زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

24 شهر برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی

دوره گوگل ادز

24 شهر برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی

24 شهر برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی

امروزه مهاجرت افراد به کشورهای مختلف افزایش یافته است و همه به دنبال یک شهر خوب در بهترین کشور جهان هستند. مهاجرت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله: تحصیل، زندگی، کار و غیره.

اگر بخواهید مهاجرت کنید باید بهترین کشور برای مهاجرت و شهر اقامت خود را از نظر کیفیت زندگی انتخاب کنید. در این مطلب از سایت زوم لایف می‌خواهیم بهترین شهرهای جهان را به شما معرفی کنیم.

هر ساله  کمپانی مرسر (mercer.com) کیفیت زندگی در شهرهای مختلف جهان را منتشر می‌کند. این کمپانی در تازه‌ترین بررسی خود با درنظر گرفتن معیارهای مختلف فهرست جدیدی از با کیفیت‌ترین شهرهای جهان را ارائه کرده است.

این یکی از جامعه‌ترین رتبه‌بندی‌ها در نوع خودش است که سالانه برگزار می‌شود و شرکت‌های چند ملیتی هزینه انجام این تحقیق را می‌پردازند. در این بررسی نکته جالب توجه‌ای که وجود دارد و آن این است که شهرهای لندن (41) و نیویورک (44) جایی در لیست 23 شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی ندارند.

این کمپانی در این بررسی 450 شهر در تمام دنیا را بر اساس شاخص‌های زیر برای ارزیابی بهترین شهرها انتخاب کرده‌اند.

 • فضای سیاسی و اجتماعی (ثبات سیاسی، میزان جرم و جنایت و اجرای قانون)
 • فضای اقتصادی (پول رایج کشور، مبادله ارزی، خدمات بانکی)
 • فضای اجتماعی، فرهنگی (آزادی بیان، عدم سانسور رسانه‌ها)
 • وضعیت بهداشت و سلامت (منابع و خدمات درمانی، بیماری‌های عفونی، فاضلاب شهری، دفع زباله، آلودگی هوا)
 • مدارس و آموزش (در دسترس بودن و استاندارد بودن مدارس بین المللی)
 • وسایل و خدمات حمل و نقل عمومی (آب، برق، وسایل حمل نقل عمومی، وضعیت ترافیک)
 • خدمات تفریحی (رستوران‌ها، تئاتر، سینما، ورزش و اوقات فراغت)
 • کالاهای مصرفی (در دسترس مواد غذایی)
 • مسکن (اجاره خانه، خرید خانه، وسایل خانه و خدمات نگهداری از وسایل منزل)
 • محیط زیست (آب و هوا، سابقه بلایای طبیعی)

با توجه به معیارهای ذکر شده، این کمپانی با بررسی 24 شهر جهان، با کیفیت‌ترین شهرهای دنیا را معرفی کرده است.

1. وین، اتریش

وین ، اتریش

وین پایتخت کشور اتریش است. این شهر برای هشتمین سال متوالی اولین شهری است که رتبه اول را در رتبه‌بندی بهترین شهرهای جهان کسب کرده است. وین در غرب رود دانوب قرار گرفته است و از فرهنگ بسیار غنی برخوردار است.

2. زوریخ، سوئیس

زوریخ ، سوئیس

زوریخ بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور سوئیس می‌باشد. زوریخ به عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی سوئیس می‌شناسند. این شهر یکی از بهترین مکان برای زندگی در دنیاست. شهر زوریخ در تاریخ 28 شهریور سال 1394 بعنوان گرانقیمت‌ترین شهر جهان شناخته شد.

3. ونکوور، کانادا

ونکوور ، کانادا

ونکوور شهری واقع در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا است. ونکوور از لحاظ گوناگونی قومیتی، متفاوت‌ترین شهر دنیاست. میزان 52 درصد جمعیت آن انگلیسی زبان نیستند.

4. مونیخ، آلمان

مونیخ ، آلمان

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ و دوازدهمین شهر بزرگ اتحایه اروپاست. مونیخ مرکز تولید برق آلمان است. شهر مونیخ جزء چند شهر برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی است.

5. آوکلند، نیوزیلند

آوکلند ، نیوزیلند

آوکلند پرجمعیت‌ترین شهر در کشور نیوزیلند است. این شهر بر روی دو بندر ساخته شده است. آوکلند شهری آرام و زیباست، این شهر به دلیل داشتن اقتصاد خوب در کنار امنیت فردی بسیار بالا، جزء بهترین شهرهای جهان برای زندگی است.

6. دوسلدورف، آلمان

دوسلدورف ، آلمان

دوسلدورف شهری در کشور آلمان است. این شهر در غرب آلمان قرار دارد و بخاطر صنعت فشن و بخش هنر شناخته می‌شود که تقریباً در بالاترین رتبه لیست 10 شهر برتر جهان برای زندگی قرار می‌گیرد.

7. فرانکفورت، آلمان

فرانکفورت ، آلمان

فرانکفورت بعد از برلین، هامبورگ، مونیخ و کلن پنجمین شهر بزرگ آلمان است. فرانکفورت مرکز تجارت در کشور آلمان است و شهری است که در آن نمایشگاه‌های تجاری بسیاری برگزار می‌شود. از جمله برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودروی آلمان (International Motor Show Germany).

8. کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ ، دانمارک

کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک است. این شهر اخیراً به عنوان یکی از شادترین نقاط روی زمین شناخته شده است. کپنهاگ در اصل یک دهکده ماهیگیر نشین بوده و به یک شهر قوی از لحاظ فرهنگی تبدیل شده است. کپنهاگ به عنوان شهری که در کار و زندگی تعادل دارد، معروف است.

9. ژنو، سوئیس

ژنو ، سوئیس

ژنو دومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس است. این شهر به عنوان مرکز جهانی برای دیپلماسی شناخته می‌شود. در شهر ژنو سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و اروپایی زیادی قرار دارد از این رو یک شهر بین‌المللی محسوب می‌شود و میزبان بیشترین تعداد نهادهای بین‌المللی در جهان می‌باشد.

بعضی از ثروتمندترین افراد دنیا در شهر ژنو زندگی می‌کنند. ژنو جمعیت بسیار فرهیخته‌ای دارد و از لحاظ امنیت در بالاترین سطح قرار دارد. لازم به ذکر است کشور سوئیس در بین بهترین کشورهای جهان در رتبه اول قرار دارد.

10. بازل، سوئیس

بازل ، سوئیس

بازل سومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس است. شهر بازل نقش عمده‌ای به عنوان یک مرکز صنعتی برای صنایع شیمیایی و داروسازی بر عهده دارد. بازل با هر دو کشور آلمان و فرانسه هم‌مرز است. شهر بازل در کنار اقتصاد بسیار قوی، طبیعت بسیار زیبایی نیز دارد.

11. سیدنی، استرالیا

سیدنی ، استرالیا

سیدنی بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا است. ایرانیان زیادی در این شهر ساکن هستند. سیدنی 7 درصد اقتصاد کشور استرالیا را در دست دارد و 22 درصد از کل کارمندان استرالیا در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی شهر سیدنی مشغول به کار هستند.

محیطی طبیعی، آب و هوای مطلوب و بخش فرهنگی در حال رشد، سیدنی را به یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی تبدیل کرده است.

12. آمستردام، هلند

آمستردام ، هلند

آمستردام که یکی از مراکز مالی و اعتباری در اروپا می‌باشد و به کیفیت بالای زندگی معروف است. آمستردام پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا به عنوان شهر مورد علاقه کمپانی‌های مختلف قرار گرفته است. این شهر که از لحاظ سبک زندگی بسیار متنوع است، زندگی مدرن و شهری را با آرامش و تفریح ترکیب کرده است.

13. برلین، آلمان

برلین ، آلمان

برلین پایتخت کشور آلمان و بزرگ‌ترین شهر هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت در این کشور است و در کل اتحادیه اروپا مقام دوم را دارد. شهر برلین همانند شهر استکهلم در سوئد، ترکیبی از یک زندگی با کیفیت همراه با موقعیت شغلی، مسکن، امنیت بسیار خوب و حجم وسیعی از فعالیت‌های سرگرمی را دارد.

14. برن، سوئیس

برن ، سوئیس

برن پایتخت کشور سوئیس است. زبان رسمی در برن، آلمانی است ولی زبان شفاهی اصلی نوعی گویش آلمانیش به‌نام برنیز ژرمن است. شهر برن در سال 2010، جزو 10 شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی معرفی شد.

شهر برن توسط کمپانی Mercer دومین شهر امن در دنیا شناخته می‌شود. شهر برن به دلیل داشتن بخش کشاورزی، صنعت، نرخ پایین بیکاری به یکی از شهرهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی تبدیل شده است. بخش صنعت در حال رشد و شکوفایی است.

15. ولینگتون، نیوزیلند

ولینگتون ، نیوزیلند

ولینگتون پایتخت کشور نیوزیلند در قسمت جنوب غربی جزیره شمالی میان تنگه کوک و رشته کوه ریموتاکا واقع شده است. ولینگتون جنوبی‌ترین پایتخت دنیا می‌باشد. این شهر در بالای لیست قرار دارد. ولینگتون پایتخت سیاسی نیوزیلند است و دومین منطقه از لحاظ محبویت در این کشور است.

16. تورنتو، کانادا

تورنتو ، کانادا

تورنتو شهری که برج معروف CN در آن قرار دارد و مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. تورنتو مرکز مالی و اعتباری کانادا است. تعداد 5 بانک بزرگ دنیا در شهر تورنتو قرار دارد. این شهر در حال رشد صحنه های سرگرم کننده است و هر سال میزبان جشنواره فیلم معروف تورنتو است.

17. ملبورن، استرالیا

ملبورن ، استرالیا

ملبورن پایتخت ساحلی ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است. ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا است. شهر ملبورن یکی از بهترین شهرهای دنیا برای تحصیلات، خدمات درمانی، تحقیق و توسعه است. صنعت گردشگری ملبورن در حال شکوفایی است و این شهر را به شدت ثروتمند کرده است.

18. لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است. پایتخت آن شهر لوکزامبورگ می‌باشد. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت پانصد هزار نفری‌اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید.

لوکزامبورگ همواره شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی داشته است. کشور لوکزامبورگ بشدت ثروتمند است و خشونت، جرم و جنایت در این کشور در پایین ترین حالت قرار دارد. چندتا از ثروتمند ترین افراد دنیا در این شهر کوچک تاریخی سرمایه گذاری کرده اند.

19. اتاوا، کانادا

اتاوا ، کانادا

اتاوا پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانه اتاوا واقع شده‌است. این شهر به عنوان فرهیخته‌ترین شهر در کانادا است که بسیار ثروتمند و بخاطر مراکز فرهنگی و تحقیقی شناخته شده است. نرخ بیکاری در شهر اتاوا بسیار پایین است.

20. هامبورگ، آلمان

هامبورگ ، آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ یک شهر بندری در شمال آلمان است و سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. شهر هامبورگ به عنوان مرکز رسانه و صنعت در نظر گرفته می‌شود. دومین بانک قدیمی دنیا به نام بانک برنبرگ (Berenberg Bank) در این شهر قرار دارد.

21. پرت، استرالیا

پرت ، استرالیا

پرت مرکز ایالت استرالیای غربی در کشور استرالیا است. این شهر در چند شاخص بالاترین رتبه را دارد. غرب استرالیا دارای سواحل بسیار زیبایی دارد.

22. مونترآل، کانادا

مونترآل، کانادا

مونترآل دومین شهر بزرگ کشور کانادا (پس از تورنتو) است که همه‌ی این شاخص‌ها را در حد متوسط دارد. این شهر که فرانسوی زبان است، به عنوان مرکز تجارت، سرمایه گذاری و تکنولوژی شناخته می‌شود.

نورنبرگ - آلمان

23. نورنبرگ - آلمان

نورنبرگ دومین شهر بزرگ ایالت باواریا آلمان (بعد از مونیخ) است و به خاطر معماری قرون وسطایی با شکوه، موزه تاریخ آلمانی، گذشته فراموش نشدنی نازی‌ها و بازار معروف کریسمس خود شناخته می‌شود. این شهر در ۱۷۰ کیلومتری شمال مونیخ قرار گرفته است.
مسلمانان زیادی در این شهر سکونت دارند و بیشتر از کشورهای ترکیه، بوسنی و عراق به این شهر مهاجرت کرده‌اند. 

24. استکهلم، سوئد

استکهلم ، سوئد

استکهلم پایتخت کشور سوئد و بزرگ‌ترین شهر این کشور و پرجمعیت‌ترین شهر در سرزمین‌های نوردیک است. استکهلم یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است. استکهلم بخاطر داشتن وضعیت خوب شغلی، اقتصاد و امنیت همچنین همراه با مسائل زیست محیطی همواره یکی از بهترین شهرها برای اقامت بوده است.

شهر تهران، پایتخت کشور عزیزمان ایران در رتبه 199 قرار دارد.

اگر قصد اقامت و زندگی در یکی از این شهرها را داشته باشید، انتخاب شما کدام شهر است؟

امیدواریم این مطلب یک راهنمای خوب برای انتخاب بهترین شهر، مفید و جذاب بوده باشد. لطفاً نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

در این مطلب بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی را معرفی کردیم، آیا با زیباترین شهرهای جهان آشنا هستید؟

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (86)
 1. پرهام در 18 فروردین 1402
  من اگر بودم بو سوئیس میرفتم آب و هوای خوب داره تمیز و پاکیزه بودن تمام مناطق مکان های دیدنی زیاد و امنیت بالا
  پاسخ
 2. نگار در 27 بهمن 1401
  من دو سال پیش شروع به گردشگری در اروپا کردم به نظرم استرالیا و کانادا و سوئس شهری خوبی هستن ولی هیچکدوم به اتریش نمیرسه بخصوص وین شهر آرزو ها خیلی دوستش دارم به دنیا عوض نمی کنم
  پاسخ
 3. طاها کلانتری در 12 بهمن 1401
  سلام واقعا بستگی به خود شخص داره هر شهری برای یه شخصیتیه باید ببینی خوشت میاد یا نه من ۵ سال در لندن زندگی کردم و الان هم‌ در حال رفت امد از کشوری دیگه به لندنم اتریشم هم خوبه هر بار رفت لذت بردم برای زندگی هم مناسبه واقعا
  پاسخ
 4. مهدی کریمی در 17 دی 1401
  همه جا قشنگیه اتریش که من ندیدم از همه جا قشنگتر
  پاسخ
 5. مبین در 16 دی 1401
  سلام من تا الان به شهر های زیادی مسافرت کردم به نیویورک . لس آنجلس . مادرید . استانبول .آتن . دبی . لندن و برلین و... به نظرم برلین و است آنجلس بهترین شهر ها برای زندگی و تفریح بودن
  پاسخ
 6. مسعود در 8 آبان 1401
  کشور برای زندگی فقط و فقط برن سوئیس از همه نظر عالیه همه دنیا میدونن و ثابت شده هستش این جای شگفت انگیز و شاد ترین مردم دنیارو داره
  پاسخ
  1. وحید در 24 اردیبهشت 1402
   خوبه,البته بیشتر واسه خانوم ها،ولی واسه مرد ها خدمت سربازی هم زیاده و هم اینکه طبق قانون کسی که سربازیش تموم شده،به عنوان نیروی ذخیره هست.
   پاسخ
 7. مهناب در 28 مهر 1401
  من در وین زندگی میکنم. با هیچ جا عوضش نمیکنم. فوق العاده‌است.
  پاسخ
 8. Qqqqqqq در 2 تیر 1401
  قطعا همه ی کشور های اروپا از لحاظ کیفیت زندگی عالی و منحصر به فردن مخصوصا آلمان و سوئیس
  پاسخ
 9. مهمان Amir در 16 خرداد 1401
  فرانسه چقدر اشغاله که در اینجا نیست
  پاسخ
  1. وحید در 24 اردیبهشت 1402
   از فرانسوی ها متنفرم.آدمای بسیار پست و نژاد پرست و وحشی هستن.آلمان و انگلیس هم نژادپرست هستن ولی خیلی کمتر از فرانسه،توی جنگ جهانی اول و دوم,جنایت های خیلی زیادی مرتکب شدن.مثلا سرباز های تسلیم شده آلمان رو به سنگ میبستن،البته خیلی بیشتر از این چیزاس،کافیه منابع معتبر و فیلما،مخصوصا توی تلگرام رو ببینن.
   پاسخ
 10. مهمان مهیار در 18 فروردین 1401
  من تورنتو رفتم حالا شاید برم مونیخ چون من عاشق مونیخ هستم به نظرم معروف و بهترین شهر المان هست تورنتو هم عالی است شاید آنجا زندگی کنم یا ادامه تحصیل؟؟؟؟ نمیدونم
  پاسخ
 11. آیلار میرزایی در 26 بهمن 1400
  سلام من برلین، مونیخ،پورتو و آمستردام رو رفتم که اول از لحاظ امنیت، آرامش، زیبایی و‌.... برلین مقام اول رو میگیره بعد مونیخ بعد آمستردام و بعد پورتو که من به شما برلین رو به شدت به همتون پیشنهاد میکنم من به عنوان دانشجو به این جاها سفر کردم که آخرش برلین رو پسند کردم ک قراره از این به بعد برلین زندگی کنم چون از هر لحاظی که فکر کنید عالیه👌🏻❤💋🌹
  پاسخ
 12. امیرحسین در 20 بهمن 1400
  از نظر من سیدنی و ونکوور از هر لحاظ بهترین موقعیت رو دارند
  پاسخ
 13. moein در 18 بهمن 1400
  درهرکشوری زندگی کنی بایدبرای زندگی بهتر،خوشبختی، آرامش تلاش کنی
  درکل هرجای که هستی باید عرضه داشته باشی تا به موفقیت برسی
  ایران کشوری خوبیه برای ایرانیها،اونهای که میگن خوبه نیست...
  پاسخ
 14. سپهر در 6 آذر 1400
  ممنون خیلی مفید بود. تمام شهرهای این فهرست امن هستند.
  پاسخ
 15. حاتم در 13 آبان 1400
  هر کشور یا هرشهری شرایط و زیباییهای خاص خودشو داره،من خودم ملبورن استرالیا رو انتخاب میکنم
  پاسخ
 16. عارف در 22 شهریور 1400
  با سلام ...به نظر شما شهر هوبارت استرالیا برای یک زندگی دانشجویی و تخصیل میصرفه که بری..؟؟شنیدم هر چند زندگی سخته ..اما به مرور زمان اگه کار ازاد هم اونجا پیدا کنی بازم یخورده دستت رو تو هزینه ها بازتر میکنه و راحت تر..میخواستم هزینه کامل ی زندگی در اونجا بدونم
  پاسخ
 17. مهمان غزاله در 11 مرداد 1400
  سلام
  من دانشجوی رشته حقوق هستم
  می خواستم ببینم که کدوم کشور برای من مناسبه که کار کنم و درسمو ادامه بدم؟؟
  امنیت، فرهنگ، مکان های تفریحی، آب و هوای اون کشور هم برام مهمه
  ممنون میشم کمک کنید🙏
  پاسخ
  1. دکتر قنبری در 17 مرداد 1400
   این موضوع بستگی به شرایط زیادی داره.
   مهمترین اونها
   ۱. علاقمندی شما
   ۲. امکانات در دسترس شما
   3. برنامه اینده زندگیتون. اینکه برای همیشه میخواید بروید یا .... کلا برنامه بلندمدت و هدف شما
   ۴. خانواده شما و علاقمنوی اونها. تجربه نشونداده که اگر چه ظاهرا خانواده رو کم تاثیر میدونیم ولی در بسیاری موارد اینجور نیست و ما ایرانیها نمیتونیم قید خانواده رو بزنیم
   پاسخ
  2. آیلار میرزایی در 26 بهمن 1400
   برلین بهترین گزینه اس منم دانشجو هستم و رفتم برلین و الان میفهمم زندگی یعنی چی نمیگم ایران بده ولی آلمان بهتره اگه برلین هم نرفتین یا یه شهر دیگه از آلمان برید یا آمستردام هلند
   پاسخ
 18. vahid در 6 تیر 1400
  با عرض سلام
  دوستان گرامی به نقل از تمامی سایتهای معتبر بجز مرکر که مدتهاست سرورش در دسترس نیست و کار نمیکنه، شهر توکبو ژاپن بیش از ۱۰ سال هست که در بین رتبه های ۷ تا ۴ جابه جا میشه درست مثل نام کشورش ژاپن که بین رتبه های ۲ و۳ و گاها ۵ در خصوص بهترین شهرهای دنیا و البته کشورش در لیست شما وجود نداره.
  مهمترین نظر سنجی رو در این خصوص هر ساله سایت india.com که این هم خودش بسیار جالب هست انجام میده.
  لطفا در صورت تمایل این خبر رو به شکل صحیحش که مایه فخر آسیا هست اصلاخ بفرمایید.
  پاسخ
  1. اکبر در 23 تیر 1401
   توکیو هم شد جا؟
   من ده بار اونجا رفتم
   واقعا بده
   پاسخ
 19. محسن در 25 اردیبهشت 1400
  شهری جایی زندگی کن که توش ثروتمندان پیر میشن و می میرند
  پاسخ
 20. علیرضا در 22 اردیبهشت 1400
  سلام تورنتو بهترین شهر هست. من در اینجا در دانشجوی فیزیک و اختر شناسی هستم. امنه/با قانونه/اب و هواش عالیه/بهترین جاذبه های گردشگری رو داره/ از جنگل هاش که دیگه نگم براتون/ اگه شرایطش رو دارین حتما به تورنتو محاجرت کنین.
  پاسخ
  1. حسین چمشتری در 4 شهریور 1400
   شرایطش را دارم منتها ما را راه نمیدن اونجا
   پاسخ
  2. اکبر در 23 تیر 1401
   با درد غربت چه کنیم؟
   وگرنه میدونم تورنتو واقع بده
   پاسخ
 21. پوریا شریفی در 7 فروردین 1400
  سلام وقت بخیر من چند وقت دیگه قصد مهاجرت به آلمان را دارم به نظر شما تصمیم درستی گرفتم اگه درست نیست لطفا بگید تا مقصدمو عوض کنم ممنون
  پاسخ
  1. اکبر در 23 تیر 1401
   مگه ایرانه خودمون چشه؟
   من تحمل غربت ندارم
   پاسخ
 22. بنده خدا در 7 فروردین 1400
  پس ایران کوو
  کشور فقط ایران
  ایران عشقه
  پاسخ
  1. محمد در 29 اردیبهشت 1400
   ایران دیگه چیزی نداره
   پاسخ
  2. ادرین رضایی در 3 اسفند 1400
   افرین بیشترین جا هلی دیدنی رو داره
   پاسخ
  3. حامد در 15 اسفند 1400
   پاسخ به بنده خدا:بیشین بینیم بابا،کشورفقط آمریکا،آلمان،روسیه‌وژاپن.ایران پشه‌هم نیست.
   پاسخ
  4. ... در 12 تیر 1401
   هع ایران؟ ایران چی داره؟
   ایران یعنی بدبختی. گرونی.
   پاسخ
 23. احسان در 22 دی 1399
  سلام ممنون واسه مطلب زیباتون فقط چرا شهرهای انگلیس مثل لندن نیوکاسل منچستر نیست چون میخوام به انگلیس مهاجرت کنم یکمی مشکوک شدم که نکنه مثل ایران باشه
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 22 دی 1399

   سلام، در این رتبه بندی که لینک منبع آن در ادامه قرار داده شده، شهرهای انگلیس وجود ندارد. اما دلیل بر بی‌کیفیت بودن آنها در مقایسه با سایر شهرها نیست.

   پاسخ
 24. علی در 20 آبان 1399
  کشور فقط سوئیس
  پاسخ
 25. علیرضا در 4 مهر 1399
  ترکیه چطور هست؟
  پاسخ
  1. ... در 5 مهر 1399
   ترکیه خوبه ولی به پای سوئیس نمیرسه
   پاسخ
 26. جمشید در 17 شهریور 1399
  حیف که ایران افتاد دست یعده اختلاسگر و کشور نابود شد...
  پاسخ
  1. مهمان ایلیا در 14 اسفند 1400
   حرفت کاملا درسته واقعاهزارتالایک بهت جمشید.
   پاسخ
  2. حامد در 15 اسفند 1400
   پاسخ به جمشید:واقعاحرف حق‌روزدی.مرگ‌برقاجاریه بیشترایرانودادبه کشورهای همسایش.کوروش کبیر!کجایی ببینی:اختلاسگرها باکشوری که این همه بزرگش کرده بودی چیکارکردن.😭😭😭
   پاسخ
 27. محمد سهراب پور در 15 شهریور 1399
  سلام داداش میگم پنج تا از بهترین شهر ها را برای مهاجرت یک ایرانی بهم میگی چون قصد دارم به اونجا در سال آینده سفر کنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 15 شهریور 1399

   سلام، یکی از شهرهایی که در همین مطلب معرفی شده رو می‌تونید انتخاب کنید.

   پاسخ
 28. صادق احمدی در 11 شهریور 1399
  سلام میگم کپنهاگ شهر خوبیه یا نه
  پاسخ
  1. .... در 14 شهریور 1399
   اره شهر خوبیه ولی گرونه . خیلیم قشنگه.ولی سوئیس بهتره من ۴ بار رفتم سوئیس و خیلی خوبه
   پاسخ
 29. آرش در 8 شهریور 1399
  بهترین جای دنیا ایران به شرطی که بزاران کجای دنیا این همه نعمت هست هر جاش میری کم نظیره از شهرهای شمالی گرفته تا شهرهای کویری وشهرهای جنوبی کاش میزاشتن.
  آه
  پاسخ
 30. هومن افراشته در 3 شهریور 1399
  سلام اقا میگم ایرانی ها بیشتر در سوئیس هستند یا در اتریش
  پاسخ
  1. آراد در 18 بهمن 1399
   اوی اتریش بیشترن مخصوصا شهر وین - ایرانی ها جزو چند تا کشور های اول هستند که به اتریش مهاجرت کردند
   پاسخ
  2. اکبر در 23 تیر 1401
   بیشتر رو اینن
   تا اتریش
   یا آلمان
   پاسخ