگاه تابلوبرق
  وماشین الات بسته بندی دارم دیگر خسته شدم
  اگر میشه بنده را راهنمای کنید ممنون
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 22 بهمن 1399

   سلام، به جهت بررسی شرایط مهاجرت از موسسه های مهاجرتی مشاوره بگیرید.

   پاسخ
 4. سرمایه دار خیر در 19 بهمن 1399
  سلام و عرض ادب.
  بنده اگر کسی یک ایده ی شغلی در کشور های اروپایی داره حاضرم تا سقف 10میلیارد کمک مالی کنم .
  و اگر کسی آماده ی ایجاد یک کسب و کار پر سود رو داره بنده در شهر های اصفهان ،یزد ، لرستان ، تهران ، مشهد و کرمان حدودا نزدیک به 50تا زمین و سرمایه ی 36میلیارد برای کسب و کار حاضرم ساپورت کنم .

  mhmdkymasy73@gmail.com
  با من تماس برقرار کند.
  پاسخ
 5. علیرضا در 31 مرداد 1399
  سلام من 30 سالمه تخصصم برق صنعتی 10 سال سابقه ی کار هستش ترم آخر کارشناسی برق میخونم میخوام به جایی مهاجرت کنم که بتونم کار کنم درضمن من میخوام با همسر وفرزندم برم لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم کجا بهتره برم چه مقدار پول نیازه تا بتونم مهاجرت کنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 5 شهریور 1399

   سلام، مهم‌ترین کاری که قبل از مهاجرت انجام بشه پیدا کردن کاره. شما خودتون می‌تونید در سایت‌های کاریابی خارج از کشور دنبال آگهی‌های پیشنهاد کار بگردید و ببینید چه کشورهایی به چنین نیروی کاری نیاز دارند. چند کشور پیشنهادی رو انتخاب کنید و درمورد سایر شرایط زندگی مانند هزینه‌های تحصیل فرزند، هزینه زندگی و... اطلاعات بدست بیارید.

   در مورد اینکه به کجا مهاجرت کنید رو خودتون می‌تونید با توضیحاتی که دادم به نتایج خوبی برسید اما اگر خودتون نمی‌تونید این کارها رو انجام بدید به موسسه‌های مهاجرتی مراجعه کنید.

   پاسخ
 6. متین در 23 اردیبهشت 1399
  <p>سلام به تیم حرفه ای امیدوارم حالتون خوب باشه من چند وقتی هست که دارم به مهاجرت کانادا فکر میکنم و میخواستم ی مشاوره حرفه ای داشته باشم امکانش هست شماره تماستون رو به بنده بدین من با مجموعه شما تماس بگیریم؟</p>
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 23 اردیبهشت 1399

   سلام، به دلیل اینکه بصورت مستقیم کار مهاجرتی انجام نمی‌دیم، امکان ارائه مشاوره هم نداریم. به شما توصیه می‌کنم از موسسه‌های حقوقی مهاجرت مشاوره تخصصی بگیرید.

   پاسخ
 7. نمیدونم در 19 اردیبهشت 1399
  مهاجرت تحصیلی به سوئیس سخته؟؟؟چقد هزینه میبره.
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 20 اردیبهشت 1399

   سلام، کشور سوئیس جزء کشورهایی است که به سختی مهاجرت می‌پذیرد، البته اخذ اقامت موقت برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل را دارند، راحت‌تر است. به طور کلی هزینه تحصیل در سوئیس بین 15.000 فرانک الی 20.000 فرانک است. هزینه تحصیل در سوئیس با توجه به دانشگاه و شهر متفاوت است.

   پاسخ
 8. ندا در 17 اسفند 1398
  سلام و خسته نباشید.
  بنده یه سرمایه دارم و میخوام اقامت از طریق خرید ملک برای یک کشور خارجی اقدام کنم. شما کدوم کشور رو پیشنهاد می‌کنید؟؟
  توی جستجوهایی که داشتم موسسه مهاجرتی آتیس اقامت با خرید ملک اسپانیا را پیشنهاد کردن؛ کسی اطلاعاتی داره کمک کنه به بنده؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 17 اسفند 1398

   سلام، پیشنهاد می‌کنم بحز موسسه‌ای که نام بردید از چند موسسه مهاجرتی دیگر نیز سوال بپرسید. هر پاسخی ممکن است بر روی تصمیم شما تاثیر بگذارد پس بهتر است از متولی این‌کار پیگیری کنید.

   پاسخ
 9. پویا در 12 اسفند 1398
  سلام من میخواستم بدونم برای رشته بورس و اوراق بهادار هم اقامت میدن با تشکر
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 12 اسفند 1398

   سلام، هدف شما ادامه تحصیل هستش؟

   پاسخ
 10. علی در 19 دی 1398
  سلام دخترم ۱۵ سال داره در استعدادیابی ایران سال۹۸ مقام دوم نجات غریق رو کسب کرده به چه صورت میتونم برای اون ویزای ورزشی یا یک تیم خارجی براش پیدا کنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 21 دی 1398

   سلام، مهاجرت از طریق ویزای ورزشی مختص افرادی است که موفق به اخذ مدال و افتخارات جهانی در سطح آسیایی یا بین‌المللی شده و در عضویت تیم ملی باشند.

   پاسخ