زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

8 کاری که افراد موفق صبح‌ها انجام می‌دهند

8 کاری که افراد موفق صبح‌ها انجام می‌دهند

8 کاری که افراد موفق صبح‌ها انجام می‌دهند

اگر زندگی‌نامه افراد موفق را بخوانید، اغلب آن‌ها صبح‌ زود از خواب بیدار می‌شوند. در این مطلب 8 کاری که افراد موفق صبح‌ها انجام می‌دهند را با هم می‌خوانیم. اگر می‌خواهید همانند افراد موفق باشید باید با دقت این مطلب را بخوانید.

صبح مهم است اما آنچه که شما بلافاصله پس از بیدار شدن انجام می‌دهید برنامه روزهای‌ دیگر را تنظیم می‌کند. آیا شما روز خود را با ورزش شروع می‌کنید؟ عادت‌های مثبت و سازنده می‌تواند موفقیت شما را تنظیم کند.

روز هر نفر، با صبح‌اش آغاز می‌شود. اینکه صبح را چه می‌کنید، در تمام روزتان تاثیر می‌گذارد. عادت‌های‌ هر صبح افراد موفق هم با یکدیگر متفاوت است، اما این چند ایده، می‌توانند در داشتن صبحی بهتر کمک‌تان کنند.

صبح زود از خواب بيدار می‌شوند

1. صبح زود از خواب بیدار می‌شوند

میدانید «ارنست همینگوی»، «تیم کوک» یا «جک دورسی» توییتر، در چه چیزی با هم شباهت دارند؟ همگی صبح‌ها زود از خواب بیدار میشوند. منظورمان هم از زود بین 4 تا 5 و نیم است. در حالی که افراد موفق بیدارند، رقبای نه‌چندان موفق‌شان در رویا‌های‌شان به دنبال قصه‌های تخیلی می‌گردند.

کارهاي روزشان را دوره می‌کنند

2. کارهای روزشان را دوره می‌کنند

بیشتر افراد موفق قبل از اینکه روزشان را شروع کنند، برنامه‌ریزی و اهداف‌شان را بررسی می‌کنند. آن‌ها دید واضحی از کارشان دارند و این موضوع به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کارشان را به خوبی اجرا کنند. برای مثال این جمله از استیو جابز را بخوانید:
“در 33 سال گذشته، هر روز صبح در آینه به خودم نگاه کرده و از خودم پرسیده‌ام: اگر امروز آخرین روز زندگی‌ام بود، آیا همان کاری را می‌کردم که امروز می‌خواهم بکنم؟ اگر چند روز پشت سر هم جواب نه بود، می‌دانم که باید چیزی را تغییر بدهم.”

ورزش می‌کنند

3. ورزش می‌کنند

می‌توانید مدیرعامل اپل را هر روز پنج صبح در ورزشگاهی پیدا کنید. جک دورسی هم روزی شش مایل می‌دود. مدیرعامل Unilever هم هر روز روی یک تردمیل می‌دود. تمام افراد موفق می‌دانند که بدنی سالم، خالی از بیماری و استرس برای انجام سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین کارهای دنیا نیاز دارند. علم هم می‌گوید که ورزش کردن، اندورفین‌هایی را ترشح می‌کند که استرس را کم می‌کنند. بطورکلی ورزش انرژی می‌دهد و سالم نگه‌تان می‌دارد.

مدیتیشن می‌کنند

4. مدیتیشن می‌کنند

افراد معروفی مثل پاول مک‌کارتنی، هیو جک‌من، اوپرا وینفری یا جک دورسی روزانه مدیتیشن می‌کنند تا ذهنی خالی و آرام داشته باشند و افکار مزاحم را دور کنند. آن‌ها با این کار استرس خودشان را کم و وضعیت روانی سالم‌تری پیدا می‌کنند.

صبحانه سالم می‌خورند

5. صبحانه سالم می‌خورند

چه در ماشین، چه در محل کار یا چه در خانه، تمام افراد موفق صبحانه سالمی می‌خورند. بهتر است صبحانه را با کربوهیدرات‌های پیچیده پر کنید که به آرامی می‌شکنند و در طول روز تولید انرژی می‌کنند.

کارهای‌شان را می‌نويسند

6. کارهای‌شان را می‌نویسند

برخی به دفترچه‌هایی که افراد موفق دارند، دفتر ایده می‌گویند. برخی هم آن را دفترچه خاطرات می‌خوانند. با این حال، مارک تواین، جرج لوکاس، چارلز داروین، بتهوون یا هر فرد موفق دیگری که فکرش را بکنید یک دفترچه برای نوشتن کارهای‌اش داشته است. آن‌ها در این دفترچه، از ایده‌ها، افکار، برنامه‌ها، اهداف یا هر چیز دیگری می‌نوشتند.

کارهای سخت را با تمرکز بالایی انجام می‌دهند

7. کارهای سخت را با تمرکز بالایی انجام می‌دهند

علم می‌گوید که اراده در صبح، در بالاترین سطح قرار دارد و به‌تدریج کم می‌شود.

افراد موفق می‌دانند که تمرکز، انرژی و اراده، منابعی بسیار مهم‌تر از پول هستند. انجام کارها به بهترین نحو هم نیازمند این‌ها است. با تمرین روزانه، می‌توان به سطحی رسید تا منابع خود را به خوبی در کارهای سخت خرج کرد. پس از برنامه‌ریزی و بررسی هدف‌ها، افراد موفق سخت‌ترین و در عین حال کاری که بیشترین بازده را برای‌شان دارد اول صبح انجام می‌دهند.

از رقبای‌شان بيشتر می‌دانند

8. از رقبای‌شان بیشتر می‌دانند

افراد موفق از تمام اطرافیان‌شان بیشتر می‌دانند. آن‌ها عاشق یاد گرفتن هستند. آن‌ها بسیار کتاب می‌خوانند. در حالی که رقبای افراد موفق به دنبال سرگرمی‌های مختلف هستند، آن‌ها روزنامه و کتاب می‌خوانند یا به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند. عکسی که در پایین می‌بینید، برنامه‌ی روزانه‌ی بنجامین فرانکلین است. بگذارید نگاهی به آن بیندازیم.

فرانکلین اول صبح از خود می‌پرسد قرار است امروز چه کار مهمی انجام دهد. او بلند می‌شود. پس از صبحانه و کار، ظهر را کتاب می‌خواند و چیزی می‌خورد. دوباره در عصر به کار مشغول می‌شود و پس از آن دوباره از خود درباره‌ی کارهای مهمی که امروز انجام داده است می‌پرسد. سپس کمی جمع و جور می‌کند. چیزی می‌خورد. موسیقی گوشی می‌دهد یا خود را با چیز دیگری سرگرم می‌کند. نهایتا شب را هم می‌خوابد.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (1)
  1. ابراهیم مزرعه اهواز در 8 تیر 1398

   مطالبی که ذکر شده بسیار آموزنده و مفید هستند،اگر برنامه درست به موقع خوابیدن و سر وقت بیدار شدن تو فرهنگ ما دوباره و قویتر از گذشته تبلیغ و حمایت شود،بی شک شاهد رشد و ترقی در کشور خواهیم بود

   پاسخ