زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

7 علت شایع شکستن ناخن ها

کلینیک زیبایی

7 علت شایع شکستن ناخن ها

7 علت شایع شکستن ناخن ها

علت شکستن ناخن ها چیست؟ شکستگی بی مورد و بی دلیل ناخن ها می تواند خبر از وجود یک بیماری در بدن را بدهد زیرا بسیاری از بیماری ها را می توان از ناخن ها تشخیص داد. اگر شما هم جزء کسانی هستید که ناخن های شکننده دارید و به دنبال راه درمان می گردید با این مطلب ما را همراه باشید.

دلیل شکستن ناخن ها

شکستن ناخن ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از مهمترین دلایل شکستن ناخن، مشکلات سلامتی است. از جمله: کمبود آهن، کم خونی و یا مشکلاتی درگردش خون. اگر احساس می کنید که چنین مشکلاتی دارید حتما به یک پزشک مراجعه کنید. در ادامه 7 علت شکستن ناخن ها را بررسی کرده ایم.

1. آهن بدنتان کم است

مقعر بودن ناخن (مثل داخل قاشق) می تواند به دلیل کمبود آهن یا کم خونی باشد. اگر مشکلاتی در ناخن تان مشاهده کردید برای تست کم خونی به دکتر مراجعه کنید.

2. شما بدون وقفه متن تایپ می کنید

صدای ناخن هایتان را زمان تایپ نامه ها و مطالب می شنوید؟ اگر ناخن شما مداوم در حال برخورد با کیبورد و صفحه گوشی هوشمندتان است، این ضربه ها باعث ترک و شکستگی یا ساییده شدن لبه آنها می شود. ناخن هایتان را کوتاه و مرتب کنید تا بتوانید بیشتر از سرانگشتانتان برای تایپ استفاده نمایید.

3. فقط صبح ها از کرم دست استفاده می کنید

هر زمان که دستتان را شستید باید از کرم دست استفاده کنید. آب باعث خشکی دست می شود.

4. لاک، طولانی مدت روی ناخن هایتان می ماند

تمامی لاک های ناخن مواد خشک کننده دارند که باعث تضعیف ناخن ها می شوند. توصیه می شود حداکثر بعد از 5 روز لاکتان را پاک کنید و چند روز تا لاک زدن بعدیتان به ناخن ها برای بازسازی زمان بدهید.

5. پوسته کناری ناخنتان را رها کنید

این بخش از پوست در پایه ناخن، بین ناخن و پوست کنار ناخن می روید و از ناخن شما در برابر آب و باکتری و سایر موادی که با آنها سر و کار دارید محافظت می کند. کندن این پوست باعث عفونت می شود چون لایه محافظ از بین می رود. پوسته را بعد از حمام کردن با یک لیف کمی به عقب ماساژ دهید و هرگز آن را نکنید.

6. لاک پاک کن مناسب انتخاب نمی کنید

برخی از لاک پاک کن ها می توانند برای سلامت ناخن های شما مضر باشند. استون موجود در لاک پاک کن های قدیمی، روغن طبیعی که در ناخن وجود دارد را از بین می برد و باعث شکستگی ناخن ها می شود. حتی در لاک پاک کن هایی که از استون استفاده نمی شود نیز وجود حلال می تواند باعث خشکی ناخن گردد.

به دنبال لاک پاک کن های عاری از استون و مبتنی بر سویا بگردید. این لاک پاک کن ها باید روغنی برای مرطوب کردن ناخن داشته باشند.

7. شما مخالف مکمل ها هستید

از نظر شما مکمل های زیبایی بی معنا هستند. ویتامین B به مقاوم شدن مو و ناخن کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه 2.5 میلی گرم ویتامین B باعث مستحکم شدن ناخن ها می شود و بعد از 6 تا 9 ماه، شکنندگی ناخن ها از بین می رود.

با انجام تمام این توصیه ها، باگذشت زمان از شکستن ناخن هایتان جلوگیری خواهید کرد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: محتوای مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

علاقمند به تولید محتوا در حوزه پوست، مو و زیبایی هستم و تلاش می‌کنم معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه مراقبت از سلامت و زیبایی پوست و مو در مجله زوم لایف منتشر کنم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود