بیماری‌ها

معرفی علائم بیماری‌ها، علل، پیشگیری، تشخیص و روش‌های درمان دارویی و خانگی بیماری‌ها.

درمان خانگی کبد چرب با 15 گیاه دارویی بیماری‌ها

درمان خانگی کبد چرب با 15 گیاه دارویی

درمان خانگی کبد چرب با مصرف گیاهان دارویی توصیه شده در طب سنتی است. اما کدام گیاه دارویی برای درمان چربی کبد مناسب است؟ درمان کبد چرب با خاکشیر و زردچوبه یکی از رایج‌ترین روش درمان گیاهی کبد چرب به روش سنتی است. در ادامه موثرترین گیاهان دارویی که برای درمان کبد چرب غیرالکی توصیه شده است را معرفی کرده‌ایم.

ادامه مطلب
عفونت پوست؛ علائم، علت، تشخیص و درمان عفونت های پوستی بیماری‌ها

عفونت پوست؛ علائم، علت، تشخیص و درمان عفونت های پوستی

عفونت پوست انواع مختلفی دارند مانند: عفونت باکتریایی، انگلی، ویروسی و قارچی پوست. عفونت‌‌ پوستی در اثر طیف گسترده‌‌‌‌ای از میکروب‌‌‌ها‌‌‌‌ ایجاد ‌‌می‌شود و علائم آن از خفیف تا شدید متفاوت است.

ادامه مطلب
15 علت سوزش و داغ شدن کف پا + درمان گیاهی و خانگی بیماری‌ها

15 علت سوزش و داغ شدن کف پا + درمان گیاهی و خانگی

سوزش پا چه علائمی دارد؟ علت و دلیل داغی و سوزش کف پا، سوزن سوزن شدن پا و همچنین علت گزگز یا سوزش پاشنه پا چیست؟ روش‌های تشخیص و درمان سوزش پا چیست؟ آیا درمان خانگی برای سوزش پا وجود دارد؟

ادامه مطلب
یبوست چیست؟ از علت تا درمان یبوست شدید یا مزمن بیماری‌ها

یبوست چیست؟ از علت تا درمان یبوست شدید یا مزمن

یبوست یکی از شایع‌ترین بیماری گوارشی است که بصورت حاد یا مزمن بروز پیدا می‌کند. یبوست مساله‌ای کاملاً جدی است و نمی‌شود آن را شوخی گرفت. گاهی اوقات یبوست با درد توام است. اما بیشتر مواقع یافتن علت تنبلی روده‌ها بسیار ساده است.

ادامه مطلب
بیماری انسداد ریوی مزمن: علائم، تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری‌ها

بیماری انسداد ریوی مزمن: علائم، تشخیص، درمان و پیشگیری

بیماری انسداد مزمن ریه، که معمولاً به آن انسداد ریوی گفته می‌شود، از بیماری‌های پیشرونده ریه است. بیماری مزمن انسدادی ریه یک بیماری مزمن التهابی ریه است که مسیر جریان هوای ریه‌ها را مسدود می‌کند.

ادامه مطلب
کبد بزرگ؛ علائم، تشخیص و درمان بیماری‌ها

کبد بزرگ؛ علائم، تشخیص و درمان

اندازه کبد معمولی در بزرگسالان حدود 14 سانتی‌متر (5/5 اینچ) است. وقتی کبد بزرگ‌تر از اندازه طبیعی خود می‌شود، هپاتومگالی یا همان کبد بزرگ رخ می‌دهد. کبد چطور بزرگ می‌شود؟ برخی بیماری‌ها و تغییرات زیادی در کبد موجب بزرگ شدن آن می‌شود.

ادامه مطلب