زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 تمرین ورزشی عالی برای افزایش کالری سوزی

10 تمرین ورزشی عالی برای افزایش کالری سوزی

10 تمرین ورزشی عالی برای افزایش کالری سوزی

برای کالری سوزی باید یک برنامه منظم ورزشی داشته باشید و تمریناتی انجام دهید که به افزایش سرعت کالری سوزی شما کمک کند. اگر نمی دانید کدام تمرین ورزشی برای کالری سوزی مناسب هستند، در ادامه با ما همراه باشید. در این مطلب از سایت زوم لایف به معرفی 10 تمرین ورزشی عالی برای افزایش کالری سوزی پرداختیم.

اگر یک برنامه ی گیج کننده افزایش سرعت سوزاندن کالری دارید، باید بدانید که زمان در تمرینات نکته ی مهمی است. در این مطلب حرکات تمرینی که توسط متخصص تناسب اندام جنا ولف Jenna Wolfe، نویسنده کتاب در 30 روز لاغرتر شوید، پیشنهاد شده است را تقدیم شما می کنیم.

این برنامه کالری سوزی شامل 5 تمرین دو حرکتی است که با استفاده از آن می توانید سرعت سوزاندن کالری را در مدت زمان کمتر افزایش دهید.

تمرین برای داشتن اندام پشتی بهتر

داشتن اندام پشتی بهتر

حرکت 1: لانج سرباز

بایستید، پای راست را به عقب بگذارید، و پا ها را خم کنید. به حالت اولیه برگردید سپس پای راست خود را بدون خم شدگی بالا بیاورید و با آن دست چپ خود را لمس کنید. پای خود را در مکان شروع قرار دهید، این حرکت را با پای چب انجام دهید.

حرکت 2: پل نوسان پا

به پشت بخوابید زانو ها را خم کنید و کف پا روی زمین باشد. باسن خود را بالا بیاورید. پای راست خود را بلند کنید و سپس پایین بیاورید تا تقریبا زمین را لمس کند و بالا و پایین بردن پا را دامه دهید. بهد از 20 ثانیه پا ها را عوض کنید.

تمرینات ورزشی برای اندام پشتی و میانی قوی تر

اندام پشتی و میانی قوی تر

حرکت 1: لاکپشت دریایی

بر روی شکم بخوابید، سر خود را بالا بیاورید و دستان خود را به طرف بیرون بگذارید.با کشیدن دست ها و پا ها به بیرون و به صورت باز کردن آنها همزمان شانه ها را به هم نزدیک کنید. سپس پا ها و دست ها را برگردانید و تکرار کنید.

حرکت 2: صبح بخیر

بایستید و دستان خود را روی باسن بگذارید و پا را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و به آهستگی در قسمت کمر خم شوید و مطمئن شوید که کمر گرد نشده است. تا جایی به جلو خم شوید که با زمین موازی می شوید. سپس برگردید و تکرار کنید.

ورزش برای شکمی تخت تر

شکمی تخت تر

حرکت 1: All-fours elbow taps

چهار دست پا روی زمین قرار بگیرید به طوری که مچ ها زیر شانه ها قرار بگیرند و زانو ها زیر باسن. بازوی چپ خود را در مقابل خود بالا بیاورید و پای چپ را در پست سر نیز بالا بیاورید. سپس آرنج چپ و زانوی راست را به هم نزدیک کنید تا به هم برخورد کنند. برگردید و تکرار کنید و سپس تعویض کنید.

حرکت 2: رکاب آهسته

بایستید، زانو ها را خم کنید، سپس دستان خود را روی زمین قرار دهید و دست ها را جلو ببرید در موقعیت شنا قرار بگیرید. زانوی راست را به آرنج چپ ببرید و برگردید و سپس پای چپ به آرنج چپ. تعویض کرده و سپس در آخر بایستید.

ورزش برای داشتن ران های لاغرتر

ران های لاغر تر

حرکت 1: پرش بلند

بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. حرکت اسکات را انجام داده و تا جایی که می توانید بپرید. (اگر انجام آن برای زانو ها سخت است یک قدم بزرگ به جلو بردارید.) با قدم های کوچک به طرف عقب به نقطه ی آغاز برگردید به نقطه ی شروع برگشته و تکرار کنید.

حرکت 2 پلانک پرشی

به حالت شنا با بازو های کشیده باشید و پاها را کنار هم بگذاریدو پاهای خود را با پرش به اندازه ی یک یا دو فوت باز کرده و دوباره بپرید و پاها را جمع کنید.

تمرینات ورزشی برای بازوهای ورزیده

بازو های ورزیده

حرکت 1: T ایستاده

با موقعیت شنا با دستان کشیده و پاهای باز به اندازه ی عرض  شانه شروع کنید. به سمت راست بچرخید درحالی که دست راست را بالا می آورید شکل T را تشکیل دهید. به مدت یک نفس نگه دارید و سپس به حالت اول برگشته و حرکت را برای سمت چپ انجام دهید و تعویض کنید.

حرکت 2: لمس میز

بنشینید و دستان را پشت سر بگذارید و کف پاها روی زمین باشند. باسن خود را بلند کرده و به شکل میز در بیایید و پای راست را بالا آورده و سعی کنید که با دست چپ انگشتان پا را لمس کنید. سپس هر دو را پایین بیاورید. همین کار را با پای چپ و دست راست انجام داده و تکرار کنید.

چطور تمرینات را انجام دهیم؟

حرکت اول را در 40 ثانیه به صورت مداوم انجام دهید و برای 20 ثانیه استراحت کنید. سپس حرکت دوم را به مدت 40 ثانیه انجام دهید و سپس 20 ثانیه استراحت کنید. هر دو حرکت را قبل از رسیدن به گروه بعد دو بار انجام دهید.

زمان کمی دارید؟ یک جفت حرکت را انجام دهید و سپس تعدادی را در طول روز به صورت فشرده انجام دهید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود