زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

فرمول موفقیت در کار چیست؟

دوره گوگل ادز

فرمول موفقیت در کار چیست؟

فرمول موفقیت در کار چیست؟

چطور به موفقیت برسیم؟ دوست دارم در کارم به موفقیت برسم اما نمی شود! آیا فرمولی برای موفقیت کسب و کار وجود دارد؟ راه های رسیدن به موفقیت فقط به فرمول نیاز ندارد، فرمول موفقیت در کار فقط شامل فعالیت های عملی و کاربردی هستند که به شما امکان می دهند در کمترین زمان ممکن بیشترین نتایج را به دست آورید.

فرمول موفقیت در کسب و کار چیست؟ بهترین فرمول برای موفق شدن در هر کاری، تمرکز بر روی اهداف است. یعنی شما اگر هدف درستی انتخاب کردید باید تمام توان خود را بگذارید تا به مرحله و نتیجه مورد نظر برسید. هدف ما در این مطلب هموار کردن مسیر موفقیت شماست و نکاتی را بیان کردیم که به شما کمک می کند تا رسیدن به موفقیت، بر روی اهداف خود تمرکز کنید.

چه چیزی باید بخواهیم و چه چیزی نباید بخواهیم!

بسیاری از ما از همان دوران کودکی درباره این که چه چیزی باید بخواهیم و چه چیزی نباید بخواهیم به صورت شرطی و روتین تربیت شده ایم. برای مثال اگر شما فرزندی دارید، به صورت شرطی از این که لحظاتی از وقت و زندگی خود را فقط برای خودتان صرف کنید، احساس گناه می کنید، چه رسد به این که مقدار قابل ملاحظه ای از اوقات خود را صرف خودتان بکنید.

این مساله متفاوت تر از خواسته ها و توقعاتی است که برای مثال همسر، پدر و مادر، دوستان و فرزندانتان برای شما میخواهند یا فکر می کنند که شما باید برای خودتان بخواهید. این مساله به خوبی تفاوت میان «آنچه که شما میخواهید انجام دهید» و «آنچه که واقعاً لازم است انجام دهید» و «آنچه که دوست دارید به دست بیاورید» مشخص می کند.

سقوط هواپیما
 وقتی هواپیما در حال سقوط کردن است، مسائل خیلی کمی هست که برای شما اهمیت دارد.

گام اول در موفقیت در کار

باید همیشه آغوشمان به سوی پذیرفتن تغییرات و دگرگونی ها باز باشد. باید گفت بزرگ ترین گشایش ها، زمانی اتفاق می افتد که زندگی روی ترسناک خود را به ما نشان می دهد. اگر بزرگترین فرصت های زندگی ما در میان ترس های ما پنهان شده باشد، پس از این به واهمه های خود در زندگی به شکل متفاوت تری نگاه خواهیم کرد.

وقتی مشخص شد در زندگی چه چیزهایی را حقیقتاً دوست دارید، آن وقت راهکارهایی وجود دارد تا کارها را از فیلترهای مخصوص عبور دهید و اضافه هایشان را دور بریزید، کارهایتان را بر اساس اولیت های واقعی تقسیم بندی کنید و بعد روی کارهای مهم تر تمرکز کنید. همه این ها شامل فعالیت های عملی و کاربردی هستند که به شما امکان می دهند در کمترین زمان ممکن بیشترین نتایج را به دست آورید.

برای اینکه فرمول موفقیت در کار واقعاً موثر واقع شود، در وهله اول باید مشخص کنید که چیزی واقعاً برایتان اهمیت دارد. در واقع همه این کارها از یک نوع واکنش های زنجیره ای تبعیت میکنند و شما پیش از هر چیز باید تشخصی دهید در کجای این زنجیره ایستاده اید.

بعد از تعیین موقعیت خود، مشخص کنید که در مرحله بعدی کجا می خواهید باشید. سپس بهترین و سریع ترین مسیر موفقیت در کسب و کار خودتان را شناسایی. در این مسیر از چه کسانی میتوانید کمک بگیرید و چه وظایفی را می توانید به دیگران بسپارید. کدام یک از وظایف و کارها هستند که با پرداخت پول به وسیله دیگران قابل انجام هستند.

فرصت های زندگی
بزرگترین فرصت های زندگی همیشه با ریسک و ترس همراه است . مایلی سایرس

فرصت های زندگی را از دست ندهید!

کدام یک از فرصت های کاری، مهم ترین فرصت های شما هستند؟ برای تمام کردن آن چه که شروع کرده اید، چه مهارت ها و تجربه ها و چه دانشی را نیاز دارید؟ کدام یک از کارهای در دست انجام را می توانید کنار بگذارید و کدام یک از مسئولیت ها و وظایف روزانه هستند که به شما محول می شوند و می توانید برای انجامشان نه بگویید تا برای قبول و انجام کارهای مهم تر وقت کافی داشته باشید؟

انجام یک کار درست، در زمان صحیح، بهتر از انجام کارهای متعدد در اوقات مختلف است.

دنیا پر از امکان ها و فرصت های بی شمار است اما گاهی اوقات لازم است برای شناسایی این فرصت ها باید بتوانیم مهم ترین شان را انتخاب و شناسایی کنیم. با این فرمول ها می توانید 100 درصد توان و توجه خود را به فرصت های واقعی معطوف کنید. این فرصت ها را به دست آورده و زندگی کاملی داشته باشید.

فرمول موفقیت

چطور در مسیر موفقیت قرار بگیریم؟

آیا در چرخه معیوب مشغله های روزمره گیر کرده اید و فرصت کافی برای انجام کارهایی که واقعاً دوست دارید، در اختیار ندارید؟ دست نگه دارید! با دقت نگاه کنید! با نگاهی واقع بینانه به مشغله هایی که در آنها گیر افتاده اید نگاه کنید و آن ها را مجدد ارزیابی کنید اما این بار، با محافظه کاری کمتر و صداقت و واقع بینی بیشتر نگاه کنید.

اگر میخواهید کسب و کار شما به نتیجه برسید باید تصمیم هایی سخت بگیرید زیرا در راه رسیدن به هدف و موفقیت نمیتوانید همه چیز را کنار هم نگه دارید. برای شروع مسیر موفقیت مراحل زیرا را انجام دهید.

 • فیلتر کنید: مشخص کنید که چه چیزهایی و چه کسانی واقعاً برای شما مهم هستند.
 • خانه تکانی کنید: آنچه را که برای شما اهمیت واقعی ندارد رها کنید.
 • اولیت بندی کنید: کارها و فعالیت هایی را که در زندگی شما اولیت اول را دارند به ابتدای فهرست کارهایتان بیاورید.
 • تمرکز کنید: کارهایی را که دوست دارید و برای شما اهمیت دارند، به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

چهار کلید موفقیت در کار

کلیدهای موفقیت برای تغییر زندگی شما همواره یکسان بوده است.

 1. دقیقا همان چیزی را که میخواهید انتخاب کنید و جایی که می خواهید بروید.
 2. یک مهلت تعیین کنید و برنامه ای برای رسیدن به آنجا ایجاد کنید. (به یاد داشته باشید، یک هدف فقط یک رویا با مهلت است.)
 3. برای رسیدن به هدف باید اقدم کنید، هر روز کاری را انجام دهید تا به سمت هدف خود حرکت کنید.
 4. قبل از اینکه حلش کنید، تا زمانی که موفق نشوید، همچنان ادامه دهید.

این فرمول کلید موفقیت شماست و تقریبا هر کسی که تا به حال آن را امتحان کرده، به هدف خود رسیده است. پیروی از این کلید ها شما را تکامل و رشد می دهد تا به شخص فوق العاده ای تبدیل شوید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1)
 1. هادی عظیمی در 19 بهمن 1401
  سلام ممنون بابت توضیحات خوب و جالبتون
  پاسخ