زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آشنایی با 10 حرفه پردرآمد در حوزه آرایش زنان

آشنایی با 10 حرفه پردرآمد در حوزه آرایش زنان

آشنایی با 10 حرفه پردرآمد در حوزه آرایش زنان

یکی از مهمترین مشاغل در ارتباط با خانم ها آرایشگری است. تقاضا برای انجام خدمات آرایش بانوان در هر جامعه ای بالا است. هر شغل و حرفه ای هم که مشتری و تقاضای بالایی داشته باشد قطعا درآمد بالایی نیز خواهد داشت. بنابراین، آرایشگری زنانه از جمله مشاغل پردرآمد در دنیای امروزی ما است. اما آرایشگری یک حرفه با زیرشاخه های متنوع است که هر کدام درآمد و چالش های خاص خودشان را دارند. در این مقاله ما شما را با 10 حرفه و زیرشاخه تخصصی آرایشگری زنانه که مشتری و درآمد بالایی دارند آشنا خواهیم کرد.

آرایش زنان

1. لیفت و اکستنشن مژه

همانطور که میدانید لیفت و اکستنشن مژه به حفظ استحکام، زیبایی و سلامتی مژه ها کمک بسیار زیادی میکند. هنرمندان لیفت و اکستنشن تلاش میکنند با کمک مواد، سرم ها و کرم های مخصوصی به زنده کردن و بازگشت سلامتی به مژه ها کمک کنند. این هنر نیز هرچند قدمتی زیاد دارد اما روز به روز در حال پیشرفت است. کسانی که مژه های کم پشت و ضعیفی دارند همواره نیازمند دستان هنرمند یک آرایشگر و متخصص لیفت و اکستنش مژه هستند. در تمامی سالن های آرایش شهرهای بزرگ همواره  یک متخصص لیفت و اکستنشن مژه وجود دارد که مسئولیت جان بخشیدن به مژه های مشتریان را بر عهده دارد.

آموزش شینیون

2. شینیون مو آرایش مو زنانه

شینیون از رایجترین و پرطرفدارترین هنر های آرایش مو در میان بانوان سرتاسر جهان است. امروزه تعداد مدل شینیون مو به شدت افزایش پیدا کرده و خلاقیت آرایشگران شینیون موجب شده هر روزه شاهد شکل گیری انواع فرم ها و مدل موها با کمک این هنر باشیم. این هنر نیز مستقیما محصول خلاقیت هنرمندان است و هیچوقت از مد نخواهد افتاد همچنان که سال ها است این هنر قدمت دارد و همیشه مورد تقاضا بوده. آموزش شینیون موی زنانه میتواند گام مهمی برای رسیدن به درآمد خوب در این هنر باشد.

3. کوپ یا پیراشگری موی زنانه

کوپ به معنی آرایش موی سر است و تقریبا مشابه با پیرایش موی مردانه است با این تفاوت که آرایشگران خانم این هنر را روی موهای خانم ها انجام میدهند. اگر حین قدم زدن در خیابان به خانمها نگاه کنید حتما چشمتان به تعداد زیادی خانم جوان خواهد خورد که مدل موهای خاص و کوتاهی دارند. آن ها این مدل خاص را مدیون پیرایشگران کوپ هستند. کوپ نسبتا سخت است و پردرآمد اما با توجه به اینکه تعداد آرایشگران این هنر کم است میتوان با  گذراندن یک دوره آموزشی خوب، راه خوبی برای سرگرمی و کسب درآمد پیدا کرد.

4. آموزش آرایش دائم یا تاتو

تاتو هنری قدیمی است اما ما منظورمان خالکوبی و تاتو روی پوست بدن نیست. ما در این نوع هنر با کمک رنگدانه های طبیعی لب، ابرو، خط لب، خط چشم و ... را پررنگ میکنیم و مشتریان را از چندن ماه تا چندین سال از شر آرایش روزانه خلاص میکنیم. از پرطرفدارترین و مورد تقاضاترین هنرهای آرایشگری همین هنر تاتو دائم صورت است. گذراندن یک دوره آموزش آرایش دائم صورت میتواند شما را برای همیشه به یک درآمد خوب برساند.

5. آرایش ناخن

این روزها تقریبا همه به ناخن های خود لاک میزنند اما منظورمان از آرایش ناخن تنها لاک زدن ساده نیست. ما منظورمان آرایشگری و طراحی روی ناخن است. این کار ساده است و تنها نیازمند خلاقیت است. هنر طراحی ناخن از جمله هنرهایی است که درآمد مستقیم و بالای خود را مدیون خلاقیت آرایشگر است. یک دوره آموزش طراحی ناخن میتواند تنها فاصله هنرمندان و خانم های خلاق با کسب درآمد حتی در خانه باشد.

اکستنشن مو

6. اکستنشن مو

اکستنشن مو در میان خانم هایی که موهای کم پشتی دارند بسیار پرطرفدار است. طرفداران این هنر تنها محدود به اشخاص کم مو نمیشود و کسانی که قصد شرکت در مراسم یا مهمانی های خاصی دارند نیز همواره نیازمند اکستنشن مو هستند. یادگیری این حرفه پولساز تنها نیاز به گذراندن یکی دوره آموزش اکستنشن مو دارد. بعد از آموختن و دریافت مدرک میتوان وسایل مورد نیاز کار را خریداری کرده و تا آخر عمر به صورت تخصصی از این هنر کسب در آمد کرد.

7. گریم و متعادلسازی چهره زنانه

به جرات میتوان گرفت که این هنر پردرآمدترین هنر آرایشگری صورت است. هنرمندان میکاپ و گریم میکوشند تا با عیوب ظاهری پوست را پوشانده و چهره ای متعادل و زیبا برای بانوان خلق کنند. کسانی که دوره آموزش گریم و متعادلسازی چهره را گذرانده اند میتوانند به عنوان گریمور در بخش های مختلف آرایشگری از جمله گریموری تئاتر، سینما و آتلیه های تخصصی کار کنند. در آمد این هنر به مراتب بیشتر از سایر رشته های آرایشگری است.

8. اصلاح ابرو

شاید تعجب کنید که چرا اصلاح و آرایش ابرو را جزء زیرشاخه های پردرآمد آرایشگری لیست کرده ایم. درست است که در حین آرایش صورت همواره ابروها نیز آرایش میشوند اما متخصصان آرایش و اصلاح ابرو به گونه دیگری هنرنمایی میکنند. آن ها متناسب با فرم صورت و چشم ها بهترین مدل را به ابروها میدهند. از آنجا که ابروها مهمترین جزء آرایش صورت هستند، رسیدگی و آرایش تخصصی ابرو قطعا میتواند تفاوت های زیای در زیبایی چهره ایجاد کند. آموزش اصلاح ابرو بسیار ساده است و در عین حال جدیدا بسیار پرطرفدار شده است.

9. اپیلاسیون

اپیلاسیون از جمله زیرشاخه های هنر آرایش بانوان است که به از بین بردن موهای زائد در بخش های مختلف بدن میپردازد. یادگیری و آموزش اپیلاسیون تخصصی بسیار آسان است و تعداد مشتریان آن نیز هیچوقت کاهش نمیابد حتی رو به افزایش هم هست. تقاضا برای اپیلاسیون در میان تمام اقشار جامعه حتی جدیدا آقایان نیز افزایش یافته است.

10. بافت مو یا کلاه گیس بافت

بافت مو از قدیمی ترین و البته محبوب ترین روش های جمع کردن موها است. بافت مو در اصل یک روش آرایش مو است و از قدیم‌الایام هم در میان زنان و هم در میان مردان رواج داشته است. اقوام و فرهنگ های مختلفی هموراه برای زیباتر نشان دادن زنان و مردان اقدام به بافت مو میکردند.

بافت مو نه تنها زیبایی دارد و زیبایی می آفریند بلکه موها را در بهترین حالت نگه داری میکند. برخلاف تصور برخی از افراد که فکر میکنند بافت مو صرفا یک روش بسیار قدیمی و دمده برای تزئین و جمع کردن موی بچه ها است، این هنر در میان جوانان به سرعت رو به رشد است و  استقبال از آن بسیار زیاد است. بارزترین مثال استفاده از این هنر، سلبریتی های معروف و اینفلوئنسرها هستید که در مراسمات مختلف انواع بافت های مو را روی موهای خوب پیاده میکنند.

سخن آخر

تا اینجای کار اگر به دنبال پیدا کردن و یاد گرفتن یک زمینه شغلی خوب هستید که هم درآمدش خوب باشد و هم سرگرم کننده، حتما خواندن این مقاله به کارتان خواهد آمد. 10 زمینه هنری که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند مهمترین و البته پردر آمدترین شاخه های آرایشگری بانوان هستند. اما اکنون سوال اینجاست که برای فراگیری این هنرها و حرفه های پردرآمد باید چکار کنیم و کجا بریم؟

این هنرها را تقریبا در اکثر مراکز آموزش آرایشگیری و حتی سالن های آرایش آموزش میدهند اما لزوما همه آن ها صلاحیت آموزش به هنرجو را ندارند. سعی کنید به مرکزی اعتماد کنید که هم مدرسین حرفه ای و بین المللی داشته باشد و در کنار آن یک سالن آرایشی حرفه ای و مجهز وجود داشته باشد. این دو فاکتور در مجموع باعث میشود که شما هم تمام تکنیک های داخلی و بین المللی را یاد بگیرید و هم با نحوه پیاده کردن و اعمال این ترفندها توسط آرایشگران حرفه ای در همان سالن آشنا شوید. با این تفاسیر آموزشگاه آرایشگری و سالن زیبایی الماس نشان حتما گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این مرکز سالانه تعداد زیادی آرایشگر حرفه ای آموزش میدهد که اغلب آن ها در سرتاسر ایران با درآمدهای مناسب مشغول به کار هستند.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود