زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تقویت فن بیان چه تاثیری در زندگی روزمره شما میگذارد؟

تقویت فن بیان چه تاثیری در زندگی روزمره شما میگذارد؟

تقویت فن بیان چه تاثیری در زندگی روزمره شما میگذارد؟

آیا تا به حال تلاش کرده اید که افکار و عقاید خود را به وضوح بیان کنید؟  آیا برای شما هم پیش آمده است که نتوانید در مقابل جمع به خوبی صحبت کنید یا در ارتباط با بعضی افراد دست و پایتان را گم کنید؟

اگر چنین است، شما تنها نیستید. بسیاری از افراد به خاطر نداشتن فن بیان با این مسائل دست و پنجه نرم می‌کنند، اما خبر خوب:

فن بیان مهارتی است که با تمرین می توان آن را بهبود بخشید

دوره های آموزش سخنوری مهدی صادقلو هم دقیقاً به همین شیوه برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در ابتدای کلاس‌های ما به سختی می‌توانند در مقابل جمع صحبت کنند. اما با تمرین و تکرار در انتهای کلاس به خوبی از عهده سخنرانی در هر جمعی بر می‌آیند.

آیا هنوز هم به کاربرد و اهمیت فن بیان و سخنوری شک دارید؟

تصور من این است که شما از اهمیت ارتباطات در زندگی امروزه آگاهی دارید. اما برای اینکه با اطمینان بیشتری از مطالب باقی مانده مقاله بهره ببرید، باید این نکته را اضافه کنم که ما انسان‌ها اجتماعی هستیم.

یکی از دلایل عمده افسردگی در دنیای مدرن امروز کم شدن روابط اجتماعی است. اگر یاد بگریم روابط اجتماعی خودمان را گسترش دهیم و با یادگیری مهارت فن بیان این ارتباطات را حرفه‌ای تر کنیم بدون شک زندگی شاد تر و موفق تری خواهیم داشت.

تاثیر تقویت فن بیان در زندگی روزمره

حال در ادامه مقاله با 5 دلیل آشنا می‌شویم که نشان می‌دهد تقویت فن بیان چه تاثیری در زندگی روزمره شما میگذارد.

فن بیان مهدی صادقلو

۱. ارتباط بهتر:

وقتی به فن بیان تسلط داشته باشید ارتباطات روزانه شما فقط بر اساس عادت نیست. بلکه با بهره گیری از روش‌های علمی ارتباط می‌توانید ارتباطات بهتری داشته باشید.

به عنوان مثال خودم زمانی که فن بیان را یاد گرفتم بهتر می‌توانستم منظورم را به اطرافیانم برسانم و همین موضوع جلوی تنش‌های احتمالی در ارتباطات را می‌گرفت.

۲. افزایش اعتماد به نفس:

یکی از دوستان قدیمی من خاطره ای تعریف می‌کرد. او یک فرد معمولی بود که آموزش خاصی در زمینه فن بیان دریافت نکرده بود. در ایام سربازی این شخص با افراد زیادی در پادگان ارتباط داشت. او می‌گفت:«هر بار که می‌خواستم حرف بزنم یا چیزی بگویم تمام هم رده‌های من به مدل حرف زدن من می‌خندیدند.»

داستان واقعی بالا نشان می‌دهد اگر به مهارت فن بیان تسلط نداشته باشید همیشه مورد تمسخر و قضاوت قرار می‌گیرید. اینکه منتظر باشیم یک جامعه آرمانی شکل بگیرد که در آن مردم دیگران را مسخره یا قضاوت نمی‌کنند دور از دسترس است.

در حال حاضر ما باید با یادگیری فن بیان در مجموعه‌هایی مثل آکادمی صادقلو اعتماد به نفس بیشتری را در شخصیت و ارتباطات خودمان به نمایش بگذاریم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های افزایش اعتماد به نفس می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

https://sadeghloo.academy/blog/100021

۳. فرصت‌های شغلی بهتر:

چند روز پیش یک سرهنگ نیروی انتظامی را در مراسمی دیدم که در مورد روش‌های پیشگیری از اعتیاد سخنرانی می‌کرد. او تسلط خوبی روی مهارت های فن بیان و سخنوری داشت و به راحتی جمع را در اختیار گرفته بود.

مطمئنم این سرهنگ به خاطر داشتن مهارت فن بیان و ارائه حرفه ای سخنرانی توانسته بود درجه‌های بالایی در سازمان شان کسب کند.

قطعاً تسلط به مهارت فن بیان به درستی می‌تواند به ما کمک کند در شرایط مختلف بهتر و بیشتر خودمان را نشان دهیم و همین موضوع به ارتقاء ما کمک می‌کند.

یک تولید کننده محصول یا ارائه دهنده خدمات را تصور کنید که فن بیان خوبی دارد و برای ارائه تخفیف، هر ساله یک سمینار برگزار می‌کند و در مورد روش‌های نوین و جدید در شغلش صحبت می‌کند. بدون شک چنین فردی درصد بسیار بالاتری از مشتریان را در اختیار دارد.

۴. سلامت روانی بهتر:

ابراز وجود می تواند ابزار قدرتمندی برای مدیریت استرس و اضطراب باشد. با بیان افکار و احساسات خود در قالب کلمات، می توانید کنترل بیشتری بر احساسات خود به دست آورید و احساس غرق شدن در افکار تان را کاهش دهید.

افرادی که توانایی بروز افکار و احساسات خود را ندارند معمولاً همیشه با خودشان درگیر هستند. تحقیقات نشان داده است زمانی که توانایی ابراز افکار و احساسات را دارید آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید.

۵. افزایش خلاقیت:

فن بیان فقط به برقراری ارتباط موثر نیست. فن بیان خوب، خلاقیت را در شما افزایش می‌دهد. چون به جای اینکه فقط کلمات را بیان کنید، همیشه سعی دارید آنها را به درستی و با یک قاعده بهتر به کار ببرید.

همین روش به مرور تفکر خلاق را در شما توسعه می‌دهد و مدارهای خلاقیت مغز شما را قوی تر می‌کند. شاید به همین دلیل است که مدیران شرکت‌های بزرگی مثل اسپیس اکس و ماکروسافت معمولاً محصولات جدید را خودشان معرفی می‌کنند.

در پایان، تقویت فن بیان می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی روزمره شما داشته باشد، از بهبود ارتباطات و روابط شما گرفته تا افزایش خلاقیت و سلامت روان شما. پس چرا از امروز شروع نکنیم؟ با تمرین و تقویت مهارت های ارتباطی خود، به خوبی در مسیر زندگی رضایت بخش تر و موفق تر خواهید بود.

با مراجعه به سایت آکادمی صادقلو می‌توانید از با استفاده از مقالات و آموزش‌های رایگان فن بیان به این مهارت تسلط پیدا کنید و روز به روز خودتان را برای موفقیت بیشتر تجهیز کنید.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فن بیان و سخنوری به وب سایت آکادمی صادقلو به آدرس https://sadeghloo.academy مراجعه کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود