زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نحوه بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی (اسنوا، ال جی و …)

نحوه بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی (اسنوا، ال جی و …)

نحوه بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی (اسنوا، ال جی و …)

نحوه بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی برای برندها و مدل‌های مختلف این دستگاه، متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را بررسی کنید. با من همراه باشید تا درباره این پیچ بیشتر صحبت کنیم.

ماشین لباسشویی دستگاهی پیچیده با چندین قطعه متحرک از جمله سیستم تعلیق لگن است. بستن پیچ‌های ترانسفر روی ماشین لباسشویی باعث تثبیت لگن می‌شود و از آسیب دیدن سیستم تعلیق و سایر قطعات جلوگیری می‌کند.

اگر قصد اسباب کشی و جابجایی دارید، نکات مهم برای بستن پیچ حمل و نقل ماشین لباسشویی را رعایت کنید. یادتان باشد بعد از ساکن شدن در خانه جدید، قبل از روشن کردن مجدد ماشین لباسشویی، این پیچ‌ها را باز کنید.

برای بستن پیج حمل لباسشویی لازم است به نکات زیر توجه کنید:

  • پیچ‌ ترانسفر نوعی پیچ‌ است که برای محکم کردن لگن ماشین لباسشویی حین حمل و نقل بکار می‌رود.
  • پیچ‌های حمل و نقل که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارند، باید قبل از استفاده جدا شوند؛ زیرا ممکن است باعث آسیب جدی به دستگاه شوند.
  • بعضی از مدل‌های ماشین لباسشویی دارای 5 پیچ ترانسفر و بعضی دیگر 4 پیچ، هستند. تعداد این پیچ‌ها در برندهای مختلف ماشین لباسشویی متفاوت است.
  • برای جدا کردن پیچ‌های حمل و نقل از آچار استفاده کنید. توصیه می‌کنیم این پیچ‌ها را در جایی امن نگه دارید.

ضرورت بستن پیچ حمل و نقل ماشین لباسشویی

یکی از نکات مهم در زمان جابجایی ماشین لباسشویی، بستن پیچ‌های حمل و نقل یا ترانسفر است. این پیچ‌ها به ثابت ماندن دیگ ماشین لباسشویی حین جابجایی و اسباب کشی کمک می‌کنند.

بستن پیچ حمل و نقل ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی یا اسنوا از آسیب‌های احتمالی به قطعات داخلی دستگاه جلوگیری می‌کند. محل نصب این پیچ‌ها در پشت ماشین لباسشویی است و باید قبل از حمل و نقل، محکم شوند.

نحوه بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی

برای بستن پیچ های پشت ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی یا هر برند دیگری، باید چند مرحله را به دقت انجام دهید. مراحل این کار برای بیشتر برندهای ماشین لباسشویی مانند ال جی و سامسونگ، مشابه و یکسان است.

بیایید قبل از آموزش نحوه بستن پیچ‌های ترانسفر، با ساختار لگن ماشین لباسشویی آشنا شویم. لگن ماشین لباسشویی برای خنثی کردن ضربه‌های احتمالی، روی چند فنر و کمک معلق شده است.

این معلق بودن حین جابجایی و اسباب کشی می‌تواند باعث آسیب‌های جدی به قطعات داخلی ماشین لباسشویی شما شود. این آسیب‌ها در زمان حمل دستگاه تازه خریداری شده از فروشگاه به خانه شما هم ممکن است رخ دهند.

بستن پیچ های پشت ماشین لباسشویی

کشیده شدن و پارگی شلنگ‌ها و سیم‌ها یا ضربه خوردن به قطعات داخلی از عواقب معلق ماندن لگن ماشین لباسشویی حین جابجایی هستند. برای جلوگیری از این اتفاقات و کاهش صدمات احتمالی باید پیچ‌های ترانسفر را قبل از جابجایی ببندیم.

پشت هر ماشین لباسشویی چند سوراخ تعبیه شده که محل نصب این پیچ‌ها هستند. این پیچ‌های نگهدارنده، از بدنه ماشین لباسشویی رد شده و وارد لگن می‌شوند. تعداد پیچ‌ها در برندهای مختلف ماشین لباسشویی متفاوت است.

در بعضی مدل‌های ماشین لباسشویی، پیچ حمل و نقل دارای قسمتی لاستیکی است. این قسمت را قبل از محکم کردن پیچ، داخل سوراخ پشت لباسشویی ثابت کنید. سپس پیچ را به سمت لگن هدایت کنید و ببندید.

نکات مهم برای بستن پیچ حمل و نقل ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی اسنوا یا ال جی شما 5 سوراخ برای بستن پیچ‌ها دارد می‌توانید تنها 3 پیچ را ببندید. به این ترتیب، با بستن 3 پیچ حمل و نقل ماشین لباسشویی اسنوا، از تکان‌های احتمالی حین جابجایی جلوگیری خواهید کرد.

پیچ‌های حمل و نقل ماشین لباسشویی باعث محکم ماندن و نچرخیدن لگن می‌شوند. بنابراین باید بعد از اتمام اسباب کشی، این پیچ‌ها را باز کنید. اگر این پیچ‌ها بسته باشند، ماشین لباسشویی شما حین شستشو، تکان‌های شدیدی می‌خورد.

در بعضی موارد ممکن است شفت آسیب ببیند و بشکند. تعمیر این قطعه، پرهزینه است و مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می‌کند. پس یادتان باشد پیچ‌های حمل و نقل باید بعد از ثابت شدن ماشین لباسشویی شما در جای جدید، باز شوند.

پیچ‌های ترانسفر را در جایی امن نگه دارید. این پیچ‌ها برای هر جابجایی و اسباب کشی لازم هستند و باید پشت ماشین لباسشویی بسته شوند.

پیچ حمل و نقل ماشین لباسشویی

جمع بندی

نحوه بستن پیچ حمل ماشین لباسشویی در مدل‌ها و برندهای مختلف متفاوت است. با این حال مراحل کار برای ماشین لباسشویی اسنوا، ال جی و سامسونگ یکسان و مشابه است.

توصیه ما این است که قبل از جابجایی و اسباب کشی، پیچ‌های ترانسفر یا حمل و نقل پشت ماشین لباسشویی را محکم کنید. اگر محل قرارگیری این پیچ‌ها را نمی‌دانید می‌توانید از نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید.

نکته مهم دیگر در پروسه جابجایی ماشین لباسشویی به باز کردن این پیچ‌ها مربوط می‌شود. بعد از اتمام اسباب کشی و ثابت کردن ماشین لباسشویی در محل جدید، باید پیچ‌های پشت دستگاه را حتما باز کنید.

سوالات متداول

اگر ماشین لباسشویی را با پیچ‌های ترانسفر راه اندازی کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

پیچ‌های حمل و نقل، سیستم تعلیق فنری را به حالت قفل می‌بندند و از آسیب دیدن آن در حین جابجایی جلوگیری می‌کنند. اگر آنها را باز نکنید، سیستم تعلیق ثابت می‌شود و ماشین حین شستشو لرزش بسیار بدی خواهد داشت.

آیا می‌توانم ماشین لباسشویی را بدون بستن پیچ‌های ترانسفر جابجا کنم؟

جابجایی ماشین لباسشویی بدون پیچ‌های ترانسفر باعث آسیب به دستگاه خواهد شد. بنابراین اکیداً از انجام آن خودداری کنید.

چگونه پیچ‌های ترانسفر را از ماشین لباسشویی جدا کنیم؟

با استفاده از آچار مناسب، پیچ‌ها و پوشش پلاستیکی آن‌ها را از ماشین لباسشویی باز کنید. پیشنهاد می‌کنیم این پیچ‌ها را همراه با دفترچه راهنمای دستگاه در مکانی امن نگهداری کنید تا برای جابجای بعدی به دردسر نیفتید.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود