زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چگونه مورد اعتماد دیگران قرار بگیریم؟

چگونه مورد اعتماد دیگران قرار بگیریم؟

چگونه مورد اعتماد دیگران قرار بگیریم؟

امروزه اعتماد کردن بسیار دشوار شده است و به همین دلیل در روابط اجتماعی جلب اعتماد دیگران کار آسانی نیست. از طرفی یکی از مهم ترین نکات برای رسیدن به موفقیت، جلب اعتماد دیگران است. واقعاً چگونه می توان اعتماد دیگران را جلب کرد؟ چگونه مورد احترام قرار بگیریم؟ در این مطلب با مهم ترین نکته در جلب اعتماد دیگران آشنا می شویم. با زوم لایف همراه باشید.

چگونه مورد اعتماد دیگران قرار بگیریم؟
زمانی که اعمالتان با حرف هایتان یکی باشد، انسان ها به شما اعتماد می کنند.

استفان کاوی (Stephen Covey)، نویسنده ی کتاب پرفروش هفت عادت مردمان موثر (The 7 Habits of Highly Effective People) اهمیت صداقت در موفقیت افراد را این گونه بیان می کند:
اگر من تلاش کنم که از راهکارهای نفوذ روی افراد استفاده کنم، مثلاً این که بهتر کار کنند، انگیزه داشته باشند و یکدیگر را دوست بدارند، درحالی که از نظر شخصیتی دچار مشکل بوده و به عنوان یک فرد دورو و غیرقابل اعتماد شناخته شده باشم، آن گاه در بلند مدت نمی توانم موفق باشم. دورویی من موجب بی اعتمادی دیگران شده و هر کار انجام دهم، حتی اگر از مهارت های ارتباطی خوبی نیز بهره مند باشم، به عنوان بازی دادن دیگران تفسیر می شود.

به بیانی ساده، مهم نیست که چقدر بیان خوب یا نیت خیرخواهانه باشد.
اگر اعتماد وجود نداشته باشد، هیچ شالوده ای نیز برای موفقیت بادوام وجود ندارد.
تنها خوبی واقعی ارزش دارد.

اهمیت صداقت در موفقیت کسب و کار

صداقت، اساس موفقیت در تجارت و زندگی شخصی افراد است. بنابر پژوهش دانشگاه کالیفرنیا موفقیت در کسب و کار است و در پژوهش دیگری که در مرکز مطالعات خلاقانه انجام گرفت، مشخص شد که اگر فردی برای ارتقاء به پست های عالی در سازمان بر تمامی مشکلات و اشتباهات غلبه کند اما صداقت نداشته باشد به احتمال زیاد به مراتب بالاتر ارتقا نخواهد یافت.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود