زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

همه چیز درباره مواد و کرم های روشن کننده پوست

همه چیز درباره مواد و کرم های روشن کننده پوست

همه چیز درباره مواد و کرم های روشن کننده پوست

امروزه خیلی از افراد به خصوص خانم ها به دنبال رفع تیرگی های موجود در پوست خود و از بین بردن لک های آن هستند. به همین دلیل استفاده از انواع لوازم آرایشی و بهداشتی مانند کرم های روشن کننده پوست رایج می باشد. انواع این کرم ها دارای مزایا و عوارضی می باشند و از ترکیبات شیمیایی و گیاهی مختلفی تشکیل شده اند.

میزان تیرگی و یا روشنی هر پوستی را مقدار رنگ دانه های ملانین موجود در آن مشخص می کند، هر چه مقدار این ملانین ها بیشتر باشد، پوست افراد تیره تر می باشد.

حال افراد با استفاده از راه کارهای متفاوت و استفاده از مواد شیمیایی و طبیعی زیاد می توانند، میزان این رنگ دانه ها را کاهش دهند و به رفع تیرگی های پوست صورت خود بپردازند و پوست صورت و دیگر قسمت های بدن خود را روشن تر کنند.

روشن کننده پوست

میزان تاثیرگذاری مواد و کرم های روشن کننده پوست

رنگ پوست تمام افراد ژنتیکی می باشد. در این میان تبلیغات زیادی برای استفاده از انواع کرم ها، ماسک و اسکراب صورت و انواع مواد روشن کننده به منظور روشن سازی پوست شده است.

در صورتی که تمامی این کرم ها می توانند نقش یک لایه بردار را بازی کنند و انواع لک ها، جوش و منافذ باز صورت را برای مدت زمان کوتاهی از بین ببرند.

اما افراد باید دقت کنند که باید میزان استفاده از انواع این کرم ها متعادل باشد، در غیر این صورت پوستشان دچار مشکلات زیادی می گردد.

دلایل تیره شدن و ایجاد لک بر روی پوست صورت

به طور کلی یکی از دلایل تیره شدن پوست صورت وجود انواع لک های ریز و درشت در آن می باشد. به همین دلیل افراد در گام اول باید از ایجاد لک در پوست خود جلوگیری کنند.

از دلایل تیره شدن پوست صورت می توان به قرار گرفتن بیش از حد در مقابل اشعه های مضر خورشید اشاره کرد.

درست است که خیلی از افراد در هنگام خروج از خانه از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند، اما باز هم این اشعه ها کار خود را می کنند و سبب تیرگی و ایجاد لک در روی پوست می شوند.

از دیگر دلایل تیره شدن و ایجاد لک در پوست صورت را می توان، استفاده از مواد آرایشی نامناسب، تغییرات هورمونی در بدن، رژیم های غذایی نامناسب، خوردن قرص های ضد بارداری و .. دانست.

استفاده از انواع کرم های روشن کننده پوست که دارای مجوز سازمان بهداشت می باشد، می توانند در مدت زمان خاصی به درمان و رفع تیرگی پوست افراد بپردازند.

انواع این کرم ها حاوی موادی هستند که می توانند مقدار ملانین های موجود در روی پوست را کاهش دهند و پوست را لایه برداری کنند و اجازه دهند که پوست نفش بکشد.

بسیاری از لک ها و تیرگی های ایجاد شده در روی پوست افراد با سنین مختلف، حاصل از کم آبی می باشد. این افراد می توانند با نوشیدن آب کافی در طی روز از تیرگی و ایجاد لک در روی پوست خود جلوگیری کنند.

در برخی از موارد نیز عدم استفاده از کرم ها و مواد مرطوب کننده سبب می شود که پوست مقاومت خود را از دست بدهد و چروکیده و تیره شود. کرم های مرطوب کننده می توانند به خوبی پوست را آبرسانی کنند.

از دیگر مواردی که می توانند سبب تیرگی و ایجاد لک در صورت شوند، نرسیدن مواد مغذی به پوست و ایجاد چین و چروک در آن، از بین نرفتن سلول های مرده موجود در روی پوست و ... می باشد.

رفع جوش و منافذ صورت و پوست

مزایا و عوارض استفاده از انواع کرم های روشن کننده پوست

انواع کرم ها و مواد روشن کننده پوستی دارای ترکیبات شیمیایی و طبیعی زیادی هستند. این کرم ها می توانند به خوبی انواع جوش های سرسیاه، لکه های پوستی موجود در روی پوست، انواع آکنه ها و .. را از بین ببرند.

انواع این کرم ها که از ترکیبات مناسبی برخوردار هستند، می توانند پیسی ها را از پوست صورت حذف کنند و جای زخم های حاصل از سوختگی ها را کمرنگ کنند.

در برخی از موارد افراد دچار ماه گرفتگی شده اند، کرم های مناسب می توانند  پوست این قسمت از بدن را روشن تر کنند و سبب ایجاد تولید کلاژن بیشتر و در نتیجه تقویت پوست آن قسمت از بدن شوند.

گفتنی است که انواع این روشن کننده ها می توانند به مقدار یک تا دو درجه بر روی پوست تاثیرگذار باشند و به نوعی به لایه برداری پوست بپردازند.

اما از عوارض خودسرانه و استفاده بیش از اندازه از این کرم ها می توان به از بین بردن کلاژن های موجود در روی پوست و تاثیرگذاری ترکیبات آنها بر اندام درونی بدن اشاره کرد.

ترکیبات موثر موجود در کرم های روشن کننده پوست

خیلی از کرم ها و مواد شیمیایی که برای روشن کردن پوست و رفع تیرگی های آن به کار می روند، دارای ترکیباتی مانند هیدروکینون و عصاره شیرین بیان می باشند. این ترکیبات می توانند تاثیر خوبی بر روی پوست بگذارند. 

وجود ویتامین C و ترکیبات مغذی دیگری مانند امگا 3 و 6 نیز می توانند سبب شادابی و شفافیت پوست شوند.

قابل ذکر است که ویتامین C دارای مقدار خیلی زیادی آنتی اکسیدان می باشد که می تواند سبب تولید کلاژن در پوست شود و از وارد شدن آسیب به پوست جلوگیری کند.

در این میان کرم هایی که حاوی عصاره جلبک می باشند نیز می توانند کمی پوست صورت را روشن کنند و پوست را شفاف تر کنند.

افراد باید دقت کنند که کرم های روشن کننده ای که افراد مصرف می کنند دارای جیوه و آستروئید نباشند، زیرا این مواد سبب ایجاد آکنه و عفونت های پوستی می شوند.

رفع تیرگی پوست صورت

نحوه استفاده از انواع کرم های روشن کننده پوست

  • افرادی که از این کرم ها برای اهداف خاصی مانند روشن کردن پوست، رفع تیرگی ها و لک های پوستی استفاده می کنند، باید بدانند که بهتر است از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده کنند.
  • افراد می توانند در آخر شب و اول صبح از این کرم ها استفاده کنند تا نتیجه بهتری بگیرند.
  • افراد می توانند ضمن استفاده از این کرم ها از مواد مغذی استفاده کنند و سبب تقویت پوست و رفع تیرگی های موجود در روی آن شوند.
  • افراد بهتر است علاوه بر استفاده از کرم های روشن کننده از شستشوی پوست با آب داغ و مواد شوینده مضر نیز خودداری کنند تا لایه بیرونی پوست آنها آسیب نبیند و مجالی برای ایجاد لک های پوستی به وجود نیاید.

قابل ذکر است که سایت nir-one.com با سال ها تجربه دارای انواع محصولات آرایشی و بهداشتی با مارک ها و ترکیبات مغذی می باشد.

این سایت می تواند انواع کرم ها و مواد روشن کننده پوست را با بهترین قیمت ها و کیفیت ها در کمترین زمان ممکن در اختیار افراد قرار دهد.

کرم های روشن کننده صورت

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود