زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ویزای استارتاپ در کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

ویزای استارتاپ در کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

ویزای استارتاپ در کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

یکی از راهای مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای استارتاپ این کشور است. برای اینکه بتوانید این ویزا را اخذ کنید باید یک ایده خوب برای استارتاپ داشته باشید و بتوانید برای اجرای آن در کانادا حامی پیدا کنید. یک نکته مهم که باید درباره مهاجرت از طریق استارتاپ بدانید، اطلاعات دقیق درباره زمان ویزای استارتاپ کانادا است.

اما قبل از آن که درباره زمان‌بندی صحبت کنیم  باید بررسی کنیم که اصلا مزایای ویزای استارتاپ کانادا چیست و چرا باید در صورت داشتن شرایط، به سراغ آن برویم. اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مزایای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

اخذ ویزای استارتاپ کانادا چه مزایایی دارد و چرا باید به سراغ آن برویم؟ در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

امکان اخذ سریع‌تر ویزا

اگر شرایط اخذ ویزای استارتاپ را داشته باشید، این ویزا برایتان سریع‌تر از هر نوع دیگری از صادر خواهد شد.

ظرفیت بالاتر در اخذ ویزا

اداره مهاجرت کانادا برای کسانی که می‌خواهند از طریق ویزای استارتاپ وارد این کشور شوند، ظرفیت بالاتری در نظر می‌گیرد، این اداره تقریبا در طول سال 10 هزار پرونده مهاجرت از طریق استارتاپ دریافت می‌کند.

بهبود برنامه مهاجرت استعداد جهانی کانادا

در سال 2017 یک برنامه مهاجرت در کانادا راه‌اندازی شد که در آن چهار خط مشی دنبال می‌شد. این برنامه برای آن بود که از کارفرمایان کانادایی حمایت شود. در این برنامه همچنین از کسانی که قصد اخذ ویزای کانادا از طریق استارتاپ را دارند نیز حمایت می‌شود.

ویزای استارتاپ کانادا

آینده شرکت های استارتاپ کانادا

یک گزارش مربوط به  سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که هفت شهر از 10 شهر کانادایی از نظر رشد شغلی رتبه‌های برتر را در جهان به خود اختصاص داده‌اند. در سال 2023 هم کانادا به‌عنوان جذاب‌ترین مقصد برای کارآفرینان مهاجر انتخاب شد. در امتیازدهی به فاکتورهایی همچون دسترسی به سرمایه، نرخ مالیات شرکت‌ها، مهارت‌های نیروی کار، قدرت دانشگاه‌ها و کیفیت زندگی توجه شده است.

زمان‌بندی ویزای استارتاپ کانادا

حالا که فهمیدیم چرا ویزای استارتاپ کانادا در سال‌های اخیر طرفداران و متقاضیان زیادی پیدا کرده است، وقت آن رسیده که درباره زمان‌ ویزای استارتاپ کانادا حرف بزنیم. زمان بررسی پرونده شما براساس میزان درخواست‌هایی که به سفارت کانادا ارسال می‌شود و تاریخشان مشخص می‌شود. اما مرتکب شدن برخی اشتباهات از جانب شما ممکن است روند پرونده را کندتر کند.

از میان این اشتباهات می‌توان به اشتباه وارد کردن اطلاعات، ناقص بودن مدارک یا فرم‌هایی که باید ارسال شوند و … اشاره کرد. در صورتی که همه این موارد را درست انجام دهید، بین ۳ تا ۲۴ ماه تا پاسخ درخواستتان از سوی سفارت کانادا بیایید. اما در برخی از موارد استثنا این زمان ممکن است تا 32 ماه طول بکشد.

اما چگونه می‌توانیم از این تاخیری که ممکن است ایجاد شود جلوگیری کنیم تا زمان اخذ ویزای استارتاپ کمتر شود؟ شما در درجه اول باید هرگونه تغییری که در اطلاعات شخصیتان ایجاد می‌شود را به سفارت کانادا اطلاع دهید. مثلا در صورتی که هرگونه تغییری در مواردی همچون آدرس، شماره تلفن یا ایمیل یا تولد فرزند و … ایجاد شد حتما باید این تغییر را اطلاع دهید.

یکی از دلایلی که ممکن است در فرایند اخذ ویزای شما تاخیر بیاندازد، این است که درباره شما مشکلات امنیتی و جنایی ایجاد شود. بنابراین در صورت وجود چنین مشکلی باید تا حد امکان روشنگری کنید. همچنین اگر وضعیت خانوادگی شما روشن نباشد، مثلا درحال طلاق باشید یا قصد گرفتن فرزندخوانده داشته باشید، تا زمانی که روند این کارها مشخص نشود در فرایند اخذ ویزایتان تاخیر میافتد. بنابراین برای اینکه این درگیر این تاخیر نشوید، زمانی که وضعیتتان ثابت شد، اقدام کنید.

همانطور که گفته شد یکی دیگر از دلایل ایجاد این تاخیر، ارائه اطلاعات اشتباه است. بنابراین هنگام پر کردن فرم ارزیابی اولیه دقت کنید که اطلاعاتی را غلط ننوشته باشد و در صورتی که این کار برایتان سخت است حتما به یک آژانس مسافرتی یا متخصص مراجعه نمایید.

یکی دیگر از دلایل تاخیر ممکن است این باشد که شرکا هم‌زمان با هم درخواست اخذ ویزای استارتاپ نداده‌اند. در صورتی که کسب و کارتان شریکی است همه شرکا باید با هم درخواست ویزا بدهند.

اخذ ویزای استارتاپ کانادا

الزامات قبل از اخذ ویزای استارتاپ کانادا

توجه داشته باشید که قبل از ورود به کانادا با این ویزا باید تعدادی معاینه  پزشکی انجام دهید. همچنین اعضای خانواده‌تان هم حتی اگر قصد مهاجرت همراه شما را نداشته باشند باید این معاینات پزشکی را انجام دهند. زمانی که درخواستتان را برای اخذ ویزا ارسال می‌کنید، یک نامه برایتان ارسال خواهد شد که در آن چگونگی معاینات پزشکی شرح داده شده است.

مورد بعدی که قبل از مهاجرت حتما باید انجام شود، گرفتن گواهی عدم سوءپیشینه است. بدون این گواهی اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت. به جز شما همه اعضای خانواده‌تان که بالای 18 سال سن دارند هم باید این گواهی را دریافت کنند و این گواهی را باید از کشوری بگیرید که بعد از 18 سالگی در آن زندگی کرده‌اید. اگر نمی‌خواهید در روند اخذ ویزایتان تاخیر ایجاد شود هر چه سریع‌تر گواهی پلیس را دریافت کنید.

پردازش درخواست برای صدور ویزای استارت‌آپ کانادا

درخواست ویزای شما در صورتی از سوی سفارت کانادا پذیرفته می‌شود که ویژگی‌های زیر را داشته باشید:

  • واجد شرایط باشید. یعنی در درجه اول یک ایده استارتاپی داشته باشید که آن را تا جایی رسانده باشید و بتوانید برایش حامی پیدا کنید و درجه بعدی شرایط رفتن به کانادا را داشته باشید.
  • تمکن مالی داشته باشید. یعنی شما باید در حسابتان مقداری پول باشد تا سفارت کانادا مطمئن شود امکان سفر به این کشور و زندگی در آن را از نظر مالی دارید.
  • در معاینات پزشکی قبول شده باشید و سوءپیشینه نداشته باشید.

پس از اینکه مدارکتان بررسی و تایید شد برای انجام کارهای بیومتریک و مصاحبه با شما از طریق ایمیل تماس گرفته می‌شود. در این مرحله شما باید پاسپورتتان را برای سفارت ارسال کنید و در وقت مشخص شده برای انگشت‌نگاری، تحویل مدارک و مصاحبه مراجعه نمایید.

کلام آخر

در این مطلب درباره زمان بندی ویزای استارتاپ کانادا وهمچنین مزایای  آن حرف زدیم. همچنین دلایلی که ممکن است اخذ این ویزا را به تاخیر بیاندازد را نیز بررسی کردیم. اگرچه کشور کانادا برای کسانی که می‌خواهند از طریق راه‌اندازی استارتاپ وارد این کشور شوند شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است اما گرفتن این ویزا هم شرایط مخصوص به خود را دارد که در صورت نداشتنشان ممکن است نتوانید ویزا بگیرید.

بنابراین قبل از انجام آن حتما به اندازه کافی تحقیق کنید. اگر نکته دیگری درباره اخذ این ویزا وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد، حتما آن را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود