زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

3 راز مهم برای داشتن باغ گردو پربار!

3 راز مهم برای داشتن باغ گردو پربار!

3 راز مهم برای داشتن باغ گردو پربار!

شاید تا بحال شنیده باشید که باغ گردو را به باغی پر از طلا تشبیه می کنند! درست است درختان گردو درختانی پر از طلا هستند و دلیل آن سود و منفعت هر درخت گردو است.باغداران بیشترین زمان و سرمایه گذاری خود را روی باغ گردو می گذارند و این به دلیل سوددهی بالای درخت گردو است.

برای داشتن یک باغ پر از گردو لازم است تا تمامی فاکتورهای مهم در احداث باغ گردو را بدانیم و با آگاهی نسبت به آنها پیش برویم. در این مقاله به نقل از نهالستان نوین گردو می خواهیم 3 راز مهم برای داشتن باغ گردو پربار را بگوییم. در ادامه با ما همراه باشید.

جهت مشاهده 27 رقم از بهترین ارقام گردو روی نهال گردو کلیک کنید.

چگونه باغ گردو پربار داشته باشیم؟

از زمانی که یک کودک به دنیا می آید تا بزرگ شدن آن باید به او رسیدگی کرد و هر چقدر تغذیه و شرایط زندگی او بهتر باشد رشد مطلوب تری خواهد داشت.درختان نیز همین گونه هستند و بایستی از زمان انتخاب نهال گردو تا رشد آن آگاهی و دقت مناسب را داشت.

1. خرید نهال گردو تجاری, اولین راز باغ گردو پربار

درختان گردو را می توان به روش های مختلفی از جمله بذری, قلمه, پاجوش تکثیر کرد.اما میزان باردهی و نتیجه عملکرد این روش نسبت به دیگر روش های پایین تر است.اگر می خواهید بازدهی باغ گردو شما بالا باشد و در هر هکتار بیش از 8 تن بار گردو داشته باشید از  ارقام نهال گردو اصلاح شده و پیوندی خریداری کنید.

بهترین نهال گردو پیوندی:

 1. نهال گردو چندلر
 2. نهال گردو فرنور
 3. نهال گردو ژنوتیپ برتر
 4. نهال گردو پکان آمریکایی

2. سازگاری شرایط اقلیمی منطقه, دومین راز باغ گردو پربار

از مهم ترین فاکتورهای داشتن یک باغ گردو تجاری و موفق در نظر گرفتن و سنجیدن شرایط اقلیمی و ارتفاع از سطح دریا با نوع رقم نهال گردو است.یعنی بایستی نهال گردویی که خریداری می کنید با اقلیم منطقه سازگار باشد.

بطور کلی مناطقی که ارتفاعی بالاتر از 1000 متر از سطح دریا دارند و سردسیر هستند نهال گردو مقاوم به سرما مثل چندلر فرنور و زنوتیپ برتر برای کاشت مناسب هستند.

اما برای مناطق گرمسیر که زمستان خنک و تابستان بسیار گرم دارند گردو پکان را انتخاب کنید.

3. رسیدگی و توجهات منظم, سومین راز باغ گردو پربار

یکی از راه های افزایش باردهی درختان گردو رسیدگی منظم به آنهاست.هر چقدر رسیدگی بیشتر باشد میزان باردهی و کیفیت محصولات بالاتر است.از مهم ترین این فاکتورها موارد زیر است :

 1. آبیاری

آبیاری در افزایش باردهی و کیفیت محصولات نقش موثری دارد.درختان گردو در اوایل کاشت به دو بار در هفته آبیاری نیاز دارند که با گذشت زمان این فاصله زمانی بیشتر می شود.از میان روش های آبیاری سعی کنید از روش قطره ای استفاده کنید که هم در مصرف آب صرفه جویی شود و هم به ریشه آسیب نرسیده و بازدهی درخت بالا برود.

 1. هرس

هرس فرم دهی و باردهی را در فصول مناسب انجام بدهید.هرس موجب می شود تا نوردهی به درختان به خوبی صورت بگیرد و رشد درخت دو چندان شود.

 1. کوددهی

خاک را آنالیز کنید و در صورت کمبود هر مواد غذایی مهم آن را با کودهای ارگانیک و شیمیایی رفع کنید.از کودهای ریزمغذی استفاده کنید و در سال با توجه به نیاز خاک درخت را کوددهی کنید.

 1. خاک

با آنالیز خاک و رفع کمبود های آن می توانید بازدهی درخت را چند برابر کنید.از خاک هایی که سنگ و کلوخ دارند استفاده نکنید.از خاک لومی شنی استفاده کنید.

 1. گرده افشان

درختان گردو نیازمند گرده افشان هستند.از گرده زا مناسب میان هر 10 تا 15 اصله نهال گردو استفاده کنید.گرده افشان را متناسب با نوع رقم نهال انتخاب کنید.

سخن پایانی

داشتن یک باغ گردو پربار و تجاری نیازمند توجه و آگاهی است.در این مطلب از نهالستان نوین گردو به راز داشتن باغ گردو پربار پرداختیم و از فاکتورهای مهم برای احداث باغ گردو گفتیم.

بطور خلاصه گفته شد نهال های پیوندی و اصلاح شده را جایگزین ارقام بذری کنید.حتما به فاکتورهای مهم رسیدگی مثل آبیاری, هرس و غیره توجه داشته باشید و نهال ها را مناسب با شرایط اقلیمی منطقه خریداری کنید.

خرید نهال سالم جزو پارامترهای مهم در داشتن یک باغ گردو پررونق است.نهالستان نوین گردو بزرگترین مرجع خرید نهال گردو در کشور است که تا بحال موفق به تولید نهال های پیوندی, دیمی, کشت بافت و غیره شده است.

جهت خرید و قیمت نهال گردو می توانید به سایت www.gerdo.pro مراجعه نمایید.

 • منبع خبر: نهالستان نوین گردو
 • شماره تماس ثبت سفارشات: 09121243597
کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود