زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

هر آنچه که باید در مورد کاشت مو بدانید - مجله آرسینه

هر آنچه که باید در مورد کاشت مو بدانید - مجله آرسینه

هر آنچه که باید در مورد کاشت مو بدانید - مجله آرسینه

کاشت مو، همان پیوند مو است که امروزه یک عمل بی ریسک و پر مخاطب در دنیا به شمار می رود. در عمل کاشت مو فولیکول مو را از آن قسمت موی بدن که استحکام بالایی داشته باشد و بدون ریزش باشد را برداشت میکنند و با ظرافت تمام و بدون ایجاد آسیب به فولیکول، به سمت جاهای خالی و منطقه طاس سر می برند.

امروزه بهترین و دائمی ترین روش برای ترمیم و درمان موهای از دست رفته روش کاشت مو است.

کاشت مو با چندین روش انجام میگیرد که همهی روش آن مطمعن هستند و همه از انجام آن رضایت داشتند.اولین قدم برای انجام کاشت پیدا کردن یک جراح ماهر استفتا بتوانند با بالاترین سرعت و امکانات و کمترین هزینه جراحی عالی و با کیفیت برای بیماران انجام دهد.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

جز اولین روش های کاشت مو که در روش کاشت مو fit یک نوار کوچک مو از ناحیه پشت سر برداشت می شود که گرافت های برداشتی از منطقه را بین 1500 تا 2500 گرافت است که در مجموع 7000 تا 9000 تار مو می شود. زمانی که برداشت از ناحیه پشت سر انجام شد آن را بخیه می زنند و مسیر رشد مو باعث می شود که این ناحیه پنهان بماند. اما گرافت های برداشتی را بصورت واحد های یک، دوو یا سه تایی جدا و آماده برای کاشت بر روی سر اماده می کنند و در بخش های مورد نیاز کاشت می شود.

کاشت مو به روش FIT

این روش در واقع به عنوان جایگزین کاشت مو Fut معرفی شد، که در این روش گرافت های مو برخلاف روش fut بصورت تک تک از نواحی که دارای بانک موی قروی تری بودند که اغلب ناحیه پشت سر است استفاده می شود.  کاشت مو به روش Fit برخلاف روش Fut اسکار خطی (برداشت نواری از پشت سر و باقی ماندن جای آن ) ایجاد نمی کند اما در حقیقت اسکار های معتددی بصورت حلقوی ایجاد می کند. روش fit برداشت بوسیله پانچهای یک میلیمتری از نواحی مناسب انتخاب و فولیکول های را برداشت و در نواحی گیرنده مو کاشته می شوند.

کاشت مو به روش FUE

این روش نسخه کامل تر نسبت به باقی روش های کاشت مو است فولیکول های منحصر بفرد از نواحی اهدا کننده برداشته شده و ترجیحا یکی پس از دیگری به محل دریافت کننده کاشت می شوند. از مزایای این روش این است که نسبت به روش های دیگر طبیعی تر به نظر می رسد.

همچنین نواحی اهدا کننده نه تنها پوست سر بلکه شامل سینه، پاها، بازوها، شکم، پشت، صورت و ریش نیز می شود. کاشت مو fue یک زخم خطی ایجاد نمی کند، می تواند برای بیمارانی که می خواهند از موهای بسیارکوتاه استفاده کنند مناسب باشد.

کاشت مو Fue همچنین این امکان را می دهد که انتقال موهای بخش هایی از بدن به موی سر را نیز مورد بررسی قرار دهد. که می تواند به موهای ریش و یا موی قسمت هایی از بدن اشاره باشد، اگرچه دراین زمینه محدودیت هایی وجود دارد و برای همه افراد امکان پذیر نیست.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT، در این روش برداشت مو علاوه بر پشت گوش یا پشت سر از دیگر موی نقاط بدن نیز استفاده میشود و افرادی که طاسی کامل دارند میتوانند به راحتی از این روش استفاده کنند و هر کدام قسمت بدن که بانک موی مناسبی دارد را برداشت می کنند و فولیکول مو را با ظرافت تمام بدون ایجاد هیچگونه آسیبی به آن،فولیکول را بر سر به صورت جدا جدا پیوند می کنند.

کاشت مو به روش SUT روش کامل شده ی کاشت موی طبیعی است که ضعف های روش های ما قبل خود را برطرف کرده و خود را روشی کامل در سر تاسر دنیا معرفی کرده است به طوری که تقریبا بقیه روش هارا برای درمان بیماران از بین برداشته است.
کاشت مو به روش SUT نیازی به جراحی ندارد و بیماران نیازی به بیهوشی ندارند این روش هیچگونه عوارضی ندارد و خط اسکار را نیز نشان نمی دهد در کاشت مو SUT، می توان 14 هزار تار موی واقعی را برداشت و پیوند کرد که سه برابر روش های قبل می باشد.

در کاشت مو  ،خط رویش بسیار طبیعی است و تراکم مو در این روش بسیار زیاد است. به طوری که هیچکس نمی تواند تشخیص دهد که فرد مو های خود را کاشته است.

در کاشت مو زمان کمی برای برداشت و کاشت مو دارد و برای بیمار هیچگونه خستگی را در پی ندارد.

میکرواسکالپ

میکرو اسکالپ یا هاشور سر چه مزایایی دارد؟ میکرو اسکالپ برای پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت می باشد، از میکروسوزن های ظریف برای قرار دادن رنگ دانه در داخل پوست سر و در نتیجه‌ ظاهری مشابه با فولیکول های ریز مو ایجاد می کند که به افزایش تراکم مو و بازگشت ظاهر متراکم‌ تر به موها کمک می کند.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود