زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

لیست صمیمی ترین شهرهای جهان

لیست صمیمی ترین شهرهای جهان

لیست صمیمی ترین شهرهای جهان

با برنامه سفر خود جایی برای آنها باز کنید. مهم نیست که در مسافرت چقدر هتل محل اقامت شما لوکس باشد یا غذا خیلی عالی باشد یک چیز مشخص است، چیزی که برای مسافران تا انتهای سفر باقی می ماند نحوه برخورد مردم آن شهر با مسافران است.

در ادامه با 20 شهر از صمیمی ترین شهرهای جهان آشنا می شویم. مسافران بعد از جاذبه های فرهنگی، فرهنگ مردم، نوع غذا، خرید و البته صمیمیت مردم را قرار می دهند. اما صمیمیت و خون گرمی مردم توانایی خارق العاده ای دارد که می تواند یک مسافر را در یک کشور غریبه به گرمی مورد استقبال قرار دهد و یک حس راحتی به مسافر بدهد.

شهر اول در لیست صمیمی ترین شهرهای جهان از کشور بودایی بوتان در مرز هند و تبت است. مردم بوتان بسیار آرام و مهربان هستند و از شما به گرمی پذیرایی می کنند و شاید بهترین مردمانی باشند که در سفر با آنها روبرو شوید. وقتی نوبت به شهرهای ایالات متحده می رسد هیچ جا به اندازه جنوب ایالات متحده خون گرم نیستند. 3 شهر از ایالات متحده که در لیست به صمیمی و خون گرم قرار دارند، چارلزتون ، ساوانا و نشویل هستند.

جای تعجب نیست زیرا این سه شهر در بین مردم آمریکا به عنوان خون گرم ترین شهرها بحساب می آید. ایرلند هم البته افتخار این را دارد که سه شهر از صمیمی ترین مکان های جهان را در خود داشته باشد. شهر های گری وی، دوبلین و کرک. این واقعاً قابل تحسین است که یک کشور که وسعتی به اندازه ایلات ایندیانا امریکاست، سه شهر به عنوان صمیمی ترین شهرهای جهان را در خود داشته باشد.

رتبه های بالای لیست هم شامل شهرهای بزرگ آن مثل سیدنی و شهر های کوچک مثل کرایست چرچ می شوند. با وجود صدماتی که به این منطقه کرایست چرچ بر اثر زلزله در سالیان اخیر وارد شده، مردم این شهر نشان دادند که سختی ها و مشکلات نمی تواند روی صمیمیت و خون گرم بودنشان تاثیر منفی بگذارد.

در ادامه با 20 شهر از صمیمی ترین شهرهای جهان آشنا می شویم. اگر به هر کدام از شهرها سفر کردید باید انتظار مقدار زیادی از صمیمیت، خون گرمی و میهمان نوازی را از طرف مردم داشته باشید.

20. ریکیاویک، پایتخت ایسلند - Reykjavík, Iceland

Reykjavík, Iceland

شهری است که در سال 2016 جزو برترین و برجسته ترین شهرهای صمیمی دنیا بود. ایسلند بعد از کشور دانمارک و سوئیس، سومین کشور شاد دنیا است. در تمام جزیره و در پایتخت کوچک این شهر که فرهنگ های مختلفی را در خود جای داده است مردمان محلی مانند یک خانوداده بزرگ و خوشحال هستند و با مسافران نیز به همین شکل برخورد می کنند.

19. هویی آن، ویتنام - Hoi An, Vietnam

Hoi An, Vietnam

اولین باری است که شهری بندری و باستانی در ویتنام با داشتن بناهای تاریخی شناخته می شود، افتخار این را به دست آورده است که مسافران از مردمان این شهر به خوبی یاد کنند. مسافران، مردمان محلی شهر هویی آن را بسیار مهربان، خون گرم و بسیار صمیمی معرفی کرده اند.

18. سیم ریپ، کامبوج - Siem Reap, Cambodia

Siem Reap, Cambodia

کامبوجی ها در بین مهربان ترین مردمانی هستند که در طول عمرتان با آنها برخورد خواهید کرد. این شامل مردمان شهر سیم ریپ نیز می شود. صمیمی بودن مردمان این شهر توسط یکی از مسافرین اینطور توصیف شده است : در مقایسه با هر کشور دیگری مردم کامبوج صمیمی ترین مردمی بودند که با آنها روبرو شده ام.

17. نشویل، مرکز ایالت تنسی آمریکا - Nashville, Tennessee

Nashville, Tennessee

شاید بدون هیچ تعجبی تمام نقطه ایالت متحده که در رتبه بندی، رده های بالایی دارند در جنوب ایالات متحده قرار دارند. نشویل که شهر موسیقی های تند است. همچنین نشویل گرمترین مقاصد برای سفر در تمام سال است.

16. آوکلند، نیوزیلند - Auckland, New Zealand

Auckland, New Zealand

بزرگترین شهر نیوزیلند که در شمال این کشور قرار دارد و به راحتی قابل مکان یابی است اما اگر در این شهر گم شوید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا مردمان این شهر به اندازه مهربان و صمیمی هستند که با جان و دل به شما کمک خواهند کرد.

15. هوبارت، استرالیا  - Hobart, Tasmania

Hobart, Tasmania

هوبارت یا هُبارت شهری بندری در استرالیا و مرکز ایالت تاسمانی است. هیچ کسی میزان شوخ طبی و خوشحالی موجود در شهر هوبارت را مثل مردمان این شهر نمی تواند به شما نشان دهد.

14. کرایست‌چرچ، نیوزیلند - Christchurch, New Zealand

Christchurch, New Zealand

زلزله های ویران کننده جنوب این منطقه را به لرزه در می آورد که خرابی های زیادی را در چند سال اخبر به بار آورده است. اما حتی این مسئله و مشکل باعث نشده که مردم رفتار خون گرم، صمیمی و خوشحال خودشان را کنار بگذارند.

13. سیدنی، استرالیا - Sydney, Australia

Sydney, Australia

استرالیایی ها بشکه خنده هستند! مردمان استرالیا بسیار شاد و خنده روی هستند و در کنارشان می توانید اوقات همیشه خوشی را سپری کنید. یکی از مسافران درباره سفر به سیدنی گفته است : شهر بندری سیدنی در استرالیا یکی از 5 مقصد برتری است که می توان در برنامه سفر قرار داد.

12. ادینبرو، پایتخت اسکاتلند - Edinburgh, Scotland

Edinburgh, Scotland

هیچ سفر تفریحی و جالبی به مرکز اسکاتلند بدون پرسه زدن در خیابان های قرون وسطایی این شهر قدیمی، و چشیدن از نوشیدنی هایی که در این شهر ساخته می شود، نمی شود.

11. یوبود، اندونزی - Ubud, Indonesia

Ubud, Indonesia

شهر غنی و فرهنگی یوبود در اندونزی پر از افرادی است که کاردستی دست می کنند. از کاردستی چوبی تا نقاشی ها متنوع اند. به گفته ی یکی از مسافران همه در اندونزی برخورد دوستانه دارند و هیچ وقت کسی را با برخورد سرد پیدا نمی کنید.

10. کورک، ایرلند - Cork, Ireland

Cork, Ireland

در بین 10 شهر برتر که شامل شهر کورک می شود، پیشنهاد میکنیم یک مسافرت را به ایرلند اختصاص دهید و  در برنامه سفر خودتان سفر شهر کورک را از دست ندهید.

9. لوآنگ پرابانگ، لائوس - Luang Prabang, Laos

Luang Prabang, Laos

اولین چیزی که در این شهر توجه شما را جلب می کند، شهر باستانی لوآنگ پرابانگ است که برخورد گرم و صمیمی مردم نظر شما را جذب می کند.

8. ساوانا، ایالت جورجیا آمریکا - Savannah, Georgia

Savannah, Georgia

این شهر با مهمانوازی جنوبی شناخته می شود که حالت سنت قدیمی خودشان را حفظ کرده اند. با این مشخصه مهمانوازی و صمیمیت شناخته می شود. اگر نخواهیم درباره منظره خیابانهای آن که به وسیله شاخه های درخت به هم وصل می شوند یا رستوران های خیلی باکلاس یا منطقه ساحلی جورجیا صحبت کنیم.

7. دابلین، پایتخت ایرلند - Dublin, Ireland

Dublin, Ireland

پایتخت ایرلند یکی از مکان هایی است که باید به آن سفر کرد. محلی ها به این قسمت از دابلین می گویند: " کریک " یا " گیلگ " این کلمه از زبان گیلگ گرفته شده یعنی تفریح و لذت.

6. گالوی، ایرلند - Galway, Ireland

Galway, Ireland

اگر می خواهید بدانید که چرا این شهر بندری گالوی از کشور ایرلند در بالای لیست قرار دارد، باید حتماً به کافه های محلی ایرلند بروید. مردم شهر گالوی بسیار خون گرم و صمیمی هستند و از مسافران به خوبی پذیرایی می کنند.

5. کویینزتاون، نیوزیلند - Queenstown, New Zealand

Queenstown, New Zealand

کویینزتاون پایتخت خود خوانده ماجراجویی جهان نامیده می شود. جنوب این شهر مرکز بانجی جامپینگ، جت قایقرانی، چتر بازی و فعالیت با آدرنالین بالا است. آنهایی که به شهر کویینزتاون سفر کردند این شهر را خیلی صمیمی و آرام توصیف کردند.

4. سان میگل د آلنده، مکزیک - San Miguel de Allende, Mexico

San Miguel de Allende, Mexico

شهر سان میگل د آلنده در مکزیک بسیار زیباست. توریست ها و مردم محلی کاملاً با روی خوش به همدیگر با لبخند، سلام و احوالپرسی می کنند. این شهر میراث جهانی یونسکو در مکذیک است و معماری سبک دوره استعماری آن، مهمان های آن مورد اقبال همه است.

3. چیانگ مای، تایلند - Chiang Mai, Thailand

Chiang Mai, Thailand

مردم شهر چیانگ مای بسیار رمانتیک، گرم و صمیمی هستند. این شهر برای سفر گزینه بسیار خوبی است. آنهایی که در پایتخت شمالی تایلند زندگی می کنند، همیشه آدم های خون گرم هستند و از بازدیدکنندگان به گرمی استقبال می کنند. چه شما را در معبد ببینند یا در یک مغازه ببینند. این شهر بهترین شهر در قاره آسیا از نظر میزان صمیمیت مردمان است.

2. چارلستون، کارولینای جنوبی - Charleston, South Carolina

Charleston, South Carolina

شهر شماره یک در جهان برای مسافرت کردن است. اگر از معماری تاریخی چارلستون عبور کنیم، رستوران و هتل های عالی و همینطور خون گرمی و صمیمیت مردم این شهر بی نظیر هستند.

1. تیمفو، بوتان - Thimphu, Bhutan

Thimphu, Bhutan

در حالی که بیشتر کشورها سلامت اقتصادی را با تولید ناخالص داخلی می سنجند، کشور بوتان بر روی یک پارامتر دیگر تکیه کرده است، تولید ناخالص خوشحالی! این خبر در سال 2016 منتشر شده است که 43.4 درصد از مردم بوتان عمیقاً خوشحال بودند. این روحیه و شادابی را می توانید در شهر تیمفو ببینید. در این شهر به ساکنین محلی با لباس های محلی بر خورد می کنید. مردم شهر تیمفو تا سال 1999 در مورد تلویزیون، اینترنت هیچگونه اطلاعاتی نداشتند. در ماه مرداد و یا شهریور به بوتان سفر کنید.

امیدواریم که مطلب صمیمی ترین شهرهای جهان برای شما مفید بوده باشد. لطفاً نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (3)
 1. دکتر در 17 مهر 1398
  4. سان میگل د آلنده، مکذیک - San Miguel De Allende, Mexico
  "مکزیک"
  Mexico = مکزیک
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 17 مهر 1398

   سلام، ممنونم دقت نظری که به خرج دادید.

   اشتباه تایپی اصلاح شد.

   تشکر

   پاسخ
 2. پندار در 11 اردیبهشت 1396
  مطلب بسیار جذابی بود،با تشکر از آقای حسین زاده
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 11 اردیبهشت 1396
   خواهش می کنم و خوشحالم که مطلب براتون جذابیت داشته .
   پاسخ