زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا می‌دانستید که انیمه با انیمیشن فرق دارد؟

آیا می‌دانستید که انیمه با انیمیشن فرق دارد؟

آیا می‌دانستید که انیمه با انیمیشن فرق دارد؟

انیمه سبکی از هنر انیمیشن ‌سازی با استفاده از طراحی توسط دست و پویا نمایی بوده که از ژاپن آغاز شده و تمام کارهای ساخته شده توسط این کشور که در این گروه قرار می‌گیرند، از این لقب بهره‌مند می‌شوند و این شاید همان برندسازی اختصاصی ژاپنی ‌ها برای تمایز با محصولات سایر کشورها جهت ارایه آثارشان و عرضه به بازار باشد.

کاراکترهای جذاب و پرانرژی با طراحی‌ های گرافیکی خاصی که در این صنعت در حال پیدایش و رشد هستند، بیشتر به موضوعات دور در آینده و یا خیالی و رویاپردازانه اشاره دارد.  یکی از ویژگی‌های جالب انیمه‌ ها با یکدیگر، منحصر بودن طراحی‌ها و داستان‌پردازی خلق شده در بین آن‌ها است که کاملا کار صاحب هر اثر با دیگری متمایز است.

بهتر است به چند نمونه روشن اشاره کنیم، مثالی که تمام خاطرات دوران کودکی ما در فراز و نشیب روزمرگی‌ها، شادی‌ها و غم‌های آن‌ها در تعامل بوده و  همزادپنداری کرده است. انیمه فوتبالیست‌ها، انیمه بابالنگ دراز، اینمه آن‌شرلی با موهای قرمز، انیمه خانواده دکتر ارنست، انیمه بچه‌های کوه‌های آلپ و تعداد مشهور دیگری که خاطرات دنیای کودکی ما را در آغوش می‌فشارند.

شخصیت‌های اول هر انیمه، رویای دوری برای پیروزی، موفقیت و به ثمر نشستن آرزوهایشان در سر می‌پرورانند. اگر به هرکدام نگاه کنیم، خاستگاه همگی آن‌ها یکی بوده اما از نظر سبک و سیاق و روند شکل‌گیری داستان، کاملا متفاوت از یکدیگرند و این تصور را ایجاد می‌کند که یک عنوان یکسان، از نظر وسعت تمایز میان سبک هنری هر هنرمند و استودیو، چقدر می‌تواند از یکدیگر متفاوت باشد.

انیمه

اما نکته محتوایی مشترک در اکثر انیمه‌ ها پرداختن به تمام زوایای زندگی است و صرفا به دنیای رویایی و ساده و در آرامش را به تصویر نمی‌کشد و گاهی اشک، تلخی، فرود و خشم نیز در صحه‌پردازی‌ها به چشم می‌خورد که نشان از احساسات واقعی در زندگی کنونی دارد. نکته دیگر در نحوه طراحی شخصیت‌ها با چشم‌های درشت اغراق شده و یا ظاهرهایی با شباهت بیشتر به کاریکاتور هستند تا واقعیت!

اما انیمیشن دارای شخصیت‌های حقیقی‌تر بوده و نحوه تصویرپردازی آن به صنعت سینمایی امروزی بسیار نزدیک‌تر است به طوری که در برخی از آن‌ها به قدری حرکات و طراحی‌ها نزدیک به واقعیت هستند که گویا به تماشای یک فیلم سینمایی جذاب نشسته‌اید و این یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین انیمه و انیمیشن است، سبکی که گویا با تکنیک قصه‌ پردازی داستانی سعی بر القا بیشتر جنبه‌های لطیف و شیرین زندگی دارد و اگر در اواسط آن دچار غم نیز شوید، در اکثر مواقع در انتهای داستان با پایانی خوب روبرو خواهید بود نکته‌ای که همواره به این نوع مثبت، در انیمه ‌ها ختم نمی‌شود. انیمیشن نامی است که تمام آثار تصویری خلق شده به صورت کارتون را در سراسر دنیا تحت پوشش قرار می‌دهد.

بهترین انیمیشن‌ ها

معرفی بهترین انیمیشن‌ های 2020 و 2019

 • اسکوب (Scoob):
  انیمیشن پرطرف‌دار اسکوب؛ جذاب، کمدی، خانوادگی و رازآلود، محصول سال 2020 کشور آمریکا به کارگردانی تونی کرون است.
 • میرا کاراگاه سلطنتی (Mira, Royal Detective):
  میرا کارآگاه سلطنتی، سریالی انیمیشن، محصول کشور آمریکا بوده که از شبکه دیزنی جونیور پخش شده و داستان دختر شجاعی‌ در هندوستان است که از سوی ملکه به عنوان کارآگاه سلطنتی تعیین می‌شود.
 • بچه رییس (The Boss Baby):
  انیمیشن بچه رییس، انیمیشنی کمدی و خانوادگی محصول کشور امریکا است. که قسمت دوم این فیلم در سال 2021 اکران خواهد شد.
 • بره ناقلا (Shaun the Sheep):
  انیمیشن سرگرم‌کننده بره ناقلا که به صورت سریال بوده و همواره محبوبیت خود را حفظ کرده است. شان، گوسفندی باهوش به همراه بیترز سگ باوفا و بقیه حیوانات مزرعه، ماجراهای جذابی را همچون همیشه رقم می‌زنند.

انیمیشن سرگرم‌کننده بره ناقلا

لذت شیرین تماشای نامحدود کارتون

یکی از خوش‌ اقبالی‌های ما قرار گرفتن در دوره‌ای است که همه چیز در دسترس و آسان و ممکن بوده و تنها کافی‌ست انتخاب هوشمندانه داشته باشیم.

بسترهایی برای تماشای آنلاین فیلم و سریال‌ های خارجی ویژه کودکان و بزرگسالان همراه با دوبله‌های اختصاصی بی‌نظیر با همکاری بهترین گویندگان ایران است که لذت تماشای هر آنچه که می‌خواهیم را دو چندان می‌کند، صداهای معروف و نام آشنا، همگی در کنار شما و فرزندان دلبندتان هستند تا بهترین لحظات را در کنار هم رقم بزید.

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌های آموزش و تقویت زبان انگلیسی، تماشای کارتون به زبان اصلی است که بسیار برای ارتقا سطح دانش زبانی و آشنایی با تلفظ صحیح کلمات، این موضوع دارای اهمیت بوده و با توجه به دغدغه امروزی بسیاری از والدین احساس نیاز جدی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان احساس می‌شود.

تماشای آنلاین فیلم و سریال‌

در این بسترهای آنلاین که مناسب و مطابق با رعایت تمام اصول و معیارهای سبک زندگی خانواده ایرانی، هستند، بهترین‌ خاطره‌سازی‌ها برای کودکان دلبندتان فراهم است تا با خیال آسوده انیمیشن‌‎ ها را با زبان اصلی تماشا کنند و به عبارتی شما برای انتخاب خود کاملا آزاد هستید که هر محتوا را با هر سلیقه‌ای دنبال کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود