دهان و دندان

حفظ بهداشت دهان و دندان نقش بسیار مهمی در سلامت جسم دارند. در این بخش به معرفی نکات مهم برای سلامت دهان و بدن می‌پردازیم.

از بین بردن جرم دندان و رفع پلاک دندان با روش خانگی دهان و دندان

از بین بردن جرم دندان و رفع پلاک دندان با روش خانگی

از بین بردن جرم دندان و رفع پلاک دندان را می‌توانید در خانه و با استفاده از روش‌های سنتی انجام دهید. جرم گیری و از بین بردن پلاک دندان در خانه با استفاده از مواد طبیعی، شما را از پرداخت هزینه‌های دندان‌‌پزشکی خلاص می‌کند.

ادامه مطلب
11 عوارض ایمپلنت دندان در کوتاه‌مدت و بلندمدت دهان و دندان
بروزرسانی: 1 ماه پیش

11 عوارض ایمپلنت دندان در کوتاه‌مدت و بلندمدت

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌های کاشت دندان است و معمولاً اولین پیشنهاد دندانپزشک به شخصی که دندان‌های خود را از دست داده، کاشت دندان به وسیله جراحی ایمپلنت است. اما ایمپلنت دندان می‌تواند عوارضی هم به همراه داشته باشد! پس باید قبل از ایمپلنت کردن دندان، عوارض ایمپلنت دندان را بدانید.

ادامه مطلب
15 کاری که به دندان‌های شما آسیب جدی وارد می‌کند دهان و دندان

15 کاری که به دندان‌های شما آسیب جدی وارد می‌کند

اگر سلامت دندان‌هایتان برای شما مهم است، باید بدانید برخی کارها ممکن است سلامت دندان‌هایتان را تهدید کند. به عنوان مثال، آسیب‌های عصبی، مشکلات قبلی هم می‌تواند سلامت دندان‌هایتان را تهدید کنند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در ادامه کارهایی که می‌توانند به دندان‌های شما آسیب جدی وارد کند را بشناسید.

ادامه مطلب
علت پوسیدگی دندان چیست و چطور از خراب شدن دندان پیشگیری کنیم؟ دهان و دندان
بروزرسانی: 1 ماه پیش

علت پوسیدگی دندان چیست و چطور از خراب شدن دندان پیشگیری کنیم؟

پوسیدگی دندان در کودکان و بزرگسالان بسیار شایع است و هیچ فردی از خراب شدن دندان در امان نیست. اما آشنایی با عوامل و دلایل پوسیدگی دندان به شما کمک می‌کند تا از خرابی شدن دندان‌ها و یا پیشرفت پوسیدگی جلوگیری کنید.

ادامه مطلب
9 ماده غذایی مفید برای سلامت دندان‌ها و لثه‌ها دهان و دندان

9 ماده غذایی مفید برای سلامت دندان‌ها و لثه‌ها

آیا شما مواد غذایی که برای سلامت دندان‌تان، مفید هستند را می‌خورید؟ احتمالا می‌دانید که آب نبات‌های چسبنده برای دندان‌های شما، مناسب نیستند. در ادامه، چند ماده‌ی غذایی که باعث افزایش سلامت دهان و دندان می‌شود را معرفی کرده‌ایم.

 

ادامه مطلب
زیبایی دندان در خانه با رعایت این 7 نکته دهان و دندان

زیبایی دندان در خانه با رعایت این 7 نکته

آیا وقتی که می‌خندید دوست دارید که دندان‌های شما همیشه زیبا باشند؟ چرا سلامت دندان مهم است؟ چطور دندان‌های خود را سالم نگه داریم؟ داشتن عادت های سالم، مانند اجتناب از سیگار کشیدن، مراجعه منظم به دندانپزشک می‌توانند به داشتن لبخندی زیبا کمک کنند. در ادامه 8 نکته برای داشتن دندان های سالم و زیبا را بخوانید.

ادامه مطلب