زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

روانشناسی

برای اینکه بتوانید از سلامت روح و روان خود مراقبت کنید، باید درباره اختلالات شخصیت و اختلالات روانی و روش‌های کنترل و درمان آنها مطالعه کنید.

علائم افسردگی و ناراحتی اعصاب چیست؟

آیا غمگین هستید و خواب و خوراکتان به‌هم‌ریخته است؟ آیا با علائم افسردگی و ناراحتی اعصاب آشنایی دارید؟ افسردگی نوعی وضعیت سلامت روان و اختلال خلقی رایج و نام‌آشنا در بین مردم است.

آشنایی با روانشناسی و راهکارهایی برای دریافت سریع نوبت از دکتر روانشناس

روانشناس (Psychologist) با به كارگیری روش های آموزشی و روان درمانی (Psychotherapy) به بررسی رفتار، شخصیت و روابط بین فردی می‌پردازد. دکتر روانشناس خوب با توجه به رابطه بین عملکرد مغز و رفتار می تواند ارتباط بین محیط و رفتار را بررسی کند.

5 فایده طولانی مدت جلسات روانشناسی

تغییرات ظاهری و فیزیکی این روزها به عنوان یکی از جالش‌های اساسی در بین افراد مطرح می‌شود و همواره شاهد آن هستیم که افراد برای داشتن یک فیزیک و ظاهر زیباتر با یکدیگر به رقابت می‎‎پردازند.

علائم افسردگی پس از زایمان چیست؟

افسردگی پس از زایمان یکی از اتفاق‌هایی است که اکثر خانم ها بعد از زایمان تجربه می‌کنند. این پدیده تقریبا چند روز بعد از زایمان شروع می‌شود و حدود ۲ هفته ادامه دارد. در ادامه شایع‌‎ترین علائم و نشانه‌های افسردگی بعد از زایمان را بشناسید.

17 غذای مضر برای افسردگی و اضطراب

تغذیه تاثیر بسیار زیادی بر سلامت روان دارد و تحقیقات انجام شده در زمینه روانشناسی افراد افسرده، برخی از مواد غذایی متعارف را به افزایش موارد افسردگی و اضطراب مرتبط می‌کنند. به همین دلیل افرادی که دچار افسردگی هستند باید غذاهایی نامناسبی که باعث تشدید علائم افسردگی بالینی می‌شود را کنار بگذارند.

روان درمانی چطور به درمان درمان افسردگی کمک می‌کند؟

آیا روان درمانی برای درمان افسردگی مناسب است؟ روان درمانی برای درمان کدام اختلالات مناسب است؟ از روان درمانی چه انتظاری باید داشته باشیم؟ روان درمانی یعنی کمک به افراد در درک افکار، رفتارها و احساساتی که بر روی علائم اختلال افسردگی تأثیرگذار است.