زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معرفی 5 بازی فکری سرگرمی برای تابستان

معرفی 5 بازی فکری سرگرمی برای تابستان

معرفی 5 بازی فکری سرگرمی برای تابستان

خانواده های ایرانی بهترین بازی تعطیلات تابستان را انتخاب می کنند تا به واسطه بازی انتخاب شده، لحظات شادی را در روز های تعطیل تابستان سپری کنند. البته این عزیزان در زمان انتخاب و نصب بازی روی گوشی خود، سلیقه تمام افراد خانواده را در نظر می گیرند تا دقایقی همه اعضاء خانواده کنار هم، خوش باشند.

این مقاله،  به معرفی 5 مورد از بهترین بازی فکری سرگرمی برای تابستان پرداخته شده است تا شما و دیگر مخاطبان هنگام انتخاب بازی، دید باز تری داشته باشید. امیدواریم با انتخاب این بازی ها و بازی کردن با آن ها، خاطرات خوشی را از روز های تابستان بسازید.

1. بازی آمیرزا و استاد میرزا

 از اولین بازی های که در گوشی های هوشمند ایرانی توانست برای خود جایگاه مناسبی پیدا کند؛ بازی آمیرزا و استاد میرزا بود. این بازی در عین سادگی، هیجان انگیز بوده و بدون شک بهترین بازی تعطیلات تابستان محسوب می شود. در هر قسمت از بازی آمیرزا و استاد میرزا، یک میرزا انتظار مخاطب را می کشد تا او مسابقه حدس کلمات شروع کند. در صورتی که مخاطب کلمات را به درستی تشخیص دهد، از آن بخش عبور کرده و وارد قسمت دیگری می شود. بازی حول محور یک سینی و چندین حرف خواهد بود.

شخص با چسباندن حروف، یک کلمه خاص که جواب مراحل بازی است را تولید می کند. در صورتی که فرد هنگام پیدا کردن کلمات اصلی مراحل آمیرزا، کلمات اضافی پیدا کند؛ امتیاز ویژه ای را به دست می آورد. او در زمانی که نیاز مند به آن امتیاز ها است، می تواند از آن استفاده کند. یک نکته بسیار مهم درباره بازی جذاب آمیرزا این است که بازی کردن آن نیاز مند تخصص خاصی نیست.

همچنین بازی آمیرزا به راحتی قابل بازی کردن برای کسانی که قابلیت توانایی نوشتن و خواندن را دارند، است. جواب بازی آمیرزا به صورت کامل در سایت فاوینو موجود است. بنابراین اگر گیمر در یکی از مراحل و در مواجه با استاد میرزا با مشکل مواجه شده و نتوانست کلمه صحیح را حدس بزند، می تواند به سایت فاوینو مراجعه کند تا با جواب درست، از آن مرحله عبور کند.

2. بازی خواستگاری

بازی خواستگاری بر پایه حدس کلمات بوده و البته شیوه متفاوتی از بازی های پازلی یا حدس کلمات است. هوشنگ به عنوان داماد و اکرم به عنوان عروس خانم، از شخصیت های اصلی بهترین بازی تعطیلات تابستان محسوب می شوند که سعی دارند به کمک هم، پازل ها را به درستی کنار هم بچینند تا جواب بازی شکل بگیرد. داماد پس از حدس درست کلمه، چند سکه کسب می کند که گیمر می توان از آن سکه ها برای تغییر ظاهر آقا هوشنگ یا خرید خانه و ماشین استفاده کند.

بازی خواستگاری از سه لیگ تشکیل شده و هر لیگ دارای چالش های منحصر به فردی است. همچنین این بازی از امکان خرید درون برنامه برخوردار است که گیمر می تواند با پرداخت پول، چند سکه بخرد. شخص هنگام انتخاب اسم خود در زمان شروع بازی و مشاهده لیگ ها، باید به اینترنت متصل شود. این بازی تعطیلات تابستان در حالت کلی به شکل آفلاین بوده و نیازی به متصل بودن به اینترنت نیست.

در صورتی که گیمر هنگام بازی کردن بازی خواستگاری و حدس صحیح کلمات با مشکل مواجه شد، می تواند به بلاگ فاوینو مراجعه کند. تیم حرفه ای فاوینو جواب بازی خواستگاری را به صورت صحیح جمع آوری کرده و اینگونه امکان عبور به مراحل یا لیگ های حرفه ای را برای گیمر بازی خواستگاری فراهم می کنند.

3. بازی کالاف دیوثی

بازی کالاف دیوتی بهترین بازی تعطیلات تابستان برای افرادی است که علاقه مند با بازی های جنگی هستند. بازی کالاف تیراندازی اول شخص بوده و بیشتر به خاطر حالت های چند نفره جذاب، معروف شده است. البته بازی دارای بخش های انلاین چند نفره، تک نفره و داستانی است. این بازی جذاب سال 2003 وارد بازار شده و خیلی سریع به یکی از موفق ترین بازی های تیراندازی اول شخص تبدیل شد.

بازی براساس داستان های جنگی و نظامی طراحی شده و گیمر نقش سربازی را دارد که در محیط های داستانی متنوع، نقش های را برعهده دارد تا در ماموریت های مختلف، شرکت کند. محیط ها و دروان مختلف بازی کالاف دیوثی از جنگ جهانی دوم شروع شده و زمان های معاصر را در بر می گیرد. بازی در سراسر دنیا، پخش شده و طراحان به منظور راضی نگه داشتن علاقه مندان، بخش های جدید به آن اضافه می کنند.

بازی کلش اف کلنز و کلش رویال

4. بازی کلش اف کلنز و کلش رویال

بازی کلش اف کلنز در سال 2021، پا در عرصه دنیای بازی های سرگرم کننده گذاشته و خیلی سریع توانست جایگاه رفیعی در سراسر دنیا، به دست آورد. طراحان از زمان شروع تا به امروز، بخش های مختلف به آن اضافه کرده اند تا اینگونه علاقه مندان به بازی کلش اف کلنز، راضی و خشنود باشند.

گیمر در بازی کلش رویال، این اجازه را دارد که لذت تجربه جنگ تن به تن را ببرند. همچنین گیمر می تواند بدون هیچ محدودیت زمانی، به بازی خود ادامه دهد. بنابراین این بازی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین بازی های برای روز های تابستان نوروز محسوب می شود. مطمئنا گیمر تجربیات جذاب و منحصر به فردی را با وجود این بهترین بازی تعطیلات تابستان یعنی کلش اف کلنز، کسب می کند.

5. بازی انگری بیرد

از زمان شروع شکل گیری فرانچایز انگری بردز یا بازی های انگری بردز تا به امروز،  در مجموع 22 بازی از آن منتشر شده است. البته برخی از این بازی ها مانند Angry Birds Fight، Angry Birds Action و Angry Birds Stella از دسترس خارج شده و در هیچ کدام از فروشگاه های اینترنتی موجود نیستند.

همچنین دو بازی آخر آن یعنی Angry Birds Champions وAngry Birds Blast Island ، در مرحله پیش تولید قرار داشته و هنوز به صورت عمومی عرضه نشده اند. شخصیت های اصلی بازی پرندگان بوده و 10 پرنده حاضر در این بازی، عبارت هستند از:

 • قرمز و ترنس(کاردینال شمالی)
 • چاک (قناری زرد)
 • جی
 • جیک و جیم گآبی‌ها" (کبود مرغ‌های کوهی)
 • بمب (لون معمولی)
 • ماتیلدا (مرغ)
 • استلای (گالا)
 • بابل‌های (اوریول جامائیکایی)
 • هال (توکانچه زمردی)
 • ترنس (کاردینال شمالی)

از راز های موفقیت بازی انگری بیرد، قدرت سرگرم‌ کنندگی‌ آن است. گیمر ها براساس علاقه خود به دنبال بازی های پیچده یا جذاب می روند. افرادی که بازی انگری بیرد را به عنوان بهترین بازی تعطیلات تابستان انتخاب می کنند، دلایل بی شماری را مطرح می کنند که اصلی ترین آن ها عبارت هستند از:

 • سادگی
 • سرگرم کنندگی
 • امکان بازی کردن در هر شرایطی

طراحی گرافیکی خاص و جذاب این بازی در محبوبیت آن، نقش بسیار دارد. یک نکته بسیار جالب در رابطه با بازی انگری بیرد آن است که به دلیل محبوبیت بسیار در سراسر دنیا، ساخت نسخه های بومی شده یا کپی بازی خواهد بود. طراحان بازی انگری بیرد سعی می کنند با بروزرسانی، طرفداران و علاقه مندان خود را راضی نگه دارند. از سری های جدید یا جدید ترین بخش های که به مجموعه بازی انگری بیرد اضافه شده است، مجموعه خوک های بد جنس است. البته یک سری نماد یا المان های ثابت در تمام مجموعه های منتشر شده بازی، حضور دارند که طراح هر بار ورژن جدیدی از آن نماد را طراحی می کند.

سوالات متداول

بهترین سایت برای پیدا کردن جواب صحیح بازی آمیرزا کدومه؟

در صورتی که به دنبال یک مرجع کامل جهت پیدا کردن جواب صحیح بازی آمیرزا هستید، بلاگ فاوینو به شما پیشنهاد می شود.

اصلی ترین دلیل های مخاطبان برای انتخاب بازی انگیری بیرد چیه؟

 • سرگرم کننده بودن
 • سادگی و عدم پیچیدگی
 • امکان بازی کردن در هر موقعیت زمانی و مکانی

جواب بخش های بازی خواستگاری از کجا پیدا کنم؟

در صورتی که به دنبال جواب مراحل بازی خواستگاری هستید، انتخاب بلاگ فاوینو ایده آل ترین گزینه خواهد بود. زیرا در این سایت جواب تمام بخش های بازی خواستگاری به صورت مرتب جمع آوری شده و در اختیار علاقه مندان به آن بازی قرار گرفته است.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود