زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نحوه نگهداری از مبل در خانه + پاسخ به 3 سوال متداول

نحوه نگهداری از مبل در خانه + پاسخ به 3 سوال متداول

نحوه نگهداری از مبل در خانه + پاسخ به 3 سوال متداول

امروزه نگهداری از مبل، اهمیت بالایی دارد چون داشتن مبل در خانه امری بسیار ضروری است و بسیاری از افراد از آن برای استراحت و راحتی خود بهره می‌برند. پس مهم است که ماندگاری و زیبایی آنها حفظ شود. آیا دستورالعمل برای نگهداری مبلمان خود دارید؟ برای کمک به شما برای مراقبت از مبلمان، راهکارها و توصیه های مراقبتی خوبی در این مقاله پیشنهاد خواهیم کرد. 

چرا نگهداری از مبل در خانه مهم است؟

اگرچه مبلمان خانگی معمولاً از جنبه های مختلف قوی و مستحکم هستند، اما با توجه به استفاده روزانه و طولانی‌مدت از آنها، نگهداری از مبل خیلی مهم است. مبل اولین چیزی است که بازدیدکنندگان متوجه آن می شوند. خانه بازتابی از شخصیت ساکنان آن است، بنابراین یک کاناپه نامناسب می‌تواند بر درک مردم از شما تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین، مهم است که بدانید چگونه یک مبل را در خانه تمیز کنید تا بهداشت را در درجه اول حفظ کنید. مردم اغلب روی مبل ها و کاناپه های گران قیمت با توجه به کاربرد و ارزش زیبایی شناسی آنها سرمایه گذاری می کنند. با این حال، هر مبل در طول مدت دچار ساییدگی و پارگی می شود.

گرد و غبار، ریختن مواد غذایی، روغن، خز حیوانات خانگی و سایر لکه ها می توانند بر کیفیت و ظاهر مبل تأثیر بگذارند. نگهداری صحیح از مبلمان می‌تواند عمر آنها را افزایش داده و زیبایی و استحکام آنها را حفظ کند.

گردگیری منظم مبلمان

گردگیری منظم مبلمان از جمله اقدامات اساسی در نگهداری از آنهاست. به عنوان مثال برای نظافت انواع مبل راحتی که از پر طرفدار ترین انواع مبلها است ، مرحله اول استفاده از از ابزارها و مواد مناسب است. از جارو برقی کوچک دستی یا لوله تلسکوپی و برس روی جاروبرقی خود برای تمیز کردن زباله ها و کثیفی ها از سطح مبل راحتی استفاده کنید. شکاف هایی را که در آن موهای حیوانات خانگی، خرده های غذا و کثیفی جمع می شود، تمیز کنید. اگر کوسن ها متصل نیستند، آنها را بردارید و هر دو طرف آن را جاروبرقی بکشید.

پایه های مبل و سایر قسمت های غیر پارچه ای مبل را با محلول آب گرم و صابون یا مایع ظرفشویی و یا اسپری پاک کننده تمیز کنید. با گردگیری مرتب شما قادر هستید تا بر عمر مبل های خود بیفزایید. تمیزی همواره باعث طول عمر وسایل می شود. گردگیری را جدی بگیرید و فکر نکنید که گردها به مبل شما آسیب خاصی نمی رسانند.

استفاده از روکش مبل

استفاده از روکش مبل می‌تواند به طور قابل توجهی به حفظ مبل کمک کند. روکش، مبل را در برابر لکه‌ها، آسیب‌، ضربه و فرسایش رطوبت و نور محافظت می‌کند و در عین حال زیبایی آن را حفظ می‌کند. در صورت امکان، از روکش مخصوص مبل استفاده کنید.

جلوگیری از تماس مبل با آفتاب

تماس مستقیم مبل با نور آفتاب می‌تواند باعث فرسودگی و شکستگی اجزای مبل شود. بنابراین، در صورت قرار گرفتن مبل در نزدیکی پنجره‌ها یا مناطقی که تابش آفتاب مستقیم دارند، از پرده‌ها یا روکش های مبل استفاده کنید که بتوانند نور مستقیم آفتاب را محدود کنند.

جلوگیری از قرار گرفتن مبل در معرض رطوبت

مبلمان معمولاً حساس به رطوبت است و تماس مستقیم با آب می‌تواند آن را خراب کند. بنابراین، در صورت امکان، از قرار دادن مبل در معرض رطوبت خودداری کنید و در صورت نیاز، از روش‌های مناسبی برای خشک کردن مبل استفاده کنید.

رفع لکه‌های روی مبل

در صورت ایجاد لکه‌ روی مبل، سریع واکنش نشان دهید و آنها را پاک کنید. استفاده از مواد مناسب برای رفع لکه‌ها مانند اسپری فوم پاک کننده مبل و دقت در انتخاب روش‌های پاکسازی می‌تواند به حفظ زیبایی مبلمان کمک کند.

رفع لکه های روی مبل

تعمیرات و نگهداری دوره‌ای مبل

مبل پس از گذشت زمان ممکن است نیاز به تعمیرات و نگهداری دوره‌ای داشته باشد. در صورت وجود خرابی‌های کوچک، آنها را به موقع تعمیر کنید تا از بزرگ‌شدن مشکلات جلوگیری شود. همچنین، تعویض قطعات فرسوده نیز به عمر مفید مبل کمک می‌کند.

مراقبت از چرم مبل

مبل چرمی نیاز به مراقبت خاص دارد. در بین مبلها، روکش بیشتر مبلهای چستر، از چرم است است. استفاده از مواد شستشوی مخصوص چرم و رعایت دستورالعمل‌های تولید کننده و استفاده از واکس می تواند به حفظ چرم مبلمان کمک کند. همچنین، از محافظ چرم و روکش مبل برای جلوگیری از خش و آسیب‌ استفاده کنید.

نگهداری از دسته های مبل 

استفاده صحیح از دسته های مبل  یکی دیگر از نکات مهم در نگهداری مبلمان است. بالا و پایین پریدن توسط کودکان روی مبل های راحتی نباید اتفاق بیفتد و یا خیلی کم اتفاق بیفتد. تا حد امکان از خوابیدن روی مبل های راحتی باید پرهیز شود. کارهای این چنینی خیلی زود باعث تخریب ظاهر مبل و آسیب به آن می شود.

به درستی روی دسته های مبل تکیه دهید تا فشار زیادی به مبل وارد نشود. سعی کنید روی دسته مبل ننشینید تا عمر بیشتری به آنها ببخشید. به کودکان خود بیاموزید که روی مبل بازی نکنند. در صورت استفاده از دسته مبل برای قرار دادن وسایل، از روکش‌های محافظ استفاده کنید تا از خش و ضربه جلوگیری شود.

استفاده از پد محافظ برای پایه‌های مبلمان

پایه‌های مبل معمولاً قسمتی است که با زمین در تماس هستند. برای جلوگیری از خش و آسیب به پایه‌ها، می‌توانید از پد‌های محافظ استفاده کنید. این پد‌ها به راحتی قابل اندازه‌گیری و نصب هستند و می‌توانند به حفظ پایه‌های مبلمان کمک کنند.

نگهداری از مبل ال اتاق نشیمن

مبلهای ال راحتی معمولا به عنوان یک قسمت مهم از مبلمان خانگی، در گوشه های اتاق نشیمن نیاز به نگهداری های خاصی دارند. بیشتر زمان اعضای خانواده در اتاق نشیمن طی میشود. در صورت استفاده مداوم از مبل، می‌توانید از روکش‌های محافظ برای نگهداری و مراقبت از آنها استفاده کنید. همچنین، شیوه نشستن و جابجا کردن اجزا مبلمان ال نیز می‌تواند به حفظ شکل و استحکام آن کمک کند.

نگهداری از مبل ال اتاق نشیمن

برای شستشو از روش‌های مناسب استفاده کنید. همچنین، در صورت امکان جدا شدن قطعات و باز کردن پارچه ها، می‌توانید آنها را جداگانه شستشو و به راحتی تمیز کنید.در صورت بروز خرابی‌های کوچک در مبلمان می‌توانید از چسب برای تعمیر آنها استفاده کنید. این روش کارآمد می‌تواند مبلمان را تا زمان تعمیر کامل محافظت کند.

تولیدی مبل افرا

با رعایت نکات و انجام مراقبت‌های ذکر شده، می‌توانید از زیبایی، استحکام و عمر مفید مبلمان خود لذت ببرید. پیشنهاد ما در انتها معرفی تولیدی مبل افرا، که با 22 سال تجربه در زمینه تولید انواع مبل راحتی، کلاسیک، مبل ال، میز ناهار خوری، سرویس خواب، می تواند در صورت نیاز، تولیدات خود را به صورت سفارش مد نظر مشتری با بهترین قیمت در بازار مبل یافت آباد به صورت مستقیم با گارانتی عرضه کند.

سوالات متداول

چگونه لکه‌های روی مبل را پاک کنم؟

برای رفع لکه‌های روی مبل، سریع اقدام کنید، تا لکه اثر کمتری داشته باشد. برای جاهای غیر پارچه ای از مایع و اسپری پاک کننده، برای قسمتهای پارچه ای از شامپو مخصوص مبل.

آیا باید مبلمان چرمی را به طور خاص نگهداری کنیم؟

بله، مبلمان چرمی نیاز به نگهداری خاص دارد. استفاده از مواد شستشوی مخصوص چرم، استفاده منظم از واکس مخصوص و رعایت دستورالعمل‌های تولید کننده می‌تواند به حفظ چرم مبلمان کمک کند.

چگونه می‌توانم مبلمان ال را نگهداری کنم؟

به دلیل استفاده فراوان از آن، می‌توانید از روکش‌های محافظ استفاده کنید، توجه به شیوه نشستن صحیح و تغییر منظم و دوره ای اجزای مبل ال داشته باشید.

 

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود