زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

عکس هایی از 26 فانوس دریایی زیبا در جهان

عکس هایی از 26 فانوس دریایی زیبا در جهان

عکس هایی از 26 فانوس دریایی زیبا در جهان

از سال 268 قبل از میلاد، فانوس های دریایی برای ایمنی و هدایت کشتی ها ساخته شده است. در این مطلب عکس هایی از 26 فانوس دریایی آماده شده است که باید در طول زندگی خود ببینید. تعداد فانوس های دریایی که می توانید از آن ها بازدید کنید بسیار کم است و به دلیل صعب العبور بودن مسیر رسیدن به فانوس دریایی، اغلب می توانید تصاویر آن ها را ببینید. در ادامه همراه زوم لایف باشید.

به لطف تکنولوژی مدرن، بسیاری از فانوس های دریایی امروزه بی فایده هستند، اما این فانوس های دریایی با زیبایی خود سواحل را روشن می کنند. این 26 فانوس، خیره کننده ترین فانوس های دریایی در جهان هستند.

Lindau Lighthouse, Germany
Lindau Lighthouse, Germany

1. فانوس دریایی لیندو، آلمان

فانوس لیندو، این فانوس دریایی در جنوب آلمان است و در دریاچه کنستانس نشسته است. برج در سال 1856 در قرون وسطی ساخته شده و با وجود قدمت بسیار دارای یک ساعت است!

Tower of Hercules, Spain
Tower of Hercules, Spain

2. برج هرکول، اسپانیا

برج هرکول اسپانیا، قدیمی ترین فانوس دریایی عملیاتی در جهان است.
این فانوس دریایی رومی باستان، که از اواخر قرن نوزدهم میلادی ساخته شده، به عنوان میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته شده است. می توان این فانوس دریایی را در بالای ورودی بندر لاکرونا در شمال غربی اسپانیا یافت.

Low Lighthouse, England, UK
Low Lighthouse, England, UK

3. فانوس دریایی کم نور، انگلستان، بریتانیا

فانوس دریایی کم نور تنها فانوس فعال در برنهام  انگلستان است. فانوس دریایی کوچک چوبی به لطف نداشتن پایه بلند، برای عکاسی بسیار محبوب است.

Bodie Island Lighthouse, North Carolina, USA
Bodie Island Lighthouse, North Carolina, USA

4. فانوس دریایی جزیره ایسلند، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا

فانوس دریایی جزیره "بودی" درکارولینای شمالی، واقع در ایالات متحده آمریکاست، این فانوس دریایی 156 فوت است و پرتو آن به طرز چشمگیری به 19 مایل دورتر از ساحل می رسد.

Fanad Lighthouse, Ireland
Fanad Lighthouse, Ireland

5. فانوس دریایی فاناد، ایرلند

فانوس دریایی فانادا در دانگل، ایرلند واقع شده است. این فانوس دریایی خیره کننده در شهر دانگل  ایرلند، در سال 1817 تکمیل شد نه تنها زیباترین بلکه جالبترین مکان بر روی این سیاره در سال 2017 انتخاب شد.

Chania Lighthouse, Greece
Chania Lighthouse, Greece

6. فانوس دریایی چانیا، یونان

این فانوس دریایی که در طی جنگ تخریب شد بود مجددا بازسازی شده است. فانوس چانیا  به سبک مصری در اواخر قرن 16 ساخته شد، در زمان اشغال ترکیه نابود شد و بین سال های 1824 و 1832 بازسازی شد.

Heceta Head Lighthouse, Oregon, USA
Heceta Head Lighthouse, Oregon, USA

7. فانوس دریایی هکتا هد، اورگان، ایالت متحده آمریکا

مناظر در نزدیکی فانوس هکتاهد خیره کننده است. این فانوس دریایی روشن ترین نقطه در ساحل اورگان است و گفته می شود دارای بیشترین میزان عکسبرداری  از فانوس دریایی را در کل  آمریکاست . حتی خانه ای با تختخوابی جذاب و صبحانه ای منحصر به فرد دارد.

Mouro Island Lighthouse, Spain
Mouro Island Lighthouse, Spain

8. فانوس دریایی جزیره مورو ، اسپانیا

این فانوس در ساحل شمالی اسپانیا واقع شده است، فانوس مورو در جزیره ای بدون سکنه قرار دارد.

Peggy’s Cove Lighthouse, Canada
Peggy’s Cove Lighthouse, Canada

9. فانوس دریایی کوه پگگی، کانادا

مسیر سنگی به فانوس کوه پگگی را در عکس می بینیم. این فانوس هنوز فعال است و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی این منطقه است.

Kovalam Beach Lighthouse, India
Kovalam Beach Lighthouse, India

10. فانوس ساحل کاوالام، هندوستان

فانوس ساحل کامالام بسیار زیباست. گردشگران با 142 قدم می تواندن به بالای فانوس برسند و از آن جا دیده خیلی خوبی به جزیره پوار (Poovar) و مسجد معروف بیماپالی (Beemapally) داشته باشند.

St. Mary’s Lighthouse, UK
St. Mary’s Lighthouse, UK

11. فانوس دریایی خیابان مری، انگلستان

فانوس خیابان مری در شمال شرقی انگلستان واقع است. فانوس خیابان مریواقع در جزیره بیت قرار دارد و کلبه آن در اواخر قرن 19 ساخته شد. کلبه با نقاشی های قرن نوزدهمی چند سال گذشته با قیمت تقریبی 553 هزار دلار به فروش رسید.

Bass Harbor Head Light, Maine, USA
Bass Harbor Head Light, Maine, USA

12. فانوس بندر باس، مین، ایالات متحده آمریکا

این فانوس دریایی در پارک ملی آکادیا واقع شده و در سال 1858 ساخته شده است و 56 فوت ارتفاع دارد.

Nest Point Lighthouse, Scotland
Nest Point Lighthouse, Scotland

13. فانوس دریایی نست پوینت، اسکاتلند

این فانوس دریایی در غربی ترین راس اسکای واقع است، بازدیدکنندگان باید 45 دقیقه پشت سر هم  از طریق چشم انداز ناهموار جزیره ای زیبای اسکای به آنجا بروند. نگران نباشید راه پیاده روی وجود دارد.

Diamond Head Lighthouse, Hawaii, USA
Diamond Head Lighthouse, Hawaii, USA

14. فانوس دریایی سر الماس، هاوایی، ایالات متحده آمریکا

فانوس دریایی سر الماس در کنار یک آتشفشان در هونولولو واقع شده است. این فانوس دریایی به منظور هشدار دادن به کشتی ها و جلوگیری از برخورد با صخره ها در وایکیک ساخته شده است.

Kermorvan Lighthouse, France
Kermorvan Lighthouse, France

15. فانوس دریایی کرموروان، فرانسه

فانوس دریایی کرموروان بسیار زیباست. فانوس کرموروان یک فانوس فعال در شرقی ترین نقطه فرانسه است و در سال 1849 ساخته شده است.

Yaquina Head Light, Oregon, USA
Yaquina Head Light, Oregon, USA

16. فانوس یاکینا ، اورگان، ایالات متحده آمریکا

این فانوس دریایی که قدیمی ترین ساختمان در نیوپورت اورگان است، در پارک ایالت ییاکینا واقع شده است. فانوس یاکینا توسط مسیرهای پیاده روی قابل دسترسی است. 

Big Sable Point Light, Michigan, USA
Big Sable Point Light, Michigan, USA

17. فانوس دریایی سمور بزرگ ، میشیگان، ایالات متحده

فانوس دریایی سمور بزرگ در دریاچه میشیگان ایستاده است. ارتفاع فانوس دریایی سمور بزرگ112 فوت است و در سواحل خیره کننده دریاچه میشیگان، در نزدیکی شهر لودینگتون قرار دارد.

Les Eclaireurs Lighthouse, Argentina
Les Eclaireurs Lighthouse, Argentina

18. فانوس دریایی لس اکلیروس ، آرژانتین

فانوس دریایی لس اکلیروس در راس جنوبی آرژانتین است. فانوس دریایی لس اکلیروس به دلیل داشتن پنگوئن ها و شیرهای دریایی تنبل در نزدیکی اش شناخته شده است.

Tourlitis Lighthouse, Greece
Tourlitis Lighthouse, Greece

19. فانوس دریایی تورلیتیس، یونان

راه پله سنگی که به سوی فانوس تورلیتیس نزدیک می شود وجود دارد. این فانوس دریایی بر روی یک مارپیچ سنگی قرار دارد و چیزی شبیه به "پری دریایی کوچولو" است. فانوس در جنگ جهانی دوم آسیب دید و در اوایل دهه 1990 بازسازی شد، و گفته می شود به همان اندازه جادویی است که قبلا دیده می شد.

Rubjerg Knude Lighthouse, Denmark
Rubjerg Knude Lighthouse, Denmark

20. فانوس دریایی گره روبرگر، دانمارک

این فانوس دریایی توسط تپه های شنی احاطه شده است. این فانوس دریایی با تپه های ماسه ای محاصره شده است. با این حال، زمانی که آن را در 1900 ساخته شد، هیچ تپه شن و ماسه در نزدیکی آن وجود نداشت، و خیلی بیشتر از چیزی که در حال حاضر دیده می شود بیرون از ماسه ها بود. در طول سالها، دریا پیشروی کرد و باد آنقدر زیاد شد که شن وماسه زیادی در آن رفت و نور آن به سختی قابل مشاهده بود.

Cape Byron Light, Australia
Cape Byron Light, Australia

21. فانوس کیپ بایرون، استرالیا

فانوس دریایی شرق استرالیا. کیپ بارون، شرقی ترین فانوس دریایی استرالیا است. این فانوس دریایی به سبک استعماری، در سال 1899 ساخته شده و ارتفاع آن 74 فوت است.

Boston Light, Massachusetts, USA
Boston Light, Massachusetts, USA

22. فانوس بوستون، ماساچوست، ایالات متحده آمریکا

فانوس بوستون قدیمی ترین فانوس دریایی در ایالات متحده است. فانوس دریایی بوستون ، واقع در شهرستان پلموث، ماساچوست، قدیمی ترین فانوس دریایی آمریكا است كه از سال 1716 شروع به كار می كند. و امروز همچنان ایستاده است، اغلب به نام "فانوس دریایی ایده آل آمریکایی" نامیده می شود.

South Stack Lighthouse, UK
South Stack Lighthouse, UK

23.فانوس دریای پشته جنوب ، انگلستان

این فانوس دریایی زیبا در سال 1809 ساخته شده است، مکانی عالی برای دوستداران پرندگان است. بازدید کنندگان می توانند به بالای آن صعود کنند و هزاران پرنده دریایی را مشاهده کنند، از جمله گیلموت ها، پنگوئن های منقار تیغی و مرغان دریایی. فقط مراقب باشید فانوس دریایی ظاهرا فوق العاده، خالی از سکنه است.

Jose Ignacio Lighthouse, Uruguay
Jose Ignacio Lighthouse, Uruguay

24. فانوس دریایی خوزه ایگناسیو ، اروگوئه

این فانوس به نام اولین ساکنان اسپانیایی در سواحل اروگوئه جنوبی نامگذاری شد و در سال 1877 ساخته شد. رنگ شنی آن با سنگ های اطراف و تپه های آن ترکیب شده است.

Hook Lighthouse, Ireland
Hook Lighthouse, Ireland

25. فانوس دریایی قلاب، ایرلند

فانوس دریایی قلاب 800 سال پیش ساخته شد. فانوس قلاب ادعا می کند که قدیمی ترین فانوس عملیاتی در جهان است. بعضی ها معتقدند که "با قلاب یا عصای سر کج" به اینجا آمده است.

Split Rock Lighthouse, Minnesota, USA
Split Rock Lighthouse, Minnesota, USA

26. فانوس شکاف سنگی، مینه سوتا، ایالات متحده آمریکا

فانوس شکاف سنگی در بالای صخره نشسته است. فانوس در ساحل شمالی دریاچه سوپریور واقع است، این فانوس خیره کننده در بالای صخره ای به ارتفاع 130 فوت  نشسته است. فانوس بخشی از پارک دولتی فانوس دریایی شکاف سنگی است، که دارای بیش از 2000 هکتار مسیرهای پیاده روی، آبراه و اردوگاه برای اکتشاف و گردش است.

امیدواریم که از دیدن تصاویر و عکس های فانوس های دریایی لذت برده باشید. لطفاً نظرات و پیشنهادات خودتان را از قسمت دیدگاه با سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (2)
 1. نیلوفر در 7 فروردین 1401
  عالی بود.
  کاش ازاین مدلیا تو ایرانم داشتیم.
  ولی خوب چون اینا از قدیم ندیم جنگ ها و تبادلات و رفت و امدهای دریاییشون زیاد بوده از این فانوسا احتیاج زیادی داشتن و ساختنش.ایران جاش خوبه ولی مثل اونا زیاد از دریاهاش استفاده نمیکنه.
  پاسخ
 2. shadi در 28 فروردین 1397
  عکس فانوس دریایی سر الماس، هاوایی، ایالات متحده آمریکا خیلی قشنگ بود
  چقدر خوب میشد یه همچین چیزی هم تو ایران داشتیم
  پاسخ