زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

طریقه بستن سیفون ظرفشویی تنها با 6 گام ساده و راحت!

طریقه بستن سیفون ظرفشویی تنها با 6 گام ساده و راحت!

طریقه بستن سیفون ظرفشویی تنها با 6 گام ساده و راحت!

بستن سیفون ظرفشویی دوقلو پیچیدگی هایی دارد که در صورت مطالعه نکردن درباره آن نمی توانید به تنهایی این اتصالات را انجام دهید. هنگام خرید سینک دوقلو اتصالات و نقشه نصب سیفون ظرفشویی همراه آن ارائه می شود. اما برای اینکه مفهوم آن را بهتر درک کنید و طریقه نصب سیفون ظرفشویی دوقلو را یاد بگیرید، سایت برچسب در ادامه این آموزش را در گام های ساده برای شما فراهم کرده است. پس تا انتها برای بستن لوله زیر ظرفشویی با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

نحوه بستن سیفون ظرفشویی در 6 گام ساده

یکی از سوالات اکثر افراد طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو اخوان یا طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو استیل البرز و سایر برندها می باشد. معمولا بستن سیفون ظرفشویی برای اکثر برندها مشابه است که در قسمت بازویی اتصالات سینک کمی تفاوت وجود دارد که در این محتوا به آموزش نصب هر دو مدل پرداخته ایم.

برای نصب سیفون ظرفشویی دوقلو کافیه مراحل زیر را دنبال کنید.

1. مشاهده و بررسی نقشه نصب سیفون ظرفشویی

قبل از شروع نصب بهتر است که ابتدا نقشه نصب سیفون ظرفشویی دوقلو را بررسی کنید و اتصالات لازم را در کنار هم مرتب بچینید تا هنگام نصب آن گیج نشوید.

نحوه بستن سیفون ظرفشویی

2. قرار دادن توری های استیل سینک

توری های استیل سینک در طریقه بستن سیفون ظرفشویی گام اول آن است. شما باید توری های استیل را در سوراخی های داخل لگن سینک قرار دهید و پیچ آن را در سوراخی های استیل بگذارید تا برای اتصال بازویی ها از آن استفاده شود.

وجود توری های سینک یکی از مهم ترین عوامل برای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی است. اگر سینک شما دچار گرفتگی شد لوله بازکنی تهرانپارس برچسب به صورت 24 ساعته در این محدوده آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

خدمات لوله بازکنی تهرانپارس و سایر مناطق تهران در برچسب کاملا ضمانت شده است؛ به این صورت که متخصصان لوله بازکنی در تهرانپارس موظفند تنها پس از اتمام کار و باز شدن گرفتگی لوله، اجرت کار را دریافت کنند و فاکتور خدمات ارائه شده را به شما تحویل دهند. همچنین در صورت وجود مشکل تیم پشتیبانی برچسب تا حد امکان آن را پیگیری و حل می کنند.

3. نحوه بستن لوله زیر سینک ظرفشویی دوقلو به یکدیگر

طبق نقشه ای که پیش رو دارید ابتدا اتصالات و لوله های کوچکی که باید بهم وصل شوند را متصل کنید. این لوله ها در نهایت به اتصالات اصلی مثل مخزن سیفون و لوله خرطومی متصل می شوند.

4. اتصال بازویی های راست و چپ سینک

بازویی های راست و چپ سینک به دو لگن نصب می شود که در برخی از مدل های سینک این اتصال کمی متفاوت است.

مدل اول بستن سیفون ظرفشویی

در این مدل سه راهی وجود دارد که دو راه آن متصل به بازویی ها می شود و راه دیگر آن به سایر اتصالات، وصل می شود. برای اتصال کافیه بازویی ها را به وسیله دو مهره به سه راهی متصل کنید و سری آن را به سوراخی لگن های سینک وصل کنید.

بستن سیفون ظرفشویی دوقلو

مدل دوم بستن سیفون ظرفشویی دوقلو

در این روش برای نصب بازویی ها از اتصالات بیشتری استفاده می شود. مطابق تصویر کافیه برای اتصال بازویی ها از واشر و مهره استفاده کنید و آن را در زیر سینک تنظیم کنید. قبل از اینکه به صافی متصل کنید حتما واشرهای لاستیکی پهن را زیر صافی قرار دهید تا آب بندی شود. سپس با پیچ گوشتی پیچ صافی را ببندید.

بستن سیفون ظرفشویی

5. بستن سیفون ظرفشویی اصلی یا مخزن

قسمت مخزن سینک هنگام بستن سیفون ظرفشویی مهم ترین بخش سینک است. مخزن آب را برای رفع بوی بد فاضلاب و جلوگیری از ورود حشرات نگه می دارد. اگر این قسمت به درستی نصب نشود سینک نشتی می کند.

مخزن سینک ظرفشویی به شکل U می باشد که در اتصالات به سه راهی وصل می شود که یک سر آن به بازویی ها وصل است و سر دیگر آن به لوله خرطومی برای خروج آب وصل می باشد. کافیه مخزن را با مهره به اتصالات بازویی و خرطوم متصل کنید.

همانطور که گفته شد مخزن ظرفشویی از مهم ترین قسمت سینک می باشد که در صورت بی توجهی به ورود روغن، تفاله و آشغال در سینک این قسمت دچار گرفتگی می شود. اما در صورت وجود چنین مشکلی جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا برچسب با توجه به این موضوع مقاله رفع گرفتگی لوله آشپزخانه را منتشر کرده است تا شما بتوانید تنها با کلیک روی لینک و مطالعه آموزش های برطرف کردن گرفتگی لوله آشپزخانه این مشکل را به سادگی حل کنید.

6. اتصال لوله خرطومی به لوله فاضلاب

در نصب سیفون ظرفشویی، لوله خرطومی به لوله تخلیه فاضلاب وصل می شود که کار سختی نمی باشد. نحوه بستن سیفون ظرفشویی برای لوله خرطومی بدین گونه است که ابتدا باید لاستیک، واشر و بعد مهره را وارد لوله خرطوم کنید. یک سر لوله را به وسیله مهره به مخزن وصل کنید و آن را خوب سفت کنید.

سر دیگر لوله که لاستیک و واشر قرار دارد را در لوله تخلیه قرار دهید و ابتدا لاستیک را به خوبی فشار دهید تا آب بندی شود و بعد با واشر آن را محکم کنید.

نکات مهمی که هنگام بستن سیفون ظرفشویی باید رعایت کنید

هنگام بستن سیفون ظرفشویی رعایت نکات زیر کار شما را در طريقه نصب سيفون ظرفشويی دوقلو راحتتر می کند:

 • اگر نیاز بود که ارتفاع لوله ها کمی کمتر شود می توانید لوله های صاف را از سمتی که برجستگی ندارند به وسیله کاتر یا چاقو تیز برش دهید.
 • بعد از نصب سیفون ظرفشویی، شیر آب را باز کنید و بررسی داشته باشید که نشتی وجود نداشته باشد.
 • از سیفون هایی که دارای مخزن می باشند استفاده کنید تا از ورود حشرات و بوی بد فاضلاب جلوگیری شود.
 • از ورود تفاله، آشغال و... به لوله های سینک جلوگیری کنید؛ زیرا در مخزن سیفون جمع می شوند و باعث گرفتگی سینک ظرفشویی خواهند شد.
 • چنانچه سینک شما دچار گرفتگی شد، سایت برچسب (Barchasb.net) را به یاد داشته باشید. متخصصین لوله بازکنی تهران در برچسب هرجای این شهر بزرگ باشید فوری برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی حاضر می شوند و با مناسب ترین قیمت مشکل را رفع می کنند.
 • توجه داشته باشید که بعد از باز کردن بسته بندی سینک و اتصالات آن نقشه بستن سیفون ظرفشویی را دور نیندازید.

جمع بندی

برای یادگیری نحوه بستن لوله زير سينک ظرفشويی دوقلو کافیه ابتدا به نقشه ای که درون بسته بندی وجود داشت توجه داشته باشید. با توجه به نقشه اتصالات هر بخش را کنار هم گذاشته تا هنگام طریقه بستن سیفون ظرفشویی دوقلو اخوان، استیل و... گیج نشود.

در مرحله بعدی باید گام هایی که در ابتدای محتوا به آن اشاره کردیم را دنبال کنید تا بتوانید به خوبی بستن لوله زیر ظرفشویی را انجام دهید. توجه داشته باشید که اتصالات را به خوبی و محکم ببندید تا نشتی ایجاد نشود.

در نهایت هم توجه داشته باشید که اگر سینک شما دچار گرفتگی شد و نتوانستید آن را حل کنید حتما به یک متخصص لوله بازکن مراجعه کنید. اگر در تهران هستید لوله بازکنی شبانه روزی تهران برچسب به صورت 24 ساعته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در تمامی مناطق تهران می باشد. از آنجایی که خدمات رفع گرفتگی لوله و چاه فاضلاب در برچسب به صورت تضمینی انجام می شود دیگر نیاز نیست نگران آن باشید.
در نهایت اگر سوالی در مورد طرز بستن سیفون زیر سینک دوقلو داشتید حتما از طریق بخش نظرات از ما بپرسید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (4)
  1. نادی در 5 تیر 1402
   باز کردنش راحته اما بستنش خیلی سخته، و کلا باز و بسته کردن و شستن سیفون های ظرفشویی کاری بس چندش و آزاردهنده س :|
   پاسخ
  2. مهمان زهرا در 3 تیر 1402
   به نظرم برای بستن سیفون ظرفشویی نقشه ای که تو بسته قرار داره خیلی خوبه و طبق همون پیش برین می تونین نصب کنین
   پاسخ
  3. امیرعلی در 3 تیر 1402
   سیفون من نشتی داره چجوری میتونم این نشتی رو برطرف کنم؟
   پاسخ
  4. مهمان سارا در 29 خرداد 1402
   ممنون از مطلب تون خیلی مفید بود
   پاسخ