زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

5 جایگزین کراتین مو

5 جایگزین کراتین مو

5 جایگزین کراتین مو

در مطالب گذشته درباره کراتین مو و روش های کراتینه کردن مو توضیحاتی داده ایم. به دلیل عوارض کراتینه کردن مو همچنان پیشنهاد می کنیم که از کراتینه کردن مو منصرف شوید! استفاده از کراتینه مو برای سلامت مو و همچنین بدنتان خطرناک است که در این مطلب از سایت زوم لایف می خواهیم 5 جایگزین کراتین مو را به شما معرفی کنیم.

جایگزین هایی برای کراتینه مو

روش های عالی طبیعی برای تغذیه و بهبود ظاهر مو و همچنین حفظ سلامت پوست و مو نیز وجود دارند. برای داشتن مو های زیبا حتماً لزومی به کراتینه کردن مو نیست. در نظر گرفتن خطرات کراتینه مو ثابت می کنند روش های طبیعی همچنان روش های مناسب تری هستند.

1. رژیم غذایی خود را بهبود دهید

متخصص پوست و زیبایی معتقدند سلامت مو ها از داخل بدن آغاز می شود. مقدار کافی پروتئین و ویتامین به حفظ سلامت مو ها کمک می کند. آهن، ویتامین ای، مواد معدنی مانند سلنیوم، مس، منیزیم موهای سالم و درخشان برای شما به ارمغان می آورند. مصرف روزانه یک عددتخم مرغ و میوه و سبزیجات کافی در تأمین مواد مغذی مورد نیاز بدن بسیار مفید خواهند بود.

2. استفاده از محصولات طبیعی حاوی کراتین

محصولات کراتینه مو تنها منبع کراتین نیستند. شامپو ها و ماسک های طبیعی حاوی کراتین نیز در بازار وجود دارند که استفاده از آن ها بی تأثیر نیست.

3. ماسک مو خانگی

ماسک موی خانگی بسیاری برای سلامت مو ها توصیه می شوند که به تغذیه و شادابی مو ها کمک کرده و در عین حال حاوی مواد مضر و خطرناک نیستند.

موادی که در ماسک های مو طبیعی استفاده می شوند عبارتند از: روغن آرگان یا جوجوبا، آووکادو، روغن نارگیل و بیوتین مایع. ژلاتین نیز پروتئین بسیار عالی برای ترمیم موهای آسیب دیده است. ترکیبی از روغن زیتون، عسل، آووکادو، تخم مرغ ،ژلاتین و ماست برای مو ها مناسب است. تفاوت ماسک ها با کراتینه مو این است که باید به طور منظم از آن ها استفاده کرد.

ژل کتیرا نیز اثربخشی فوق العاده بر مو ها دارد. به اینصورت که موهای بلند را به ژل کتیرا (با غلظت کم) آغشته کنید و ببافید. اینکار اثر درمانی بر موهای آسیب دیده بر اثر رنگ و حرارت خواهد داشت.

4. استفاده از روغن در زمان خواب

شب زمان نسبتاً مناسبی برای اعمال مواد تأثیر گذار روی مو هاست. برای مثال حدود 10 قطره روغن آرگان روی مو ها و استفاده از کلاه برای جلوگیری از چرب شدن بالش به بهبود درخشندگی و نرمی مو ها کمک می کند. این کار را هفته ای یکبار امتحان کنید. در صورت داشتن شوره و پوست سر خشک، هفته ای دوبار نیز می توانید به موها روغن بزنید.

5. روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از روغن های همه کاره و فوق العاده است که از مو در برابر آسیب های حرارتی نیز محافظت می کند. چرب کردن نوک مو ها با روغن نارگیل از مو خوره نیز جلوگیری می کند.

سخن آخر

به نظر می رسد عوارض خطرناک و دراز مدت کراتینه مو و دائمی نبودنش ارزش این را دارد که از انجام آن صرف نظر کرده و راه های طبیعی جایگزین را استفاده کنیم که هر چند تأثیر ضعیف تری بر درمان آسیب دیدگی و وزی مو دارند، خطرات کراتینه مو را به دنبال نخواهند داشت.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود