زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

هاست ایمیل چیست؟

هاست ایمیل چیست؟

هاست ایمیل چیست؟

یک هاست ایمیل اختصاصی تمام امکانات موجود در ایمیل های دیگر را به صورت کاملا اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین برای کسب و کارهایی که با ایمیل با مخاطبان خود در ارتباط هستند یک نیاز به شمار می رود در این مقاله در مورد هاست ایمیل و امکانات آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

هاست ایمیل چیست؟

به بیان ساده، هاست ایمیل سرویسی است که به شما امکان ارسال، دریافت و ذخیره ایمیل‌ها را روی سرور شخصی خودتان می‌دهد. این سرور شخصی توسط شرکت‌ها ارائه می‌شود و برای استفاده از آن باید هزینه متناسب با آن را پرداخت کنید.

برخلاف آدرس ایمیل ارائه شده توسط شرکت‌هایی مانند گوگل، یاهو و مایکروسافت، ایمیل اختصاصی کسب‌وکار شما دارای آدرس دامنه سایتتان است. در واقع، اگر شما نام کسب‌وکار خود را kasb.com بگذارید، آدرس ایمیل اختصاصی شما با همین دامنه خواهد بود.

البته، باید به این موضوع هم توجه کنید که برای سایت خود نیاز به یک گواهی ssl هم دارید؛ برای تهیه این گواهی، می‌توانید از خرید ssl ایران هاست را امتحان کنید.

در ادامه پاسخ به سوال هاست ایمیل چیست، باید بگوییم که به شما این امکان را خواهد داد تا هویت برند بهتری ایجاد کنید، مقیاس‌پذیری بهتری در زمینه ارسال و دریافت ایمیل‌ها داشته باشید، امنیت ارسال و دریافت ایمیل‌هایتان افزایش دهید، امکان ادغام بهتر با سایر ابزارهای ضروری را داشته باشید و بسیاری از امکانات دیگر که تنها با استفاده از ایمیل اختصاصی به‌وجود می‌آیند.

نحوه عملکرد هاست ایمیل سرور چیست؟

هاست ایمیل سرور

با خرید هاست ایمیل نه تنها سروری را برای مدیریت هرچه‌بهتر ایمیل‌های مربوط‌به کسب‌وکار خود دریافت می‌کنید، بلکه امکان مقیاس‌پذیری بهتری را به شما ارائه می‌دهد. از اصلی‌ترین امکانات هاست ایمیل می‌توان به مواردی مانند احراز هویت ایمن، مدیریت آدرس‌های دامنه و… اشاره کرد.

ارائه‌دهندگان خدمات هاست ایمیل، سروری را دراختیار شما قرار خواهند داد که راه ارتباطی ایمنی میان سرور شما و سرور دریافت‌کننده ایمیل خواهد بود. زمانی‌که شما سرور ایمیل خود را به‌خوبی راه‌اندازی و نرم‌افزارهای مورد نیاز را روی آن نصب می‌کنید، ایمیل‌ها به‌وسیله پروتکل‌های امنیتی برای سرورهای دیگر ارسال می‌شود.

سرورهای ایمیل حرفه‌ای معمولا مجهزبه رمزگذاری صنعتی هستند و این اطمینان را به شما می‌دهند که انتقال داده‌ها کاملا رمزگذاری شده است و شخص غیرمجازی امکان دسترسی به آن‌ها را نخواهد داشت.

چرا به هاست ایمیل نیاز داریم؟ 

برندسازی

با خرید هاست ایمیل ایران هاست و استفاده از نام دامنه کسب‌وکارتان به شما کمک خواهد کرد تا ثبات برندتان را بهبود ببخشید. در واقع، یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های حیاتی یک سازمان تجاری قوی، توانایی آن در شناخته شدن است؛ همچنین، اگر برای سایت خود نیازبه هاست دارید، می‌توانید برای استعلام قیمت هاست وردپرس ایران هاست اقدام کنید.

برای درک بهتر پاسخ سوال ارتباط برندسازی بهتر و هاست ایمیل سرور چیست، باید سراغ یک مثال ساده برویم. زمانی که مشتریان شما ایمیلی با دامنه اختصاصی شرکتتان دریافت می‌کنند، به‌سرعت متوجه می‌شود که از طرف شما ارسال شده است. همچنین، ایمیل‌های کسب‌وکاری ارسال شده به‌وسیله سرویس شرکت‌هایی مانند گوگل و یاهو به‌احتمال زیاد نادیده گرفته می‌شوند.

به‌عبارت دیگر، ساختن هویت مستحکمی از برند خود، باعث می‌شود تا مشتریان شما به شما وفادارتر و با شما همیشه در ارتباط باشند. همچنین، هاست ایمیل اختصاصی به شما این امکان را خواهد داد تا آدرس‌های ایمیل مختلفی برای بخش‌های مختلف، مانند مشتریان، تیم فنی، پشتیبانی و… داشته باشید.

 امنیت بیشتر

رمزگذاری یکی از ویژگی‌های مهمی است که اکثر ارائه‌دهندگان خدمات هاست ایمیل دراختیارتان می‌گذارند. رمزگذاری به شما این امکان را خواهد داد تا از شنود و خواندن ایمیل‌های تجاری شما توسط اشخاصی غیر از گیرنده جلوگیری کنید. قابلیت‌های امنیتی ایمیل‌های اختصاصی به شما کمک خواهد کرد تا جلوی ایمیل‌های اسپم را هم بگیرید.

امکانات هاست ایمیل کدامند؟

خرید هاست ایمیل

تمام امکانات و مزایایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، در کنار هم قرار می‌گیرند و امکاناتی را فراهم می‌آورند که شما برای مدیریت بهتر کسب‌وکارتان به آن‌ها نیاز دارید. پس؛ سوال اصلی در این بخش، آن است که قابلیت‌های هاست ایمیل چیست؟ این قابلیت‌ها عبارتند از:

بایگانی ایمیل ها

سرور ایمیل اختصاصی به شما این امکان را خواهد داد تا بایگانی کاملی از تمام ایمیل‌های ارسال و دریافت شده داشته باشید. مدت زمان بایگانی ایمیل‌ها در سرور به شرکت ارائه‌دهنده سرویس مورد نظر بستگی دارد. در بعضی مواقع این مدت زمان به 10 سال هم می‌رسد.

شاید از خودتان بپرسید که نحوه دسترسی به هاست ایمیل سرور چیست؟ خب، در پاسخ این سوال باید گفت که دسترسی به این ایمیل‌ها با‌استفاده‌از پورتال ورود به سیستم امکان‌پذیر خواهد بود.

صندوق‌ پستی 

اگر کسب‌وکارتان در حال رشد است، به امکان ایجاد صندوق‌های پستی متعدد نیاز دارید؛ پس باید در زمان خریداری یک هاست ایمیل اختصاصی، بررسی کنید که آیا شرکت ارائه‌دهنده سرویس، امکان ساخت صندوق‌های پستی که برای کسب‌وکار خود نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد یا خیر.

کسب‌وکارها معمولا از صندوق‌های پستی جداگانه برای دسته‌بندی ایمیل‌ها براساس برنامه‌های تجاری خود استفاده می‌کنند. برای مثال، شما می‌توانید صندوق‌های ایمیل اختصاصی برای ارتباط با مشتریان، تیم‌های فنی و حتی کسب‌وکارهای دیگر داشته باشید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود